Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
népszerűDrizztianFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
601. hozzászólás - 2009.01.27. 12:59:14
Ezt a kérdést tettem fel és rossz értékelést kapott, számomra érthetetlen módon.Kitől lehet választ kapni a miértre?

Melyik klubcsapatban kézilabdázik Nagy László?

Barcelona
Szeged
Veszprém
Ciudad Real

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Pontszám: 5
népszerűAnnkovNő
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
602. hozzászólás - 2009.01.27. 13:06:49
Tisztelt Szerkesztők, ill. Játékkészítők !

Az előbb egy pontot veszítettem emiatt:a kérdés az volt,hogy válik a kiégett őskőből rendes őskő?
A rendszer szerint: "A helyes válasz a következő lett volna: ha érintkezik a kiégett őskő egy őskövel"
----------na most akkor mi van...?mert eddig úgy tudtam,HA veszek őskövet,akkor válik a kiégett őskövem is...hm?Ez viszont nem volt a válaszok között.

Kérem orvosolják a problémám. Üdv. Anna
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
603. hozzászólás - 2009.01.27. 13:07:04 (Válasz Drizztian #601 hozzászólására.)
Akár én is megadhatom a választ, egyrészt rosszul tetted fel a kérdést, mert akármikor eligazolhat, és akkor a jelenidőben feltett kérdésed elavul. Másrészt a hasonló, focistákra vonatkozó kérdéseket írtjuk ahol érjük, mert speciális, és érdektelen információ, így hacsak nincs valami különleges háttere annak, hogy hol játszik Nagy László, ez a kérdés is érdektelen és speciális.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 2.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
604. hozzászólás - 2009.01.27. 13:38:20 (Válasz Lanmandragoran #603 hozzászólására.)
Ööö. Nagy Laci kézilabdás, egyébként egyetértek. Anno Szegeden játszott kiválóan. Ugyanolyan hüje, mint a Laluska, csak a Laluskának meg kéne tanulni bal kézzel lőni. Ja, és sohase fog a Veszprémbe igazolni, nem úgy mint a Budai Feri fia, a Dani, aki lehúzott ott is 2 évet
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
605. hozzászólás - 2009.01.27. 13:45:36 (Válasz Craslorg #604 hozzászólására.)
Köszi, tudok olvasni, szerepelt a kérdésben. Lehet, hogy nem vetted észre a vesszőt a hasonló és a focisták között?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 2.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
606. hozzászólás - 2009.01.27. 13:49:33 (Válasz Lanmandragoran #605 hozzászólására.)
Bocs, tényleg nem láttam a vesszőt, a kérdést meg nem is olvastam ennyire részletesen, mert Nagy Lacit személyesen is ismerem, így csak ezt vettem észre
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
607. hozzászólás - 2009.01.27. 13:55:00 (Válasz Craslorg #606 hozzászólására.)
Akkor megvan Nagy Laci különlegessége, ami miatt befér
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 2.33
utáltVégzetúrFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
608. hozzászólás - 2009.01.27. 16:02:02
Az alábbi kérdést tettem fel a kvízjátkban. A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Mikor fog kérdésed "Azonnal törölni" értékelést kapni?

-Ha értelmetlen, netikettet sértő kérdést teszek fel, vagy a válaszok nem egyértelműek.
-Sohasem.
-Minden második kérdés erre a sorsa jut.
-Ha két helyes választ jelölök meg.

Szeretném megtudni, hogy melyek a helyesírási hibák a fenti kérdésben?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
609. hozzászólás - 2009.01.27. 16:07:12 (Válasz Végzetúr #608 hozzászólására.)
Idézet: Végzetúr - 2009.01.27. 16:02:02
Az alábbi kérdést tettem fel a kvízjátkban. A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Mikor fog kérdésed "Azonnal törölni" értékelést kapni?

-Ha értelmetlen, netikettet sértő kérdést teszek fel, vagy a válaszok nem egyértelműek.
-Sohasem.
-Minden második kérdés erre a sorsa jut.
-Ha két helyes választ jelölök meg.

Szeretném megtudni, hogy melyek a helyesírási hibák a fenti kérdésben?

Nos, nincs benne helyes válasz, ránézésre. Az "azonnal törölni" nem egyértelmű a "Rossz kérdés"-sel. Márpedig az első válaszod második fele rossz kérdés. Itt kaptál egy esélyt, hogy egy normális kérdést tegyél fel helyette.
Pontszám: 7.50
utáltVégzetúrFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
610. hozzászólás - 2009.01.27. 16:14:10
A Helyes választ a Kvíz leirásból vettem. Idézném az ide vágó mondatokat... "Kérdésedet a többi játékos és/vagy a játékvezető fogja értékelni. Ha értelmetlen, vagy netikettet sértő kérdést teszel fel, vagy a válaszok nem egyértelműek, kérdésed "Azonnal törölni" értékelést fog kapni, és egy időre elveszted a lehetőséget, hogy kérdést írjál."

Szóval nem értem... a mai nap már a második kérdésemet utasitja vissza a játékvezető...
A hozzászólást Végzetúr módosította 2009.01.27. 16:15:33-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
611. hozzászólás - 2009.01.27. 16:18:45 (Válasz Craslorg #609 hozzászólására.)
Valamint éppen tegnap volt róla szó a fórumban, hogy ha 3 normális válasz mellett egy "nincs is ilyen" jellegű a negyedik válasz, akkor helyesíráshibával dobjuk vissza, hogy lehetősége legyen a kérdezőnek egy normális negyedik választ adni. Egyébként mióta lehet indokolni az értékelésnél, azóta a nem egyértelmű válasz tényleg csak rossznak számít.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 2.33
utáltVégzetúrFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
612. hozzászólás - 2009.01.27. 16:27:41
A kérdésem alapját a leírásból vettem. Szerintem érthető. Szerintetek nem. Nem vitázok...ugy is nektek van igazatok.

Kérdésedet a többi játékos és/vagy a játékvezető fogja értékelni. Ha értelmetlen, vagy netikettet sértő kérdést teszel fel, vagy a válaszok nem egyértelműek, kérdésed "Azonnal törölni" értékelést fog kapni, és egy időre elveszted a lehetőséget, hogy kérdést írjál.

Mikor fog kérdésed "Azonnal törölni" értékelést kapni?

-Ha értelmetlen, netikettet sértő kérdést teszek fel, vagy a válaszok nem egyértelműek.
-Sohasem.
-Minden második kérdés erre a sorsa jut.
-Ha két helyes választ jelölök meg.


vagy talán a válaszokban van valami értelmetlenség????

Megjegyzem, ha a kérdésem nem jó, vagy a válaszokban nincs benne a helyes megoldás, akkor a Kvíz leírás sem jó.

Amugy a második kérdésemet sem fogadta el a játékvezető. Ez egy más jellegü kérdés volt, kis bugyuta kérdés hogyan folytatódik 101,102,103. A harmadik pedig tényleg értelmetlen, dacból írtam.... el is vette a kérdésírási jogomat egy időre a játékvezető....
A hozzászólást Végzetúr módosította 2009.01.27. 16:44:11-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
613. hozzászólás - 2009.01.27. 16:49:50 (Válasz Végzetúr #612 hozzászólására.)
Háló, te olvasod is amit írunk, vagy csak szajkózod a magadét? Igen, a kvízleírás kicsit elavult, mert azóta bekerült egy olyan a rendszerbe, hogy lehet a rossz értékelést indokolni, és némely indoklás más elbírálást vonz maga után.

Személyes hozzáfűznivalóm, hogy az ilyen irtó kreatív, kvízértékelési rendszert firtató kérdés tőlem nem helyesírási hibával került volna vissza, hanem simán rossz kérdéssel, mert tapasztalat, hogy az ilyen kérdések túlnyomó része személyes megbántottság miatt kerül fel, sokszor nem épp kulturált válaszlehetőségekkel.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 2.33
utáltVégzetúrFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
614. hozzászólás - 2009.01.27. 17:07:45
Ha rossz kérdéssel jön vissza akkor nincs vita...
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
615. hozzászólás - 2009.01.27. 17:15:24 (Válasz Lanmandragoran #611 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.27. 16:18:45
Valamint éppen tegnap volt róla szó a fórumban, hogy ha 3 normális válasz mellett egy "nincs is ilyen" jellegű a negyedik válasz, akkor helyesíráshibával dobjuk vissza, hogy lehetősége legyen a kérdezőnek egy normális negyedik választ adni. Egyébként mióta lehet indokolni az értékelésnél, azóta a nem egyértelmű válasz tényleg csak rossznak számít.
és ezt mióta? lehet, az én kérdésemet is ti dobtátok vissza? azt, hogy mennyi az üveg olvadáspontja? ( a helyes válasz az volt, hogy nincs olvadáspontja )
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
utáltVégzetúrFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
616. hozzászólás - 2009.01.27. 17:45:30
Kreatív kérdés ide, kreatív kérdés oda... a leírás elavult...meg a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Majd legközelebb az atommag hasadásával kapcsolatos kreatív kérdést fogok feltenni... ha lesz legközelebb...

Ami a személyes sértődöttséget illeti, nos az ebben az esetben idáig teljesen hiányzott. Azért vettem a leírásból a kérdés alapját, mert az ott van leírva, azt elolvashatja a játékos, és tudhat rá válaszolni. Azzal nem számoltam, hogy közben megváltozik a szabály, vagy elavul a leírás....Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy nem lehet igazam...A sértődöttség eztán következhet. A sértődöttségemnek nem azzal adok hangot, hogy a rendszert kritizáló, vagy firtató kérdést teszek fel, hanem egyszerüen törlöm a karaktert és nem próbálom keresni az igazamat...
A hozzászólást Végzetúr módosította 2009.01.27. 18:23:11-kor
Pontszám: 5
népszerűDrizztianFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
617. hozzászólás - 2009.01.28. 06:18:45
Az engem érintő(Nagy László) választ köszönöm. Figyelmesebb leszek legközelebb.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
618. hozzászólás - 2009.01.28. 08:15:31 (Válasz Végzetúr #616 hozzászólására.)
Egyetértek veled, valóban a leírás a hibás és így egy skizofrén helyzet jön elő. Jelezd info@vegzetur.hu-ra, vagy itt a hibajelentés topicba, hogy rossz a szöveg, javítják. A szöveg alapján valóban jó a kérdés, csak ugye itt sokan nem az alapján, hanem a fórumokon kialakult szabályok alapján gondolkodnak.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
kvízelde: kérdésekről folyó ügyek
619. hozzászólás - 2009.01.30. 10:57:37
(1) Sok kvizértékelésnél kiderül, hogy a hiba csak a értékelés után jelenik meg (rossz válasz). Nem lehetne az kérdésértékelést a válaszértékelés UTÁN végrehajtani?

(2) A kérdéskészítésnél nem lehetne egy csak belső információra használható hatodik sort definiálni a kérdésfeltevőnek, ahol valami támpontot ad, hogy miért pont ez és miért ennyi. Ez lehet egy link, egy könyvcím, egy iskola neve. Persze ezt nem kötelező kitölteni, de vita esetén ez is egy javíthatósági lehetőség, mint a helyesírási hiba.
Pl.
kérdés: Ki mondta: Az állam én vagyok, az orrom viszont nem.
válaszlehetőségek: Cyrano, XIV. Luis , dr Bernadt, Sean McNamara.
hivatkozási alap: SOTE plasztikai előjegyzési lista
jel a jó válasznál: *
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.01.30. 11:34:15-kor
Pontszám: 5.33
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
A kvíz értékelésének rendszeréről
620. hozzászólás - 2009.02.02. 19:46:52
Úgy látom alapvető probléma az általános műveltség személyi megvalósítása.
Többen többet értünk rajta, és ez a több többünknél egyre kevesebb.
Javaslatom:
Osszuk a kvizkérdéseket három kiadhatósági szintre:
1. alapszint, ez beugrik sima vadászatnál.
2. középszint, ezzel bővül a korábbi, és ez adható pl. a vállalt kvízkérdéses küldetéseknél.
3. haladó, ezzel bővül a korábbi kettő [ide jöhetnek pl. a 75% miatt kiesett kérdések], ez menjen a kvizolimpiára

Persze ettől függetlenül a helyesírási trutymókat irtani, a blődliket nyírni kell.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője