Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
utáltRobcaFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1001. hozzászólás - 2009.09.02. 02:25:35 (Válasz cirip #999 hozzászólására.)
Cirip!
hogy egyértelmű legyen, mi is a pontos kérdés:

melyik szláv politikus rendelte el a felvidéki Magyarok kitelepítését?

Benito Mussolini
Eduard Benes
Nicolae Ceausescu
Josip Broz Tito

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

nos_ azért sem lehet "nem egyértelmű" a válasz, mert:
Mussolini nem szláv, hanem Olasz
Ceausescu nem felvidéki, hanem Román politikus
Tito pedig délvidéki-Jugoszláv

tehát, mi is a hiba?
előre is köszönöm a válaszod! és ne haragudj, ha bunkón, durván fogalmaztam, nem az a cél, h. megbántsalak téged, vagy bárkit..
Pontszám: 7
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1002. hozzászólás - 2009.09.02. 06:53:04 (Válasz Robca #1000 hozzászólására.)
Szervusztok!

Robca: A két hibád: Mondatkezdet nagy betű, magyarok kisbetű. Nem Magyarországról beszélünk éppen, hanem egy nemzetiségről. Ugyanúgy, ahogy a németeket, vagy az oroszokat sem írjuk nagybetűvel, ha a népcsoportról beszélünk. Németország, vagy Oroszország neve viszont nagybetű.

Egyébként valóban történelmi tény, bár az olasz diktátor nevét kicserélném valaki másra, aki nem közismerten náci politikus, de a megfelelő korban élt. Megtörténhet ugyanis, hogy valakinél ez jelölt rossz válasznak számított, vagy csak úgy érezte, hogy bántó lehet az illető neve.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.53
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1003. hozzászólás - 2009.09.02. 08:21:46 (Válasz Robca #1001 hozzászólására.)
Szerintem itt a legnagyobb gond az, hogy szláv politikusra kérdezel rá, miközben a felsorot személyek közül kettő nem szláv, ahogy te is említed. Bizonyára erre utalt az értékelő, mikor rossznak minősítette a válaszlehetőségeket.
A hozzászólást Quint módosította 2009.09.02. 08:22:19-kor
Pontszám: 6.52
utáltRobcaFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1004. hozzászólás - 2009.09.03. 07:08:19 (Válasz Awenhai #1002 hozzászólására.)
Awen, te viccelsz:)
Mussolini sérti valakinek az érzékenységét?
mármint itt, Mo-n?!
nemááár! kinek? ha valakinek sérthetné, akkor az olaszokét igen.. de ott bort neveztek el róla, ereklyéket árulnak-HIVATALOSAN-, stb. nem kellene ennyire érzékeny lelkűnek lenni, csak mert a média azt sugallja, h. legyünk érzékenyek..
vagy akkor ne tegyünk fel kérdést amerikáról, hisz séri az indiánok érzékenységét, ne kérdezzünk
törökországról, hisz sérti a magyarok, és az örmények érzékenységét, és ne tegyünk fel autós kérdéseket, mert a gyalogosok megsértődnek:)
de ez már egy másik fórum témája..
szép napot!
Pontszám: 6.25
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1005. hozzászólás - 2009.09.03. 07:38:45 (Válasz Robca #1004 hozzászólására.)
Szervusztok!

Robca: Lehet, hogy mellényúltam kissé, de Quint kiigazított. Mindenképp hibás az olasz ember, ha hangsúlyozod, hogy szláv politikust keresel. Ha kitörlöd, hogy szláv a politikus, elvileg átmehetne. Azonban a Szovjetúnió, és a Harmadik Birodalom vezetőjének is tiltólistás a neve, tehát könnyen előfordulhat, hogy érvényesítik ezt Olaszország vezetőjére is.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.51
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1006. hozzászólás - 2009.09.03. 09:16:40 (Válasz Robca #998 hozzászólására.)
Idézet: Robca - 2009.09.01. 16:51:22
a németek első szövetségese Csehszlovákia, a második pedig Románia volt..
Eeeee
Csehszlovákia akkor már nem létezett. Miután Hitler bevonult Ausztriába mint nemzetegyesítés, a jelentős német kissebség ürügyén megtette ugyanezt Csehországgal kettészakítva így az államot. A "független" Szlovákia pedig boldogan mondott igent Neki. A többi stimmel.

És még egy megjegyzés. A kérdésed jó, tetszik, DE
Nemcsak a magyarok, a németek is viselik a kollektív háborús bűnös titulust mind a mai napig. A helyedben így kérdeznék:
Melyik szláv politikus rendelte el a felvidéki magyarok és a szudéta németek kitelepítését és deportálását?
Eduard Beneš
Tomáš Garrigue Masaryk
Alexander Dubček
Milan Rastislav Štefánik

Mind a négy politikus közvetlen hatással volt a Felvidékre (és egy kicsit jobban, mint Gustáv Husák, az utolsó főtitkár). Még sokmindent lehetne hozzátenni, de ha nem fogadnak el egy kérdést hidd el, annak nem a történelem eltusolása vagy valamilyen Ellened irányuló akciónak (bár ezt nem említetted) az eredménye. Általában prózaibb oka van az elutasításnak.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.22
fórumozóTubaFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1007. hozzászólás - 2009.09.05. 10:15:06
Szia,
Erre a kérdésre miért kaptam hibás kérdést?

Mire szolgál a Kerio Personal Firewall?

Tűzgyújtásra
Építkezésre
Számítógép védelmére (helyes válasz)
Játékra


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Már nem tudom milyen kérdést tegyek fel, mert eddig mind le lett szavazva.
Pl: Mi Botswana fővárosa? Na erre meg azt kaptam, hogy olyan szó van a kérdésben, ami nem megengedett. Miért is????????
Ha a földrajzi kérdés és a számítógépes kérdések nem megegedettek, akkor mit lehet feltenni?
Lehet az a gond, hogy csak a 10 éves korosztálynak megfelelő kérdéseket lehet feltenni?
Eddig csaknem kb 200 kérdésre válaszoltam és már találtam benne 20 rossz választ, ami viszont szerintetek jó. Hmm.....
Pontszám: 5.75
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1008. hozzászólás - 2009.09.05. 10:27:48 (Válasz Tuba #1007 hozzászólására.)
Az ilyen jellegű hozzászólásokat legközelebb légyszíves a Végzetúr fórum -> Végzetúr -> Panaszok + kvíz -> Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? topicba írd.

Ezzel a kérdéssel az a baj, hogy reklámozol vele egy programot.

A botswana fővárosát azért utasították el, mert a főváros szó tiltott, mert rengeteg fővárosos kérdés van már.
Attól, hogy vannak bent rossz kérdések, a tied nem lesz jó. Ha legközelebb rossz kérdést találsz, írd a kvíz 4. topicba, és javítják/törlik.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 4.69
utáltRobcaFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1009. hozzászólás - 2009.09.09. 00:43:33
ismét én:)
ezt a kérdést feltettem a "hibás kvízkérdések" számára fenntartott helyen is..
ide azért teszem fel, hogy aki eddig kételkedett a játék politikai befolyásában, az higgye el már végre....
mert ugye, mi is a helyesírási hiba ebben a kérdésben:

"Legutoljára feltett kérdésed
mi volt az eredeti neve Kun Bélának?

Kovács Béla
Kohn Béla*
Kun László
Weisz Ábrahám"

hacsak nem ismét a sértődős banda hisztériájától félünk, miszerint nem szabad arról beszélni, hogy egy bizonyos nép-direkt nem nevezem meg, nem akarom bántani a népcsoport rendes tagjait!-volt az, amely a XX. század legkegyetlenebb diktatúráját, illetve terrorját, elnyomó-gyilkos eszméit elhintette a világban, és élvezettel alkalmazta is.. neeem, nem ARRA gondolok, hanem a kommunizmusra, amelynek több, mint 100 millió igazolt áldozata van!

tehát, a lényeg: várom a választ, miért hibás ez a kérdés?

addig is:


Szebb jövőt!
Pontszám: 6.25
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1010. hozzászólás - 2009.09.09. 07:37:56 (Válasz Robca #1009 hozzászólására.)
Idézet: Robca - 2009.09.09. 00:43:33
ismét én:)
ezt a kérdést feltettem a "hibás kvízkérdések" számára fenntartott helyen is..
ide azért teszem fel, hogy aki eddig kételkedett a játék politikai befolyásában, az higgye el már végre....
mert ugye, mi is a helyesírási hiba ebben a kérdésben:

"Legutoljára feltett kérdésed
mi volt az eredeti neve Kun Bélának?

Kovács Béla
Kohn Béla*
Kun László
Weisz Ábrahám"

hacsak nem ismét a sértődős banda hisztériájától félünk, miszerint nem szabad arról beszélni, hogy egy bizonyos nép-direkt nem nevezem meg, nem akarom bántani a népcsoport rendes tagjait!-volt az, amely a XX. század legkegyetlenebb diktatúráját, illetve terrorját, elnyomó-gyilkos eszméit elhintette a világban, és élvezettel alkalmazta is.. neeem, nem ARRA gondolok, hanem a kommunizmusra, amelynek több, mint 100 millió igazolt áldozata van!

tehát, a lényeg: várom a választ, miért hibás ez a kérdés?

addig is:


Szebb jövőt!


A mondatot nagybetűvel kezdjük. Mindig. Amíg ezt nem teszed, addig a kérdéseid bármilyen jók is legyenek, el lesznek utasítva.
Nincs ebben semmi politikai háttér, sem befolyás. Ne készíts összeesküvés elméleteket. Úgy látom a kérdéseid jók, de ezekre a részletekre oda kell figyelni..

Megj. Ez a post megy a másik topikba is.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5.13
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1011. hozzászólás - 2009.09.14. 16:24:13
Érdeklődnék, hogy kvíz kiértékelés ellen nincs apelláta?

Mi NEM közös az alábbi emberekben: Tony Curtis, Paul Newman, Adrien Brody?

Mindannyian színészek
Mindannyian magyar származásúak
Mindannyian amerikai állampolgárságúak
Minannyian élnek*

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ez már a sokadik "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott kérdésem, de most tényleg nem értem mi a baj...
Egyébként arra az esetre, hogy felmerül, hogy mi van, ha mindegyikük meghal, itt a logikai levezetés
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,94.7640#hsz7658

Elnézést, hogy ide írok, de megfelelő ellenvetésig nem tudok belenyugodni az értékelésbe.

Tisztelettel:
Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.15
népszerűAdamekFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1012. hozzászólás - 2009.09.14. 17:24:08
Na ebbe mi is a hiba?


Miről ismertek a gnómok?

Erejükről?
Harci képességeikről?
Vezetési tudásukról?
Eszükről?

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1013. hozzászólás - 2009.09.14. 17:25:54 (Válasz Adamek #1012 hozzászólására.)
például miért kérdések a válaszok?
(amúgy erre lenne egy másik topic)
Pontszám: 7.14
kedvencAsterixobelixFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1014. hozzászólás - 2009.09.15. 13:47:00
Az azért elég szemétség szerintem, hogy tele van a kvíz olyan kérdésekkel, hogy ki mikor született, amihez persze csak google-el lehet tudást szerezni. Erre gondoltam akkor én is ilyen jellegű kérdést teszek fel, erre Rossz értékelést kapott "értéktelen lexikális tudás" néven. Baromira nem tartom fair dolognak.
Pontszám: 7.75
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1015. hozzászólás - 2009.09.15. 15:45:35 (Válasz Asterixobelix #1014 hozzászólására.)
Akinek illik(!) tudni a születési idejét fejből, már szerepel. Aki nem ez a kategória, annak a születési/halálozási adatai kivétel nélkül élt. értékelést kapnak. Arról meg nem az aminok tehetnek, hogy korábban a játékosok mindent beengedtek válogatás nélkül.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.95
kedvencAsterixobelixFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1016. hozzászólás - 2009.09.16. 13:43:06
Hát azt én se tudom, mióta lexikális tudás színészek születési dátumát tudni, de mind1, akkor legközelebb inkább kihagyom az egész kvízkérdés dolgot a francba.
A hozzászólást Asterixobelix módosította 2009.09.16. 13:44:16-kor
Pontszám: 7
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1017. hozzászólás - 2009.09.16. 14:01:49 (Válasz Asterixobelix #1016 hozzászólására.)
Igazad van, nem lexikális. Inkább érdektelen. Ha valamit le tett az asztalra, akkor azért, mert inkább azzal kéne foglalkozni, ha meg még semmit akkor meg azért 3 lépéses adat (kikeresem, bejelölöm, elfelejtem).

Gondolom Te is Swayzeről kérdeztél. Ha a múlt héten teszed, sem megy át ugyan, de legalább nem lehet érezni a "megkérdezem, mert most a csapból is ez folyik, és biztosan mindenki tudja, hátha átengedik az adminok" hullámhosszokat.
Ugyanez volt Jacksonnal kapcsolatban is. Mindenki azt kérdezte, hogy hány évig élt, mikor született, mikor halt meg. Esetleg miben. De mondjuk az, hogy a Thiller milyen díjakat nyert, vagy hogy több, mint 100 millió lemezzel ez lett minden idők legtöbb példányszámban elkelt zenei anyaga már nem került fel a listára. Teszem hozzá, hogy 2 héten belül eltűnt az összes ilyen kérdés. Valószínűleg ez lesz szegény Swayzevel is. Ha már meg akarod tisztelni, akkor ne csak egy száraz adatra kérdezz rá, mint a születési, vagy elhalálozási év. "Kicsit" elszomorító, hogy cask ennyire képesek gondolkodni az emberek.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 8.12
kedvencAsterixobelixFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1018. hozzászólás - 2009.09.17. 00:26:34
Hátőő én Avril Lavigne születési dátumát kérdeztem, mivel ő jutott először az eszembe, és megnéztem, goggle-ban meg lehet keresni és nézni elég egyszerűen, hogy mikor is született . De majd legközelebb akkor megpróbálok értelmesebbet kérdezni, mert ezek szerint nem jó a tömeget követni .
A hozzászólást Asterixobelix módosította 2009.09.17. 00:28:02-kor
Pontszám: 8.29
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1019. hozzászólás - 2009.09.17. 07:50:12 (Válasz Asterixobelix #1018 hozzászólására.)
Elnézésed kérem a gyanú árnyékáért, de ismerem a tömeget. Épp tegnap beszélgettem erről menyasszonyommal, hogy Patrick Swayze mi mindenre volt képes (tánc, illetve az a küzdeni akarás a rákkal szemben) és most újra (még egyszer utoljára) hír lett. Olyan 3 napig. Kicsit Cserháti jutott Róla eszembe, aki híres volt, aztan kiment Amerikába, aztán hazajött, és szinte kötelező volt Őt újra szeretni (mert Ő kint volt Amerikában, és ezzel milyen divat lett), aztán szépen lassan mindenki elfelejtette és egyedül halt meg. Presser írta Neki/Róla posztumusz egy dalban, hogy most kiderül, mennyien szerettek, és milyen sokan álltak Melletted, és ha bántottak is, csak szeretetből volt.
Egy héttel később senki sem beszélt Róla. Ilyenkor a vércukrom egy kicsit megemelkedik.
Teszem hozzá, hogy én elkapcsoltam a rádiót (néha még most is megteszem), mikor Ő szólalt meg, aztán Apám megmutatta, hogy hogy énekelt útja előtt. Megváltozott a véleményem, és azokat a felvételeket, amiket kiruccanása előtt készített szeretem (sőt keresem és várom), de az a R'n'B típusú felesleges és nem odaillő hangremegtetéstől, amit Ő hozott be ide, és amit azóta is minden kevéshangú celeb használ (és ide én Gáspár Lacit is besorolom, lehet kövezni) nekem a hideg futkos a hátamon.

Avrilra visszatérve. Valamit elért, igen. De ha jobban belegondolsz, nincs annyi a háta mögött, mint pl. Whitney Houstonnak, Celine Dionnak vagy Barbara Streisandnak. A dalait, meg az a tényt leszámítva, hogy a tengerentúlon már szinte szokatlannak számító nyugodt, felhajtásoktól mentes magán és házasélete van, nem tudnék semmi érdekeset mondani Róla. Ha ez nem így van, kérlek tedd fel a kérdésed, de biztos ami biztos előtte a Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha felteszem? topikban érdeklődj.

Szerk. Most hallottam, hogy lehet, válás lesz, tehát még ez sem áll
A hozzászólást Zoltanszon módosította 2009.09.21. 08:32:49-kor
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 8.12
kedvelt tagCalowynFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1020. hozzászólás - 2009.09.20. 18:22:15
A karibi Bahama sziget 3000 szigetből áll. De hány lakott?

20
150
217
288

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Mi a rossz ezen a kérdésen?
Pontszám: 3.25
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!