Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
401. hozzászólás - 2008.12.15. 11:03:03 (Válasz Sigmar #400 hozzászólására.)
Végülis jó gondolat, el is kezdem a sort. Talán szerénytelenségnek tűnik, de szerintem senki nem szívesen vállalja fel, hogy elsőként nyilatkozzon ilyen kérdésekben.

Azonnal törölni:
A durva, netikettet, vallási, faji hovatartozást sértő kérdések, valamint a különösen bugyuta, a játékosokat idiótának néző kérdések, vagy amik tök értelmetlenek, esetleg nagyon durva helyesírás, illetve kakukktojásos kérdések rosszabbik fele. VAlamint a droggal kapcsolatos kérdések.

Rossz kérdés:
Mondhatni minden, ami nem jó, de nem érdemel azonnal törölnit. Az indoklása: nem elég precíz a kérdés megfogalmazása, ezért van több helyesnek tűnő válasz is, akkor nem egyértelmű válaszok; ha nem túl speciális a kérdés, de jelenidőben kérdez rá olyan dologra, ami elavulhat, akkor rosszul feltett kérdés; ha nem csak 1-2 félreütési hiba van benne, akkor helyesírás (ami csak egy a-e, vagy hasonló elütés, azt átengedem, és jelzem idekinn); ha valamiről biztosan tudom, hogy számomra ismert dolog, de az átlagembertől nem várható el az ismerete (pl szakmámba vágó kérdések, részletekbe menő fantasy kérdések), vagy nehezen kereshető, esetleg könnyen kereshető, de érdektelen információ, akkor speciális; olyan kérdések, amikkel biztosan találkoztam már a közel 3k elvadászott csp során, vagy legismertebb történelmi események, híres magyar költők, írók születésének/halálának dátuma iránt érdeklődik, azok már szerepelt értékelést kapnak. Az idétlen, de nem túl gáz kérdések, az erősen reklámszagú kérdések nem kapnak indoklást. Cigarettás kérdések szintén indoklás nélkül mennek vissza, az alkoholos kérdések között vannak olyan érdekességek, amelyek nem kimondottan extrém speciális tudást igényelnek, de színvonalasok, ezek megkapják a jó értékelést.

Minden ami marad, jó kérdés, legyen az akár fantasy könyvekre vonatkozó, nem apróságokat firtató kérdés, sportnemükben legismertebb sportolókra, csapatokra vonatkozó kérdés, amennyiben a megfogalmazás pontos.

Fontos információ, hogy amit helyesírási hiba, vagy már szerepelt értékeléssel küldünk vissza, azt a kérdés feltevője javíthatja, vagy ha szerepelt már, tehet fel másik kérdést.

Részemről kb ennyi. A leírt szempontok egy része Hatsepsut irányelveit tartalmazza az én értelmezésemben.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
402. hozzászólás - 2008.12.16. 19:28:59
A legutóbbi kérdésed az "Azonnal töröljétek" értékelést kapta, ezért még 71:52:23 ideig nem írhatsz új kérdést. (ilyenkor a kérdés pontok sem nőnek)


Hogy nem lehet megoldani, hogy egy-egy ... miatt az embert ennyire csúnyán elmeszeljék. Most tényleg az a cél, hogy az embernek eldurranjon az agya és minden kérdést "Azonnal töröljétek"-re minősítsen?
Üdv:
Gabi
Pontszám: 6.50
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
403. hozzászólás - 2008.12.16. 21:35:06
Hatsepsut azt reagálta magánban hogy szerinte semmi baj a kérdésemmel, de törődjek bele, nem bírálhatja fölül a játékosok döntését. Amellett hogy arról volt szó, hogy az inkorrektül értékelők megkapják a magukét. Szóval akik agyba főbe "Azonnal törölni"-t jelölgettek megússzák mi meg szívunk.

Ez így nem jó. Már majdnem elment a kedvem az egésztől. Ez a legjobb része az játéknak. Nem is fizettem erre a hétre prémium tagságot...
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
404. hozzászólás - 2008.12.16. 21:55:57 (Válasz Paralel #403 hozzászólására.)
Nem tudom, mennyire követed a fórumot, amikor te panaszkodtál a kérdésed miatt, aznap 12 jó kérdést számoltunk össze, ami törlést kapott. Ez nem a rendszer hibája, csak egy rés volt a pajzson, biztos elszabadult egykét idióta. Ez egyszer-egyszer becsúszik, de akik így értékelnek, azok nem értékelhetnek túl sokáig. Tudom hogy dühítő, ha jó kérdés hajítanak ki, de ne fogd fel ennyire tragikusan. Te most Hatsepsuttól kaptál egy "jelzőfényt", hogy az adott kérdés megfelelően színvonalas. Ha törekszel majd mindig, hogy legalább olyan színvonalú legyen a soron következő kérdésed, akkor nagy gond nem lehet.

Az inkorrektül értékelők pedig megkapják a magukét. Csak nem nyilvános, hogy mit kapnak érte.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.12.16. 21:57:31-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
405. hozzászólás - 2008.12.16. 21:58:17
Gondolkoztam hogy lehetne megoldani ezt a kvíz kérdés színvonal dolgot.

