Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
901. hozzászólás - 2009.06.04. 11:26:29 (Válasz Orion8444 #900 hozzászólására.)
Gyűjtsd, csak ne ebbe a topicba, hanem a kvíz 3-ba. Ott gyűlnek a nem kvízbe való kérdések. Mellesleg egy idegen szó, amit általánosan használunk sokkal kevésbé specifikus, mint egy száraz adat. Emellett a google általi találatokban a kérdések 99.9 %-ra fellelhető a válasz, nem ez dönti el, hogy a kérdés jó-e vagy sem. (1)
Pontszám: 7.50
fórumozóBarna4Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
902. hozzászólás - 2009.06.06. 12:11:02 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Sajna nem tudom hogy ellenöriztek kérdéseket,de sok olyannal
találkoztam ami vagy évszámos,vagy megyébe hol található a helyiség,vagy speciális,egy-két kérdést amit feltettem kaptam rá válasz és elfogadom,bár már ugy is tettek fel kérdés ahogy én és nem volt hibás,de ez az utolsót nem értem és nem vagyok meg elégedve hogy hibás!!!
elnézést kérek nem szokásom értetlenkedni ha normális érveket adnak elfogadom,de ezt nem.
VillamBarna
Pontszám: 5
fórumozóMájusFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
903. hozzászólás - 2009.06.07. 19:31:43
Rossz választ adtam meg a feltett kérdésemben (figyelmetlenségből).
Írtam az infó@ címre. Mit tehetek még?
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
904. hozzászólás - 2009.06.07. 19:33:28 (Válasz Május #903 hozzászólására.)
inkább Hatsepsutnak írj, itt a fórumon egy üzenetet, úgy közvetlenül az illetékeshez jut el
Pontszám: 5
közellenségTruckerFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
905. hozzászólás - 2009.06.07. 20:23:16
Nem értem. Hogy tudok értékelni egy kérdést?

(3. szintű vagyok.)
Pontszám: 5
népszerűtlenZéééFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
906. hozzászólás - 2009.06.08. 12:34:52 (Válasz Abbad #2 hozzászólására.)
Ezzel az a baj, h lexkális tudás. Amúgy ki a kérdés szereplője? Ha én értékeltem volna a kérdésed lexikális és speciális érdeklődés. Engem pl nem érdekel hogy ki mikor kapott nobel díjat. Szégyen-nem szégyen azt se tom, h ki az az ember. Nem hogy mikor kapott nobel díjat... Tegyél fel olyan kérdést, ami a közéletből való...
Megnyugtatásként: Nekem azt utasították el, h "Ki Gálvölgyi János?"
Jah és hadvezér, meg vallási vezető meg hasonlók voltak benne... Szal egyértelmű volt a helyes válasz(humorista). Szóval az ilyenen ne csodálkozz, h leértékelik.
Pontszám: 3
népszerűtlenZéééFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
907. hozzászólás - 2009.06.08. 12:52:38
Nekem volna 1 kis panaszom a kvízekkel kapcsolatban. Pontosabban az értékelés rendszeréről. A tapasztalataim nagyon rosszak... Olyan kérdéseket értékelnek rosszra nálam amik teljesen egyértelműek és 1általán nem igényelnek speciális érdeklődést vagy lexikális tudást. Mégis padlóra küldik. DE! Nekem olyan kérdésekre kell válaszolnom, h XY regényt ki fordította magyarra, meg az XY szereplője melyik fejezetben tűnik fel. Akkor a zongorán a félhangok hogyan vannak? stb... (szerintem a zongoristák és a regény olvasók bőven speciális érdeklődésű rétegbe tartoznak) Ezeket mért nem értékelik le??!!! Hihetetlen hogy olyan nehéz kérdések átmennek a rostán amiknek nem szabadna! Ugyanakkor megtehetik az értékelők, h rosszra értékeljék a legjobb kérdést is. Teljesen jogosan! Ugyanis... amelyik kérdés nem igényel némi kevéske lexikális tudást vagy speciális érdeklődést azt nyugodtan be lehet rakni a könnyű kérdés kategóriába. Ami azonban kicsit elgondolkodtató(még ha lehet is rá tudni a választ), mehet a lexikálisba vagy a speciális érdeklődésű rétegbe. Rengetegen kihasználják ezt... Nagyon örülnék neki ha lenne olyan lehetőség hogy a kérdést feltevő látná, hogy ki értékeli a kérdését, és hogy a kérdéseket miután elfogadták is legyen olyan lehetőség, h az ember jelenthesse amelyik túlságosan nehéz. A nagyon kritikus kérdésekről beszélek... És tegyük fel ha 1 kérdésre 10-15 negatív jelzés érkezik kikerül az adatbázisból és a kérdés feltevője kap 1 figyelmeztetést de büntetést nem. Szerintem így lehetne jobbá tenni a kvízrendszert. És totálisan megszüntetni a visszaéléseket.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
908. hozzászólás - 2009.06.08. 16:42:19 (Válasz Zééé #906 hozzászólására.)
Hűha, sikerült egy tavaly októberi hozzászólásra válaszolnod...
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
909. hozzászólás - 2009.06.08. 16:43:48 (Válasz Zééé #907 hozzászólására.)
Írd be a nem elfogadott kérdéseidet a "Nem fogadták el a kérdésem. Miért?" topicba és segítenek.
Írd be a szerinted nem jó kérdéseket a kvíz 3 topicba és javítják/törlik azokat.
Pontszám: 7.50
népszerűtlenZéééFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
910. hozzászólás - 2009.06.08. 21:59:27 (Válasz Craslorg #909 hozzászólására.)
Köszönöm szépen! Ezt fogom tenni. Fórumon még nem sokat tudtam nézelődni, szóval köszi a segítséget, rám fér.
Pontszám: 5
népszerűtlenZéééFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
911. hozzászólás - 2009.06.08. 22:00:10 (Válasz Craslorg #908 hozzászólására.)
Hehe Tudom de mire kapcsoltam mondom már mind1.
Pontszám: 5
fórumozóPetking5Férfi
Végzetúr tehetség
103 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
912. hozzászólás - 2009.06.10. 19:18:40 (Válasz Trucker #905 hozzászólására.)
Amikor kapsz egy ojan kérdést aminél a 3 válaszlehetőségen kívül van más is (pl az hogy a kérdés jó, vagy a kérdés speciális nem pont ijen megfogalmazásban de hasonló) akkor értékelsz.
Petking
Pontszám: 7.50
népszerűKisatillaFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
913. hozzászólás - 2009.06.10. 21:01:23
Kvízkérdéseimet játékokból merítve tettem fel. Második kérdéssorozatom szintén a klasszikus "Rossz, hibás kérdés" titulust szerezte meg.

"Stílusát tekintve melyik játék nem illik a többi közé?

Baldurs Gate
Half Life
Dungeons & Dragons
The Elder Scrolls"

Szándékosan írtam ilyen jellegűt, ugyanis szerepjátékokról van szó. Véleményem szerint az a speciális érdeklődésű réteg éppen itt van jelen, ezért bátorkodtam feltenni.
Az említett játékok meglehetősen ismertek kell legyenek.........
Amúgy a rengeteg kérdés között előfordulnak olyanok is, melyek láttán (és végtelen együgyüségén) elgondolkodok az értékelők fantasztikus munkáján....

Köszönettel: RAZAH
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
914. hozzászólás - 2009.06.11. 07:53:48 (Válasz Kisatilla #913 hozzászólására.)
Szia!

Csak kétszer tévesztettél topikot. A Te kérdéseddel a Nem fogadták el a kérdésemet, miért? az együgyűekkel meg a Kvíz3 alfórumot kéne meglátogatni.

De hogy válaszoljak:
Stílusára kérdezel. Hamarosan kiadják a Dungeons & Dragons online verzióját. Innetől kezdve két jó válasz is van.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűKisatillaFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
915. hozzászólás - 2009.06.11. 11:54:36 (Válasz Zoltanszon #914 hozzászólására.)
Idézet: Zoltanszon - 2009.06.11. 07:53:48
Szia!

Csak kétszer tévesztettél topikot. A Te kérdéseddel a Nem fogadták el a kérdésemet, miért? az együgyűekkel meg a Kvíz3 alfórumot kéne meglátogatni.

De hogy válaszoljak:
Stílusára kérdezel. Hamarosan kiadják a Dungeons & Dragons online verzióját. Innetől kezdve két jó válasz is van.


Köszönöm a választ. A kérdés a megjelent, létező verzióra érvényes. Ilyen alapon bármi mást is meg lehet kérdőjelezni.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
916. hozzászólás - 2009.06.11. 13:11:03 (Válasz Kisatilla #915 hozzászólására.)
Hamarosan kiadják a Dungeons & Dragons online verzióját.
Értem ez alatt, fél év (esetleg egy) és megjelenik.

A kérdés a megjelent, létező verzióra érvényes.
Egy év múlva, ha a kérdésedbe valaki belefut, akkor gondolkodik, hogy a két valasz közül melyik lehet a helyes.
De: A kérdésed én nem értékeltem, csak próbállok rájönni és rámutatni arra, mit kifogásolhattak az értékelők.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
népszerűgirionFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
917. hozzászólás - 2009.06.12. 19:02:09
Mennyi válasz után szűri ki rendszer azokat a kérdéseket amik kiesnek a 25%-os szűrőn?
Mert az én kérdéseimre bosszantóan kevesen szokták tudni a választ.
Pontszám: 5
irritálóBogyo111Férfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
918. hozzászólás - 2009.06.14. 14:14:23
Sziasztok!

Már áttettem másik topicba. Csak a link alapján kattintottam ide.
A hozzászólást Bogyo111 módosította 2009.06.14. 14:21:29-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
919. hozzászólás - 2009.06.15. 12:39:07
Minimum hány válasz, vagy idő után dönti el a rendszer hogy 25%os szűrőn kiessen egy kérdés.

Most is láttam hogy kiesett egy , tegnap este még láttam a válaszolók számát ami 3db volt, kb hét alatt. Reggelre lett egy új jó kérdésem lett elfogadva, viszont kicsúszott a másik, és már nem látszik a válaszolók száma csak az aránya, de a jó/rossz szerint kiesett :
Hol található és mi a neve a kereszténység legnagyobb templomának 2009ben? 16.67%

Nem hinném hogy ha hét alatt 3 válaszadó kapta meg most 8-10 óra alatt sokkal több, és azért mert mondjuk 5 emberből össze jött egy ilyen arány , nem igazán igazságos ki venni.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
920. hozzászólás - 2009.06.16. 14:07:17 (Válasz Texex #919 hozzászólására.)
A kvízt napi szinten frissíti, azaz a többi válasz egy egész nap termése.
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője