Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
fórumozóEranisFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
861. hozzászólás - 2009.04.09. 17:03:19
Tisztelt játék alkotók...
Nem akarok senkit megbántani de miért van az hogy sok kvíz kérdést még lexikonbol se lehet megválaszolni és röhögve rányomtok hogy helyes én meg a lehető leg alpáribb kérdéseket teszem fel és sorra el vannak utasítva... vagy amennyiben a többi játékos választása akkor ugyan mutassatok egyet aki jobban érti a periódusos rendszer eldugott elemeit mint azt hogy mi az a VP-a játékba....
Pontszám: 5
fórumozóNordegaardFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
862. hozzászólás - 2009.04.14. 09:59:38
Sziasztok!!!Egy ideje már játszom! Nagyon jó és nagyon rossz érzések vannak bennem KVÍZ-zel, azaz, a kérdések elbírálásával kapcsolatban! Nem igazán panaszkodni akarok, és kérkedni sem...de az elbírálások pocsékak!!! Olyan kérdések "futnak", amelyek sokszor az alapvető helyesírási hibákat is bőven tartalmazzák... sőt, néha a "megoldás is sántít!!!Ugyanakkor nem is tudom hányadik kérdésemet passzolják vissza "helyesírási hibával"! Szóval 82 óta vagyok a pályán, többezer gyermeket tanítottam meg helyesen írni/ illetve, ezek szerint helytelenül/!!! Azt kérném az illetékesektől, valahogyan oldják meg ezt, mert nem hiszem, hogy csak egyedüli vagyok ebben a témában!!! Ismétlem, csak annyi a bajom, hogy figyeljetek oda jobban az elbírálásra, mert a játék egyik "unicuma" a kérdés feltevés!/ne sínylődjön/ Ténylegesen azokat "büntessétek, akik így, vagy úgy nem felelnek meg!!!Tisztelettel: Nordegaard
Pontszám: 5
fórumozóKianFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
863. hozzászólás - 2009.04.17. 08:30:37
Üdvözlet!
A "Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?" fórumban nem kaptam választ arra, hogy miért nem fogadták el a kérdésem. Ez azt jelenti, hogy jogos a reklamációm? Visszakapom a kérdés lehetőségét, vagy bekerül a kérdésem az adatbázisba? Esetleg egész egyszerűen, csak tépem a szám a fórumban, mert úgysem történik semmi?
A kérdés:
Az SI-rendszer szerint a kilogramm minek az alapegysége?

súly
tömeg
térfogat
gyorsulás

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
864. hozzászólás - 2009.04.17. 16:14:08
Felvetés a kvízkérdésekkel kapcsolatban:
Jelenleg naponta 50 CSP-t kapok. Én nem dobok ki sokezer LE-t az ablakon, azaz igyekszem jól válaszolni, és jó kérdéseket is feltenni, amiket elfogadnak. Azonban mivel kb. kétnaponta bírálnak el egyet, biztosan marhasok felhalmozodott már, azonban

1. fogalmam sincs mennyi.
2. az elbírálás lassúsága miatt esélyem sincs ezt ledolgozni.

Szóval kellene egy kijelző, hogy mennyit tehetnék fel elvileg, és ha ezt folyamatosan nőni látom, akkor nyilván le fogok mondani néhány lehetőségről, kukába dobva a LE-t. Másik lehetőség az elbírálás gyorsítása, de ebben nem is reménykedem...
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
865. hozzászólás - 2009.04.17. 20:09:10
A lassuló értékelés velejárója az egyre csökkenő létszámú értékelő játékosnak, viszont az ötlet nem rossz.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
866. hozzászólás - 2009.04.17. 21:00:10 (Válasz Kian #863 hozzászólására.)
Sajnos még mindig benne van a pakliban, hogy kifoghatsz olyan értékelőket akiknek fogalmuk sincs pl. az SI mértékegységrendszerről.
Ráadásul jelen esetben a tömeg az egyetlen SI alapegység a válaszok közt. Nem értem, mi nem egyértelmű, hacsak az értékelők többsége nem a súlyra asszociált a tömeg helyett. Biztos többet járnak kondizni, mint fizikaórákra.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
867. hozzászólás - 2009.04.17. 21:23:53 (Válasz Seligen #866 hozzászólására.)
Szerintem megadtad a választ. Nem tudom ki értékelte, de amiatt, hogy egy SI alapegységre kérdez rá konkrétan, és a 4-ből csak egy SI alapegység, szerintem simán járhatott a Idézet: Kian - 2009.04.17. 08:30:37


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

értékelés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
utáltJoDanFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
868. hozzászólás - 2009.04.18. 10:21:52
Meddig tartózkodhat legálisan egy magyar állampolgár Ausztriában mindenféle külön engedély nélkül?

MAX. 90 NAPIG. !!! - Jó válasz (még ki is van emelve)
ameddig csak akar.
180 napig.
1 évig.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Most ezzel mi a baj? Minden magyar állampolgárnak (és nem magyaroknak is) kötelessége lenne tudni. Főleg annak, akik utaznak. Ez ugyan olyan, mintha azt kérdeztem volna, hogy ha autót vezetsz, akkor kell-e magadnál tartanod a jogsit?
A hozzászólást JoDan módosította 2009.04.18. 10:26:52-kor
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
869. hozzászólás - 2009.04.18. 10:25:08 (Válasz JoDan #868 hozzászólására.)
Csak jelzem, baromi nagy mázlid van, mert én a helyes válasz csupa nagybetűs kiemelése miatt törlést javasoltam rá három nap pihenővel, csak ezek szerint a rendszer lezárta az értékelést, mielőtt én elküldtem volna.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
utáltJoDanFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
870. hozzászólás - 2009.04.18. 10:28:39
Ha nem emelem ki a választ, akkor jó lett volna?
Pontszám: 5
utáltJoDanFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
871. hozzászólás - 2009.04.18. 10:39:27
Megkaptam a tiltást is. Lehet, hogy 2x küldtem el. Egyébként ennél sokkal durvább kérdések is futnak a rendszeren.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
872. hozzászólás - 2009.04.18. 10:42:18 (Válasz JoDan #870 hozzászólására.)
Én nem erőltetném az ilyesmi törvényi, jogszabályi kérdéseket, mert függetlenül attól, hogy elméletileg tudni kell minden állampolgárnak, egyáltalán nem nevezhető általánosnak, hogy valaki tisztában legyen az őt nem érintő kérdésekben minden paragrafussal, ezért az ilyenekkel könnyen lexikális értékelésre szaladhatsz. De ez csak az én szubjektív véleményem.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
utáltJoDanFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
873. hozzászólás - 2009.04.18. 10:42:28
Ki Szeged polgármestere?

dr. Botka László - jó válasz
dr. Torgyán József
Sólyom László
Kiss Pista

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Ezt kb. 2 napja kérdeztem. Ezen mi a nem értelmezhető? Kizárásos alapon is rá lehet jönni a helyes válaszra, ha valaki nem tudja (mert mondjuk nem olvas újságot, nem néz TV-t vagy nem hallgat rádiót)...
Pontszám: 4.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
874. hozzászólás - 2009.04.18. 10:46:22 (Válasz JoDan #873 hozzászólására.)
És mi lesz, ha egy hét múlva leváltják sikkasztás miatt pl. és megválasztják Kiss Pistát? Jelenidejű kérdésekben mindig legyen időhatározó, és kerüld a jelenleg, most, stb... szavakat. Kaptam már kvízolimpián olyan kérdést márciusban, hogy melyik országban nem korona a fizetőeszköz. És rossz válasznak ott vigyorgott Szlovákia, holott jan. 1-től ott sem korona van.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
utáltJoDanFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
875. hozzászólás - 2009.04.18. 10:54:09
És a sok ugyan ilyen kérdés ami már fut? Azokkal mi lesz? Azok jók?

Pl.: a "Hány országgal határos Magyarország?" jellegű kérdéssel már 3 verzióban találkoztam, amiből az egyikben rosszul van megjelölve a helyes válasz?

Ezeket mikor fogjátok törölni?

Egyébként igazad van. Kellene a kérdésembe valamilyen időhatározó!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
876. hozzászólás - 2009.04.18. 11:09:10 (Válasz JoDan #875 hozzászólására.)
Azok sem jók, csak senki nem jelzi őket javításra. És sajnos az értékelés elég gyerekcipőben járt a játék indulásakor, mondhatni minden szemetet behordtak az adatbázisba.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
877. hozzászólás - 2009.04.18. 18:09:43
Elrettentés képpen, az imént kaptam meg ezt a kérdést értékelésre. Alaphelyzetben ez helyesírási hiba és már szerepelt, hiszen volt már ilyen kérdés. De ilyenkor elgondolkozom, hogy biztos jó az nekünk, ha az illető nem veszti el a kérdésfeltevés jogát? Végül megkönyörültem rajta, de legközelebb, ha ilyen vagy hasonló írásmódú kérdéssel találkozom, akkor adok újabb 100 válasznyi lehetőséget, hogy gondolkodjon, bár nagyon elgondolkodtató a 3 nap pihi is...
mi prémium tagság előnyei?
el lophatod mas befogot alatat
meg olhetel mas vegzet urat
el nevezheted befogot alatodat
at nevezheted mas befogadot alata
Pontszám: 7.50
fórumozóIlduszNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
878. hozzászólás - 2009.04.18. 19:11:05
A következő kérdésemre kaptam "rossz kérdés" minősítést,mert állítólag csak egy speciális réteg tudja rá a választ,ami szerintem nem igaz,hisz' biztos vagyok benne,sokan tudták volna:
Kik harcolnak egymással az Underworldben?
Vérfarkasok és vámpírok
Ezzel kapcsolatban csak annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy nagyon sok olyan kérdés van,amihez tényleg lexikon kell vagy csak a nagyon okosak tudják a választ.
Pontszám: 5
fórumozóIlduszNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
879. hozzászólás - 2009.04.19. 20:13:30 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Sziasztok!

Én csak azt szeretném tudni,hogy hogy lehet elolvasni a kérdésemre feltett hozzászólásokat?
Köszi!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
880. hozzászólás - 2009.04.19. 20:55:01 (Válasz Ildusz #879 hozzászólására.)
Abban a topicban, ahova írsz. Feltéve, hogy valaki válaszol rá.

Ezt én most meg is teszem: Underworld. A speciális réteg az a réteg, aki látta a filmet. A többiek nem fogják tudni, maximum nagyon kis hányaduk, akiknek ismerőseik elmesélték.
Hogy mennyire speciális, mehetne a vita, végtére is nem egy apró részlete a filmnek, hanem meghatározó információja, viszont maga a film eléggé réteg film. Nem olyan, amit minden korosztály minden tagja megnézne.
Megvallom én hírtelen nem is tudom, hogyan értékeltem volna, ha hozzám kerül. Kérdés persze, mik voltak a rossz válaszok, lehet, hogy emiatt is visszadobták.
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője