Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
21. hozzászólás - 2008.10.01. 23:29:50 (Válasz Cassian #17 hozzászólására.)
A HKK-s kérdések legalább háromnegyede is törlendő, a sport kérdések nagyobbik fele pedig nem az.
A hozzászólást Hatsepsut módosította 2008.10.01. 23:36:16-kor
Pontszám: 8.33
utáltkannibaliFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
22. hozzászólás - 2008.10.02. 07:56:13
Hali!

Miklós az iránt érdeklődöm, hogy mi volt a hiba a kérdésemben, ami miatt rossznak minősítattétek.
Ez volt a kérdés:

Mi volt Jack Daniels?

Kalóz
Hódító
Űrhajós
Wisky készítő


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


Remélem itt kapok rá választ.
Köszi
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
23. hozzászólás - 2008.10.02. 09:17:06
Nekem is van 2 "rossz" kérdésem. Számítottam is rájuk, mert mindkettőt ismeretterjesztési céllal írtam. Van ilyen. Attól, hoyg "jó" egy kérdés, még kisehet, mert sokan nem tudják. Legalább próbáljuk meg felhívni néhány szerintünk fontos információra, téves ismeretre a figyelmet, ha ennyire ki vagyunk akadva a sok HKK-s, TF-es, stb. spec kérdésen.
Ma reggel 10 kérdésből 3 speckós volt, átmenve a szűrőköön. Ha lett volna időm és kedvem, akkor beírom a kvíz topikba, de igazából, most kissé fásult vagyok hozzá én is. Mivel dolgozom moderátorként fórumon, tudom mennyire kiborító azoknak, akik ezt napi szinten csinálják több órában. :respect:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
fórumozóIhateangelFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
24. hozzászólás - 2008.10.02. 11:07:06
Ki rendezte a Danny Trejo főszereplésévél készült Machete c. filmet

Robert Redford
Sanchez Rodriguez
Robert Rodriguez
Danny Trejo

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Ugyan miért????
Mert ugyan eredetileg egy fake film trailer-ként indult de.
-----------------------------------------------------------------------
Machetében a 64 éves Trejo egy bérgyilkost alakít, akit megbízatása során csúnyán palira vesznek, majd fejbe lövik. Miután életveszélyes sérüléséből csodával határos módon felépül, megfogadja, hogy mindenkit kiiktat, akinek köze volt az átveréséhez.

A stúdió és Rodriguez a Machetét egyből DVD-re, illetve Blu-rayre kívánja megjelentetni.

Korábban egyébként felmerült az a pletyka, hogy Eli Roth (Kabinláz, Motel 1-2.) slasherfilmjének kamuelőzeteséből, a Hálaadásból is teljes hosszúságú mozit készítenek, erről azonban egyelőre mindenki hallgat.


Balog Seweryn Adrian
Forrás: One Média Hírügynökség
----------------------------------------
Pontszám: 5
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
25. hozzászólás - 2008.10.02. 11:36:29
Javaslom, hogy mondjuk 250 helyesen megválaszolt kérdés után lehessen csak írkálni kérdéseket, mert ez a rendszer így ebben a formában sajnos pocsék. Bétán is mondtam/mondtuk Miklósnak, hogy nem lesz jó, de ő hajtogatta, hogy majd a játékosok szelektálnak, és az lesz a tuti jó, senki nem fog kitolni a másikkal. Utópia, Miklós, utópia. Ezt csak szeretnéd. Olyan a játék, hogy kell a LE a fejlődéshez. Ha a másik kap, és én meg nem, _ugyanazért a dologért_, akkor az nem fair. De tudom, hiába beszélek/koptatom a billentyűzetet, nem lesz eredménye. Felvetettük a moderálás lehetőségét, hogy lenne pár játékos, aki szívesen csinálni ingyen a dolgot, de nem lett támogatva a játékvezetés részéről. Így most maradnak az értelmetlen kérdések az értelmetlen játékosoktól. Nem baj, jó ez így, van aki jól jár, van aki szív. És van, aki mondjuk emiatt hagyja abba az egészet, mert nincs kedve a marhaságokat keresgélni a neten, vagy csak bök, legyünk már túl rajta.

Üdv:
'halál
Pontszám: 5
irritálóBlasphemyaNő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
26. hozzászólás - 2008.10.02. 13:42:19
Szerintem a túlzottan szerepjátékos dolgokat is kicsit vissza kellene fogni. 80%-ukról fogalmam sincs, mire megtalálom, le is jár az idő. Irodalmi kérdésekkel viszont nem nagyon találkoztam, mindegy majd ha annál a küldetésnél járok összedobok párat
" Ellenzem a párbajokat. Ha engem hívna ki valaki, kedvesen és megbocsájtóan megfognám a kezét, elvinném egy csendes helyre és megölném."
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
27. hozzászólás - 2008.10.02. 14:18:59
Ööö... Nem örülök neki, hogy nekem kell elmondanom, de ez is szerepjáték. Ebből következik, hogy a játékosok nagyon nagyrészének ezek a kérdések jók...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.67
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
28. hozzászólás - 2008.10.02. 14:42:09 (Válasz Ihateangel #24 hozzászólására.)
Talán mert a legtöbb ember odáig jutott el, hogy film elején volt fake trailer, és sosem fogja megtudni, hogy kijött DVD-n? :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűsharpFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
29. hozzászólás - 2008.10.02. 16:16:29
Én is kaptam egy rossz kérdés értékelést.
Mi volt Békés vármegye székhelye 1881-ben ?

Békéscsaba
Gyula Jó válasz
Békés
Orosháza


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A hozzászólást sharp módosította 2008.10.02. 16:16:57-kor
Pontszám: 5
közellenségChristoforoFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
30. hozzászólás - 2008.10.03. 08:40:29
Mi történik akkor, ha a feltett kérdésem "Azonnal töröljétek" értékelést kapott?
Pontszám: 5
kedvelt tagAlohaFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
31. hozzászólás - 2008.10.03. 09:50:26 (Válasz Miklós #16 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 22:13:15

Igen, valószínűleg azért, mert a kérdés mindenkit megtévesztett, rossz választ nyomott, és ezért a porgram kiszűrte. Ez sajnos egy túlzottan jól sikerült beugrató kérdés volt


Miklós, meg szabad kérdezni, mi a kvíz célja?
Deklaráltan nem az, hogy az emberek kiguglizzák a választ. Akkor viszont logikusan az, hogy gondolkozzanak egy kicsit, nem? Erre pedig a "beugratós" kérdések a létező legjobbak. A program pedig kivétel nélkül kinyírja ezeket. Nem a kérdések a rosszak, az emberek a hülyék (tudom, erős kijelentés, de sajnos a gyakorlat azt mutatja, hogy ez van).
Pontszám: 7
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
32. hozzászólás - 2008.10.03. 10:00:51
Aloha, neked tökéletesen igazad van

Se google, se gondolkodás... Szerintem Miklósék egyszerűen így rejtik el hogy ingyen LE-t adnak... mégis csinálni kelljen valamit érte

(Ezt arra alapozom, hogy érdekes módon a próbaként feltett '2+2=?' kérdésem bennmaradt...)
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
33. hozzászólás - 2008.10.03. 10:14:27
Szervusztok!

Aloha: Ezért kellenek a kérdésadminisztrátorok. Ők eldönthetik, hogy a kiszórt kérdéseknél melyik a jó, és melyik a direkt átverés. Persze, nem lehet tudni, hogy utána megint megfoghatja őket az emberi ostobaság, avagy az már csak sokára kerülhet ki, egy újabb adat fényében.

Mondjuk, ebben a szubjektivitásnak komoly szerepe lesz, mert egy irodalomkedvelő kérdésadmin hamarabb meszel el egy sportkérdést, mint egy irodalmit.

Ezért is lenne lényeges, hogy a kérdést a válasz után pontozzuk, de akkor meg a "nem tudom, tehát rossz" hozzáállás merülhet fel. Talán jobb lenne a másik kvízes oldal megoldása, hogy a kérdéseket nem a játékostársak bírálják el, hanem a kérdésadminok, esetleg egy-egy levéllel, ha nagyon jó a kérdés, de valami apróság javítandó, a mezei játékosok meg csak véleményt nyilvánítanának egy valahány szintű osztályozási rendszer szerint.
Az így kapott visszajelzések alapján pedig a kérdésadminok dönthetnének, hogy végleg bekerül az adatbázisba (intelligens, de nehezen kiguglizható, esetleg a nem aktuális ismeretekkel könnyen elbukható kérdések), vagy szándékosan nem megfelelő választ elfogadó, valóban nem egyértelmű kérdések, amelyeket törölni kell.

Ez viszont a kérdésadminoknak sok időt jelent, a kérdések esetleg hetekig is elbírálásra várnának, tehát lassulna a kérdésbeküldés. Sok veszekedéssel is járna, mert a kérdésírók nem lennének hajlandók elfogadni, hogy a kérdésük nem megfelelő valamiért, s ezt leggyakrabban pont azok nem értik, akik még a mondatokat sem kezdik nagy betűvel.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 6.50
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
34. hozzászólás - 2008.10.03. 11:04:26 (Válasz Aloha #31 hozzászólására.)
Hát, igen...
Gondolom Miklós nem akart egyből tökéletes Kvíz rendszert, mert ha így lenne, máris vége lenne a filmnek...
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 7.50
kedvelt tagLuinrilFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
35. hozzászólás - 2008.10.04. 11:11:34
Kedves Miklós!

Nem értek egyet az értékelő döntésével. Ha olyan kérdések is átmehettek a rostán, mint a mennyi a salétromsav moláris tömege (kémia zsenik előnyben ), akkor ez is JÓ! Én vettem a fáradtságot és megkerestem a Neten az előbbi kérdésre a választ (lásd wikipédia!).
Kedves Miklós, kérem a kvízkérdésem értékelésének felülbírálatát és a jelenlegi küldetésem (Tegyél fel 3 kérdést, amire "jó" értékelést kapsz) státuszának módosítását (+1), mert már elegem van a rosszmájúakból, CSAK belőlük a többieket szeretem

Tehát az ominózus kérdés:
----------------------------------
Hányszor rendezett az USA nyári olimpiai játékokat?

3
1
4
2

A kérdés "Azonnal töröljétek" értékelést kapott!

Köszönettel:
Luinril
--o--
Pontszám: 6.50
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
36. hozzászólás - 2008.10.04. 12:34:34
Én se értem, mi a kérdéseddel a baj, azonkívül, hogy nem szerepel benne HKK... Ráadásul ha már lett volna a kérdés, akkor "rossz, hibás" kérdés lenne...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
37. hozzászólás - 2008.10.04. 13:07:08 (Válasz Hydro Globus #32 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.03. 10:00:51
érdekes módon a próbaként feltett '2+2=?' kérdésem bennmaradt...)

Úgy látszik ez a kérdés tetszett a játékosoknak.
Pontszám: 2.33
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
38. hozzászólás - 2008.10.04. 15:34:13
Igen, csak akkor minek írok kvízt? 45LE-t nem ér meg, hogy ilyen óvoda alatti kérdéseket tegyek fel, ha meg nehezebb, azt a játékosok lehibásozzák. Egyetlen lehetőség HKK-s kérdések feltevése lenne, de azokat (most már, szerencsére) ti törlitek...
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.10.04. 15:34:43-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 3
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
39. hozzászólás - 2008.10.04. 21:30:59
Jó lenne egy olyan lehetőség, hogy a kérdésemet (a kiértékelés lezárása előtt) visszavonhassam (ha pl. szinte az elküldés után észreveszek benne egy hibát, vagy két perc múlva rájövök, hogyan lehetett volna értelmesebben megfogalmazni). Ez az adminoknak is időt spórolna.
Pontszám: 4
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
40. hozzászólás - 2008.10.04. 21:57:20
Ezt már javasolták mások is. A fő probléma szerintem az vele, hogy nem ér annyit a dolog, mint amennyit programozni kell hozzá; akkor már inkább készítik elő a magasabb szinteket
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője