Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
irritálóOmichronFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
201. hozzászólás - 2008.10.27. 20:11:20
Ha átírnám más formátumra, akkor nem lenne már ugyanaz, elvesztené az elgondolkodtató értékét. Én meg elnézést kérek a hangnemért, meglepődtem ezen az 80 órán :F
Pontszám: 8
fórumozóRawokFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
202. hozzászólás - 2008.10.28. 12:35:42 (Válasz Omichron #195 hozzászólására.)
Ennek a kérdésnek a testvérével már találkoztam, csak ott "ez alatti" "ez feletti" volt a "A 2. [1.]" "Az 1. [3.]" helyett. Azt rossznak minősítettem (pedig az is kikövetkeztethető), ezt átengedném.

Ez tényleg olyan nehéz?:
Az alábiak közül melyik szerves anyag?

vas
metán (ez a helyes)
ammónia
salétromsav

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
Pontszám: 5
kedvencElftagramFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
203. hozzászólás - 2008.10.28. 12:52:05
Rawok, szerintem jó kérdés. Valószínűleg sietve válaszolt a többség. Én se gondolom át mindig rendesen a választ, aztán utólag mondom, hogy: "ja tényleg, ez lett volna a jó, de hülye vagyok!". Elmegyek vadászni, ha más dolgom lenne éppen akkor gyorsan válaszolgatok a kérdésekre, majd elmegyek a géptől, és később visszanézek.
Ezt már sokan leírták: nem jó ez a 75%-os kiszűrés. Pontosabban az nem jó, hogy automatikusan letiltja a kérdést, mert a rossz válasszal rendelkező kérdéseket természetesen ki kell szűrni valahogy, de végigolvasva a topicot úgy látom, hogy sok jó kérdés így esik ki. Ha lusta a nép gondolkodni/utánanézni, vagy egyszerűen csak siet és automatikusan rábök az elsőre, amire gondol, hát úgy kell neki (és ezt úgy írom, hogy velem is gyakran ez történik, de ez csak egy játék, és tudatosan kockáztatom a pluszban kapható lélekenergiát).
Szóval az így kiesett kérdéseket szerintem ideiglenesen kéne letiltani (mert az se jó, ha az elbírálásig bentmaradt egy rossz válaszos kérdés), és utólag még mindig át lehessen engedni, ha jó (és így persze a kérdésírástól való eltiltás is feloldódna, vagy bármi más igazságtevő dolgot ki lehet találni, pl. ha sokáig nem tudott emiatt kérdést írni valaki, akkor utána több kérdést írhasson egyszerre).
Üdv: Elf Tagram
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
204. hozzászólás - 2008.10.28. 13:28:02
Rawok, a metán nem szerves anyag csak azért, mert szén és hidrogén is van benne... Legalábbis én úgy tanultam hogy az alkánok közül az etán az első szerves.

A szervetlen kémia az elemi szénen kívül csakis olyan egyszerű szén vegyületekkel foglalkozik, amelyeknek a molekuláris szerkezetében nincs közvetlen szén-szén kapcsolat (oxidjaival, savaival, sójaival, karbidjaival, ásványaival).

A metánban nincs.
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.10.28. 15:42:12-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvencElftagramFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
205. hozzászólás - 2008.10.28. 15:21:13
Én nem értek a kémiához, de az biztos, hogy én a metánt szervesnek tanultam - persze attól még lehet hogy rossz, nem volt valami magas szintű az a kémiaoktatás, amit a tanár leadott...
Üdv: Elf Tagram
Pontszám: 5
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
206. hozzászólás - 2008.10.28. 15:27:54
A metán szerves anyagok anaerob lebomlása során keletkező, a föld légterében legnagyobb mennyiségben előforduló, legstabilabb szerves gáz
Pontszám: 5
utáltGallowFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
207. hozzászólás - 2008.10.29. 05:30:36
Már négy olyan kérdésem van, ami rossz értékelést kapott, gondolom ezért nem tudok értékelni. Könyörgök, adjátok vissza az értékelés jogot! Halomba kapom a hülye kérdéseket és nem tudom őket rossznak, vagy azonnal törölninek értékelni. Ez a mai gyöngyszem:

Mennyi 6+12+6+12?

XD
3333333333
36


Azért ilyeneket már csak ne...
Pontszám: 5
fórumozóMorzanFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
208. hozzászólás - 2008.10.29. 14:26:03
Így van. Ez nem matek szakkör.
Tisztelettel, Morzan!
Pontszám: 3.67
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
209. hozzászólás - 2008.10.29. 14:29:16
...óvoda kiscsoportjának
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 6
fórumozóRawokFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
210. hozzászólás - 2008.10.30. 03:33:01 (Válasz Dragon HUNter #206 hozzászólására.)
Én szervesnek tanultam a metánt, de megkérdezem holnap a koléganőmtől is (kémikus a drága). Ő javasolta a salétromsavat, mint szívatós anyag.

Amúgy majdnem ez is kieset:
Melyik termel az alábbiak közül széndioxidot? 26.32%
- álatok
- gombák
- növények
- mindegyik
Még valamelyik iskolában tanultam annó, hogy a növények is használnak oxigént és széndioxidot bocsájtanak ki csak nagyságrendekkel kevesebbet, mint termelnek.
Ezt is megcáfoljátok/megerősítitek?
Pontszám: 5.50
utáltGallowFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
211. hozzászólás - 2008.10.30. 05:32:07
Hát hogy az állat két "l", attól most eltekintünk. Abban megerősíthetlek, amit a növényekről mondtál. Csak azt nem tudom, hogy a gombák bocsájtanak ki széndioxidot, vagy nem. Ha bocsájtanak ki széndioxidot, akkor nincs igazán komoly baj a kérdéssel, de ha nem, akkor két választ kéne bejelölni, ami ugyebár nem egyszerű.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
212. hozzászólás - 2008.10.30. 11:12:20
Az biztos, hogy vannak olyan gombák, amik termelnek szén-dioxidot (kötőjellel! ). Az is biztos hogy mind heterotrófak. Ebből én azt mondanám, hogy mindegyik termel... Végülis, mit csináljon vele?

Rawok, téged megerősítelek én is a növények éjjel kb ugyanúgy lélegeznek mint mi (a fotoszintézishez fény kell).
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.10.30. 11:13:26-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagPocok az okosNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
213. hozzászólás - 2008.10.31. 09:23:50
Sziasztok! Hol lehet kérdést írni?
Üdv.:
poc
Pontszám: 6.50
kedvencRainydayNő
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
214. hozzászólás - 2008.10.31. 10:38:56
Ha be vagy lépve a játékosodhoz, bal oldalon a menüben a "Kvíz" fülnél, de csak azt követően, hogy 100 kérdésre helyesen válaszoltál.
Pontszám: 7.67
népszerűBergyejevFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
215. hozzászólás - 2008.11.01. 13:54:41
Lehet látni egy listát arról, hogy mi számít meg nem engedett szavaknak?

A 3. válaszban nem megengedett szó szerepel!

Kérdés: Milyen szóból származik a "terhes" (állapotos) szavunk?
1. Válasz: "Teher". Terhet viselő.
2. Válasz: "Tereh". Gyönyörűség
3. Válasz: "Terse". Vemhes tehén.
4. Válasz: "Terkes". Nagycsaládi tulajdon növelésére használt jogi szó.

Addig is kigondolok mást, ezt ugyanis "népművelő" kérdésnek szántam. Sokszor hallom, hogy a "terhes" csúnya szó, nem mondunk olyat a születendő babára...
De vicc az, hogy tényleg nem mondjuk rá... Olvasd és értsd:
Arany János Walesi bárdok:
"Sürgő csoport, száz szolga hord, // hogy nézi is TEREH"
Azaz gyönyörűséges...
Pontszám: 7.83
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
216. hozzászólás - 2008.11.01. 14:16:49 (Válasz Bergyejev #215 hozzászólására.)
Salem Bergyejev!

Hát nem tudom ebben mi a tiltott kifejezés, de tényleg jó lenne belőle egy lista, mert néha ugyancsak meg tudják lepni az embert (pl. a Hitler és Sztálin is tiltott szavak, pedig egyszerűen csak történelmi személyiségek... Nekem elég furcsa...). Talán a tehén helyett használj szinonimát...

(Ja, és ha még nem szavaztál a szövetségben, akkor nézz el oda is )

Üdv.
A hozzászólást Byzon módosította 2008.11.01. 14:17:12-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
217. hozzászólás - 2008.11.01. 14:22:49 (Válasz Bergyejev #215 hozzászólására.)
Ez egy nagyon szép és jó kérdés. Nem tudom mi a nem megengedett szó, de talán próbáld megváltoztatni a tehén szót. Örömmel látnám ezt a kérdést a játékban. Gratulálok hozzá, és remélem, hogy mégis sikerül megoldanod, hogy bekerüljön.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
218. hozzászólás - 2008.11.01. 14:45:44 (Válasz Bergyejev #215 hozzászólására.)
Azért ne felejtsd el, hogy ez csak egy feltevés...
Pont a te példádban is lehet az eredeti, sokak szerint ismert értelme a szónak (nézni is fárasztó), valamint pl Arany sem a "gyönyörűség" értelmében használja máshol.

"Sokat nyomott rajta páncéla, fegyvere,
De csontos teste volt a legsúlyosb tereh."
(Toldi estéje)

Magyar Néprajzi Lexikon szócikke: málha, teher, tereh
az a teher, amit zsákba rakva vagy összekötve: „málhába kötve” háton, leginkább állatok hátán szállítanak. Az állatra, lóra, öszvérre, szamárra terhelőnyerget tesznek (→ tergenye) és arra kötözik fel a málhát, a terhet.


Elnézést az offért
A hozzászólást cirip módosította 2008.11.01. 14:48:37-kor
Pontszám: 5
népszerűtlenRootshaperFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
219. hozzászólás - 2008.11.04. 14:08:04
en rendszeresen belefutok olyan kerdesekbe, hogy "Hogy hivtak XY focista nagyanyjat" meg, hogy "Milyen szinu volt a focilabda a 2004-es foci VB-n" ... szamomra lehangolo, hogy ennyi szerepjatekos ember csak a foci korul tud gondolkodni. en szemely szerint gyulolom a focit es minden ezzel kapcsolatos kerdest, valaszt, akarmit. most vagy direktbe kapom ezeket a kerdeseket, mert utalom a focit, vagy tenyleg ennyire soksoksoksok van beloluk, de szerintem az utobbi =(
volt olyan vadaszatom, mikor 15 csp-t akartam elhasznalni, es erre a 15 vadaszatra TIZ focis kerdest kaptam, szinte egymas utan. mi ez, ha nem kib****s ?
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
220. hozzászólás - 2008.11.06. 10:15:30
tisztelettel javaslom, hogy a rossz kerdesnek itelt kviz indoklasanal +1 lehetoseg meruljon fel az eddigieken kivul, vmi ilyesmi neven: felesleges hulyeskedes. ilyen lehetoseg nincs, pedig volt mar ra jopar eset amikor ilyen indokkal rosszra lehetett volna ertekelni a kerdest.

azonkivul van olyan szo aminek a kerdesekben nem engedelyezett a hasznalata, bar nem ertem miert. sztem finomitani kene a szuron. pl nem engedi beirni ezt a szot: "főváros". hogy ebben mi az elfogadhatatlan azt nem tudom. arra hamar rajottem, hogy szarvasmarhas kerdest nem lehet feltenni, pedig szerettem volna megkerdezni, hogy hogyan hivjak a szarvasmarha nostenyet mas szoval, sztem sokaknak fogalmuk sincs.

azonkivul a kviznel esetlleg nem artana a "mikor" szot tiltolistara tenni es elkerulhetnenk a felesleges datumokra utalo kerdesek 1 jo reszet. tenyleg iszonyu mennyisegben van olyan, hogy mikor szuletett ez, mikor halt meg, mikor jelent meg album, cd, jatek, stb. inkabb kerdezzen vki olyat, hogy 1-1 tenyleg ismert reszlet (pl: "ej mi a ko tyukanyo", stb.) kinek a verseben van, minthogy mikor szuletett a kolto. jo, van nehany datum amit tenyleg illik tudni, pl 1514, 1526, 1848, stb., de megis a kerdesek zome folosleges lexikalis tudast igenyel, es gyakran erdektelen dolgok idopontjaira utal.
A hozzászólást Bekas módosította 2008.11.06. 10:17:17-kor
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője