Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
221. hozzászólás - 2008.11.06. 10:35:15 (Válasz Bekas #220 hozzászólására.)
Idézet: Bekas - 2008.11.06. 10:15:30
azonkivul van olyan szo aminek a kerdesekben nem engedelyezett a hasznalata, bar nem ertem miert. sztem finomitani kene a szuron. pl nem engedi beirni ezt a szot: "főváros". hogy ebben mi az elfogadhatatlan azt nem tudom. arra hamar rajottem, hogy szarvasmarhas kerdest nem lehet feltenni, pedig szerettem volna megkerdezni, hogy hogyan hivjak a szarvasmarha nostenyet mas szoval, sztem sokaknak fogalmuk sincs. .

Ha jól emlékszem, erről már volt szó, és azt mondták, hogy túl sok fővárosos kérdés van, ezért letiltották a főváros szó használatát. Tehát ne próbáld meg rokonértelmű szavakkal kicserélni, mert akkor is úgy jársz, mint akik a "kakukktojás" szóra keresnek megkerülést.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
222. hozzászólás - 2008.11.06. 11:25:24 (Válasz Bekas #220 hozzászólására.)
Ezeket egyszerűen ítéld "Azonnal töröljétek!"-re...
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
utáltTekiimadoFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
223. hozzászólás - 2008.11.07. 16:07:14
Mért kapok kétszer ugyanojan kérdést?
Pontszám: 5.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
224. hozzászólás - 2008.11.07. 16:13:24 (Válasz Tekiimado #223 hozzászólására.)
Mert már túl sok kérdés van ahhoz, hogy még azt is figyelje, megkaptad-e.
Valamint többször előfordul, hogy többen ugyanazt kérdezik.
Pontszám: 5
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
225. hozzászólás - 2008.11.07. 17:08:56
Ezzel kapcsolatban írnám, hogy kivenném a "már volt" értékelési lehetőséget, hiszen meg lehet kapni ugyanazt többször.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
226. hozzászólás - 2008.11.07. 17:12:11 (Válasz Hydro Globus #225 hozzászólására.)
Igen, de amit értékelhetsz, és bejelölheted hogy "már volt", az tuti új, ergo ha már ez előtt találkoztál vele, ez bizony ismétlés.
Pontszám: 8
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
227. hozzászólás - 2008.11.07. 17:54:42 (Válasz cirip #226 hozzászólására.)
Hmm...

Erre nem gondoltam, igazad van
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
228. hozzászólás - 2008.11.09. 13:48:48
Tisztelt Végzetúr Mester(ek)!

Ma délelőtt kiválasztottam a kvízzel kapcsolatos küldetést majd a következő kérdést "küldtem be"(nyilván igyekeztem olyan kérdést választani amely a játékszabályoknak megfelelő és a küldetést is teljesíthetem):

Melyik évben született Petőfi Sándor?

A. 1822
B. 1823
C. 1824
D. 1827

A küldetést sajnos nem tudtam teljesíteni(-200 LE!) egyetlen(!!!!) "mókamester" miatt aki éppen akkor hibásnak értékelte a kérdést(persze indoklás nélkül tette!).
A kérdés tartalmaz helyesírási hibát?Úgy érzem nem,hiszen mindenki számára nyilvánvaló hogy nem "Petőfi Sándor kőművesről(a kőműveseket ezúton megkövetem:csupán a példa kedvéért szerepelnek :-) van szó a szomszéd utcából)" hanem legnagyobb költőnkről.
Évszámként sem tekinthetjük "lexikális tudásnak" hiszen általános iskolai műveltséget feltételez....Szóval lehet észjátszásnak tűnik de aki "saját kútfőből"-vagy a google segítségével- nem boldogul az általam feltett kérdéssel "Az" nem alkalmas arra hogy értékeljen és így "rossz szájízt" adjon a játékosoknak és magának a "JÁTÉKNAK" melyet a játékosok még anyagilag is támogatnak(azon felül hogy jól szórakoz(ná)nak)!

Ma délelőtt két kérdéssel is találkoztam amelyet "jó kérdés"-nek jelöltem(nyilván a kérdést feltevő játékos korrektségét feltételezve,jóindulatúan).Nem pontosan idézek csak a lényeget írom le.

1. Mennyi az idő ha két és fél óra múlva lesz 0.15?

Kiválasztottam a 21.45-ös választ és jó értékelést adtam. Eredmény: rossz válasz mert a kérdésfeltevő 20.45-öt jelölte meg jó válasznak.Valószínűnek tartom hogy a kérdésfeltevő megkapta a küldetésért járó jutalmát(gondolom a kvízzel kapcsolatos küldetés után tette fel) hiszen feltételezem a kérdést értékelő játékos korrektségét(és szinte látom a megdöbbenését amikor nem kapta meg a +10 százalékot,csakúgy mint a többi játékos...)

2. Mennyi 3-ból 2?

Itt kiválasztottam az 1-et és jó értékelést adtam a kérdés könnyű volta ellenére -igen hiszen a játék ezen részének nem arról kell(ene) szólnia hogy lehet "megszívatni" a másik játékost hanem gondolkodjon rajta vagy "google-zza ki" ha nem boldogul- ám újra csalódnom kellett hiszen a legképtelenebb megoldást tartotta a kérdésfeltevő jó válasznak.Szerinte a helyes megoldás: -<2.

Tisztában vagyok vele hogy néhol túlzásba eshettem de az hogy a kvízkérdéssel kapcsolatos küldetés egyetlen(!) játékos értékelésén múlik(igen,tudom: megvárhatom a következő 100 sikeres kérdés utáni kérdésfeltevést de ilyen "előjáték" után?) nem tűnik reálisnak. Nincs mód pl. 10 szavazó értékelése utáni döntésre vagy félórás időtartam utáni összesítésre.....a küldetés elbírálásakor?
A hozzászólást Xena módosította 2008.11.09. 14:24:30-kor
Pontszám: 6.50
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
229. hozzászólás - 2008.11.09. 14:12:32
Petőfi Sándor (Kiskőrös, 1822. december 31. v. 1823. január 1. – 1849. július 31.?), magyar költő, forradalmár, nemzeti hős.

A magyar Wikipediáról.

Igen, én is 1822 dec 31-et tanultam és igen, a (magyar) Wiki szar, de a Kvíz topicban annyian írták hogy újabban ezt vitatják, hogy kezdem elhinni.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
230. hozzászólás - 2008.11.09. 14:38:13
Nos: természetesen nem kritizálom sem az előttem szóló "kvízmestert" sem az általa látogatott iskolát.Én 1823.január elsejét tanultam és fel sem merülhetett bennem hogy "más máshogy tanulta" és "ez" alapján kapok rossz értékelést!
Nézzük pl. a neten fellelhető anyagokat(bár természetesen nem ezt tartom perdöntőnek és újra megdöbbenésemnek adok hangot a december 31.-i "helyes dátummal" kapcsolatban!) "Petőfi Sándor" keresésre beadott találatok:
mek.oszk.hu/01000/01006/html/ : Petőfi Sándor(1823-1849)
Petőfi Sándor.lap.hu oldalról(!!) átirányított link: http://djp.tvn.hu/LINK/PetofiS.php :Petőfi Sándor(1823 január 1.-..)
Fazekas enciklopédia - http://enciklopedia.fazekas.hu/palyakep/magyar/Petofi.htm - j : (1823 január 1.-...)
.
.
.

Csupán a Wikipédia írja: "1822.december 31.-én vagy 1823.január 1.-én született Kiskőrösön."
Újabban vitatják ezt a dátumot?? Számít ez? Gyors közvéleménykutatást végeztem 8 vizsgált fővel: sima 8-0 a január 1.-re. Szóval ők is így tanulták,neten is így szerepel...
A hozzászólást Xena módosította 2008.11.09. 14:41:21-kor
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
231. hozzászólás - 2008.11.09. 14:41:15 (Válasz Xena #230 hozzászólására.)
Salem Xena!

Mikor én tanultam, nekünk is azt adták le, hogy vita tárgya a pontos születési dátum, hogy december 31.-én, vagy január 1-én látta meg a napvilágot koszorús költőnk. De lehet, hogy azóta már eldőlt ez a kis vita, ezt nem tudhatom...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
232. hozzászólás - 2008.11.09. 14:48:00 (Válasz Byzon #231 hozzászólására.)
Ezek szerint nem egy iskolába jártunk( természetesen minden iróniát-és személyeskedést!- nélkülözve írtam!).Furcsa véletlen hogy újabb mester is máshogy tanulta...
Az általad említett "kis vita" kérdésessé teheti mind az általam felsorolt linkek hitelességét mind a kérdésre adott válaszom helyességét?
Pontszám: 7.67
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
233. hozzászólás - 2008.11.09. 14:55:49 (Válasz Xena #232 hozzászólására.)
Erre nem tudok válaszolni Xena, nem vagyok irodalmár, sőt különösebben nem is áll hozzám közel Petőfi művészete. Én csak azt írtam le, hogy anno, megboldogult iskolás koromban nekem mit tanítottak. Ennyi. Nem tudom mikor született Petőfi, nem voltam ott.
Ezt a mester dolgot meg hagyd már. Nem az a lényeg, hogy ki mennyit írt, hanem mennyire hasznosat. Semmit sem számít, hogy ki mester, meg ki nem.

Jó játékot!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
234. hozzászólás - 2008.11.09. 15:03:35 (Válasz Xena #232 hozzászólására.)
A dátum kétségességétől eltekintve: valószínűleg van már jópár példány a kérdésből, tehát "már szerepelt". Kérés volt hogy dátumokra ne nagyon kérdezzünk rá (tehát papírforma szerint rossz a kérdés). Nagyobb szórású válaszlehetőségekkel feltenni a kérdést azért is szerencsésebb lett volna, mert akkor nincs ez a kérdés, hogy szilveszter előtt vagy után született.
Ettől teljesen függetlenül úgy tudom nem egy ember bírálata miatt születik meg a döntés, vagy tévedek? (ez simán lehetséges)
Amennyiben tévednék, egyetértek veled, tényleg jobb lenne több értékelés alapján szűrni a kérdéseket.

Tény, hogy nem volt szerencséd, mert a legtöbb játékos, szerintem ezt a kérdést jónak értékelte volna (beleértve az itt hozzászólókat is).
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
235. hozzászólás - 2008.11.09. 15:08:31 (Válasz cirip #234 hozzászólására.)
Szia Cirip!

Sajnos tévedsz hiszen ezért lázadok!
Egyetlen rossz értékelés született a kérdésem beküldése után közvetlenül.Egyetlen(!) játékos -vagy játékmester? (játékosként nem tudhatom)- értékelte,rossz minősítést adott és a küldetést már "buktam is",vagyis várhatok újabb x kérdést mire teljesíthetem.
Az első hozzászólásomban pont arra tettem javaslatot hogy a játék ezen része változzon meg mert nem reális hogy egyetlen játékos értékelése dönt a küldetésem sikerességében(most éppen 200 pont,ami azért saccra 4 órai csp).
Egyébként "ki" vagy "mi" tekinti kérdésesnek a január 1.-i dátumot?
A Wikipédia? Vagy a tanulmányaitok? Miért nem elég pl. az általam felsorolt linkek hitelessége és az általad is említett "játékosok többsége"? A Wikipédián kívül hol vitatják még Petőfi Sándor születési dátumát? E vita miért nem szerepel az általam -és gondolom mások által is- hitelesnek tartott dokumentumokban?
A hozzászólást Xena módosította 2008.11.09. 15:19:10-kor
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
236. hozzászólás - 2008.11.09. 15:13:50 (Válasz Xena #235 hozzászólására.)
Ez így ebben a formában valóban rossz. Ha csak egyetlen játékos értékelése dönt, azt mindenképpen meg kell változtatni. Kérlek írd be ezt a Vélemények a játékról topicba, hogy minél előbb lássa Miklós is. Az én támogató hsz-omra számíthatsz ez ügyben, mert ez így sok minden, csak nem megfelelő.
Együttérzek veled ez ügyben.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
237. hozzászólás - 2008.11.09. 15:46:30 (Válasz Xena #235 hozzászólására.)
azt akartam írni hogy: van még más ok is ami miatt rossznak értékelhették a kérdésedet, és hogy ha tényleg csak egy értékelés születik akkor igazad van, bocs hogy nem fogalmaztam érthetően.
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
238. hozzászólás - 2008.11.09. 18:02:16 (Válasz cirip #237 hozzászólására.)
Idézek a játék kvíz oldaláról:

"Ha a kérdésed egyszerűen csak nem jó, lehetetlenül nehéz, helyesírási hibák vannak benne, lexikális tudást igényel, vagy csak egy speciális csoport tudhatja rá a választ, akkor a "Rossz kérdés" értékelést kapod."
Milyen okra gondolsz? A lexikális tudást lehet egyedül "bemagyarázni" de az meglepő lenne hiszen Magyarországon,gondolom zömmel magyar embereknek(játékosoknak) teszik fel a kérdést akik általános iskolai tanulmányaik(!) során -remélhetőleg- memorizálják(a "google-zásról" nem is beszélve).Addig amíg a játékos(jelen esetben én) nem kapja meg a plusz 10 százalékot mert a 3-2 kérdésre 1-et válaszol-rosszul mert a kérdésfeltevő szerint ->2 a helyes válasz addig hadd ne legyen már hibás az én kérdésem(de ott akár a másik példám az első hozzászólásból) csak azért mert "valaki(k)" megkérdőjelezik Petőf születését(megjegyzem 1!nappal mégha az egy évet jelent is)!
A hozzászólást Xena módosította 2008.11.09. 18:03:07-kor
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
239. hozzászólás - 2008.11.09. 18:17:25 (Válasz Xena #238 hozzászólására.)
1. már szerepelt, 2. ha valaki szó szerint veszi, hogy évszámos kérdés nem jó kérdés
de ezeket már leírtam
A hozzászólást cirip módosította 2008.11.09. 18:19:03-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
240. hozzászólás - 2008.11.09. 19:56:38 (Válasz cirip #239 hozzászólására.)
Ha már szerepelt akkor az az én hibám?
Tudhatom egyáltalán hogy melyik kérdés szerepelt és melyik nem? Nekem mint kérdésfeltevőnek plusz feladataim vannak(pl. egy adatbázis átnézése)mielőtt felteszek egy kérdést hogy vajon az szerepel-e(remélve azt hogy pl. "X. Y. karancslapujtői születését" még nem kérdezte senki)? Nem egyszerű ez:szóval nem szerepelni akartam én ebben a topic-ban.Tény hogy joggal érzem sérelmesnek ami történt:az én kérdésem-melyben még mindig nem találok kivetnivalót,különösen az általam említett -és valószínűleg helyesként elfogadott- kérdések "helyes értékelése" miatt(ne legyen már az én kérdésem rossz amikor a 3-2 nem egyenlő eggyel és hasonlók...).
Szóval nem akarok én vitázni ezen-főleg nem veled(bízom benne hogy nem te értékelted :-) )- nem jól működik a játék ezen része és kész. A két napot csúszó 200 pontot úgy érzem megérdemlem és kész: csak ma délelőtti kérdésekből írtam kettőt mely "jó kérdés" értékelést kapott holott jóval(!) messzebb álltak a "jó kérdés'"-hez.
A hozzászólást Xena módosította 2008.11.09. 19:57:16-kor
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!