Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
241. hozzászólás - 2008.11.09. 20:06:18
Te nem tudhatod. Nem a te hibád. De attól még törölhetik, te sem örülnél ha négyszázkilencvenhat példányban kérdeznék meg tőled hogy milyen színű a kvazársörényű pegazus...
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.09. 20:06:55-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
242. hozzászólás - 2008.11.09. 20:35:45 (Válasz Hydro Globus #241 hozzászólására.)
Igen,mint ahogy te sem örülnél ha azért mert már szerepelt a kérdésed(szerinted sem tudhattam) vagy mert valahol valaki vitatta Petőfi születési dátumát elvennének tőled egyetlen rossz értékelés miatt 200 LE-t
A hozzászólást Xena módosította 2008.11.09. 20:36:17-kor
Pontszám: 3
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
243. hozzászólás - 2008.11.09. 20:45:48 (Válasz Xena #228 hozzászólására.)
[törölve]
A hozzászólást Sir Ny módosította 2008.11.09. 20:47:50-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
244. hozzászólás - 2008.11.09. 20:47:07 (Válasz Xena #242 hozzászólására.)
De ilyen előfordul, estek ki már jobb és rosszabb kérdések is emiatt. A 200 LE meg nem egy nagy érvágás, gyorsan tudod pótolni.
(és a legtöbbünkkel előfordult hogy (akár önhibáján kívül) rossz értékelést kapott)
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
245. hozzászólás - 2008.11.09. 20:47:49 (Válasz Sir Ny #243 hozzászólására.)
Na akkor te számolj utána még egyszer nemes uram!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
246. hozzászólás - 2008.11.09. 20:49:16 (Válasz Sir Ny #243 hozzászólására.)
20.45+2.30=23.15
21.45+2.30=24.15=0.15
Xenanak van igaza
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
247. hozzászólás - 2008.11.09. 20:49:16 (Válasz Byzon #245 hozzászólására.)
[törölve]
A hozzászólást Sir Ny módosította 2008.11.09. 20:51:57-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
248. hozzászólás - 2008.11.09. 20:51:39 (Válasz cirip #246 hozzászólására.)
[törölve]
A hozzászólást Sir Ny módosította 2008.11.09. 20:53:22-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
249. hozzászólás - 2008.11.09. 20:53:32 (Válasz Sir Ny #248 hozzászólására.)
Hát átszámoltam egy párszor, de ciripnél és Xenánál a pont! Hidd el, tudsz tévedni. Mint ez az eset is mutatja...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
250. hozzászólás - 2008.11.09. 20:55:41 (Válasz Byzon #249 hozzászólására.)
[törölve]
A hozzászólást Sir Ny módosította 2008.11.09. 20:56:28-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2.33
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
251. hozzászólás - 2008.11.09. 20:56:48
de bizonytalan vagyok.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
252. hozzászólás - 2008.11.09. 20:57:28 (Válasz Sir Ny #250 hozzászólására.)
nem találom a hibát, oszd meg velem lécci
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
253. hozzászólás - 2008.11.09. 20:57:41
mégis tudok tévedni
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
254. hozzászólás - 2008.11.09. 20:59:29 (Válasz Sir Ny #253 hozzászólására.)
megnyugodtam
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
255. hozzászólás - 2008.11.09. 21:03:10
az az egy vigasztal, hogy a kérdés feltevő is ugyanúgy elszámolta mint én.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
256. hozzászólás - 2008.11.09. 21:06:04 (Válasz Sir Ny #255 hozzászólására.)
csak míg esetedben ez érthető, gyors számolásnál lehet véteni, ő még kérdést is írt belőle, anélkül hogy ellenőrizte volna magát.

ui: elégé eloffoltuk a topicot ...
A hozzászólást cirip módosította 2008.11.09. 21:06:57-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
257. hozzászólás - 2008.11.09. 21:16:02 (Válasz Sir Ny #255 hozzászólására.)
Kár hogy engem egyenlőre semmi.Esetleg nem kaphatnám meg azt a 200-at ha már ennyit foglalkoztam vele? :-)
A többit offoltam. :-)
A hozzászólást Xena módosította 2008.11.09. 21:17:36-kor
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
258. hozzászólás - 2008.11.09. 21:18:53 (Válasz Xena #242 hozzászólására.)
Nem értékelhettem a kérdésed, de igenis rossz volt. Az hogy röviddel a feltevése után meg is kapta az értékelést, azt jelenti, hogy valamelyik admin értékelte, és hidd el, ők nem szoktak szeszélyből értékelni.