Javaslatom a következő:

A kérdéseket osztályozni kellene minimum két vagy három csoportba súly szerint. Mint a portyapontnál, mindenki eldönthetné hogy amikor kvíz kérdést kap, melyikből szeretne.

Ezek díjazásának módját és a részletek kitalálását már Miklósékra bízom. Ők ismerik a rendszert.
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
406. hozzászólás - 2008.12.16. 22:27:49 (Válasz Lanmandragoran #404 hozzászólására.)
Ezzel az a gond, hoyg nagyon jó a lélelknek, meg stb. és annyira jó hogy szeretet, meg világbéke, de most 3 napig hiába válaszolok meg kvízkérdéseket, nem számít bele, hogy újat tudjak felrakni és elvettek sok száz LEt, amit kapni kellett volna a kérdésért.
Aki csinálta, meg este merevedéssel gondolhat vissza, hogy milyen jól megszivattam, tehát duplán jól esett neki a köcsögség. :S
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
407. hozzászólás - 2008.12.16. 22:32:15 (Válasz Lanmandragoran #404 hozzászólására.)
Remélem igazad van. Viszont akkor a korrekt az lenne, ha rehabilitálnák a kérdéses kérdéseket, vagy legalábbis újra értékelésre indítanák...

...csak mert igenis szarul néz ki az az "1 törölni", és igenis b**sza az igazságérzetem( vagy az önérzetem... ezt még nem tudtam eldönteni ).
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
408. hozzászólás - 2008.12.16. 23:20:14
Megértelek mindkettőtöket, igazából lehet hogy csak túl sok Unicumot szoktam inni, hogy ennyire magaménak érzem a "Csak pozitívan" jelmondatot.

Shiako! Összedől a világ, ha három napig nem vadászol? Még egyszerűbb is a spórolás a következő karakterfejlesztésre.

A rehabilitációval, kérdéssúlyozással, kategorizálással, vagyis mindennel ami utólagos, manuális beavatkozást igényel, az a probléma, hogy át kéne nyálazni az összes kérdést az elejétől. Becsléseim szerint cirka 40k kvízkérdés fölött jár az adatbázis. Ha napi 8 órát dolgozva, kérdésenként egy percet számolunk, akkor is 5 ember kéne, hogy egy hónap alatt végezzenek az adatbázissal, és akkor addig a kvízmodul úgy ahogy van, kilőve.

Én inkább bosszankodom, és szorgalmasan gyűjtöm a melót Hatsepsutnak, mint hogy egy hónapig egyáltalán ne legyen alkalmam bosszankodni, válaszolgatni, kérdést feltenni. Nem tudom ti hogy vagytok vele.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.12.16. 23:20:38-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
409. hozzászólás - 2008.12.17. 07:12:45 (Válasz Lanmandragoran #408 hozzászólására.)
Ugye ne már más döntse el, hogy mikor vadászom. Ha nem innen közelítem, akkor pedig 3 nap no vadászat, az némi fejlődés visszamaradást jelent. :idea:
Nem azzal van a gond, hogy van a játékban valami, amit nem tudnak ellenőrizni, mert szarul van kitalálva/megvalósítva, hanem hogy ellenőrzés és következmények nélkül lehet törlésre állítani kérdést ilyen büntetés mellett. Ha már annyira demagóg a hozzáállás, hogy dögöljön meg a játékos kiskutyája, akkor minek játsszon vele az ember és fizessen? Ha nem tudják ellenőrizni a játék egy részét, akkor tartsanak önvizsgálatot, hogy mit is csináltak, vagy szedjék ki a 3 napos büntetést, de szemlehúnyva azt mondogatni, hogy jól van ez így, jól van ez így, túl nagy meló lenne megváltoztatni, az gyenge kifogás, és általában állásvesztéshez vezet. :S
Üdv:
Gabi
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
410. hozzászólás - 2008.12.17. 07:21:28 (Válasz Shiako #409 hozzászólására.)
Igen, szerintem is szégyen, hogy ez az egész problémakör már a játék indulása, két hónap óta fennáll. Ennyi idő alatt igazán lehetett volna csinálni valamit, csak akarat kérdése. És a játékosok részéről a segítőkészség is megvan, értelmes embereket sem lenne nehéz találni a feladatra. Jelenleg úgy néz ki, hogy mi szidjuk a rendszert, Hatsepsut pedig tűzet olt, a legnagyobb hibákat törli. De sok száz hiba biztosan nincs bemásolva, ezek felett csendesen mérgelödik mindenki, napról napra.

Szerintem egyértelmű, hogy nem mindenkit, hanem csak a játékosok egy szűkebb körét kell belevonni az értékelésbe, lehetőleg azokat, akik már sokezer kérdésre jól válaszoltak, és maguk is jó kérdéseket tettek fel.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
411. hozzászólás - 2008.12.17. 08:54:41
Viszont ez utóbbit (jó kérdések feltétele) sem tudod rendesen ellenőrizni, mert nekem pl. 2 kérdésemet rakték azonnal törlendőre, ahol az egyik mondjuk túl specifikus tudást idényel (kortárs író könyveiről kérdeztem), a mostani pedig egy logikai kérdés volt, amire kb. fél perc alatt rá lehet jönni.
Ezen kívül van 9 olyanom, ami a 25% miatt esett ki, amikben ilyen van pl.: "Mit jelent a potens kifejezés?".
Nem hiszem, hogy egyedül vagyok ezzel. Akkor olyanok fognak értékelni, akik 1+1-3+25=? kérdéseket raknak fel? És a legszebb, hogy találtam ilyenben oylat, ahol abszolút rossz válaszok voltak megadva. :Đ
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
fórumozóKirkéNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
412. hozzászólás - 2008.12.17. 09:00:27
Legutoljára feltett kérdésed
Az alábbiak közül melyik nem igazi tenger?

Fekete-tenger
Kaszpi-tenger
Vörös-tenger
Földközi-tenger

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

mit nem lehet érteni egy ilyen kérdésen???????????????????????????????????
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
413. hozzászólás - 2008.12.17. 09:31:44 (Válasz Kirké #412 hozzászólására.)
Azt, hogy manapság sajnos derogál odafigyelni az iskolában, földrajz órán. Ott ugyanis megtanították, hogy a Kaszpi-tenger a föld legnagyobb tava, és a tenger nevet csak a sótartalma és a mérete miatt kapta a rómaiaktól.

Mindig elszomorodom az ehhez hasonló kérdések kigolyózása láttán.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenJaelitheFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
414. hozzászólás - 2008.12.17. 09:51:12
Hali!
Ezzel mi a baj? Nem lehet 20 mp alatt kikeresni a gugliban?

Melyik anyag fekete az alábbiak közül?

holdkő
obszidián
bazalt
pirit

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
415. hozzászólás - 2008.12.17. 10:01:03 (Válasz Jaelithe #414 hozzászólására.)
Obszidián:
"Jellegzetes sötét színe van, viszonylag széles spektrumban a feketétől a szürkén át a pirosig."
Bazalt:
"A bazalt a leggyakoribb kiömléses kőzetfajta. Bázisos, finomszemcsés, sötét szinű vulkáni kőzet."

Ki lehet keresni a gugliban. Szerinted egyértelmű?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
416. hozzászólás - 2008.12.17. 10:15:32 (Válasz Jaelithe #414 hozzászólására.)
Lan-nak igaza van.

Grrrr... ...rontod itt a fikázás hitelét...
Pontszám: 5
népszerűSigmarFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
417. hozzászólás - 2008.12.17. 10:54:19 (Válasz Lanmandragoran #401 hozzászólására.)
Sziasztok!

Örüloök, hogy egy ember legalább elírta az értékelési szempontjait. Szerintem jól kiegészíti az eddig olvasótakat. Igen is segítheti az embereket kérdéseket írni és értékelni. Köszönjük Lam.
Érdekes módon elég kevés a vitatható kérdés ezt a játékosok szürik jól vagy nekem van szerencsém, mert kevés ilyennel találkozom.
Azonnal törölni a kérdést csak tapasztalt értékelőnek engedném, hogy használja. S a jelzet, és jógos panaszokat igenis orvosolni kénne és nem kénne semmit se átnyálazni, csak javítani a törölt státust, egy kérdésért a pénz elment, de a többi rendbe lenne.
Én is többször beakartam írni a Kvíz fórumba hibás kérdést, de elment a kedvem a sok kötözködés és veszekedéstől. De a segítőkész beírok munkáját köszönjük meg.
Folytasd kérdéseket nem lehetne kiszórítanni, mint a kakkuktojásokat? Vagy csak én nem segeretem őket? Mert itt is van olyan, ami nem egyértelmű.
Jó játékot, jó és érdekes kérdéseket!
Pontszám: 5
fórumozózenderFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
418. hozzászólás - 2008.12.17. 12:04:50 (Válasz Lanmandragoran #415 hozzászólására.)
Nem ugyanott olvastuk. Előtte mindig tájékozódom, ahogy kell(ene). Én egy könyvben olvastam, ( a többivel együtt) és ott a piros szín, mint lehetőség nem szerepelt.
Szóval elfogadom a képviselő úr válaszát, és meghajtom a fejem a többség akarata előtt..
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
419. hozzászólás - 2008.12.17. 12:08:43 (Válasz zender #418 hozzászólására.)
Ez a korrekt hozzáállás.

De ha a könyvben nem szerepelt az obszidián piros változata, akkor sem jó, mert az emberekben úgyis a fekete szín társul az obszidiánhoz, de azt is sokan tudják, hogy a bazalt egyik fő felhasználási területe a macskakő, az pedig megint csak fekete.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóWeilonFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
420. hozzászólás - 2008.12.17. 13:58:05
Nem értem erre a kérdésre miért kaptam a rossz, hibás kérdést:( Nem egy ennél ezerszer gagyibb kérdéssel találkozok. Hátha itt kapok rá választ. Nem volt most időm, kedvem bonyolultabb kérdést bedobni. De ha nem jó akkor másnak miért engedik:)

Mennyi 324+4:4?

82
325*
328
340


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Maradok Weilon
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője