Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
népszerűMesikoszanNő
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1281. hozzászólás - 2011.10.02. 17:00:48
A japán íjas kérdésnél nem az a gond hogy speciális, hanem az, hogy félrevezető. A kyudo nem íjat jelent japánul, hanem íjászatot, mint sportot vagy vagy harcművészetet. Az íj az az eszköz, amivel az íjászatot végzik, és aminek az a neve japánul, hogy yumi.
Pontszám: 7
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1282. hozzászólás - 2011.10.02. 17:31:52 (Válasz Mesikoszan #1281 hozzászólására.)
Cras valószínűleg úgy gondolta (csak nem mindig figyel oda rendesen ( )), hogy a rossznak/specnek tartott íjas kérdést másold át a kvíz5 topikba, mert ott a helye. A saját el nem fogadott kérdésedet pedig válaszokkal együtt a Miért nem fogadták el a kérdésemet (vagy valami hasonló) topikba és ott elképzelhető, hogy választ kapsz valakitől.
A hozzászólást Psych módosította 2011.10.02. 17:32:53-kor
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.41
kedvelt tagEldonFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1283. hozzászólás - 2011.11.21. 22:25:22
Melyik volt Liszt Ferenc anyanyelve?

magyar
német X
szlovák
francia

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Miért rossz a kérdés ill. miért nem egyértelmű? A kérdés magyarul volt a válasz a német... most ezért cseszhetem a küldetést
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1284. hozzászólás - 2011.11.22. 06:16:54 (Válasz Eldon #1283 hozzászólására.)
Szervusztok!

Eldon: Az nem egy közismert információ, hogy Liszt Ferenc, a nagy magyar zeneszerző bizony nem beszélt magyarul... A tankönyvekben ez az információ nem szerepel, csak az, hogy a magyar zenekincs erősen hatott a művészetére. Emiatt a magyar, mint válaszlehetőség komolyan félrevezető válasz. Ha beengedték volna, pillanatok alatt kiesne az adatbázisból. Talán egy másik nyelvvel átmehet.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.58
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1285. hozzászólás - 2011.11.22. 07:34:10
Awenhai: Most kicsit vitáznék, mert sehol nincs arról infó, hogy nem tudott magyarul. Sőt, őmaga is magyarnak vallotta magát, csak a németek akarták németnek. Bár emiatt egyébként valóban hibás a kérdés, mert erre momentán nincs ténylegesen elfogadott válasz. Szerintem magyar volt, de valószínűleg egy Herr Flick azt mondaná, hogy német volt. Különben is, nekünk van repterünk, ami az ő nevét viseli, nekik nincs
Pontszám: 7.48
kedvelt tagEldonFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1286. hozzászólás - 2011.11.23. 12:48:23 (Válasz Craslorg #1285 hozzászólására.)
Igen kicsit beugratós a kérdés de olyanból van itt rengeteg nem beszélve olyan speciális kérdésről amiről soha nem is hallottam mert nem nézek MTV-t vagy VIVA-t.... ez talán még fel is kelti egy-két ember figyelmét - hibás válasz esetén- hogy miért is az a válasz?
Pontszám: 5
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1287. hozzászólás - 2011.11.23. 14:18:25
Melyik film nem trilógia?

Mátrix (három részes)
Harry Potter (7 részes)
Karib tenger kalózai (4 részes)
Vissza a jövöbe (3 részes)


A kérdést valószínüleg a KTK 4. részének megjelenése elött írták. Kérem kivenni az adatbázisból mert 2 helyes válasz van rá,ha valaki nem olvassa el mind a négyet mert felül van a KTK,akkor máris "rosszul" válaszol pedig nem trilógia a fent említett film...
A hozzászólást Klarinét módosította 2011.11.23. 14:19:04-kor
Pontszám: 8.15
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1288. hozzászólás - 2011.11.23. 16:56:48 (Válasz Klarinét #1287 hozzászólására.)
Kvíz 5 topicba.
Pontszám: 7.48
fórumozóFormoterolNő
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1289. hozzászólás - 2011.11.24. 09:01:56
Mit neveztek régen parasztkergetőnek?

furkósbot
bicikli
hokedli
szívlapát

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak

Érdekelne ebben mi volt a nem egyértelmű és rossz.
Ici -pici utána olvasás kellett volna csak az értékelőnek és nem az,hogy amit nem ismer az nem is lehet jó.
Pontszám: 5.14
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1290. hozzászólás - 2011.11.24. 09:14:56 (Válasz Formoterol #1289 hozzászólására.)
"Nem fogadták el a kérdésem..." topicba.
(Emellett ez beleférhetett volna szerintem, maximum "már szerepelt" vagy "helyesírás" a bicikli miatt -> kerékpár, bár lehet, hogy valakinek más is felmerül.)
Pontszám: 7.48
fórumozóHomonyikNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1291. hozzászólás - 2011.12.30. 09:20:18
Melyik nem Boney M sláger?

Take The Heat Off Me
Living Like A Moviestar
Lay all your love on me
Rivers Of Babylon

Elmagyarázná nekem valaki hogy ezen mi a hibás és a rossz?
3 Boney M sláger és egy ABBA.Mi olyan nehéz ezen?
Pontszám: 5
fórumozóHomonyikNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1292. hozzászólás - 2011.12.30. 09:21:33
Ha az aki értékeli a kérdéseket annyira lusta hogy csak rábassza az hibás vagy rosszat akkor cseréljétek le.
Pontszám: 5
kedvencgabibácsiFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1293. hozzászólás - 2011.12.30. 09:29:26 (Válasz Homonyik #1291 hozzászólására.)
Első nekifutásra ami szembetűnő, a jelölt válasz. Mindegyik válaszban a szavak nagybetűsek, csak a rossz válaszban nem.
Pontszám: 8.19
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1294. hozzászólás - 2011.12.30. 12:51:31 (Válasz Homonyik #1291 hozzászólására.)
Mindamellett, amit gabibácsi írt, bármely zenekar discographiájának az ismerete nem általános műveltség, kivéve 1-2 slágert vagy örökzöldet. Ebbe beletartozik a Boney M és az ABBA is.
Pontszám: 7.51
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1295. hozzászólás - 2011.12.31. 07:17:40 (Válasz Homonyik #1291 hozzászólására.)
Szervusztok!

Homonyik: Én szeretem annak a korszaknak a zenéjét. Ennek ellenére a három Boney M slágerből csupán egyet ismerek. Szerencse, hogy a helyes válasz pont az egyik nagy kedvencem, különben nem tudnám. Éppen ezért talán jobb lenne négy korabeli világsláger, akár különböző előadóktól, vagy helyes válasznak a Waterloo. Ez talán elég egyértelműen köthető az ABBÁ-hoz, hogy átmehessen. A többi rossz válaszhoz talán hasznos lehet a Daddy Cool, és a Rasputin... mindenesetre talán ismertebb slágerek, mint az általad említettek.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.60
fórumozóCicasbogreNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1296. hozzászólás - 2012.01.16. 11:38:02
Mi Skócia legészakibb települése?

Berwick-upon-Tweed
Aberdeen
Glasgow
Ullapool

Erre azt kaptam, hogy érdektelen lexikális tudás...... Mégis ez mitől érdektelenebb mint sok másik kérdés? Ráadásul küldihez kellene a kérdés, így meg vadászhatok fölöslegesen a válaszokért.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1297. hozzászólás - 2012.01.16. 12:04:26 (Válasz Cicasbogre #1296 hozzászólására.)
Még ha Magyarországról kérdezted volna ugyanezt, talán elfogadható lehetne. Talán... De egy külföldi ország legészakibb (délibb, keletibb, nyugatibb) településére kérdezni... Tipikus "lexikonban megnézem és elfelejtem" adat. A skót Végzetúrba esetleg még be is férhetne, de ide semmiképpen sem.

Vagy akkor már az összes európai ország különböző szélső településeire rá lehetne kérdezni.
Pontszám: 7.51
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1298. hozzászólás - 2012.01.16. 12:10:59
Na hát azért elég sok marhaság van már itt a kérdések között, tegnap este az olimpián azt hittem idegbajt kapok.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.12
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1299. hozzászólás - 2012.01.16. 12:29:24 (Válasz LanMaffia #1298 hozzászólására.)
Na azon helyenként én is kapartam magamat. Szerencsére most a kötelező 1 hiba ellenére jó voltam a medálra, de azért voltak olyan kérdések, hogy... Jól el is felejtettem őket gyorsan
Pontszám: 8.14
kedvelt tagAbrak a DabraFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
1300. hozzászólás - 2012.06.09. 10:44:38
Sziasztok

Szerintetek ez milyen ismeretet igényel? Ez közismert, széles körben elterjedt vagy egyszerűen én vagyok a tájékozatlan, stb?

Hogy nevezik az idegsejt hosszú nyúlványát?

Dendrit
Szinapszis
Axon
Főszál
Pontszám: 10
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője