Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
népszerűtlenJaelitheFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
441. hozzászólás - 2008.12.18. 09:31:10 (Válasz Lanmandragoran #434 hozzászólására.)
Igen, de ezt tényleg csak be kellett volna írni a gugliba, és ott van kerek perec. Csak a rosszá nyilvánítással nem értek egyet, hiszen más beugratós kérdések maradtak ugye..
Szerintem vegye ki a rendszer a kérdést, de ne legyen rossz értékelés.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
442. hozzászólás - 2008.12.18. 09:32:34 (Válasz Superbad #438 hozzászólására.)
Idézet: Superbad - 2008.12.18. 08:49:51
Úgy látom a végén csak a "kék az ég, zöld a fű" jellegű kérdések maradnak amikre a sárgakártyás felhasználók is reflexből tudják a választ.

Melyik egy jégen használható "sportezköz"?


Mázli, hogy a sárgakártyások tudnak helyesen írni:) És jelzik, ha valaki nem tud.

(Nem mellesleg, másképp kéne fogalmazni a kérdést, mert én egy kőkecskét is tudnék jégen használni és kikiálthatom sporteszköznek.)
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
443. hozzászólás - 2008.12.18. 09:38:36 (Válasz Bobber #428 hozzászólására.)
Idézet: Bobber - 2008.12.17. 18:35:19

kérdés: hány tonnát nyomott egy "Királytigris" harckocsi

válaszok:
Nem emléxem
66
56
nem is volt ilyen

a kérdésfeltevő szerint 56t legalábis nekem ezt adta mikor a rosz választ adtam ezzel szemben a neten a következőt találtam
az alábbi link alatt amit én el is fogadok:
A harckocsi súlya 69,4 tonna volt, és a fajlagos teljesítmény 10,08 lóerő/tonna.stb stb stb

http://www.netlabor.hu/roncskutatas/modules/wfsection/article.php? articleid=207&com_mode=thread&com_order=1&com_id=35554&com_rootid=35546

Javitását előre is köszönöm
Bobber


és, ha tényleg nem emlékszem? nyilván nem lenne jó válasz.

döbbenet, hogy ilyen kérdés átmegy, más pedig visszadobódik. eleve ki kell kukázni a kérdést (és a gyémántossal ellentétben nem fogják, mert itt kvázi csak két válasz van, így sosem lesz 75% a rossz válaszok aránya) tipikus speciális, nem sok értelme van kérdés.
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
444. hozzászólás - 2008.12.18. 10:03:35 (Válasz Lanmandragoran #424 hozzászólására.)
Beleszámít a 25%on kiesett is. :S
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
445. hozzászólás - 2008.12.18. 10:04:09 (Válasz Mormord #430 hozzászólására.)
Elég 1 "azonnal törölni" és nem lesz megbüntetve, aki ilyeneket nyom. :S
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűtlenJoshiFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
446. hozzászólás - 2008.12.18. 11:19:56
EGy mai kérdés, amivel találkoztam: mikor kötötték a Szatmári békét? A megadott jó válasz 1771 (?! ). Ezúton kérek minden szellemileg visszamaradott, önjelölt történészt, hogy legalább nézzen már utána a jó válasznak!
Ja, és nem ártana, ha jobban ellenőriznétek melyik kvíz-kérdés megy át és melyik nem. Tudom, nagy meló, de Ti vállaltátok a kvíz-játékot
Pontszám: 5
népszerűtlenSuperbadFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
447. hozzászólás - 2008.12.18. 12:25:31 (Válasz EMTyb #440 hozzászólására.)
Ahha, lehet emiatt lett visszadobva? Köszi szépen. Én nem látom miért lett "hibás" besorolású. Csúnya dolog ha elgépelés (vagy más) miatt gyűlik össze a kizáráshoz elegendő hibapont.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
448. hozzászólás - 2008.12.18. 12:30:24 (Válasz Superbad #447 hozzászólására.)
Ha helyesírás miatt dobják vissza, és nem felejtik el bejelölni, hogy helyesírási hibás, akkor javításra kapod vissza, Hatsepsutnak pont most futottam bele egy régebbi hozzászólásába, ahol azt írta, a helyesírási és már szerepelt értékelés, ahol visszakapod a kérdésfeltevés lehetőségét, nem számít bele ilyen téren a rossz kérdésekbe, de ő sem írta tutira.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
449. hozzászólás - 2008.12.18. 12:36:53 (Válasz Shiako #444 hozzászólására.)
Én elhiszem nektek ha ezt mondjátok, de akkor én vagyok a szabályt erősítő kivétel.
Hatsepsutnak csak ezt a hozzászólását találtam, ami a témával foglakozik:
Idézet: Hatsepsut - 2008.12.05. 09:43:34
Ha a kérdéseid fele, de legalább 10 rossz kérdésed "rossz" vagy "törölni" értékelést kap, akkor nem írhatsz több kérdést. Vagy ha bármelyik (esetleg több) kérdésed olyan, ami után nem szeretnénk több kérdésedet látni. De ilyenkor ez mindig kiderül, szerepel a kvíz menüben.


Ezek alapján nekem a 23/12 arány már el kellett volna hogy vegye a kérdezési jogomat, ha beleszámít a 25%-on kiesett is.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenSuperbadFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
450. hozzászólás - 2008.12.18. 12:52:35 (Válasz winnie #442 hozzászólására.)
Azért ebben a kérdésben nem hiszem, hogy a helyesíráson kívül másba is bele lehet jogosan kötni. Jó, te tudsz kőkecskével korcsolyázni, ezen kívül gondolom te a palacsintába teszel cementet és füleddel is tudsz furulyázni...
Pontszám: 5
irritálóFrenkiFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
451. hozzászólás - 2008.12.18. 15:19:03
Szia.

Szeretném meg kérdezni,hogy az alábbi kérdésem miért lett törölve?

Mikor alakult a BMW Sauber F1 Team?

2003
2004
2005
2006

A helyes válasz 2005.

Szerintem a Forma 1 is van annyira népszerű,mint a Star Wars,a Terminátor,vagy akár a Barátok Közt.
Ha valaki nem is tudja,utána lehet nézni.
Én csak akkor szoktam rossz kérdésként értékelni,ha helyesírási hiba ven benne.Attól hogy nem tudom,még lehet jó!
Pontszám: 5
utáltDEMIANFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
452. hozzászólás - 2008.12.18. 15:40:06
Drága Miklós!
Mia nehéz vagy hibás abban hogy melyik nem Robert Merle műve.Mind a 4 válaszom közismert,sokat olvasott mű,könnyen kereshető is...Miért kell törölni csak mert vki nem veszi a fáradtságot,hogy keressen ha már ennyire alapműveket sem olvasott.Én eddig egyetlenegy fantasy fércelményt sem töröltettem csak mert nem ismerem,ugyanígy a filmes,rajzfilmes sületlenségeket sem mégha hemzssegett is a helyesírási hibáktól....Valahogy javítani kellene visszadobni az ilyen dolgokat.Programozó kollégák jó munkát...Légyszi javítsátok,köszi
Pontszám: 7.50
irritálóFrenkiFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
453. hozzászólás - 2008.12.18. 15:53:40
Már rá jöttem.Egyszerű,bugyuta kérdést kell írni,azt senki nem fogja rossz kérdésként értékelni.
Pl.:Hány lába van egy kacsának?
Jó lesz,mert a LE-t meg kapom,viszont a kvíz élvezhetetlen lesz,ami már nem olyan jó.Én leginkább ezt a részét élvezem a játéknak,de így,hogy egy héten belül a második kérdésemet törölték,kezd elmenni tőle a kedvem.Így a játéktól is...
Pontszám: 8.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
454. hozzászólás - 2008.12.18. 15:55:10 (Válasz Frenki #453 hozzászólására.)
Hát, ezt nem erőltetném a helyedben, mert nagyon hamar el fogod veszíteni a kérdezés lehetőségét.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
455. hozzászólás - 2008.12.18. 17:08:58
Az előbb kaptam kérdést (nem tudom már szó szerint idézni): Melyik világháború után volt a Trianoni béke?
1) első
2) második
3) Nem is volt olyan
4) Nem kellett békét kötni, mindkét háborút megnyertük.

De találkoztam már olyannal is, hogy mennyi 4+5?
1) 7
2) 8
3) 9
4) 10

Ilyen kérdéseket hogyan lehet átengedni?

Szerintem óriási probléma, hogy a kérdéseket csak az alapján értékelik, van-e benne helyesírási hiba, illetve szerepel-e a helyes válasz az opciók között. Vannak ugyanis nagyon jó kérdések, amelyek elgondolkodtatóak, az ember szívesen néz utána, és vannak kvíz szempontjából egyértelműen rosszak.

Rossz kérdésnek tartom ezt is:

Mikor született Ady Endre?
1) 1877 november 20
2) 1877 november 21
3) 1877 november 22
4) 1877 november 23

Egyrészt a pontos dátum már nem az általános műveltség része. Semmiből nem áll utána nézni, de ha két hét múlva megint találkozok a kérdéssel, akkor sem fogom tudni, mert a fontossága a dolognak NULLA. Sokkal jobb lenne ha pl. fel lenne sorolva 4 vers, és az lenne a kérdés, melyiket írta Ady Endre.

Nem tudom, sikerült-e átadni, mire akarok célozni. Nagyon sok olyan kérdés kerül be a játékba, amelyek egyszerűek, túlspeciálizáltak, vagy az opciók tele vannak hülyeséggel.

Az rendben van, hogy adjuk az is egy lehetőség, hogy adjuk a kérdés feltevőjének pár LE-t, de az ilyen kérdéseket ki kellene gyomlálni.
Javasolnám, hogy a kérdés mellett szerepeljen egy "osztályozó" gomb (1-től 5-ig), amivel mindenki értékelheti a kérdés MINŐSÉGÉT. Egy kérdés akkor is lehet nagyon jó, ha nem tudom rá a választ, és akkor is lehet rossz, ha tudom. Idővel a gynege kérdések kerüljenek ki (X értékelés érkezett rá, és az átlag nem éri el a 2,5-öt). NEM KÖTELEZŐ ÉRTÉKELNI!

Ezzel együtt szerintem elhagyható lenne a 25% alatt i helyes válaszadás miatti kérdéskivétel, mert nagyon sok jó, ámde becsapós kérdés kerül ki emiatt.
Pontszám: 8.75
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
456. hozzászólás - 2008.12.18. 17:39:46
Viszont a 25% egyik legfontosabb szűrő feladata, hogy a jó, de helyesnek rossz választ megadó kérdéseket nagyon gyorsan kiszűrje a kérdések közül.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
457. hozzászólás - 2008.12.18. 17:44:57 (Válasz Lanmandragoran #456 hozzászólására.)
Ha csak ezt tenné...
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
458. hozzászólás - 2008.12.18. 17:47:35 (Válasz Jeriko #455 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.12.18. 17:08:58

Ezzel együtt szerintem elhagyható lenne a 25% alatt i helyes válaszadás miatti kérdéskivétel, mert nagyon sok jó, ámde becsapós kérdés kerül ki emiatt.

ami becsapós, az már nem jó...
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
459. hozzászólás - 2008.12.18. 18:00:22 (Válasz Sir Ny #458 hozzászólására.)
Igen, lásd háromlábú szék...
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
460. hozzászólás - 2008.12.18. 18:20:50 (Válasz Jeriko #459 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.12.18. 18:00:22
Igen, lásd háromlábú szék...

háromlábú szék nem becsapós.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!