Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1081. hozzászólás - 2010.01.29. 06:10:32 (Válasz Epona #1080 hozzászólására.)
Szervusztok!

Epona: Ha a kérdésedet elfogadták, akkor írj egy üzenetet itt a fórumon Hatsepsutnak, pontosan bemásolva a kérdésedet, és megjelölve a valódi helyes választ.

A kérdésed ismeretében utána ő eldönti, hogy kiigazítja, vagy törli a kérdést.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.14
népszerűMidgardFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1082. hozzászólás - 2010.02.01. 11:51:31
Gondolom már unjátok. De rengeteg gagyi kérdés van és annál sokkal értelmesebb kérdések vannak elutasítva. Vagy is rosszul vannak kiválasztva az értékelők, nagyon sablonos egy gondolkodású emberekből áll a csapat. Be kellene vezetni, hogy ha valaki nem ért egyet egy "értékeléssel" akkor kapja + egy másik értékelő is. Annak idején én nem kaptam figyelmeztetést, de egy éve nem értékelhetek... Javaslom legalább évente mindenki kapja vissza az értékelési jogát és méretesen meg újra. Hiszen most már tudjuk, hogy milyen sablon szerint működik a rendszer. És nem az kb. 10 ember döntene nem kevés LE-ről.
Pontszám: 5.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1083. hozzászólás - 2010.02.01. 14:54:38 (Válasz Midgard #1082 hozzászólására.)
Gondolom már olvastad. Az adminok szűk 1 éve adminkodnak, előtte nem volt admin, csak a játékosok kénye kedve. A kérdések több, mint fele ebből az időszakból származik. A gagyi kérdéseket írd be a kvíz 4 topicba válaszokkal és indoklással együt, miért tartod gagyinka (attól, hogy könnyebb valami, még lehet jó kvízkérdés, tehát ne ez döntsön).
Pontszám: 9.01
fórumozóGaby67Nő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1084. hozzászólás - 2010.02.07. 08:20:13
Jó reggelt,kedves Miklós!
Én azt szeretném kérdezni,hogy a feltett kérdésemre,melyre már válaszoltak is,miért nem kapom meg a Le-át?Így már,ha játékban van is,még nem biztos,hogy jó?Nem értem!
A másik kérdésem az lenne,miért kell három napot is várni,míg a kérdések kiértékelés alatt vannak?!Addig megválaszolok 70 kvízkérdést is, ami a semmibe vész,vagyis nem számít bele az újabb 100-ba!Kérlek szépen válaszolj Nekem!
Egyébként nagyon jó a játék,el sem tudok innét szakadni,annyira megszerettem!
További sok sikert és szép napot kívánok.Üdv:Gabi.


Lemondok a kérdés feltevéséről 383 lélekenergiáért.

Lemondok

Legutoljára feltett kérdésed
Melyik sportág kiválósága volt Ranga László?

ökölvívó
cselgáncsozó
labdarúgó
raliversenyző

A kérdésre eddig 0 jó és 2 rossz válasz érkezett.
Legutóbbi kérdésed kiértékelés alatt van, addig nem tudsz újabb kérdést feltenni!
Pontszám: 10
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1085. hozzászólás - 2010.02.07. 11:03:32
Újra van játékosi értékelés vadászat közben. Hogyhogy?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.31
fórumozóLongolasNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1086. hozzászólás - 2010.02.07. 13:04:11
Helló!

Tudom, hogy nem lehet tökéletesen értékelni a kérdéseket, de ha egy kérdés megfelel a feltételeknek, akkor miért nem kap jó értékelést?
Írtam egy kérdést, hogy mikor született Petőfi. Lehet, hogy hónapra pontosan nem tudja megmondani, de azért az értékelők ne csak a kérdést nézzék, mivel én sem tudom fejből. Arra építettem, hogy ki lehessen következtetni csak abból amit ALAPMŰVELTSÉGNEK nevezünk. Ott volt a jó megoldás, majd az, hogy 1848, hülye is tudja, hogy nem akkor, majd, hogy 1914, hát istenem ő 48-ban volt jelentős ez is egy idióta válasz. Volt egy olyan, hogy 1810, és egy 1822-es nap, nos annyit ilik tudni Petőfiről, hogy nagyon fiatalon halt meg, tehát eggyértelmü, hogy a 22-es évszámban született. Mit kelett hozzá tudni? Petfőfi- ő ha nagyon hülye vook azt mondom, hogy 48 és fiatal és kész! Erre miért kaptam túl lexikálist????(Ebben a szövegben sok a helyesírási hiba, de a kvízben minden szót megnéztem.)
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1087. hozzászólás - 2010.02.07. 13:31:19 (Válasz Gaby67 #1084 hozzászólására.)
Van egy mennyiség, amelyet, ha elér az értékeletlen kérdések száma, akkor újra értékelhetnek a játékosok is, amíg nem csökken újra az adott szint alá. Játékosi értékelésből viszont 20 kell, hogy a kérdés kiértékelésre kerüljön. Most a V4 miatt nagyon megszaporodtak a kérdések, gondolom ezért kapunk mi is értékelésre kérdést és ezért is kell több napot várni a kiértékelésre.
A megválaszolt kvízeid viszont nem mennek veszendőbe, azt továbbra is számolja és ha a kiértékelésnél már újra megvan a 100 válasz, akkor azonnal tehetsz fel új kérdést.

Egyébként a kérdésed helyesírási hibás:
A válaszadi helyesen:
ökölvívás
cselgáncs
labdarúgás
rali
Pontszám: 8.68
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1088. hozzászólás - 2010.02.07. 13:31:46 (Válasz PottomPanna #1085 hozzászólására.)
Van egy mennyiség, amelyet, ha elér az értékeletlen kérdések száma, akkor újra értékelhetnek a játékosok is, amíg nem csökken újra az adott szint alá. Játékosi értékelésből viszont 20 kell, hogy a kérdés kiértékelésre kerüljön. Most a V4 miatt nagyon megszaporodtak a kérdések, gondolom ezért kapunk mi is értékelésre kérdést és ezért is kell több napot várni a kiértékelésre.
Pontszám: 8.68
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1089. hozzászólás - 2010.02.07. 13:35:12 (Válasz Longolas #1086 hozzászólására.)
Egyrészt, ha elutasították, akkor pontosan írd be a kérdést a neki megfelelő topicba (Nem fogadták el a kérdésem. Miért?) a válaszokkal együtt, ott kapsz rá választ, miért utasították el. Évszámos kérdések 99.9 %-át egyébként elutasítják.
Pontszám: 8.68
kedvelt tagEponaNő
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1090. hozzászólás - 2010.02.07. 18:02:28 (Válasz Awenhai #1081 hozzászólására.)
Köszi!

Tehát a kérdés:
Mik az Ermitázs Múzeum különleges "munkatársai"?

kutyák
macskák
tengeri malacok
2 majom

Na most, a helyes válasz macskák és nem a kutyák...
Ha arra születtünk volna, hogy kipattanjunk az ágyból, akkor a kenyérpirítóban aludnánk...
Pontszám: 5
fórumozóGaby67Nő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1091. hozzászólás - 2010.02.10. 14:03:22 (Válasz Craslorg #1087 hozzászólására.)
Kedves Craslorg!Köszönöm szépen a gyors választ!Tudok a helyesírási hibákról,a fiam írta,Én diktáltam,csak annyira siettem,hogy nem volt időm átnézni.Most már jobban odafigyelek!Mégegyszer,köszönöm.Szép napot!Üdv.:Gaby.
Pontszám: 10
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1092. hozzászólás - 2010.02.11. 06:09:27 (Válasz Epona #1090 hozzászólására.)
Szervusztok!

Epona: Nem egészen így gondoltam. :-D

Hatsepsut nevű felhasználónak írj a boríték ikonnal levelet, és oda másold be a kérdést. Ne feledkezz meg a téma megjelöléséről, ami "Elhibázott kérdés javítási kérelme" vagy hasonló, és akkor jut el a címzetthez.

Ha választ kapsz erre az üzenetre, akkor felül, a fórum legfelső részén (a profil és a kilépés közt) a kék üzenetek mellett lesz egy piros 1-es szám.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.71
fórumozóRiomesterFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1093. hozzászólás - 2010.02.11. 17:15:54
Sziasztok. Az előbb kaptam egy kérdésre egy érdekes választ..

István király mikor uralkodott?

A válaszok között szerepelta: 997-1038

de a kérdés feltevő szépen átírta a történelmet mert a helyes válasz : 1000-1038

Lehet ,hogy újra kéne tanulnom a történelmet???
A hozzászólást Riomester módosította 2010.02.11. 17:42:20-kor
Pontszám: 5
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1094. hozzászólás - 2010.02.11. 18:29:47 (Válasz Riomester #1093 hozzászólására.)
Királlyá 1000ben koronázták. Előtte nem István király volt, hanem csak fejedelem.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.32
kedvencWoronFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1095. hozzászólás - 2010.02.11. 19:04:19 (Válasz PottomPanna #1094 hozzászólására.)
De ugyanaz a személy volt a koronázás előtt is, és fejedelemként is uralkodott...

Ez a válasz akkor lenne jó, ha a kérdés valahogy úgy szólna, hogy 'Mettől meddig volt I. István Magyarország királya?' és nem az uralkodási időt kérné úgy általában.
Pontszám: 6.82
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1096. hozzászólás - 2010.02.11. 19:20:16 (Válasz Woron #1095 hozzászólására.)
Jó, ugyanaz a személy, de I. István is csak a koronázása után lett. Kukacoskodós napom van. Királyként 1000-től uralkodott.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.32
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1097. hozzászólás - 2010.02.12. 09:06:06 (Válasz Riomester #1093 hozzászólására.)
A kvíz 4 topicba írd be az ilyen téves információs kérdéseket, és javítják vagy törlik.
Pontszám: 8.68
fórumozóAnupuFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1098. hozzászólás - 2010.02.12. 21:07:18
Ezzel a kérdéssel mi volt a baj?

Ki találta fel a gyufát?

Neumann János
Irinyi János
Asbóth Oszkár
Petzval József

Szerintem ezt mindenkinek tudni kéne ha már magyar. És nem értem mért kapott rossz kérdés értékelést.
Pontszám: 5
fórumozóCsaba2021Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1099. hozzászólás - 2010.02.14. 12:21:04
Hali.
Két kérdéssel van gondom:
-Én úgy tudom hogy a mai álláspont szerint vért csak azonos vércsoportba tartozók adhatnak egymásnak,Az az idő elmúlt,hogy O-ás mindenkinek adhat. Ezért a vércsoportos kérdés válasza az hogy csak az azonosak adhatnak egymásnak.
-A tűzoltásos kérdésre a válaszok közül három is jó.
Mivel lehet tűzet oltani?
víz (nem lehet)
hab (azzal már igen)Nem akarom leírni a nevét a készüléknek de az habbal olt és lehet elektromos tűzet oltani vele.)
gáz (azzal is lehet )
por (amit a kérdésben jó válasznak fogadnak el az is jó,de ahol jelfogós technika van ,ott nem is engedik használni.)
Összefoglalva :a helyes válasz a legkevésbé használt módszer az elektromos tüzeknél.
Természetesen ez csak egy megjegyzés a játék nagyon jó .
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1100. hozzászólás - 2010.02.14. 12:45:44 (Válasz Anupu #1098 hozzászólására.)
Mi volt az indoklás? Tippre az, hogy "már szerepelt" azt pedig értelmezve el lehet jutni ahhoz az okfejtéshez, hogy akérdésed nem rossz, csak már szerepelt, ezért írj helyette másikat. Hozzáteszem a kérdésedre, ha ez volt az értékelés, az sántít és jószívű volt az értékelés, ugyanis a gyufát nem Irinyi János találta fel, lévén már Kínában elég régen hasznátlák. Irinyi jános a zajtalan, biztonságos gyufát szabadalmaztatta. Ha már magyar vagy, ezt is kéne tudni...
Pontszám: 8.69
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője