Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
41. hozzászólás - 2008.10.05. 17:56:42
Ez miért kapott "Rossz, hibás kérdés" értékelést? Nincs benne se HKK, se foci, se integrálszámítás...

"Melyikük nem volt szépségkirálynő?
Laky Zsuzsa
Tóth Renáta
Kapócs Zsóka
A szomszéd Gizi néni."

Hmm?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
42. hozzászólás - 2008.10.05. 18:02:03 (Válasz Necronis #41 hozzászólására.)
Talán mert nem derül ki, hogy hol? Ki tudja? Lehet, hogy valakinek a szomszédja, Gizi néni, 37-ben szépségkirálynő volt a tömbkirálynő választáson.
Pontszám: 8.33
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
43. hozzászólás - 2008.10.05. 18:04:55 (Válasz Craslorg #42 hozzászólására.)
Ahha. Erre nem gondoltam, télleg. Bár asszem azé a szövegkörnyezetből elég világosan kiderül, mire is gondoltam, no mindegy. Azé Gizi nénit megkérdem a szomszédba`, csak hogy teljes legyen a kép
Pontszám: 5
fórumozóGebyNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
44. hozzászólás - 2008.10.05. 20:18:45
Hogy nevezik másképpen a fotoszintézis sötét szakaszát?

Fotolízis
Calvin-ciklus ×ez lenne a helyes válasz
Kemoszintézis
Citromsav-ciklus


Nem értem, hogy ez a kérdésem mért kapott Rossz, hibás kérdés minősítést. Lehet, hogy biológia, és hogy nem mindenki emlékszik arra, amikor anno tanulta a fotoszintézist (amit egyébként szerintem még X évesen is tud az ember), de direkt olyan választási lehetőségeket adtam meg, hogy ne legyen túl nehéz azok számára, akik esetleg már elfelejtették volna. Persze azért hogy ne legyen olyan nagyon egyszerű ott van a Fotolízis, mert azért mégsem akatam telerakni Citromsavas akármivel az egészet, aminek semmi köze sincs hozzá, még akkor sem ha az ember fia/lánya semmit sem tud.
Mivel az előző kérdésem is Rossz, hibás kérdés értékelést kapott (amit végülis elfogadtam, mert nem mindenki tudhat mindent), egy olyan kérdést tettem fel, amit ki lehet logikázni. Mégha tananyag is, méga nem is egy filmről kérdeztem.

Lehet, hogy most jogtalan a felháborodásom, csak valami magyarázatot szeretnék, mert nagyon sok időt vesződtem azzal, hogy ne is legyen túl nehéz, de azért olyan nagyon könnyű sem. Most ezt csak azért mondom így, mert ez már a második, amit visszadobtak, és egy idő után elmegy az ember kedve attól, hogy kérdéseket írjon, holott lehet, hogy a többi jó lenne.
Pontszám: 6.50
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
45. hozzászólás - 2008.10.05. 20:23:53 (Válasz Geby #44 hozzászólására.)
Teljesen igazad van, én elfogadtam volna, nagyon jó kérdés szerintem. Sajnos bármit kérdezel, benne van a pakliban, hogy rossz kérdés értékelést kap, mert random, hogy kikhez kerül értékelésre. Nekem már 4 kérdésem lett rossz, igaz ebből 2 utólag. Én azt mondom ne add fel, sok sikert
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
46. hozzászólás - 2008.10.05. 20:29:44 (Válasz Geby #44 hozzászólására.)
Csatlakozom
Ez egy jó kérdés, talán csak valaki túl türelmetlenhez került értékelésre
Próbálkozz meg!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
47. hozzászólás - 2008.10.05. 20:40:10 (Válasz Hatsepsut #21 hozzászólására.)
Ezt csak most olvastam!

A HKK-s kérdések legalább háromnegyede is törlendő, a sport kérdések nagyobbik fele pedig nem az.

_Oo_
Pontszám: 7.50
fórumozóArianneNő
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
48. hozzászólás - 2008.10.05. 20:50:47
GiantITP webes képregény is. Neten olvasom az Order of the Stick-et, szóval biztos.

Volt egy ilyen kérdés, hogy ki Skandar Graun istene. 3 jó válasz van a kérdésre (Yworl, Mark'Yhennon, Zöld Úrnő) emlékeim szerint kettő szerepelt a válaszok közt.
Pontszám: 5
fórumozóGebyNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
49. hozzászólás - 2008.10.05. 20:58:25
És mit lehet ilyenkor csinálni? Mármint ha jó a kérdés, de rossz emberhez került? Akkor most csak azért ugrott, mert valakinek nem tetszett? Végülis csak annyi a bajom, hogy hibás kérdésnek számolják, és ez azért ha sokszor megismétlődik, eléggé bosszantó, pláne ha elveszik a jogod további kérdések megírásától. Engem azért szerencsére még nem fenyeget ez a veszély, de mit lehet ilyenkor tenni? Csakúgy ugrott egy jó kérdésem? Jó, lehet, hogy nem szántam rá az egész napom, de az azért mégis csak rosszul esik az embernek, hamár megdolgozott valamiért...
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
50. hozzászólás - 2008.10.05. 21:06:24
Szervusztok!

Geby: Csak hogy megnyugtassalak: ha hozzám került volna a kérdésed, átengedtem volna, jó kérdés. Persze utánajártam volna, ha mellébökök, hogy én voltam-e a lökött, de attól ez még jó kérdés. Sokkal jobb, mint amiket jónak tekintenek némelyek. Nekem is ki fog esni szinte minden kérdésem, mert a mai fiatalság (*közben megkeresi kiköpött protézisét*) tanulni nem szeret, csak a játékokat nyúzza. Azt bezzeg, amit szándékos szivatásként írtam, mint sorozatőrülteknek szánt kérdést, sokan tudják. Ez valahol nagyon szomorú...
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
51. hozzászólás - 2008.10.05. 21:11:02 (Válasz Arianne #48 hozzászólására.)
GiantITP nem webcomic, csak a weboldalán fönn van az OOTS (meg egy másik is)...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
52. hozzászólás - 2008.10.05. 21:13:21
Geby, tegyél fel HKK-s kérdést. Az esetek 70-80%-ában elfogadják, ebből is látszik, kik vannak többségben...

ui: Tényleg jó a kérdésed
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 4
fórumozóGebyNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
53. hozzászólás - 2008.10.05. 21:29:06
Heh... köszi, rendesek vagytok
Hydro Globus: Sajna HKK-ról nem sokat tudok, de majd szétröhögtem magam az előző mondatodon. A gond csak az, hogy igazad van. Én bezzeg annyi kérdésre adtam a "Jó kérdés" választ, azon kívül, hogy nem tudtam rá válaszolni, de ez önnön hiba. Nekem meg sosem jönnek HKK-s kérdések, hogy értékeljem őket... biztos tudják, hogy mi lenne a sorsuk.
Csak azt nem tudom, hogy akkor most mi a fenét csináljak. Azt a kérédsemet már cseszhetem (elnézést a kifejezésért) vagy tegyem fel mégegyszer, vagy totál másat írjak, aminek mellesleg nagy valószínűséggel ugyan ez lesz a sorsa.
De tényleg köszi a vígasztalást, az elején azt hittem, hogy valamit elírtam, de amikor már 20 perce szugeráltam, és semmit sem találtam... azért így utólag örülök, hogy nem írtam hülyeséget.

Am. hány "Rossz, hibás kérdés" után állítanak le az irogatásról?
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
54. hozzászólás - 2008.10.05. 22:14:43
Nem tudom, az elmúlt 4 kérdésem (amik amúgy sztem tök jók) rossz/hibásat kaptak, azóta bojkottálom a kvízbeküldést... Mióta elkezdődött ez a "minden rendes kérdés rossz" trend, azóta csak egy kérdésem maradt benn: a próbából feltett "mennyi 2+2?" kérdésem... Azt hiszem, ez épp eléggé leírja a szükséges IQ-szintet...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 4.33
népszerűgirionFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
55. hozzászólás - 2008.10.06. 15:16:31
Helló!
Te Miklós, mi alapján döntitek el hogy egy játékos mennyire következetesen értékeli a kérdéseket ?
Én mindig végigolvastam a kérdést Ha jónak szellemesnek és nem túl nehéznek találtam akkor jóként szavaztam rá. Ha úgy véltem hogy ez egy marhaság vagy erre baromira nem kéne tudnia senkinek a választ akkor ment a rossz kérdés opció. Olyan nem volt amikor azt küldtem volna hogy tötröljétek mert nem is láttam ilyet.
Erre:
Kérjük, hogy a kérdések értékelését reálisan végezd. Ha nem tudsz jól értékelni, elveszíted az értékelés lehetőségét, és kérdést is ritkábban fogsz tudni feltenni.
Na jó gondoltam akkor változatosabban értékelek. De azóta nem is kaptam értékelendő kérdést ( én nem emlékszem hogy lett volna )
És ma mit látok ?
A kérdések értékelését nem reálisan végezted, ezért elveszítetted az értékelés lehetőségét, és mostantól kérdést is ritkábban tudsz csak feltenni.

Na ez most hogy van ?
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
56. hozzászólás - 2008.10.06. 15:19:47
Szervusztok!

Girion, nyugi... most épp felülvizsgálat alatt van az egész, ahogy a Kvíz topikban Miklós írta. Ha a probléma holnap is fennáll, akkor kezdj el aggódni.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.50
fórumozóArianneNő
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
57. hozzászólás - 2008.10.06. 17:27:09
Sziasztok!
GiantITPs hibáért bocsi, de legalább ezért is látszik hol van benne a hiba... Meg hogy picit tájékozatlan vagyok, de van ez így.

Nem lehetne kicsit konkrétabban kifejteni, hogy miért értékeltem rosszul, és főleg melyik kérdést? Annyira nem érdekel ha nem dönthetek róla hogy mennyire fantasztikus kvíz-remekkel van dolgom, de így ritkábban tehetek fel kérdést...

Egyébként még hozzátenném: "Melyik író nem magyar?" kérdésemre kapott helyes válaszok aránya volt 30%-on is... Pedig általános- és középiskolai tananyag Verne Gyula, aki azért használt magyar nevet, mert így jobban fogytak a könyvei...
Hamlet című Shakespeare dráma tananyag, és szerintem általános műveltség is, az emberek fele mégsem tudja négy opcióból kiválasztani, hogyan halt meg az apja, holott ez fontos motívum.
A zöld-órák szintén történelem és irodalom tantárgyakban foglaltatik, mégis elég kevesen tudják, ki az a Zöld Tündér. Pedig a Moulin Rouge c. filmben is benne volt.
Pontszám: 5
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
58. hozzászólás - 2008.10.06. 18:04:10 (Válasz Awenhai #56 hozzászólására.)
Elég jó lenne ha írna valamit Miklós,mert ez így broáf..
Fasza ha az ember véleményét kérdezik és utána szájbavágják,mert milyen hülye vagy már!
Ha már mi dolgozunk ugye.....
És nem,nem kívánok utánakeresni a kvíz vagy bármelyik topicban a válaszának,remélem a helyesbítés megjelenik az eseményeknél!
20 éves játékvezetői tapasztalat mi?
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
59. hozzászólás - 2008.10.06. 18:18:36
fogadjátok már el, hogy nem egy ember végzi az értékeléseket, hanem százalékok alapján dől el, hogy mi történik. Ha rosszra böksz, akkor kap egy jelzést, ha sokan böknek rosszra, akkor rossz lesz a kérdés, teljesen mindegy, hogy mi volt. Ha pedig te mindig akkor böksz arra, hogy rossz, amikor más szerint "jó kérdés", akkor téged fog egy idő után letiltani a rendszer. Nincs emberi beavatkozás, a tömeg után kell menni. Persze tekintve, hogy a tömeg olyan amilyen, ez szerintem se a legjobb módszer, és Miklósék szerint sem, mert irták hogy több tucat HKK-s kérdést töröltek már. De ez szerintem semmit nem ér, mert újratermelődnek pár nap alatt, és nyilván a zöm "jó kérdésként" fogja ezeket elfogadni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
60. hozzászólás - 2008.10.06. 18:27:51 (Válasz Mortimer #59 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.10.06. 18:18:36
fogadjátok már el, hogy nem egy ember végzi az értékeléseket, hanem százalékok alapján dől el, hogy mi történik. Ha rosszra böksz, akkor kap egy jelzést, ha sokan böknek rosszra, akkor rossz lesz a kérdés, teljesen mindegy, hogy mi volt.


Te figyú,miről beszélsz?
Nem a kérdések törléséről beszélünk..
Előbb kaptam egy figyelmeztetést,hogy az értékelést reálisan végezd,majd ugyanabban a pillanatban már jött is az ujjabb hír,nem végeztem reálisan az értékelést,bünti!
Nem láttam leírva hol van a weblapon a reális értékelés szabálya.Talán mert tök szubjektív?


Idézet: Mortimer - 2008.10.06. 18:18:36
Ha pedig te mindig akkor böksz arra, hogy rossz, amikor más szerint "jó kérdés", akkor téged fog egy idő után letiltani a rendszer. Nincs emberi beavatkozás, a tömeg után kell menni. Persze tekintve, hogy a tömeg olyan amilyen, ez szerintem se a legjobb módszer, és Miklósék szerint sem, mert irták hogy több tucat HKK-s kérdést töröltek már. De ez szerintem semmit nem ér, mert újratermelődnek pár nap alatt, és nyilván a zöm "jó kérdésként" fogja ezeket elfogadni.

Akkor szrinted is rossz a rendszer nem?
Akkor miért is fogadjam el???
Basszus,ne legyen ez már olyan erthetetlen!
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője