Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
981. hozzászólás - 2009.08.15. 22:37:34
Sziasztok !

A velem egy gépről de másik világban játszó Oroszlánszagú Richard föltett egy kérdést amely úgy szólt, hogy kinek mesélt pom-pom ?
Erre szinte azonnal megjött a válasz: Azonnal törölni !
Mi volt a baj ezzel a kérdéssel ?
A válaszok: Rohanósnak, Róbert Gidának, Picurnak, a negyediket nem tudom.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
982. hozzászólás - 2009.08.17. 08:02:36 (Válasz Giganticus #981 hozzászólására.)
Tedd ezt fel légyszíves a Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? topikba kéne a kérdés és a válaszok pontos leírásával, aztán meg tudjuk mondani.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
fórumozóCukikaNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
983. hozzászólás - 2009.08.19. 23:40:02
A kvízzel kapcsolatban két észrevételem van:
1) Jó lenne ha meg lehetne jelölni a hibás kérdéseket, mert én már találtam!

2) És ha a feltett kérdésre az értékelést nem tartjuk igaznak, akkor lehetne fellebbezési lehetőség.
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
984. hozzászólás - 2009.08.20. 08:19:43 (Válasz Cukika #983 hozzászólására.)
Idézet: Cukika - 2009.08.19. 23:40:02
A kvízzel kapcsolatban két észrevételem van:
1) Jó lenne ha meg lehetne jelölni a hibás kérdéseket, mert én már találtam!
Erre találták ki a Kvíz topikot (jelenleg a 4. fut), a kvízadminok innét takarítják a rossz kérdéseket.

2) És ha a feltett kérdésre az értékelést nem tartjuk igaznak, akkor lehetne fellebbezési lehetőség.
Fellebezési lehetőség van.
Elsőként viszont mindenképp írj a Nem fogadták el a kérdésemet, miért? topikba, bemásolva a kérdésed és a négy válaszlehetőséget.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 5
kedvelt tagBKayFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
985. hozzászólás - 2009.08.20. 13:59:47 (Válasz Bergyejev #215 hozzászólására.)
A tartalomszűrőt kicsit finomítani kellene, 2 percen keresztül néztem amíg rájöttem mi baja...(na jó ez az idő az én szegénységi bizonyítványom)

A X. válaszban nem megengedett szó szerepel!

A megengedetthetetlen szó a faszén volt. Kiket óv a szűrő? Kíváncsi vagyok hányan sápadnak el, kapaszkodnak bele görcsösen az egerükbe amikor meglátják leírva. Utcán, újságban, rádióban, TV-ben ez nem fordul elő nap mint nap ? Buszsofőr az utasnak, utasok egymásnak, beszélgetős műsorok stb. (Hogy az újság címlapon Benkő Dániel a ####-harcos-ról ne is beszéljünk)

1. Az előszűrt kérdést mielőtt ezzel visszadobja megnézhetné az admin.
2. Álszent dolognak tartom annak fényében, hogy balodalon a Harmonet ajánlóiban szinte mindig ott figyel legalább egy 18-as karikás téma. (*)
3. Más nyelvekre is szűr? Angol ? Szlovák? Román? Vagy azokon lehet trágárkodni?

(*) Harmonet címlapon
Dögös, szexis férfisegg
2009. augusztus 25. 08:15 és még csak karika sincs...
A hozzászólást BKay módosította 2009.08.25. 15:12:48-kor
Pontszám: 5
kedvencDark PhoenixFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
986. hozzászólás - 2009.08.20. 14:11:21
Melyikből NEM készülhet pálinka?
barack
féltégla
szilva
körte

A féltégla miatt primitív

Melyik híres amerikai városból indult a Guns 'N' Roses?
Párizs
Bukarest
Budapest
Los Angeles

ha nem lenne a kédésben, hogy amerikai város akkor esetleg, így nem túl nehéz.
A hozzászólást Dark Phoenix módosította 2009.08.20. 14:12:08-kor
Pontszám: 5
fórumozóYetike77Férfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
987. hozzászólás - 2009.08.20. 14:50:29
sziasztok! problémám van az értékeléssel. szerintem jó a kérdésem, mégis hibás kérdésnek minősitette valaki. légyszi segítsetek! köszi.




sziasztok! azt szereném kérdezni, hogy mi a hiba a kérdésemben?

Az alábbiak közül, melyik nem Star Trek figura?

Spok
J.T.Kirk
Scotty
Zsákos frodo

nem értem az értékelést....
Pontszám: 5
fórumozóRapsodiaNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
988. hozzászólás - 2009.08.20. 20:07:08
Sziasztok!

Kicsit elgondolkodtatott, hogy az általam feltett kérdés ami rossz értékelést kapott, másnap hogyan mehetett át a rostán a fiam karija által feltéve. Nem is bosszankodom, ezentúl inkább lemondok a lehetőségről, inkább a játékot élvezem:)
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
989. hozzászólás - 2009.08.22. 13:24:06
Szervusztok!

Yetike: A kérdésed alapból helyesíráshibás, a vessző nem kéne a kérdésedbe. Spock nevét rosszul írtad, Kirk kapitány keresztnevei után a szóköz hiányzik, illetve Frodó nevét sem tudod helyesen magyarul leírni.

Ehhez tegyük hozzá, hogy annyira primitív, hogy mindenki kitalálná, és nem két Star Trekes kérdés van már.

***

Rapsodia: Nem egy kvízadmin van, az egyik által visszadobott kérdés átmehet másik által, ha nem ismeri az előző ítéletet, avagy számára még befér a kérdés. Szubjektivitási faktorba futottál, amit a legjobb szándékkal sem biztos, hogy ki lehet iktatni.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvelt tagBKayFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
990. hozzászólás - 2009.08.22. 22:58:49 (Válasz BKay #985 hozzászólására.)
Tartalomszűrő:

A foszfor szó is nem megengedett, erre már hamarabb rájöttem miért. Phoszforként nem próbálom meg mert akkor meg helyesírás miatt fogja visszadobni valaki...

Ez alapján felhívom mindenki figyelmét, hogy kérdésekben kerülje a következő szavakat:

Foszlós kalács
Trónfosztás
Jodie Foster
fosszília ( A latin fossus kiásott szóból)
Michael Foss
fossza (A Madagaszkár című filmből)
Santa Maria la Fossa
Bob Fosse


Bár értek meglepetések, eddig szerettem kérdéseket kitalálni.

Továbbra is az a javaslatom, a szoftveres előszűrés után egy kvízadmin(?) nézze már meg mi van, mert ez így nevetséges.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagGwendolinNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
991. hozzászólás - 2009.08.23. 11:27:40 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Kifogtam egy kérdést.
Spanyolország hány országgal határos?
Az állítólagos jó válasz 2, legalább is a kérdező szerint.
Nos:előttem a térkép de annéllül is tudom :Franciaország, Andorra és Portugália. Szerintem ez 3.
Egyébbként ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban méghozzá a HELYES válasszal.
A kérdések értékelésénél segíthetne maga a rendszer is. Talán nem bukkanna föl ennyi ostoba kérdés.
Ami pedig a kérdések milyenségét illeti: a filmekkel és az élővilággal kapcsolatos kérdések kevésbé speciálisak, mint a számítástechnikával kapcsolatosak. Szerintem többen néznek filmet,mint amennyien számítógépet programoznak.
Pontszám: 6
népszerűEgofantasyFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
992. hozzászólás - 2009.08.23. 22:53:44
Hali!

Miért van az, hogy a szabályzat szerint nem lehet lexikális tudást igénylő kérdést feltenni, mégis tele van velük az adatbázis?
A kérdések többsége évszámos. Ezen kívül miért tartozik az alapműveltséghez a Gyűrűk Ura? Mondatot idéznek belőle, és akkor elvárják, hogy tudjam mi a vége. Olyan színészekről, írókról és filmekről vannak kérdések, amikről az életben nem is hallottam. Pedig iskolázott ember vagyok. Néhány kérdés megválaszolása bizonyos tudományágak olyan alapos ismeretét kéri, amit gimnáziumban nem tanítanak, csak arra szakosodott főiskolán/egyetemen. Az ilyen kérdéseket miért engedélyezik?

Hercegnő
Pontszám: 7
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
993. hozzászólás - 2009.08.24. 06:45:42 (Válasz Egofantasy #992 hozzászólására.)
Szervusztok!

Az, hogy mi lexikális, az személyenként változik. Nekem teljesen érdektelenek a filmes kérdések, mégis tele van velük az adatbázis. Ennek ellenére a harctéri ideg csak akkor kap el, ha a stáblistát kérdezgetik, esetleg olyan filmek esetében, amiről csak a vájtfülűek hallottak.

Évszámos kérdés lehet, ha érdekesen van megfogalmazva, megoldható (nem közeliek az időpontok, nem egy karakterben különböznek), és nem Mari néni kedvenc unokájának korát kérdezik benne.

Az adatbázis lassan eléri a kétszázezer kérdést, ha még nem tette meg. Szükségszerű, hogy határterületről tegyék fel a kérdéseket, az általános iskola, és lassan a gimnázium által oktatott ismeretek is telítődnek.

A fantasyt érintő kérdésekről: Elméletileg egy fantasyval és sci-fivel foglalkozó kiadó játékával játszol. Amit nem tartanak speciálisnak a Gyűrűk Urából, azt errefelé illik tudni. Mondom én ezt úgy, hogy bár nagyjából ismerem Középföldét, magam is jeleztem nem egy ilyen témájú kérdést, hogy bizony már túlságosan részletkérdést tett fel a kérdező, bár a választ azonnal tudtam.
A műbűl csakis a leghíresebb idézetről beszélhetsz, ha mondatot kell befejezni. Ez egy nyolcsoros vers, de ajánlom neked, hogy olvasd el a könyvet is, ha még nem tetted volna. Olvashatod meseként, de olvashatod történelmi helyzetértékelésként, vagy nyelvészeti szakdolgozatként. Igen sokan foglalkoznak vele komolyan is: nyelvészek, történészek, filozófusok. Komoly szakirodalma van már, s nem csak a meseimádók olvassák.

De hogy azért tapasztald: nem a levegőbe beszélek, leírom az idézetet:

Három gyűrű ragyogjon a tünde királyok kezén,
Hét a nemes törpök jussa, kiknek háza cifra kő,
Kilencet halandó ember ujján csillantson a fény,
Egyet hordjon a Sötét Úr, szolganyájat terelő,
Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején.
Egy Gyűrű mind felett, Egy Gyűrű kegyetlen,
Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.
Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
közellenségMr.JointFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
994. hozzászólás - 2009.08.27. 20:21:44
sziasztok!
mostmár második alkalommal kaptam azt hogy Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
a kérdésem ez volt: Hogy hivták az egyik egeret a hamupipőke rajzfilmben?
jerry
Guszi( jó válasz)
Alfréd
Lajos
nem értem hogy ebben mi volt a rosz kérdés! ki dönti ezt el? hasára üt és ez jó a másik nem.
a másik az hogy az én kérdésem speciális akkor az a kérdés hogy az anyaméhben hogy hivják a csecsemő szörzetét az mi kérdem én. Talán nőgyogyász vagyok vagy erre specializáltam magam. szerintem ez a kviz egy bunda azok a kérdések maradnak amik nekik tetszenek vagy netán barátjuk rokonuk stb......
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
995. hozzászólás - 2009.08.28. 08:16:25
Szervusztok!

Hát, a kérdésed több sebből vérzik, ha így küldted be.

Hamupipőke tulajdonnév, Jerry szintén.

A helyes megoldás viszont: August, vagy az ismertebb, becézett alakban, ahogy te is használtad, Guszti. Egyszőval van egy rossz jó válaszod, és helyesírási hibád is. Amúgy pedig az adott rajzfilmet a mai gyermekek nem nézik meg, nem verekedős.

Speciális kérdések: Én sem vagyok orvos, mégis szívesebben látok egy orvosi kérdést, mint egy "melyik filmet ki rendezte/melyik filmben ki (nem) szerepelt?" típusú kérdéseket.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.08.28. 08:17:19-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
fórumozóSeyenaNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
996. hozzászólás - 2009.08.28. 21:41:02 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Üdv!

Csak azt szeretném tudni, miért lett rossz, hibás kérdésnek titulálva amit feltettem?
Nem volt benne helyesírási hiba, nem volt túl speciális(hétköznapi bulvár kérdés volt), és nem a rossz válasz lett jónak megjelölve.

Melyik profi liga jeles képviselője Jessica Simpson aktuális szerelme?
1. Nem sportoló
2. NHL
3. NBA
4. NFL (helyes válasz)
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
997. hozzászólás - 2009.08.28. 21:53:47 (Válasz Seyena #996 hozzászólására.)
te is írtad, bulvár
ami nagyobb gond, hogy mi lesz ha egy hónap múlva más lesz Jessica Simpson aktuális szerelme?
Pontszám: 5
utáltRobcaFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
998. hozzászólás - 2009.09.01. 16:51:22
Sziasztok!
nem tudom, ki, és mi alapján dönt a kérdésekről/persze, van itt egy elvi szabály/, de nem úgy működik a döntés, ahogy annak lenni kéne..
mire gondolok? pl. az olyan kérdések, melyek a közelmúlt történelméről, a Hazaszeretetről, a Nemzetünkről szól, valamiért alapból törlésre kerülnek, rossz kérdés címen..
miközben tényekről van szó, amik az általános műveltség részét képezik-vagy kéne képezniük?!
pl. miért hibás a kérdés, hogy melyik szláv politikus rendelte el a felvidéki Magyarok kitelepítését? Eduard Benes..
vagy ez: mivolt a rangja-beosztása Horthy Miklós kormányzónak? -Ellen-terngernagy...
és sorolhatnám a hibásként értékelt kérdések sorát,nem csak az én kérdéseim, de több ismerősöm is említette, hogy a hasnló témákat alapból bojkottálják.

de miért?!

és miért nem tekintik hibásnak azt a kérdést-amit épp most kaptam-, hogy:

melyik ország NEM volt a németek csatlósa a II. világháborúban? amire helyes válaszként románia volt megjelölve..
hát mi ez, ha nem tudatos félrevezetés? mindenki, aki elvégezte az általános iskolát, tudja, hogy a németek első szövetségese Csehszlovákia, a második pedig Románia volt.. az más kérdés, hogy mindkét ország aljas módon elárulta, hátbadöfte korábbi szövetségeseit, és 44-ben átállt az oroszok mellé.
de nem az volt a kérdés, hogy mely államok árulták el a német birodalmat, hanem hogy melyik NEM volt szövetségese a háborúban..
tehát a kérdés hibás, és félrevezető!

ezen el kéne ondolkodnia a játék készítőinek! itt egy lehetőség, hogy némi tudássalsegítsék a fiatalokat, hogy büszkén viseljék a Magyar Nemzethez tartozásukat, hogy a kvíz-kédések segítségével is megismerhessék a történelmünket, kultúránkat, a Nemzetet.. ezzel szemben mindent elkövetnek, hogy ilyen kérdések ne szerepelhssenek az kvíz kérdések közt..


további szép napot, és Nemzet-barátibb hozzáállást kívánok mindenkinek!
Pontszám: 3.67
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
999. hozzászólás - 2009.09.01. 18:15:33 (Válasz Robca #998 hozzászólására.)
Idézet: Robca - 2009.09.01. 16:51:22
melyik szláv politikus rendelte el a felvidéki Magyarok kitelepítését?

ez pl kezdésnek helyesírási hibás...
tessék tanulgatni a magyar anyanyelvet
Pontszám: 7.14
utáltRobcaFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1000. hozzászólás - 2009.09.02. 02:14:40 (Válasz cirip #999 hozzászólására.)
szia Cirip!

köszi a gyors reagálást!
észrevételeim, szavanként:
melyik-ez nem hibás
szláv-ez nem hibás, hisz nem nemzet, csak "fajta", tehát kisbetű
politikus-ez sem hibás
rendelte- ez is ok
el-no comment:)
a-ok:)
felvidéki-ez is így helyes, hisz ha Felvidék, akkor nagy kezdőbetű, de ebben az alakban kicsi, mint pl. budapesti, pécsi, amerikai, stb.
Magyarok-nagy betű, hisz egy/!/ konkrét népcsoportot jelöl
kitelepítését-ez is helyes...

azt hiszem, megtanultam:)

ne érts félre, nem kötözködés, ck. még mindíg nem értem, miért hibás ez a kérdés?

köszönöm a konkrét, kielégítő választ, előre is!

szebb, Magyarabb jövőt!
Pontszám: 5.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!