Az hogy most éppen mi a hivatalos álláspont Petőfi születéséről, nem számít. Az itt játszók átlag 2/3-a vagy azt tanulta, hogy dec. 31. vagy azt hogy vitatott. Én pl. azt hogy vitatott. Mind általános, mind középiskolában. Innentől kezdve a megadott válaszok rosszak, nem egyértelműek.


Az általad értékelt két kérdést meg hagyjuk. Nem a kérdések színvonala, és nem is az utólag kiderült hibás válasz miatt.
Ma délelőtt két kérdéssel is találkoztam amelyet "jó kérdés"-nek jelöltem(nyilván a kérdést feltevő játékos korrektségét feltételezve,jóindulatúan).Nem pontosan idézek csak a lényeget írom le.

1. Mennyi az idő ha két és fél óra múlva lesz 0.15?

Kiválasztottam a 21.45-ös választ és jó értékelést adtam. Eredmény: rossz válasz mert a kérdésfeltevő 20.45-öt jelölte meg jó válasznak.Valószínűnek tartom hogy a kérdésfeltevő megkapta a küldetésért járó jutalmát(gondolom a kvízzel kapcsolatos küldetés után tette fel) hiszen feltételezem a kérdést értékelő játékos korrektségét(és szinte látom a megdöbbenését amikor nem kapta meg a +10 százalékot,csakúgy mint a többi játékos...)


Az milyen szöveg, hogy "korrektséget meg jóindulatot feltételezve értékelek"? Ennyi erővel az összes HKK-s, foci, kakukktojásos kérdés maradhatna.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
259. hozzászólás - 2008.11.09. 22:07:53 (Válasz Lanmandragoran #258 hozzászólására.)
Úgy gondoltam hogy kiszállok a témából de erre tényleg muszáj reagálnom!

Most erősen off bekezdés jön de ami a sulit illeti:1. Közgébe jártam(top3 az országban) és elhiheted nekem hogy ott "erős volt a magyar":nagyobb "terror" ment mint a gimik többségében(vagy bárhol). 2. Nem kétséges hogy a játékosoknak csupán elenyésző része tanulta a "december 31.-i dátumot.Mondanám hogy megkérdezem a tanárom ezzel kapcsolatban de előre látom a rosszallását és semmiképpen nem járatnám le magam...! :-)

Először is: "igenis rossz volt.... az admin értékelte.... ők nem szoktak szeszélyből értékelni" : mitől volt rossz?
Hol van az a kétharmados többség?Ha van is akkor mindenképpen nagyobb arányban a január 1 javára!. Egy korábbi hozzászólásból kiderült hogy igenis a játékosok többsége a január 1.-et tartaná jó válasznak és ítélte volna jónak a kérdésem(itt megjegyezném hogy igenis túlnyomó többsége! Hiszen a fórumban lévő hozzászólók a témában érintett és így esetleges elfogultságuk okán kevésbé "perdöntő személyek" s csak egy kisebbség részei "akik máshogy tanulták mint a többség").
Bármennyire is erősen fogalmaztam mégis maximális tiszteletem a témában hozzászóló személyeknek- legyen az rendszergazda,admin...- mégis teljesen egyértelmű a dátum,melynek azért bizonyára érdemes lenne utánnanézni a könyveitekben-és most eszem ágában sincs személyeskedni(!!!)(bár az iróniát jogosnak érzem). Mellesleg a neten fellelhető anyagok közül egyedül(!!!) a Wikipédia említi a kétségeit a dátummal kapcsolatban szemben a legalább(!) ennyire mérvadó Petőfi Sándor.lap.hu-,Fazekas enciklopédia és a többi honlappal(dokumentummal) és ugye jól emlékszem hogy a játékszabályok között nem szerepel a "Wikipédia uralkodása"?
Szóval akárhogy is van,csak üres szócséplés "EZ" amit sajnálok: azon felül hogy mint évszám"lexikális tudás"-t feltételez(általános iskolai tudást feltételezve Magyarországon magyar embernek feltenni Petőfi születési dátumát??)"valószínűleg szerepelt korábban","máshogy tanultátok", "az adminok nem szoktak szeszélyből értékelni"(a korábbi elszámolásos példa talán mégsem ezt tükrözi,persze ezúton kérek elnézést a hiba elkövetőjétől: nem neki szól ez csupán az "adminok szeszélytelenségének".
Továbbá az általam említett két kérdés mivel is különb az enyémnél? Nyilván semmivel mégis "jó értékelést kapott" a viszonylag nem túl komoly számítási művelet ellenére.
Végül: mi a baj a "korrekt és jóindulatú résszel" amit az első hozzászólásomban írtam?
Nem az lenne a fontos ebben- és bármely más játékban is- hogy a játékosok legalább a kvízkérdésekkel ne "toljanak ki egymással"?Nem az szerepel a játék kvíz leírásánál is hogy igyekeznek kiszűrni azokat akik "képtelenek az értékelésre" vagy szándékosan adnak rossz értékelést a kérdésekre miközben vagy műveletlenségük(általános iskola 5-6 osztály alattiaktól én kérek elnézést!) vagy szeszélyük okán adnak rossz értékelést.Mint pl. az esetemben: egyetlen játékos-vagy "admin"- cseppet sem vitatható rossz döntése miatt melyet csupán "talán már szerepelt"-re és "máshogy tanultam"-ra hivatkozhat(hivatkozik?) holott pl. akár a neten(ahol kimondva-kimondatlanul a játékosok többsége rákeres a megoldásokra) akár a való világban egyértelmű a többség a január 1 javára?
Nem az a fontos egy játékban hogy a játékosok jól szórakozva törjenek a győzelemre? Jó,kvíznél ez máshogy van de a "szándékos szemétkedés" nyilván nem egy játék része: igenis korrektséget feltételezünk a többi játékosról.Persze elintézhetnénk annyival egy bugyuta kérdést(mint pl. 3-2 egyenlő 1,persze itt még ez sem igaz és ez is jó kérdés volt....) -melyet lehet hogy "Kovács Pistike 8 éves tanuló" tett fel(nem adok neki rossz értékelést azért mert ő nem úgy tanulta mint "én" vagy "te" vagy az általad említett "többség"(mely egyébként kisebbség)annak ellenére hogy képtelenség bizonyítani a dátum megkérdőjelezhetőségét melyet semmi nem indokol)!
A kérdést feltevő játékossal szembeni korrektségnél arra gondoltam hogy a játékos legjobb tudása szerint értékeli -így szerintem korrekt és jóindulatú- hiszen ha" ha hülye vagyok valamihez,akkor nyilván nem klikkelek csak szeszélyből a "rossz kérdésre mert csak azért mert az vicces" Itt nem az admin döntésére gondolok most természetesen hanem a játékos "inkompetenciájára"ha egyetlen "tudatlan" vagy poénból klikkeléssel másnak árthat(a játék szellemével ellentétesen). Ami pedig a hkk-s... példákat illeti: hogy jön ide? Nyilvánvaló lehet számodra is hogy nem jó példa hiszen a hkk... ismerete nem része az általános műveltségnek és így joggal kritizálható a kérdésfeltevésnél szemben "Petőfivel".

Kénytelen vagyok "lenyelni" a történteket miszerint -"én így tanultam és gyorsan adtam egy rossz kérdés osztályzatot hiszen ha én így tanultam akkor biztos a játékosok többsége is így tudja még akkor is ha ez a "tényeknek" ellentmond akkor is ha csupán a Wikipédiában és néhány iskolában megerősített"(még csak nem is tény,"utánjárással esetleg megkérdőjelezhető")" mely a játékélményemet csökkentette ugyan de azért nem adom fel.Összehozok majd egy kérdést melynek elbírálása remélhetőleg sikeres lesz bár ezek után....

Végezetül pedig megkövetek mindenkit akiket hozzászólásaimmal esetleg megsértettem! Nem állt szándékomban csupán iróniával próbálkoztam,sajnos sikertelenül:"lepergett minden"!
További jó játékot -és méltányos elbírálást- mindenkinek!

Off: Xena
A hozzászólást Xena módosította 2008.11.09. 23:24:24-kor
Pontszám: 5.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
260. hozzászólás - 2008.11.09. 23:53:47 (Válasz Xena #259 hozzászólására.)
Látom, ez egy érdekes vitának ígérkezik.
Előre leszögezném, szeretem a XIX. századi magyar irodalmat, Petőfit különösen. Határozottan tudom, hogy az én időmben vitatott volt a születésének ideje, ezt a könyvekben kis (?)-jellel jelezték.
szedjük szépen sorba a reakcióidat.

- átlag 2/3-os többség: az emberek ~1/3-ának azt tanították, dec. 31., ~1/3-ának, hogy jan. 1. és ~1/3-ának hogy vitatható. Kis matek: ha csak egy harmad tanulta hogy jan. 1., akkor cirka 2/3-os többség szerint rossz a kérdés. A korábbi hsz-ekből pontosan az derül ki, hogy nem egyértelmű a válasz. 4en reagáltunk; 3:1 arányban - kétséges : dec. 31. Csupán te írtad, hogy 8 ember akit megkérdeztél, szintén január 1-t tudott. Feltételezem nem pm-ben kérdeztél meg találomra 8 embert a Végzetúrban, hanem a környezetedben hirtelen elérhető 8 embert, aki nagy valószínűséggel ugyanúgy tanulta mint te. Valamint 8000 regisztrált felhasználóból 8 igencsak elhanyagolható vélemény ahhoz, hogy egyhangú többségről beszéljünk. De ha az emberek 2/3-a tanulta januárnak, akkor is vitatható, mert 1/3 nem úgy tanulta.

- direkt ki van emelve, hogy évszámot NE! Rendben van, Petőfi alapműveltség, ezzel egyetértek. De akkor ne hangsúlyozd, hogy hol nézzünk utána guglival. Mert ha úgy tudom, hogy december 31-et tanultam, nem fogok utánanézni, hogy mikor született, ha úgy tudom, hogy vitatott, akkor vagy rossz kérdésnek értékelem, vagy ha már nem lehet értékelni, találomra bökök a két évszám között, és kijövök panaszkodni a fórumra, hogy jó kérdésként van benn egy vitatható.

Az értékelésnek két módja van.
- ha egyetlen ember értékeli a kérdésed, ő nem játékos, ő egy játékvezető, akinek az a feladata, hogy a kérdéseket fogadja el / dobja vissza. Ergo nincs benne semmilyen hátsó szándék, szeszély, elfogultság; a kérdést és a válaszokat nézi, nem pedig hogy ki, milyen okból tette fel.
- amivel te is találkoztál vadászat során: kikerül a játékosoknak, és akkor van úgy, hogy napokig eltart, míg megkapod rá az értékelést, garantáltan nem egy ember értékeli.

-az általad jónak értékelt Mennyi 3-2? kérdés már felmerült a panaszkodós topicba, hogy ilyet ki merészel jóra értékelni. (nem én voltam) Nem olyan sok az a +10%, de ne adjunk már ajándékba LE-t a másiknak. Igenis dolgozzon meg érte. Aki ilyen kérdéseket tesz fel, annak ezúton szeretném üzenni, hogy inkább pihenjen sok LE-vel, felszerelés nélkül! Páran sokkal hálásabbak lennénk!

- a korrekt és jóindulatú értékeléssel egy bajom van. Mikor már korrektségről, és jóindulatról beszélünk, az már nem pártatlan, objektív ítélet. A HKK itt jött be a képbe, nem Petőfivel állítottam párhuzamba, hanem a 3-2 szintű kérdésekkel.


Összegezve a leírtakat; a kérdésed jó. A válaszok viszont nem egyértelműek, függetlenül attól, hogy te még sohasem hallottál róla, Petőfi Szilveszter éjszaka született, és vitatható hogy melyik napon. Ha nem lett volna ott a lehetőségek között az 1822., akkor semmi baja nem lenne vele egyikünknek sem, de így hibádzik. És ne érts félre, örülök mikor ilyen jellegű kérdésekről olvasok, remélem később is fogsz Petőfivel, irodalommal kapcsolatos kérdéseket feltenni, csak akkor, ha már évszámos kérdés, ne ilyen évtizeden belüli válaszlehetőségek legyenek, és akkor tuti nem lesz gond.


Azt pedig nem kimondottan csípem (és gondolom a többiek sem, akik hasonlóképp tudják), ha burkoltan le vagyok hülyézve csak mert valamit nem akkor, nem úgy tanultam mint a vitapartner.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.11.09. 23:56:08-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 9
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője