Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1201. hozzászólás - 2010.11.06. 20:30:10 (Válasz Spion9 #1198 hozzászólására.)
Ez annyira általános műveltségű kérdés, hogy ihaj. Köszi, hogy tanítasz minket tudatlanokat. Ha meg ennyire rossz neked itt, akkor pakolj össze aztán agyő. Jah és a rövidítéses kérdéseddel az a bibi, hogy mind a 4 válaszlehetőségedben kiemelted a betűket, így akár a hozzám hasonló tudatlanok bármelyiket rövidítenék annak.

Amúgy meg indíts vallást a Háromfázis követői- néven. Nagyon belejöttél. Főleg mások sértegetésébe, mikor a fórum azért van, hogy segítsenek az olyan sárgalaposoknak is akár, mint te.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.42
irritálóSpion9Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1202. hozzászólás - 2010.11.06. 20:33:50 (Válasz LoWs #1199 hozzászólására.)
Idézet: LoWs - 2010.11.06. 20:25:16
Egész új házunk van de nekünk ez csak szimpla. Nem ilyen hármas kismegszakító.

Nem várhatod el mindenkitől hogy ennyire tudja a dolgokat. Én aki mindent megcsinálok a ház körül (fűtés/villany/víz javítás) én is simán az egyesre böktem volna. Hát még az aki "normális" életet él és ezeket a szakemberekre bízza.

Edit: Ez a stílus már mennyivel jobb és korrektebb. Csak így tovább! Menni fog ez!


Isten ment, hogy én azt várjam el, hogy ezt mindenki tudja.
Viszont úgy gondoltam, hogy egy kvíz kérdésnek jó ide, hiszen azok egyrészt ismétlődnek, másrészt tanulhatnak belőle az emberek.

Ezt a kérdést elég sok helyen fel szoktam tenni, és meglepő, hogy milyen kevesen tudják.
Pedig szerintem hasznos.

Mindenki azt mondja van (csak a ti kedvetekért) Magyarországon 220V ~ 380V
220V az egy fázis (fázison és nullán mérve, vagy fázis föld)
380V az már a 3 fázis (mérése: fázis és másik fázis)


De erről a témáról ennyit, nem akarok én villanyszerelőket faragni, mert ez a munka nem egy életbiztosítás.

További jó játékot.
Pontszám: 4.75
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1203. hozzászólás - 2010.11.06. 20:35:32
Szerintem a kérdésed meg pontatlan, ha már kötözködni akarok... Van ugyanis 1 fázis, meg 3 fázis. Vagyis a helyes válasz 2. (tudtommal a 2 fázisos megtáplálást közel 10 éve kivonták a szabványból, de ha gondolod, akkor megkérdezem hétfőn pontosan az E.on-os szaktekintélytől, hogy engedélyezik-e még). (ja, még egy kiegészítés. Az oszlopokat szokták földelni, bár a 0.4kV-osokat nem, csak azokat, amelyek "törőoszlopok", vagy pedig elosztószekrény van rajta, bár tényleg nem vezetékkel oldják meg.... Simán csak lehoznak egy centis vasrudat az oszlopon (faoszlop esetén), vagy pedig ha betonoszlopot nézünk, akkor meg ugye alapból benne van a földelőszál a vasbeton szerkezetében. )

szerk: kimaradt egy nem szócska
A hozzászólást Yaksee módosította 2010.11.06. 20:39:45-kor
Pontszám: 5.03
irritálóSpion9Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1204. hozzászólás - 2010.11.06. 20:36:25 (Válasz PottomPanna #1201 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.11.06. 20:30:10
Ez annyira általános műveltségű kérdés, hogy ihaj. Köszi, hogy tanítasz minket tudatlanokat. Ha meg ennyire rossz neked itt, akkor pakolj össze aztán agyő. Jah és a rövidítéses kérdéseddel az a bibi, hogy mind a 4 válaszlehetőségedben kiemelted a betűket, így akár a hozzám hasonló tudatlanok bármelyiket rövidítenék annak.

Amúgy meg indíts vallást a Háromfázis követői- néven. Nagyon belejöttél. Főleg mások sértegetésébe, mikor a fórum azért van, hogy segítsenek az olyan sárgalaposoknak is akár, mint te.


Nocsak és téged miben sértettelek meg?
Mert te folyamatosan engem.

Köszi a minősítést, de vissza utasítom.
Amúgy amit írtam azt úgy is gondolom, akinek nem inge......

Viszont te jól felöltözködtél.....
Pontszám: 3.75
irritálóSpion9Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1205. hozzászólás - 2010.11.06. 20:46:45 (Válasz Yaksee #1203 hozzászólására.)
Idézet: Yaksee - 2010.11.06. 20:35:32
Szerintem a kérdésed meg pontatlan, ha már kötözködni akarok... Van ugyanis 1 fázis, meg 3 fázis. Vagyis a helyes válasz 2. (tudtommal a 2 fázisos megtáplálást közel 10 éve kivonták a szabványból, de ha gondolod, akkor megkérdezem hétfőn pontosan az E.on-os szaktekintélytől, hogy engedélyezik-e még). (ja, még egy kiegészítés. Az oszlopokat szokták földelni, bár a 0.4kV-osokat csak azokat, amelyek "törőoszlopok", vagy pedig elosztószekrény van rajta, bár tényleg nem vezetékkel oldják meg.... Simán csak lehoznak egy centis vasrudat az oszlopon (faoszlop esetén), vagy pedig ha betonoszlopot nézünk, akkor meg ugye alapból benne van a földelőszál a vasbeton szerkezetében. )


Abszolút felkészületlen itt mindenki?
Az oszlopokat soha nem földelik.
Eleve a földben áll, nincs szükség külön földelésre.

1.) Fa oszlop, nem vezeti az áramot.
2.) Beton oszlop semmilyen módon nincs közvetlen kapcsolata a vezetékekkel. (kerámia)*1
3.) Fém oszlop, eleve a földben van.
4.) A vezeték nem ér hozzá a fém tartó oszlophoz, mivel kerámia tartja.

*1: Ha a vezeték hozzá érne a betonban található vashoz, az azonnal leföldelné. Nem picit csattana. Szóval ahhoz sem ér hozzá.

Minek fecsérlem erre az időmet, lassan rájövök, mert itt egyre inkább bebizonyosodik, hogy tényleg nem tudják az emberek.


0,4KV-os oszlopok, azaz 400V ez a 3 fázisú oszlop.
Lassan mindenki eljut arra a pontra, hogy felismeri az igazságot.
Hiszen mindenki, engem igazol.

A rövidítésnél, szintén be lehet tippelni mit jelent, viszont ezt szerintem azért PC-s berkekeben illene tudni, főleg az itteni játékosoknak, hiszen pont egy ilyennel játszanak.

Ez a játék egy MMORPG.
Miután számomra ez a rövidítés napi szinten 200X elhangzik így természetes.
Azzal nem vagyok tisztában, hogy mások mennyire ismerik.
Viszont az felháborít, hogy ROSSZ minősítést kapott, hiszen sem a kérdés, sem a válasz nem rossz.

Bárki utána nézhet, sok tudás valóban nem kell hozzá, hiszen ha nem tudod a választ a kérdésre, akkor nyitsz egy új lapot a játék mellett.
Google-be beírod, mi a kérdés és a választ már meg is fogod kapni.


Így nem értem miért lett mindegyik kérdésem ROSSZ minősítésű.
A hozzászólást Spion9 módosította 2010.11.06. 20:53:16-kor
Pontszám: 4.11
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1206. hozzászólás - 2010.11.06. 21:02:11 (Válasz Spion9 #1205 hozzászólására.)
Az MMORPG rövidítéses kérdés már szerepel az adatbázisban. Ez kb 99%. Mivel találkoztam már vele nem egyszer.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 4.43
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1207. hozzászólás - 2010.11.07. 08:09:25 (Válasz Spion9 #1202 hozzászólására.)
Fázisokhoz semmit nem értek, nem is igazán zavar. Értek máshoz:) Viszont egy dolgot tudok, hogy Magyarországon nincs 220v és 380v. Hazánkban jópár éve 230v-ot és 400v-ot használunk:) Igen, ez is kötözködés és csak egy dolog miatt: Nem vagy képes felfogni, hogy nem ebben a topicban van a helye a sírásnak;)
Pontszám: 6.79
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1208. hozzászólás - 2010.11.07. 08:52:53 (Válasz Spion9 #1189 hozzászólására.)
Idézet: Spion9 - 2010.11.06. 18:32:34



magyarország viszont tőlem soha a büdös életben nem fogja megkapni a nagybetűt, mivel 0%-ban tisztelem ezt az országot.

Ha akarsz legyél rá büszke, hogy magyar vagy én inkább szégyenlem.
Ostoba birka nép vagyunk, minden sz@rt lenyelünk.


További sok sikert ehez a gyökér játékhoz, az adminok meg bő nyállal bekaphatják.


Egyetlen kérdés merült fel bennem:
Az az orvos, aki segített anyádnak kipottyantania, még szabadlábon van, vagy ott helyben letartóztatták emberiség elleni bűncselekmény vádjával?
A legmélyebb tisztelettel: a kurv@ anyádat azért, amiért ezeket a mondatokat magyar nyelven merted leírni.
Egyébként egy vicc az összes hozzászólásod, annyi közöd van a villamosságtanhoz, mint egy POK-nak a vadászathoz.

P.s.: A gyengébb idegzetű fórumozóktól elnézést kérek, de ez a pattanás felbosszantott.
A hozzászólást Shutruk Nahhunte módosította 2010.11.07. 09:16:31-kor
трамвай-инженер
Pontszám: 0.42
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1209. hozzászólás - 2010.11.07. 09:15:18
Shut! Ment a tizes;)
Pontszám: 4.23
kedvelt tagSookieNő
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1210. hozzászólás - 2010.11.07. 11:31:10 (Válasz Shutruk Nahhunte #1208 hozzászólására.)
Semmivel nem vagy különb, alpári módon itt kurva anyázol, játszod a bogyódat, hogy mekkora magyar vagy, miközben a hozzászólásod végén ez van "p.s.", biztosan sérti a magyarságodat, hogy esetleg a végére ezt írjad: "u.i."

Szánalmas 30 dekás kis majom vagy, nem több. Ezzel nem az előtted szólót akarom védeni, de ennyire paraszt legyen valaki, hogy a "kurvaanyázással" érveljen. Pfff.
Pontszám: 4.04
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1211. hozzászólás - 2010.11.07. 11:45:31 (Válasz Sookie #1210 hozzászólására.)
És a szánalmas kis majommal?
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 8.08
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1212. hozzászólás - 2010.11.07. 11:53:20 (Válasz Sookie #1210 hozzászólására.)
Mikor játszottam én a "bogyómat", hogy mekkora magyar vagyok?
Már megbocsáss, de neked nem teljesen mindegy, hogy utóirattal látom el a hozzászólásomat, vagy post scriptummal? Tehát felétek aki nem csak magyarul képes kommunikálni, az már nem is magyar?
Én nem érveltem ezzel, hanem a felháborodásomnak adtam hangot egy olyan értelmi szinten, amit ő is biztos megért. Érvelésnél az ember reakciót vár, én nem várok reakciót.

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Egyébként köszönöm a véleményedet, felcímkéztem és beraktam a Leszarom feliratú dobozba.
трамвай-инженер
Pontszám: 0.13
irritálóSpion9Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1213. hozzászólás - 2010.11.07. 12:22:24 (Válasz Shutruk Nahhunte #1208 hozzászólására.)
Idézet: Shutruk Nahhunte - 2010.11.07. 08:52:53
Idézet: Spion9 - 2010.11.06. 18:32:34



magyarország viszont tőlem soha a büdös életben nem fogja megkapni a nagybetűt, mivel 0%-ban tisztelem ezt az országot.

Ha akarsz legyél rá büszke, hogy magyar vagy én inkább szégyenlem.
Ostoba birka nép vagyunk, minden sz@rt lenyelünk.


További sok sikert ehez a gyökér játékhoz, az adminok meg bő nyállal bekaphatják.


Egyetlen kérdés merült fel bennem:
Az az orvos, aki segített anyádnak kipottyantania, még szabadlábon van, vagy ott helyben letartóztatták emberiség elleni bűncselekmény vádjával?
A legmélyebb tisztelettel: a kurv@ anyádat azért, amiért ezeket a mondatokat magyar nyelven merted leírni.
Egyébként egy vicc az összes hozzászólásod, annyi közöd van a villamosságtanhoz, mint egy POK-nak a vadászathoz.

P.s.: A gyengébb idegzetű fórumozóktól elnézést kérek, de ez a pattanás felbosszantott.


A te jó édes anyukádat.
Pontszám: 2.43
irritálóSpion9Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1214. hozzászólás - 2010.11.07. 12:23:23 (Válasz Multifilter #1207 hozzászólására.)
Idézet: Multifilter - 2010.11.07. 08:09:25
Fázisokhoz semmit nem értek, nem is igazán zavar. Értek máshoz:) Viszont egy dolgot tudok, hogy Magyarországon nincs 220v és 380v. Hazánkban jópár éve 230v-ot és 400v-ot használunk:) Igen, ez is kötözködés és csak egy dolog miatt: Nem vagy képes felfogni, hogy nem ebben a topicban van a helye a sírásnak;)


Multiméterrel mérjél már rá, és utána oszd az észt.
Pontszám: 3.05
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1215. hozzászólás - 2010.11.07. 12:32:18 (Válasz Spion9 #1213 hozzászólására.)
az ilyeneket inkább privátban ha szabad kérnem
V3-Alíz
Pontszám: 7.89
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1216. hozzászólás - 2010.11.07. 12:42:11 (Válasz Spion9 #1214 hozzászólására.)
Az effektív feszültség bizony ~230V. Nem gáz beismerni a tévedést egyébként...
трамвай-инженер
Pontszám: 0.17
utáltDaedalusFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1217. hozzászólás - 2010.11.11. 20:30:54
Sziasztok!

Találkoztam egy olyan kérdéssel hogy:

Milyen faj él Lóthorien(remélem jól írtam:P) erdeiben?

Ember

ork

elf

törp

Ezek voltak,röhögtem rajtaXD egyik válasz sem jó mivel a tündék élnek ott,olvassa el az aki írta a gyűrűk urát,vagy nézze meg filmben,esetleg a wikipédián keressen rá...
1.Világ:Őrszem

60.szint fölött.
Pontszám: 2.84
népszerűCDALLASFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1218. hozzászólás - 2010.11.13. 21:58:04
Egy kérdés a barna zsírszövetről.
Ahelyett , hogy a lexikális tudásra való hivatkozással kivágták volna a fenébe, átengedték, és ráadásul a helyesnek jelölt válasz is rossz. Bemásolom a neten található, szerintem jó választ:
"A barna zsírszövet az emberi szervezetben is megtalálható, elsősorban újszülött korban, ennek feladata a hőveszteséggel szembeni védelem. Specifikus hőtermelő szerv"
Lehet, hogy a net téved, és a kérdés írója, vmint a moderátor tudja jól.
Ezzel együtt emiatt a kérdés miatt ugrott egy kaland. Ha vadászatnál lett volna, lexarom, de így bosszantó.
Jó volna legalább a kalandokban ellenőrzött (normálisan ellenőrzött) kérdést betenni, vagy kihagyni belőlük.
Pontszám: 5.79
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1219. hozzászólás - 2010.11.13. 22:15:05 (Válasz CDALLAS #1218 hozzászólására.)
A rossz kérdést másold be a kvíz 5 topicba és javítják, törlik. A kalandok a kvízt a teljes adatbázisból veszik, mint a vadászat is, véletlenszerűen.
Pontszám: 5.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1220. hozzászólás - 2010.11.14. 13:57:14
A kvíz értékeléshez lenne egy javaslatom.

Vagy az értékelőknek kellene egy olyan opció, hogy elfogadja ugyan a kérdést jónak, de nem illeszti be a többi kvíz közé a kérdést, vagy pedig a kvízfeltevős küldetésnek kellene egy alternatíva.

Amiért ezt gondolom.
Ez a küldi akkor jön be, amikor a játékos max 100 darab kérdést látott a többtízezerből. Tehát gyak fogalma nincs, hogy mi szerepelt már, és mi nem.
Valamint játszanak itten kérem zsenge korúak is, akik ugyan hibátlanul, és szépen megírt kérdéseket tesznek fel jobb esetben, viszont hát... az ő korukhoz mért tudásból.

Esetleg ezt még meg lehetne fejelni azzal, hogy az értékelő jelzést kap arról, ha ezen kérdést felvett küldetéssel adták be a játékosok, hogy ezzel későbbiekben ne lehessen visszaélni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.45
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője