Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
921. hozzászólás - 2009.06.17. 16:42:42 (Válasz Craslorg #920 hozzászólására.)
Félre értettél. Azt kérdeztem volna hogy van e minimum darab mennyi válasz kell hogy kiessen, vagy minimum idő.

Pl:
Ha egy kérdés 1db rossz választ kap 1hét alatt akkor kiesik mert 100% rosszul tudták?

Vagy mint írtam az enyém 5dbot kapott és abból 16.75% jött össze és kiesett.

Szóval 5db válaszolóból kiejteni 75%on nem épp elfogadható, vagy mutatja hogy a válaszolók mennyire tudnák a kérdést.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
922. hozzászólás - 2009.06.17. 18:36:56 (Válasz Texex #921 hozzászólására.)
Értelek, elnézést.
Szóval 20 válasz szükséges ahhoz minimum, hogy a 25%-os szabály életbe lépjen. Azonban ezen belül is kieshet, ha értékelésre vár és közben megkapjuk a kérdést, de mi nem értékelhetjük, viszont 6-7-re egy admin kapja és ő értékeli rosszra.
3. lehetőség, hogy admin valami oknál fogva elfogadta, de esetleg elsiklott valamilyen hiba fölött, amit valaki észrevett és jelezte Hatsepsutnak. Ekkor természetesen szintén kieshet alacsonyabb válasz darabszám mellett is.
A 16.75 % 5 válaszból nem nagyon jöhet össze lévén az 1 rossz válasz 20 %-ot jelent.
A 16.75 % igen sok válasz esetén jön ki. A legközelebb hozzá a 6-ból 1 majd a 12-ből 2 van. Ahogy növekszik a helyes válasz, úgy távolodik a kerekítési hiba.

Tudomásom szerint egyébként korábban is volt valami gond, hogy nem frissítette a kvízválaszok eredményét, arányát több napig, ettől azonban az még változott. Ez lehetett a te kérdéseddel is, mert az egy hét alatti 3 nagyon kevésnek tűnik.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
923. hozzászólás - 2009.06.19. 15:03:06
Köszönöm igen erre voltam kíváncsi.
Akkor valószínűleg a frissítési hiba miatt nem látom jól, mert mostanában a legtöbb kérdésem ilyen arányokat mutat

A kérdésre eddig 4 jó és 2 rossz válasz érkezett.

A kérdésre eddig 6 jó és 6 rossz válasz érkezett.

A kérdésre eddig 15 jó és 3 rossz válasz érkezett.

Ebből a legelső is 5-6 napos az utolsó lehet már 15 is.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
fórumozóEinsteinFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
924. hozzászólás - 2009.06.19. 22:05:41
Sziasztok!

Gondoltam írok egy nem nehéz, de jó kérdést!
Melyik dal nem hangzik el Szécsi Pál esten?

Gedeon bácsi
Kell, hogy várj *
Boldogság
Csak egy tánc volt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Lehet, hogy nem lett túlságosan jó a kérdés!

Légyszíves segítsetek ki, hogy mi volt a hiba vele!

Előre is köszönöm!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
925. hozzászólás - 2009.06.19. 22:10:55 (Válasz Einstein #924 hozzászólására.)
Nem olyan rossz a kérdésed, de ismerjük el, Szécsi Pál és Máté Péter nem igazán a mostani fiatalság kedvenc előadói. A játékosok közt pedig - bár az átlagéletkor valahol 25 és 30 közt lehet - szép számmal vannak igen fiatalok, kiskorúak is, akik azt sem tudják, hogy mik ezek a dalcímek.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóKashimFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
926. hozzászólás - 2009.06.20. 21:43:31
Emberek ez ilyen nehéz volt? Már a harmadik kérdésemet dobják kukába, pedig ez jó is volt....

Melyik volt a Bonanza Banzai utolsó studió albuma?

A Jel
Pillanat emlékműve
Búcsúkoncert
A Jóslat (helyes válasz)

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

http://www.bonanzabanzai.com/discogr.html
Valóban a lista végén a Búcsúkoncert album van, de gondoljatok már bele...
egy koncert felvétel mióta stúdió album???
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
927. hozzászólás - 2009.06.20. 22:50:57 (Válasz Kashim #926 hozzászólására.)
Ezzel most mi a gondod? A játékosok nem tudták. Ez nem értékelési probléma, mert a kérdésedet anno elfogadták. Az, hogy a játékosok nem tudták, nem a kérdés hibája.
Megjegyzem, hogy a kérdésedet most már nagy valószínűség szerint visszautasítanák, mert érdektelen lexikális, hogy épp melyik volt az utolsó albuma, emellett az, hogy utolsó nem korrekt fogalmazás, mert akár még össze is álhatnak egy újra és akkor máris nem az lesz az utolsó, ami jelenleg utolsó.
Pontszám: 7.50
fórumozóAnett125pNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
928. hozzászólás - 2009.06.21. 11:05:50
Sziasztok! Valaki megtudna mondani, hogy min mulik, hogy hany ertekelheto kerdest kapok ? Mert en meg egyet sem ertekelhettem, tehat ezzel kizarhato az, hogy elvettek tolem a "jogot", en meg sem kaptam. Elore is koszi a valaszt!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
929. hozzászólás - 2009.06.21. 11:37:11 (Válasz Anett125p #928 hozzászólására.)
Már elég régóta nagyon ritkán kaphatunk értékelni kérdést, mert van rá elég kvízadmin és amíg ők bírják, addig ők értékelnek. Ha hírtelen nagyon sok kérdés jönne be, akkor csurran cseppen az egyszerű halandó játékosoknak is
Pontszám: 7.50
fórumozóAnett125pNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
930. hozzászólás - 2009.06.21. 11:43:12 (Válasz Craslorg #929 hozzászólására.)
Koszonom szepen a gyors valaszt. Mar azt hittem, hogy csak tolem vettek el a lehetoseget valamiert, de akkor megnyugodtam es varok turelemmel a szerencsemre.
Pontszám: 5
fórumozóVugaFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
931. hozzászólás - 2009.06.21. 15:52:22
Sziasztok!
Szerintem ez a kérdésértékelés teljesen "hasra" megy. Már semmi értelme a kvíz résznek, pedig az elején jó elem volt a játékban. Mára már csak idegesít. Pár ember jóindulatán múlik, hogy mit fogadnak el jó kérdésnek, és mit nem. A szabályok mintha nem is lennének. Nem tudom egyáltalán minek vannak?
PL:"Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ."

Ezzel szemben napra pontos dátumokat kérdeznek, mert persze azt könnyű kikeresni, de amihez tudás kell, azt nem fogadják el.
A másik, az hogy egy nevenincs faluban milyen disco van, azt például nem csak egy szűk csoport tudhatja?

Szóval én már azt várom, hogy teljesen letiltsanak erről a részről. Legalább nem idegesítem magam.

S.D.
Pontszám: 5
közellenségLiruketNő
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
932. hozzászólás - 2009.06.21. 18:09:48
Melyik Svájc főv@rosa?
Zürich
Genf
Luzern
Bern

Ilyen hibas kerdest elfogadtak, nekem pedig csak a szoköz volt odebb, s kidobtak! Pedig mivel nincs magyar billentyüzetem, mindent masoltam, masoknak pedig hatalmas szarvashibakkal is jonak ertekelik a kerdeset.
Pontszám: 3
közellenségLiruketNő
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
933. hozzászólás - 2009.06.21. 18:24:49
Nos, en a Googlebol masolom ki a kerdeseimet es a valaszaimat is. Egy bizonyos vegzetur segitett (nem akarom kiirni a nevet), hogy szerinte mi lehetett a hiba. Ezutan visszadobtak megint. Megint beadtam, s most ertekeles alatt van. A szoköz hibak valoban hibak (1-el több van belöle) de ....... hagyjuk. Most viszont a kiertekeles alatt levö kerdesemröl hallom, hogy szandekosan rossz valaszt adnak meg, hogy lehuzzak az embert. Pedig a Googleban az elsö oldalon szerepel a kerdes, a rossz valasz, s alatta a helyes. Mindez egy kepernyön belül. Miert nem azok csinaljak a javitast akik eddig is? Akkor legalabb tudtam, hogy miert rossz a kerdes, s kaptam ra javitasi lehetöseget. Most pedig az admin annyit ir, rossz valasz.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
934. hozzászólás - 2009.06.21. 19:20:11 (Válasz Liruket #932 hozzászólására.)
kvíz 3 topicba légyszíves
Pontszám: 5
népszerűKisatillaFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
935. hozzászólás - 2009.06.23. 23:45:05 (Válasz Craslorg #927 hozzászólására.)
Ezzel kapcsolatban kérdezem: mennyire előre kell látni dolgokat?
Vagyis 2, 3, 4, 10, 50 évvel előre kell gondolkodni a kérdéseket illetően?
Hiszen ha egy jelenidejű témára gyártok kérdést, nyugodtan megvétózható azzal, hogy majd egyszer, a jövőben hátha mégiscsak....
Ez nem fair.
Ezen az alapon minden második kérdés rossznak titulálható, minden első pedig csak egy speciális érdeklődésű csoport által megválaszolható.......
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
936. hozzászólás - 2009.06.24. 10:57:05 (Válasz Kisatilla #935 hozzászólására.)
Ne tegyél fel olyan kérdést, amely fél-1-2 év múlva elavulhat. Nyilván vannak olyan témakörök, amelyek 15-20-50 év múlva sem fognak változni, de ez a játék a BEHO reményei szerint még 4-5 év múlva is tartani fog. Ha meg bizonytalan vagy, akkor biggyessz hozzá időhatározót, csak ezt se szabad túlerőltetni.

Nem rossz minden 2. kérdés.
Nem speciális minden első. Legfőképp mert akkor a kérdések 100 %-a speciális lenne.

Van pár topic, ami az értékelések rendszeréről, rossz avagy jó kérdésekről szól, illetve a wikidoton is találhatsz egy jó leírást.
Pontszám: 5.50
közkedveltSunyistaFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
937. hozzászólás - 2009.06.27. 18:34:46
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy ebben a kérdésben hol van a helyes írási hiba?
Milyen állat a mamba?

madár
emlős
kígyó (helyes)
pók


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Hol van a helyesírási hiba?
A tehén nem más, mint egy olyan gép, ami ihatóvá teszi a füvet.
Pontszám: 9.17
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
938. hozzászólás - 2009.06.27. 18:56:52 (Válasz Sunyista #937 hozzászólására.)
Ezeket a "Kvíz! - Nem fogadták el a kérdésem, miért?" topicba írd legközelebb.

Nem látok benne helyesírási hibát, bár a kérdés már szerepelt, illetve rengeteg hasonló kérdés van már, így javaslom, hogy javítás helyett inkább más témakörökben keresgélj.
Pontszám: 5.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
939. hozzászólás - 2009.06.28. 06:36:45
Szervusztok!

Sunyista: Baromi nagy mázlid volt, hogy jószívű admint fogtál ki. A jelölt helyes válasz ugyanis azonnal törlést ér.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
irritálóAnremNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
940. hozzászólás - 2009.06.28. 11:04:53
Melyik kontonensen található Mongólia?
Afrika
Ázsia
Amerika
Európa


ezt a kérdést kaptam 5 perce már nem is azért de ez kicsit nyelvtanilag téves vagyis szerintem nem kontonens hanem kontinens és ez miért nem kapott hibás értékelést???? bezzeg nekem 8 kérdésből 6 hibásat kapott mert valamit rontottam de mind1 én már ezen nem lepődöm meg mind1 ti dolgotok...^^
Pontszám: 6.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője