Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
fórumozóKianFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
881. hozzászólás - 2009.04.19. 21:17:44 (Válasz Lanmandragoran #867 hozzászólására.)
Köszi!
Igazad van! Mértékegység helyett véletlenül alapegységet írtam a kérdésbe.
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
882. hozzászólás - 2009.04.25. 19:39:24
Nemrégiben feltettem az alábbi kérdést (szerintem ki fogjátok találni, milyen okból )
Melyiket kéne elfogadni jó kvízkérdésként?
Mi volt Liszt Ferenc foglalkozása?
Hány éves lenne Szent István király, ha még élne?
Mennyi 3*4-5^2?
Mikor halt meg II. Károly?

A kérdésre eddig 19 jó és 12 rossz válasz érkezett

Ez egyelőre még nem reprezentatív minta, de ha ez az arány nem változik, akkor a játékosok durván 40%-a olyan kérdést értékelne jónak, ami valójában nem az. Igazából arról jutott eszembe, hogy ezt gyorsan bemásolom, hogy találkoztam egy elmés kérdéssel (sajnos elfelejtettem kimásolni, pedig tényleg tetszett...), amely azt firtatta, hogy az idézőjelbe tett kérdésre milyen értékelést kéne adni.

Hamár idepiszkítok, leírom azt is, hogy a válaszok között melyik kérdés miért rossz (szerintem!). Ha valakinek kedve van előbb válaszolni rá, az ne olvasson tovább, amíg ki nem találta, hogy szerinte melyik a jó. Ha most tenném fel a kérdést, valószínűleg idézőjelek közé tenném a válaszokat, de enélkül is el lett fogadva szerencsére.

"Hány éves lenne Szent István király, ha még élne?" - Ez a kérdés évről évre változik, mondjuk úgy, elévül, ezért helytelen.
"Mennyi 3*4-5^2?" - Erre remekül ráillik a Rossz kérdés/Számtan opció, régebben azonnal törölnit kapott volna. Eredetileg azt akartam írni helyére, hogy "Mennyi 2+2?", csak féltem, hogy az értékelő válaszadás előtt még nem tudja, hogy nem valami ideges kérdező tette fel a kérdést, ezzel a helyes válasszal, és törölteti.
"Mikor halt meg II. Károly?" - A kérdés egyrészt (szerintem) nem túl ismert dátumra kérdez rá, ami alapjában véve rossz kérdéssé tenné, de arra is csak akkor, ha már kitaláltuk, hogy melyik II. Károlyra gondolhatott a kérdező, mert sajnos volt belőle néhány a világtörténelemben.
"Mi volt Liszt Ferenc foglalkozása?" - Liszt Ferenc zeneszerzőként dolgozott, bár külföldön talán ismertebb, mint itthon, ezt "minden intelligens és művelt játékos tudhatja", talán a túl könnyű opció illeszthető rá, ha valaki nagyon írtaná a zeneszerzőket.

Próbáltam rendes lenni, mert nem tettem fel olyan válaszlehetőséget, amelyben helyesírási hiba van, és igyekeztem kerülni a kényes témákat (pl: foci, F1). A következtetésem mégis az lesz, ha az arány ez marad, hogy túl sokan nem tudják, hogyan is kéne értékelni, vagy nem szánnak időt a kérdések megválaszolására. Mielőtt ezt a postot elküldtem, még gyorsan végeztem egy keresést, és a Kvíz topikokba sem postolták a kérdést, tehát mindeddig az sem derült ki, hogy Liszt Ferenc, minden utánaolvasásom ellenére szobafestőként is működött.
Pontszám: 7.50
fórumozóThor 1Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
883. hozzászólás - 2009.04.25. 21:32:42
Sziasztok
Én már feladtam ez a részét inkább játszok.
Meg kullogok vadászni meg portyázni oszt kész.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
884. hozzászólás - 2009.04.28. 23:17:56 (Válasz Lanmandragoran #860 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.04.09. 15:22:30
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.15. 21:52:35
Többen vagyunk, akik áldozatos munkával igyekszünk gyomlálni a gazt a kvíz adatbázisból, és még többen, akik bízunk benne, hogy az emberi idiotizmus egyre erősebb visszaszorításával az új kérdések színvonala is folyamatosan nő.
Talán néhány embert érdekel a fentiek közül, csináltam egy kis statisztikát az utolsó ezer, általam értékelt kérdésből. Ha érdekel valakit, és el nem felejtem, ezresével majd mindig kiteszem a saját statisztikámat, a haladás irányát talán le lehet majd szűrni belőle.

Jó kérdés: 24,6%
Helyesírási hibás: 11,4%
Már szerepel: 31,1%
Speciális: 4,7%
Érdektelen, lexikális: 3,5%
Válaszok rosszak, nem egyértelműek: 5,2%
Rosszul feltett kérdés: 4% (jellemzően a határozatlan időhatározós kérdések)
Rossz kérdés, nincs indokolva: 10% (együgyű, vagy halmozottan hibás kérdések)
Azonnal törölni: 5,4%

Bízom benne, hogy legközelebb nem az alsó számok fognak növekedni.

Elérkeztem a következő 1000 értékelt kérdéshez, ahogy ígértem, megosztom az újabb statisztikát.

Jó kérdés: 29%
Helyesírási hibás: 7%
Már szerepel: 33%
Speciális: 5%
Érdektelen, lexikális: 3%
Válaszok rosszak, nem egyértelműek: 2%
Rosszul feltett kérdés: 3% (jellemzően a határozatlan időhatározós kérdések)
Rossz kérdés, nincs indokolva: 5% (halmozottan hibás kérdések)
Túl könnyű kérdés: 7%
Matek kérdés: 1%
Azonnal törölni: 4%


Ismét egy ezres statisztika:

Jó kérdés: 27%
Helyesírási hibás: 10%
Már szerepel: 28%
Speciális: 6%
Érdektelen, lexikális: 4%
Válaszok rosszak, nem egyértelműek: 5%
Rosszul feltett kérdés: 3% (jellemzően a határozatlan időhatározós kérdések)
Rossz kérdés, nincs indokolva: 4% (halmozottan hibás kérdések)
Túl könnyű kérdés: 9%
Matek kérdés: 1%
Azonnal törölni: 4%
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
közellenségJófiú GJFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
885. hozzászólás - 2009.04.29. 04:43:04
Melyik NEM személyiségtípus a Galénosz rendszerében?

Kolerikus
Szangvinikus
Neurotikus
Flegmatikus

Csak egy kérdésem van ezzel kapcsolatban,
Miröl is szól ez a kérdés vagy csak nekem nem tiszta a dolog?
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
886. hozzászólás - 2009.04.29. 05:20:38 (Válasz Jófiú GJ #885 hozzászólására.)
Galénosz(görög származású római orvos) a gyógyítás mellett, az embereket vérmérsékletük, viselkedésük szerint csoportosította. Ennek nem része a neurózis(neurotikus).
Bár ennek az értékelési rendszerhez nincs sok köze, hacsak ezért nem értékelted rosszra.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
887. hozzászólás - 2009.04.29. 07:41:21 (Válasz Jófiú GJ #885 hozzászólására.)
Ez egy jó kérdés. Érdekessége, hogy ez alapján választotta az "Éj" és "Hajnal" sorozatokban a főbb szereplőket Jeffrey Stone (Nemes István): Sang, Choler és kicsit ugyan kilóg, de köze van hozzá: Melan.
Pontszám: 7.50
fórumozóNilettNő
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
888. hozzászólás - 2009.05.07. 20:16:53
Hány országgal határos Magyarország?
200
1
8
Nem határos semmivel


Ez azért már engem is sokkolt. Ez az a kérdés amire nem lehet mit mondani, esetleg a feltevőjére, és arra akit elfogadta jó kérdésnek......
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
889. hozzászólás - 2009.05.07. 22:55:01 (Válasz Nilett #888 hozzászólására.)
Ráadásul majdnem jó topicba (kvíz 3) írtad be...
Pontszám: 7.50
fórumozóErepublikFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
890. hozzászólás - 2009.05.08. 18:56:59
komolyan 3 nap értékelni egy kérdést? tudom h sok kérdés van de ennyire?
V1-Erep - Velim Cervesiam
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
891. hozzászólás - 2009.05.08. 23:45:58 (Válasz Erepublik #890 hozzászólására.)
Ha még nem értékelték 3 nap után ... akkor igen
Pontszám: 7.50
kedvencSunny1016Nő
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
892. hozzászólás - 2009.05.09. 22:16:25
Üdv!

Egy szeretnék egy hibás kérdésről bejelentést tenni!!!
Ugyan a játékosok és az admin által is jóvá lett hagyva, azonban hibás a jó megoldás!

Így hangzik:
Mikor van gyereknap?

A válaszlehetőségek dátumhoz voltak kötve, amely természetesen minden évben változik, de nem is ez a baj.
A jó válasz ez volt: május első vasárnapja....ez anyák napja és nem a gyereknap!

Gyereknap május utolsó vasárnapján van!

Kérem a kvízkérdés törlését!

Köszönettel sunny1016
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
893. hozzászólás - 2009.05.09. 22:29:26
Kvíz 3. topicba írd be és törlik.
Pontszám: 5
közellenségR2d2Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
894. hozzászólás - 2009.05.23. 08:25:44
Sziasztok !!!

Kicsit unalmasnak tartom azt, hogy bármilyen kérdést teszek fel mindig rosszra értékelik, nehogy sikerüljön a küldetés, vagy hogy véletlenül se tudjon fejlödni a karakterem. Ha kifejezetten ezzel a játékkal a "Végzetúrral" kapcsolatos kérdést teszek fel akkor arra miért az a válasz, hogy csak egy bizonyos réteg tudhatja a választ ? Szerintem pontosan az a bizonyos réteg játszik ezzel a játékkal vagy ha nem akkor sürgösen töröljék magukat, mert nem értenek a játékhoz.
Lassan ott tartok, hogy az összes világból törlöm a karaktereimet, és szólok a haveroknak is, hogy töröljék a karaktereiket.
Nem sok értelmét láttom igy a játéknak, hogy amikor az ember egy kis plusz LE-ra tehene szert, szándékosan "megfosztják" tőle, ha ezen nem lehet változtatni, akkor hamarosan egy elég nagy tábor fog elpártolni a játéktól.
A segítséget előrre is köszönöm.
Üdv.:r2d2
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
895. hozzászólás - 2009.05.23. 08:45:26 (Válasz R2d2 #894 hozzászólására.)
Idézet: R2d2 - 2009.05.23. 08:25:44
Sziasztok !!!

Kicsit unalmasnak tartom azt, hogy bármilyen kérdést teszek fel mindig rosszra értékelik, nehogy sikerüljön a küldetés, vagy hogy véletlenül se tudjon fejlödni a karakterem. Ha kifejezetten ezzel a játékkal a "Végzetúrral" kapcsolatos kérdést teszek fel akkor arra miért az a válasz, hogy csak egy bizonyos réteg tudhatja a választ ? Szerintem pontosan az a bizonyos réteg játszik ezzel a játékkal vagy ha nem akkor sürgösen töröljék magukat, mert nem értenek a játékhoz.
Lassan ott tartok, hogy az összes világból törlöm a karaktereimet, és szólok a haveroknak is, hogy töröljék a karaktereiket.
Nem sok értelmét láttom igy a játéknak, hogy amikor az ember egy kis plusz LE-ra tehene szert, szándékosan "megfosztják" tőle, ha ezen nem lehet változtatni, akkor hamarosan egy elég nagy tábor fog elpártolni a játéktól.
A segítséget előrre is köszönöm.
Üdv.:r2d2

- Végzetúrral kapcsolatos kérdést csak olyat lehet feltenni, amit egy első szintű szövetség nélküli kezdő játékos a Végzetúr saját honlapján meglévő információkból tudhat. Ezeket a kérdéseket már mindet feltették, tehát ha ilyet is kérdezel, azt se fogják elfogadni, bár az értékelés ebben az esetben "már szerepelt" lesz, amivel nem vesztesz kérdésfeltevési jogot. Azaz a speciális réteg az a réteg, aki nem kezdő a játékban. Példa: Egy első szintű nem tudhatja, hogy melyik szakértelem mikor jön, mire jó, mert csak 4. szinten ismeri meg a szakértelmeket, de rengeteg ilyen van (tárgyak árai, stb).
* Javaslat: Végzeturas kérdést ne tegyél fel, mert 99.99 %, hogy el lesz utasítva

- Amennyiben folyamatosan visszadobják a kérdéseidet, akkor elképzelhető, hogy nem az értékelőkben van a hiba és valóban rosszak a kérdéseid. Mivel nem írtad be a "Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?" topicba így nem tudom ezt az állítást sem megerősíteni, sem cáfolni. Ott választ kaphatsz, hogy mi lehetett a hiba a kérdéseiddel.
* Javaslat 1: Mielőtt felteszed a kérdést a játékban, látogass el a "Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?" topicba és segítünk/segítenek, de akár privátban is írhatsz nekem.
* Javaslat 2: Nézd meg ennek a topicnak is a bevezető hozzászólását, ott le van írva, hogy mik az áltlános alapelvek, szabályok a kérdésekkel kapcsolatban.
* Javaslat 3: Amennyiben nem tudsz jó kérdést feltenni, van egy megoldás, hogy kérdés feltevése nélkül is kapsz LE-t. Igaz, ez csak a fele a jó kérdésért kapottnak, de sokan használják ezt.
Pontszám: 7.50
fórumozóSellő76Nő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
896. hozzászólás - 2009.05.31. 10:20:41 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Nem tudom jó helyre írok-e ...de én is unom a visszadobott helytelen kérdéseket! Nme tudom íhgy mi értelme van az egésznek.
Hasonló jellegű és nehézségű kérdést tettünk fel a másik "világban" ahol elfogadták. Itt meg vagy rossz mert már szerepel (ezt meg is érteném) vagy "a válaszaim nem egyértelműek ill rosszak"
Nos...a válaszok közül 3 valóban helytelen de a negyedik jó...!!! És a google-ból is 5 mp alatt kikereshető. Amennyiben ez túl nehéz...háááát.....akkor már nem is kell mondanom semmit!
Arról nem is beszélve mennyi olyan kérdés van, amiről azt írjátok h olyant nem is lehet feltenni!!!
További jó játékot.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
897. hozzászólás - 2009.05.31. 10:22:47 (Válasz Sellő76 #896 hozzászólására.)
természetes hogy már szerepeltet kap, ha már előtte feltetted másik karakterrel
Pontszám: 5
népszerűtlenOrion8444Férfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
898. hozzászólás - 2009.06.04. 09:30:17
Feltettem ezt a kérdést hogy:

Mennyi az Egykristályos szilícium (Si) napelemek elméleti hatásfoka?

18%
25%
31%
40%

Erre megkaptam hogy Rossz kérdés: Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Erre pont kapok egy ilyen kvízkérdést hogy: "Mi az "Apoptózis"?"... Most akkor miről beszélünk? Mert szerintem ez még durvább is mint amit én feltettem. Jelzem két kattintás és a wikipédia mindkettőre megmondja a választ. Tehát picit jogtalannak tartom hogy az enyémet elutasították.
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
899. hozzászólás - 2009.06.04. 09:32:47 (Válasz Orion8444 #898 hozzászólására.)
Hat ez tipikus esete, hogy ha mas hulye te is legyel az. Mind a ket kerdes erosen specifikus, egyiket sem kellett volna atengedni, sajnos az egyik atcsuszott.

De attol, hogy talalsz mas rossz kerdest meg ne erezd ugy, h neked is ilyet kell irnod.
Pontszám: 5
népszerűtlenOrion8444Férfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
900. hozzászólás - 2009.06.04. 09:46:11 (Válasz Endyr #899 hozzászólására.)
Másik átcsúszott? 10 kérdésből 8 ilyen... Vagy idegen szavakra kérdeznek rá, vagy más specifikus dolgokra. De ha gondolod kigyűjtom a következő 10 kérdést amit kapni fogok...
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője