Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
381. hozzászólás - 2008.12.13. 15:01:55 (Válasz Lion27 #379 hozzászólására.)
A legendákat nem mindenki tudja elolvasni, gondolj a kezdő játékosokra.
És nem egy szavazat kell a törléshez.
Pontszám: 5
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
382. hozzászólás - 2008.12.13. 15:19:59 (Válasz Izisz #380 hozzászólására.)
És Te mondod másra, hogy IQ mínusz? Hosszú percekig tart értelmezni a hozzászólásodat, olyan förtelmes a helyesírásod! A mondataid nincsenek tagolva, sőt, egyáltalán nincsenek mondataid! Ha így teszel fel egy kérdést, legyen az akármennyire jó is – bár kétlem, hogy Tőled kitelik egy értelmes kérdés -, biztosan én is azonnal töröltetném.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
383. hozzászólás - 2008.12.13. 15:38:14 (Válasz Bogarancs #377 hozzászólására.)
Idézet: Bogarancs - 2008.12.13. 11:33:51
A mai kérdésem ez volt:

Melyik nem Tamási Áron műve?

Ábel a rengetegben
Ábel az országban
Ábel Budapesten - ez a rossz
Ábel Amerikában

Rossz értékelést kapott, mégpedig "Rossz, hibás kérdés", "Azonnal töröljétek".
Megtudhatnám hogy mi volt ebben a hiba? Talán nincs annyi köze az általános műveltséghez, hogy ki volt Naruto vagy melyik nem mobiltelefonmárka, de szerintem jó lenne ha azokat a sötét parasztokat tiltanátok el a kérdésírástól akik direkt rosszra értékelnek valamit csak kitolásból!


Pedig még csak nem is valami ismeretlen szerző, az Ábel-könyveket pedig mindenképp ajánlom mindenkinek.

Sajnos a 10-12 éves HKK-játékosok leuralták a kvízt, úgyhogy kezdek búcsút venni tőle. Meg lassan az egész játéktól.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 8.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
384. hozzászólás - 2008.12.13. 15:40:55
Mondjuk én az utóbbi időben egy darab HKK-s kérdéssel sem találkoztam, ez csak mázli, vagy tényleg kezdenek kikopni?
(mondjuk volt helyette foci, meg melyik megyében van x város bőven)
Pontszám: 8.75
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
385. hozzászólás - 2008.12.13. 16:03:15 (Válasz cirip #384 hozzászólására.)
Nem csak mázli, én sem találkozom hkk-s kérdésekkel. Pedig olyan szívesen küldeném ezen kérdéseket melegebb éghajlatra.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2008.12.13. 16:03:35-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.33
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
386. hozzászólás - 2008.12.13. 16:18:44
Attól még HKK-játékosok... Gondolom, ők teszik ki a Végzeturasok nagy részét, lévén hogy sokan vannak és a Beholder neve is ismerős nekik valahonnan
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
387. hozzászólás - 2008.12.13. 16:38:14 (Válasz Hydro Globus #386 hozzászólására.)
Nekem is ismerős a Beho neve. Nem tehetek róla, náluk jutok hozzá legegyszerűbben egy-egy olyan könyvhöz, ami kimaradt a sorozatból, mert épp nem volt pénzem, vagy nem volt meg a könyvesboltban. És nagyon sok szép kérdést tudnék feltenni Harcpöröly Bruenorról, vagy Rand al'Thorról, de nem teszem, mert elfogadom ami direkt ki van emelve, hogy speciálisnak számító, részletekbe menő fantasy kérdéseket ne tegyek fel.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
388. hozzászólás - 2008.12.13. 16:56:25
És jól is teszed.

Félreértesz, csak azért írtam a legutolsó postomat, mert nekiálltatok bizonygatni hogy nincs is már HKK-s kérdés a kvízben.

(Akkor kivehetem azokat a linkeket az aláírásból?)
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
389. hozzászólás - 2008.12.13. 17:32:41 (Válasz Hydro Globus #388 hozzászólására.)
Eszembe nem jutott azt bizonygatni, hogy nincs, csak az utóbbi időben kaptam elég sok értékelendő kérdést, és egy darab sem volt köztük.

Ha helytálló az a régebbi számolásom, hogy naponta kb 2k új kérdés van, akkor a napi szinten levadászott 60 kérdés kb 3%-a az aznap feltetteknek. Tudom hogy ebből nem lehet levonni azt a következtetést, hogy nincs hkk-s kérdés, de azt, hogy talán kezd csökkenni az utánpótlás, azt talán igen.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
390. hozzászólás - 2008.12.13. 21:38:32
Normális hogy mostanság egy csomó kérdés kap azonnal törölnit?
ráadásul sok köztük még csak a rossz értékelést sem érdemelné meg, sőt!
És mivel ez súlyos következménnyel jár, nem írhat az illető 3 napig kérdést, ez így igen nem jó
A hozzászólást cirip módosította 2008.12.13. 21:38:55-kor
Pontszám: 9.17
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
391. hozzászólás - 2008.12.13. 22:29:02 (Válasz cirip #390 hozzászólására.)
Keményen csatlakozom!

Sikerült első lendületből rossz helyre írnom, itt összefoglalom:

Valaki indokolatlanul azonnali törlésre jelölte egy kérdésemet. Emiatt 72 órán át nem nőnek a kérdéspontjaim sem és ez RENGETEG! Jogorvoslatot kérek! Azonnal!

Nem igaz hogy ha egy ***** ****** nem tud válaszolni egy kérdésre így ki**szhat bárkivel!!!

Az említett reakció alig egy perccel a kérdésem elküldése után érkezett. Nem hiszem hogy túl sokan látták. A kérdés témája általános iskolás irodalmi tananyag. Fogalmam sincs ki illetékes ebben, az "Azonnali Törlés"-hez nem mellékeltek elérhetőséget.

Őszintén szólva nem akarom közszemlére tenni a kérdést, mert akkor miért írtam a játékba! Én elég sokat agyalok egy-egy jó kérdésen, mert én is szeretem törni a fejem más kérdésén szóval, eszem ágában sincs elrontani a játékot se másnak, se magamnak. Úgyis olyan ritkán lehet kérdést írni. A nevem alapján az adminok megtudják találni a kérdést ha akarják... és remélem akarják!!

Ha nem írhatunk olyan kérdést ami egy kicsit is megmozgatja az agyat, akkor semmi értelme az egésznek!

*Nem az értelmeseket kéne lehúzni, hanem a kevésbbé értelmeset motiválni!*

Különbenis a kérdések 95%-ra maximum másfél percen belül megtalálható a válasz a neten! Aki még erre sem képes egyen meszet!
Pontszám: 8.33
kedvelt tagNedudgiFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
392. hozzászólás - 2008.12.13. 22:36:38
Nekem is volt azonnal törlős kérdésem 5 percen belül, és annyire nem volt rossz, legfeljebb kicsit túl részletes, hogy pontos legyen (tanulságot levontam:)) De inkább szeretnék írni olyan kérdést, amiből esetleg tanulni lehet, mint azért gagyit, hogy elfogadják...
Azon túl, hogy szerintem semmi értelme nincs az azonnal törölni kategóriának, nem lehetne, hogy ne csak egy értékelés alapján döntsenek a kérdésről?
A másik javaslat, hogy a válasz után is lehessen esetleg értékelni, volt olyan, ami utólag derült ki, hogy hülyeség...

Üdv,
nedudgi
Pontszám: 6.75
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
393. hozzászólás - 2008.12.14. 01:01:48
Szerintem egyértelmű, hogy valaki megsértődött, ki akar szúrni a többiekkel, vagy esetleg csak szórakozik.
Csinálni kellene egy újrarostálást a kérdések között kiválasztott játékosok részvételével. A visszakerült, vagy továbbengedett kérdések kapjanak védettséget, az újak kapjanak egy jelet, hogy idővel ezeket is meg lehessen válogatni.
Pontszám: 8.33
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
394. hozzászólás - 2008.12.14. 09:00:22
Hetekkel ezelőtt jeleztem, hogy ... (sokféle jelző, hoyg miylen eljárás), amiért következmények nélkül lehet igen keméyn büntetéseket mérni másokra, mert senki sem ellenőrzi, hogy mit jelölsz törlésre. :idea:
Vajon változott valami? :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
395. hozzászólás - 2008.12.14. 09:23:45 (Válasz cirip #390 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2008.12.13. 21:38:32
Normális hogy mostanság egy csomó kérdés kap azonnal törölnit?
ráadásul sok köztük még csak a rossz értékelést sem érdemelné meg, sőt!
És mivel ez súlyos következménnyel jár, nem írhat az illető 3 napig kérdést, ez így igen nem jó
igen, aki azonnali törlést kap egy kérdésére, az bosszúból ő is azonnali törléseket osztogat.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
396. hozzászólás - 2008.12.14. 21:24:58
Nekem is törölték az egyik feltett kérdésemet ,de nekem eszembe se jutna,hogy "bosszúból"minden kérdést,amit kapok törlésre értékelném! Ez is azt mutatja,hogy akik mostanság játszanak nem "egykora születésű" velem ! Na,de sebaj egyszer Ők is felnőnek....
A kérdésekből,lassan már nekem is elegem van,némelyik annyira hülyeség(ááááááááááhhhhhhh )!!
Főleg a Star Strek-esek pl:kinek volt xy-nak a lányának a barátjának az apja,mármint aki játszotta a szereplőt(na neeeeeeeee),szerencsére ilyet nem nézek !
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 8.33
közellenségBeavisFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
397. hozzászólás - 2008.12.15. 09:29:50
ezzel a kérdéssel mi a probléma? miért hibás?

Ki nem volt soha a Red Hot Chili Peppers tagja?

Dave Navarro
John Frusciante
Joe Bonamassa(jó válasz)
Anthony Kiedis

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Pontszám: 3
népszerűtlenWartiFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
398. hozzászólás - 2008.12.15. 09:52:00
Szerintem az azonali tőrlést az értékelések közül ki keleni veni. Vagy hejetesiteni keleni töröl ni mert hibás de csak akor ha legaláb 5 ten katintanak rá.
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
399. hozzászólás - 2008.12.15. 10:05:10 (Válasz Warti #398 hozzászólására.)
Úgy tudom, ha nem admin értékel, legalább 8 azonnal törölni értékelés kell a büntetéshez. És nem árt ha ott van, bocs a példáért, de ha valaki ilyen helyesírással adna fel kérdést, azt én sem küldeném vissza javításra. Valamint vannak páran, akik vagy idióta, vagy bunkó kérdést tesznek fel, nekik sem árt a gondolkodási idő.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűSigmarFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
400. hozzászólás - 2008.12.15. 10:31:10
Üdv!

Még mindig nagyon változó a kvíz értékelési kritériumai. Az, hogy mi speciális, érdektelen vagy lexikális kérdés meg aztán télleg egyéne válogatja. Ismeret terjesztés is fontos lenne. Néhány jól pontozó ember leírhatná a kritériumait, mert ez a topic azért van szerintem. A kédések szinvonala nőt ez igenis eredmény. Én is fejlődtem. Télleg van néhány spec kérdésem, de hát nem azok esetek ki.

Hkk-s kérdés mikor kapjak, ha nem a kvíz olimpián rögtön két kérdést elrontottam mérgembe.
Iq-s kérdések is kezdenek idegeimre menni, naon sok a bugyúta kérdés. Ami ismert iq-s kérdés át írása csúpán és zavaró. Jó lenne ezeket is szűrni.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője