Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
761. hozzászólás - 2009.03.17. 12:44:39
Legutóbb a következő kérdésre kellett válaszolnom:

Mekkora (szint) mágustorony szükséges a nekrofun fókuszhoz?


Kérlek vegyétek ki a listáról. nem azért mert nem jó a kérdés, hanem azért mert meg fog vezetni. Azt fogom gondolni, hogy szabad végzeturas kérdéseket is feltenni, és jön a pofára esés és bosszankodás, amikor kiderül, hogy a kérdésemre csak egy szűk kör tudna csak válaszolni.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
762. hozzászólás - 2009.03.17. 13:44:44 (Válasz Petur #761 hozzászólására.)
Idézet: Petur - 2009.03.17. 12:44:39
Legutóbb a következő kérdésre kellett válaszolnom:

Mekkora (szint) mágustorony szükséges a nekrofun fókuszhoz?


Kérlek vegyétek ki a listáról. nem azért mert nem jó a kérdés, hanem azért mert meg fog vezetni. Azt fogom gondolni, hogy szabad végzeturas kérdéseket is feltenni, és jön a pofára esés és bosszankodás, amikor kiderül, hogy a kérdésemre csak egy szűk kör tudna csak válaszolni.


Kviz 3-ba jelezd az ilyeneket. Koszi!
Pontszám: 5
népszerűtlenKgerryFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
763. hozzászólás - 2009.03.17. 15:46:19
És én mikor és hol és kitől kapok választ a kérdésemre?!?!?!
Pontszám: 4.25
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
764. hozzászólás - 2009.03.17. 15:51:42 (Válasz Kgerry #763 hozzászólására.)
már kaptál
Pontszám: 4.25
fórumozóSzilvolyaNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
765. hozzászólás - 2009.03.17. 19:54:53
Ezt a kérdést tettem fel:

Mi tör fel a gejzírből?

sár
láva
forró levegő
forró víz


Az értékelése:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Lehet, hogy bennem van a hiba, de én nem látok benne sem elírást, sem helyesírási gikszert...
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
766. hozzászólás - 2009.03.17. 19:59:05 (Válasz Szilvolya #765 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.03.17. 15:37:48
Mi tör fel a gejzírből?
sár
láva
forró levegő
forró víz


Ha a kiiro olvassa en azert adtam ra helyesirasi hibat, mert a gajzirbol johet forro levego is vizgőzzel keverve. Amugy a kerdes rendben van. ezt valami masra (tufa?) javitva a kerdes hibatlan.
Pontszám: 4.25
fórumozóSzilvolyaNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
767. hozzászólás - 2009.03.17. 20:12:52 (Válasz cirip #766 hozzászólására.)
Oké, köszi! Igazad van.
Pontszám: 5.67
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
768. hozzászólás - 2009.03.17. 20:40:07 (Válasz Szilvolya #767 hozzászólására.)
nem nekem, Kocosnak
Pontszám: 4.25
népszerűtlenKgerryFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
769. hozzászólás - 2009.03.17. 23:47:47 (Válasz Lanmandragoran #757 hozzászólására.)
Értem...

És az, hogy XY melyik hatalom kártyán szerepel az műveltségi kérdés?!?!

Most őszintén...tedd fel magadban a kérdést! Egy Legyen Ön is Milliomos c. műsorban melyik kérdéssel találkozol hamarabb?!!?....
Azzzal, hogy az Alcatel egy világon ismert cég ami telefonokat gyárt vagy azzal, hogy "SÉSKVÉSDKV" a hatalom kártyáin az "sévsávsvs" világ káosz isten vagy mi a túró... ?!?!
Pontszám: 5.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
770. hozzászólás - 2009.03.18. 00:15:17 (Válasz Kgerry #769 hozzászólására.)
Nem, az sem műveltségi kérdés. És Legyen Ön is Milliomosban kötve hiszem, hogy bármelyik kérdés előkerülne, ellenben ott rendszeresen láttam olyan kérdéseket, amik közül ha itt néhányat feltennénk, akkor azok akik a tiedhez hasonló primitív kérdéseket beküldik, sírva reklamálnának tucatszám, hogy ezt nekik miért kellene tudniuk, ez sokkal speciálisabb műveltséget igényel az általánosnál.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.40
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
771. hozzászólás - 2009.03.18. 06:05:17 (Válasz Kgerry #769 hozzászólására.)
Idézet: Kgerry - 2009.03.17. 23:47:47
Értem...

És az, hogy XY melyik hatalom kártyán szerepel az műveltségi kérdés?!?!

Most őszintén...tedd fel magadban a kérdést! Egy Legyen Ön is Milliomos c. műsorban melyik kérdéssel találkozol hamarabb?!!?....
Azzzal, hogy az Alcatel egy világon ismert cég ami telefonokat gyárt vagy azzal, hogy "SÉSKVÉSDKV" a hatalom kártyáin az "sévsávsvs" világ káosz isten vagy mi a túró... ?!?!

Kérlek, ezt a kérdést másold be a kvíz 3 topicba és törölni fogják. Egyébként kötve hiszem, hogy ilyen kérdéssel találkoztál volna, de gondolom jó vele dobálózni, mert egy korábbi kérdésedben valahol előkerült az a mozaikszó, hogy HKK. Bár lehet, nincs szerencséd és a rendszerben még meglévő 100.000 kérdésből a 15 db HKK-s kérdést pont kikapod mindennap.
Pontszám: 6.17
irritálóTimcsiriNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
772. hozzászólás - 2009.03.18. 08:38:53
Az én elutasított kérdésem:


Mely összetevő nem kell az omlós tésztába?

Vaj
Liszt
Tej
Cukor

Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Ez egy h.....ség. Könnyű utánnanézni az internet!
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
773. hozzászólás - 2009.03.18. 08:40:36 (Válasz Timcsiri #772 hozzászólására.)
Ühm, ilyen főzős kérdésből már szerintem bőven elég (sok) van a kvízben. Nem lenne szerencsés, ha a létező összes főzni és sütnivaló bekerülne. Én ezért utasítottam volna el.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűtlenAdRyanoFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
774. hozzászólás - 2009.03.18. 13:51:34 (Válasz Lanmandragoran #770 hozzászólására.)
nem ide
A hozzászólást AdRyano módosította 2009.03.18. 13:53:16-kor
Pontszám: 7.50
népszerűtlenKgerryFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
775. hozzászólás - 2009.03.18. 13:54:46 (Válasz Lanmandragoran #770 hozzászólására.)
1. Akkor nem néztél elég Legyen Ön is ... c. műsort ... mert bizony pont egy 500.000 ezres kérdés volt, amit én feltettem...csak a Blinder helyett más szerepelt benne ... és, hogy honnan tudom?!?... mert az ismerősöm játszott és ő kapta ezt a kérdést, és az általam feltett kérdések közül még kettő van, ami abban az adásban szerepelt... (érdekes, azokkal nem volt gond :S:S)
2. Ne általánosít, mert a prekoncepicó egy írtó negatív emberi tulajdonság.... a gyengék eszköze. Sajnálom, hogy te ezzel kérkedsz...
3. "Enyémhez hasonló primitív kérdések..." .... attól, hogy nem ismered a magyar futballt, ami a legtöbb hírnevet hozta hazánknak a világban.... vagy nem ismered a magyar városokat, az azokban található híres épületeket, eseményeket - mert az eddig feltett kérdéseim 90%-ban ezekhez kapcsolódik - az még nem azt jelenti, hogy az én kérdéseim lennének primitívek, hanem az a primtív, aki annak bélyegzi meg őket ...

u.i.: kevesebb arc kellene és több empátia
Pontszám: 3.60
népszerűtlenKgerryFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
776. hozzászólás - 2009.03.18. 13:59:58 (Válasz Craslorg #771 hozzászólására.)
Szia

Ne haragudj, de nincs igazad.
Jó lehet az utóbbi két hétben már nem találkoztam ilyen kérdésekkel... de előtte rendre. És!! Még a kvízolimpiában is volt 2-3 szinte mindig.
Azon kívül, hogy fogalmam sincs mi az a HKK, még utána sem tudtam nézni...mert 15 perc önmagában kevés lett volna..nem az, hogy még a másik 49re is válaszoljak.
Szóval nem véletlenül hoztam ezt példának....
Azt viszont továbbra is fenntartom, hogy az általam feltett kérdés abszolute egy általános műveltségi körbe tartozik, mert az aki már ült internet előtt (és azt hiszem ezt a végzetúr felhasználóiról feltételezhetjük) ill. aki már hazsnált mobil telefont az mind ismeri a felsorolt márkákat...
Pontszám: 3.60
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
777. hozzászólás - 2009.03.18. 14:01:53 (Válasz Kgerry #775 hozzászólására.)
Ne haragudj, de hogy melyik nem telefonmárka az alábbiak közül, az egy béna reklám kérdés, akár szerepelt a legyen ön is milliomosban, akár nem.
Pontszám: 5.40
kedvelt tagKissolyomNő
Végzetúr mester
305 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
778. hozzászólás - 2009.03.18. 14:05:31 (Válasz Kgerry #775 hozzászólására.)
Ne haragudj, de ez finoman szólva sem igaz, telefonmárkás kérdések nem lehettek a legyen ön is milliomos-ban már csak ha a reklám részét nézed szóval elég durva a reagálásod eme része amikor is nyilvánvalóan nem az igazat mondod.
Vannak olyan zebrák, akik a rács mögé is beállnak, hogy fehér lónak lássák őket.
Néha olvassátok el amit írtatok és gondoljátok végig az emberiség hálás lesz érte.
Pontszám: 5.40
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
779. hozzászólás - 2009.03.18. 14:29:22 (Válasz Kgerry #775 hozzászólására.)
Rendben, akkor volt ilyen kérdés a Milliomosban is. Tekintve, hogy nem véletlenül kopott ki a műsorból, még nem is meglepő, hogy a végén belefértek ilyen kérdések is. ha nem kopik ki, lehet hogy lassan a HKK is befért volna, hisz egy lassan 15 éves, magyar szerepjátékról van szó.

Abban tévedsz, hogy attól, hogy a hétköznapi ember ismer néhány mobilmárkát, annak bármi köze lenne a műveltséghez. Azt senki nem vitatta, hogy nem tudnának válaszolni rá. Én azt mondom, hogy a négy márkából válaszd ki a nem adott terméked gyártót jellegű kérdések egyrészt reklámszagúak, másrészt mivel közismert márkákról van szó, primitív, óvodásoknak való kérdések. Valamint egyik napról a másikra változhatnak.

Általánosítanom nem szükséges, pontosan minősíted magad a hozzászólásaid tartalmával.
A szövegértésed egyes, egy szóval sem minősítettem a többi kérdésedet.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.18. 00:15:17
a tiedhez hasonló

A kiemelt szó egyes számot jelent, vagyis csak az adott kérdésedre vonatkozik. Olyat nem bírálok, amiről nem tudok a saját szememmel látottak alapján véleményt formálni. Ami pedig azt az utalásodat illeti, hogy biztosan azért van ekkora hangom, mert primitív vagyok, és azon kérdések ellen ágálok amiről fogalmam sincs, ha neked úgy jobb, élj ebben a hitben, az én lelkem ettől nem fog sérülni.

Zárszóként még megjegyzem, hogy azzal kérkedni, honnan másoltad több kérdésedet is, nem kimondottan bölcs húzás, ugyanis más szellemi munkája után jutalmat várni nem etikus (még ha csak virtuális, pár száz LE-ről van is szó), a kreativitás hiányáról árulkodik, sőt többek szerint lopás, jogtalan előnyszerzés. És ez megint csak nem engem minősít.
De ezzel kapcsolatban többet nem nyilatkozom, a szemedben úgyis csak egy szellemi toprongy vagyok, akinek úgysincs igaza, felesleges koptatnom a billentyűim.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.13
irritálóTimcsiriNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
780. hozzászólás - 2009.03.18. 14:30:21
Kgerry pártján állok! Miért kell a másik kérdéseit lefikázni? Mindenki a saját kérdéséről gondolja azt, hogy jó kérdés. Az, hogy sok negatív IQ bajnok ezt nem "díjazza", az nem őt minősíti, hanem azt, aki a kérdést minősíti!
Pontszám: 3.75
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője