Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kérdezz, és mi válaszolunk!
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
481. hozzászólás - 2008.09.30. 10:05:19 (Válasz gabcsi #480 hozzászólására.)
Ha kis szörnyet ír a küldetés, akkor azt fogadja el, aminek a nevében is benne van, hogy "kis ...". Teljesen mindegy, hogy milyen szörny, csak szerepeljen a kért jelző.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
482. hozzászólás - 2008.09.30. 10:28:13 (Válasz Kandriska #479 hozzászólására.)
Idézet: Kandriska - 2008.09.30. 09:37:17

Amúgy teljesen felesleges volt a ezt a csalát kitenni fórumra. Ez a dolog kizárólag a csalóra és a játék készítőire tartozik, a nyilvánosság elé tárni már csak a kész tényeket kellett volna egy pár sorban. pl hogy mit kapott x,y és miért.


Szerintem fontos volt, hogy ezt kibeszéltük, így a játék vezetői is jobban fel tudják mérni a többi játékos reakcióját. Úgy gondolom, hogy a nyilvánosság a legerősebb fegyver, a többieket is jobban visszatartja, ha tudják, mi történt, és a kiközösítés hatása sem elhanyagolható.
Pontszám: 7
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
483. hozzászólás - 2008.09.30. 10:39:56
Nem is beszélve arról, hogy úgyis kiderült volna.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
irritálóAramyr del KerithyonFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
484. hozzászólás - 2008.09.30. 11:16:18
Most kezdetem el játszani ezért egy kicsit ködös a dolog 2. Tszinten választottam a "sebezz legalább 30 pontot egy körben" küldetést. Ez most vadászatra értendő vagy akkor is érvényes ha engem megtámad valaki? Mert 30 pontos sebzéssel nyertem az ellenem indított portya utolsó körében, de nem teljesítettem a küldetést- akkor ez a sebzés nem számít?
Pontszám: 5
kedvencandrejFérfi
Végzetúr tehetség
110 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
485. hozzászólás - 2008.09.30. 11:22:44 (Válasz Kandriska #479 hozzászólására.)
Idézet: Kandriska - 2008.09.30. 09:37:17
annyi lejött ennyi hsz alapján is hogy tiszta játék pedig nincsen. Mindig van egy féreg a gyümölcsben

ez az érzés mindazoknak büntetés akik szabályosan akarnak elérni valamit és nem 3 napig fogják megőrizni emlékezetükben hanem sokkal tovább. Egyszerűen értelmét veszti a játék a becsületes játékosok részéről akkor pedig a Beholder részéről is.

Amúgy teljesen felesleges volt a ezt a csalát kitenni fórumra. Ez a dolog kizárólag a csalóra és a játék készítőire tartozik, a nyilvánosság elé tárni már csak a kész tényeket kellett volna egy pár sorban. pl hogy mit kapott x,y és miért.


Szerintem jobb, hogy így kikerült az ügy, így legalább tudom, hogy aki jobb, az azért jobb, mert stratégiailag ügyesebb volt, nem pedig ügyeskedett. + Visszatartó ereje is van.
Pontszám: 5
fórumozóKandriskaFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
486. hozzászólás - 2008.09.30. 11:24:37
szerintem a nyilvánosság felé annyit kellett volna kommunikálni hogy volt egy csaló de eltünt a süllyesztőben. Ez megteremtené a tiszta játékhoz a megfelelő légkört és a tiszteletet parancsolna a Beholderrel szemben. És így a nyilvánosság sincs kizárva.

a másik a csalóknak azt a jogát hogy a fórumot teleírja a mondvacsinált érveivel megvonnám tőle.Aki csal attól az esélyt is elvenném hogy másokat a saját oldalára próbáljon állítani vagy igazolni a tettét. Senki nem kiváncsi az érveire ő is bevallota magáról hogy nem tiszteséges amit tett, akkor miről beszélünk...
Az érveknek azt kell meggyőzni aki dönt, és az általában nem a közvélemény hanem 1-2ember akinél központosul a hatalom.

ha most a csaló semmi vagy enyhe büntetést nem kapna akkor alig lenne felzudulás mivel már fórumban át lett beszélve a dolog és a többséget utána már nem fgoja érdekelni a dolog mert az idő homályába vész pedig a lényegi megoldás nem az ha átbeszéljük és elfelejtjük hanem a következetes büntetés és a példastatuálás.
szerintem
Pontszám: 6
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
487. hozzászólás - 2008.09.30. 11:30:07 (Válasz Aramyr del Kerithyon #484 hozzászólására.)
Idézet: Aramyr del Kerithyon - 2008.09.30. 11:16:18
Most kezdetem el játszani ezért egy kicsit ködös a dolog 2. Tszinten választottam a "sebezz legalább 30 pontot egy körben" küldetést. Ez most vadászatra értendő vagy akkor is érvényes ha engem megtámad valaki? Mert 30 pontos sebzéssel nyertem az ellenem indított portya utolsó körében, de nem teljesítettem a küldetést- akkor ez a sebzés nem számít?


Először is, vadászat közben nem sebzel, csak portya közben, és a küldi szempontjából mindegy, ki támadott kit.
Másodszor pedig valószínűleg nem választottad ki előtte a küldit, ezért nem teljesült.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
488. hozzászólás - 2008.09.30. 11:48:34
Én arra tippelek hogy nem választotta ki
A hozzászólást Alienkiller módosította 2008.09.30. 11:49:19-kor
Pontszám: 5
népszerűtlenlcs5Férfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
489. hozzászólás - 2008.09.30. 11:50:28
Idézet: Leanthil - 2008.09.30. 11:30:07
Idézet: Aramyr del Kerithyon - 2008.09.30. 11:16:18
Most kezdetem el játszani ezért egy kicsit ködös a dolog 2. Tszinten választottam a "sebezz legalább 30 pontot egy körben" küldetést. Ez most vadászatra értendő vagy akkor is érvényes ha engem megtámad valaki? Mert 30 pontos sebzéssel nyertem az ellenem indított portya utolsó körében, de nem teljesítettem a küldetést- akkor ez a sebzés nem számít?


Először is, vadászat közben nem sebzel, csak portya közben, és a küldi szempontjából mindegy, ki támadott kit.
Másodszor pedig valószínűleg nem választottad ki előtte a küldit, ezért nem teljesült.


Egy csapással kell 30-at sebezni .javaslom a varázslatot .
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
490. hozzászólás - 2008.09.30. 11:52:27
1. csaló LÉvel: egyértelmű, h csp megvonással kell h járjon a kitiltási időszak. És aki úgy érzi, h jó játékos az próbálja meg a kitiltás után is h eredményes legyen, bizonyítson, nem meneküljön ha a multizás már nem megy.

szerintem SOKKAL durvább

2. csalás építéssel: egy egész közösséget tápol, sokan jutnak érdemtelen előnyhöz a segítségével. Senki ne mondja nekem azt h a buzogányos 4. szintű ezreket építő karaterrel élvezetes játszani. az is csak egy "megkértem a havert h regeljen" kari.

Nagy szükség lenne valami építési maximum felállítására. A csalókat ez sem fogja önmagában kiszűrni de játéksíilusuknak jobban kellene közelíteniük a tisztességes játékoséhoz.
A hozzászólást BaalCain módosította 2008.09.30. 11:53:19-kor
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
491. hozzászólás - 2008.09.30. 11:52:48
Csinálok egy karaktert, elmegy vadászni, amikor összegyűlt elég LE-je, belépek egy szövibe, úgyis feltétel hogy építsek a lélekkútba, már tolom is bele, onnan majd valakit továbbrakja az épületekbe. Pár perc múlva ki is lépek, jöhet újabb "töltőgép". Milyen szabályt szegtem meg?

Ha korlátozva lesz a szövetségbe való be- és kilépés: bent marad tovább, csak minden LE-jét építi. Milyen szabályt szegtem meg?

Proxyval másik IP címről simán játszok másik karakterrel úgy, hogy nem jön rá senki. Nem kell rabszolgát csinálni belőle, bőven elég, ha mondjuk kétnaponta egyszer a főkarakterem megtámadja, és akkor egyszerre sok LE-t elvisz. Nem fognak rájönni. Főleg úgy nem, hogy a főkarakter mondjuk 4. szintű, a "segéd" 3. szintű és ő is üti a 2. szintűeket. Minden 40. csata megy egymás ellen csak.
____________________________________________________

Javasolnám:
- Senki ne építhessen többet a szövetségi átlag másfélszeresénél (tehát ha mindenki 5000 LE-t épített a szövetségben, akkor 7500-nál ne lehessen több).
- Az elszívott LE ne a meglevő X százaléka legyen, hanem valami szinttől függő érték. Pl. a szint*40 (esetleg némi random) egy első szintűtől így 40 körüli LE-t lehet szívni, egy második szintűtől 80-at stb. (Kellene csinálni egy statisztikát, mennyi most az átlag, és azt berakni). Így aki varázslatra vagy valami drága felszerelésre gyűjt, attól sem visznek el többszáz LE-t, és megéri inkább erősebb ellenfelet választani.
Pontszám: 6
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
492. hozzászólás - 2008.09.30. 11:56:30
jerikó első javaslata érdekesnek hangzik a 2. meg nagy butaságnak. A 2. ötlet csak korlátozná a játékot és beszűkítené a jobbak játék lehetőségét. Áldozz időt a portyákra, ha gyüjtöd a lét legyél gépnél vagy láthatalan stb stb. de amikor elidnulok ütni a pihenés alatti karikat akkor értelemes nyereményt hozzak, ha már töröm magam, h rendszeresen óránként belépjek.
A hozzászólást BaalCain módosította 2008.09.30. 11:56:46-kor
Pontszám: 6.50
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
493. hozzászólás - 2008.09.30. 12:02:33
"2. csalás építéssel:"

Na most egy kérdés.


Itt vagyok én aki alakítottam egy szövetséget. 4-en vagyunk benne átlagosan kb 1200 toltunk bele ebből én 4400 LE-t,(igen van olyan aki semmit, ismerjük egymást máshonnan) akkor most engem ki kell tiltani mert a saját szövimbe tolom az LE-t??? Kicsit durva lenne és kapásból itt hagynám a Játékot. (meg a többiek is)

Ennek ellenére az ötlet jó, csak komoly kidolgozást igényel.
A hozzászólást Alienkiller módosította 2008.09.30. 12:03:16-kor
Pontszám: 5
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
494. hozzászólás - 2008.09.30. 12:16:42 (Válasz Kandriska #486 hozzászólására.)
Nem akartam ennyire direktbe leírni, mert nem akartam a Beholder érdekeit sérteni, ill. a játék tönkretételéhez hozzájárulni. Gondolom ezt a hsz-t ki fogják moderálni nagyon hamar, úgyhogy akit érdekel az ctrl-c!

Szóval akinek több esze van mint egy hógolyó, az elolvasva ezt a fórumot nagyon gyorsan rájöhetett, hogy Miklós "kifinomult algoritmusai" kb manuális ip összehasonlítást takarnak, amit a kirívóan jó teljesítményemmel érdemeltem ki. Aki egy nagyon kicsit is otthon van az informatikában az tudhatja, hogy az internetes identitást nagyon könnyen lehet álcázni, és könnyen lehet azonosítani azt is, ha valaki egy ip mögül más gépről jelentkezik be (pl. nyilvános helyen, v munkahelyen ahol kb 400-an dolgoznak). Mindezt alapvetően az ip cím, böngésző típus, és cookie alapján. A valóban kifinomult algoritmusok pedig mac address-t is tudnak logolni és ellenőrizni (ennél még jóval több dolog is van de az annyira nem számottevő). Ez alapján elég nyilvánvaló, hogy ha valaki felrak 5-6 böngészőt, egy ip hider-t, kikapcsolja a cookie-kat, esetleg egy mac faker-t is szerez, azt kb SOHA nem lehet multizáson kapni. Ezért vicces a helyzet, mert én elhittem a mesét a "kifinomult algoritmusokról" és bíztam benne, ha a kollegáim regelnek párat, akkor elég nyilvánvaló lesz, hogy semmi közöm hozzá (közel semmi). Az is nyilvánvaló, hogy mivel rendelkezem ezzel a tudással, HA multizni akarnék, akkor gond nélkül megtehetném úgy, hogy soha senki ne tudjon rajtakapni

PS: elkezdtem újra Gladiatus-ozni, és meg kell hogy mondjam abszolút felüdülést jelent az itteni görcsöléshez és uniformizált fejlődési vonalhoz képest (mindenkinek ugyanolyan felszerelés, karlapról kiszámolható fennmaradó LE értékek stb.)

PS2: fórumról kitiltás stb. Röhej, 12 éves "jólvanpistike" szintű ötlet (ld. fennt leírt módszer)
Pontszám: 2.40
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
495. hozzászólás - 2008.09.30. 12:22:58 (Válasz Ravenwood #494 hozzászólására.)
hat jah.

de vegulis miert csaltal? nyomtad a screenshotokat mikor elol voltal, h legyen mit mutogatni az unokaknak?
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 8.33
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
496. hozzászólás - 2008.09.30. 12:28:03
Nos; az életben is ajánlott az embernek nem mindent megtennie amire képes; van egy olyan mondás hogy mindent lehet de nem minden használ. Itt annyiban más a helyzet hogy ez csak egy játék és a következmények csak a játék világát érintik.

Megjegyzem ha Gladiatuson vagy bármely GFes tucatsilánynál csináltad volna amit itt (és észreveszik) akkor reflexből véglelges bant kapsz nem 3 napot +oda-vissza kommunikáció zérus; úgy kivágnak mint a macskát sz*rni, már elnézést.
A hozzászólást tramenes módosította 2008.09.30. 18:07:43-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagKoloradFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
497. hozzászólás - 2008.09.30. 12:33:43 (Válasz tramenes #496 hozzászólására.)
"HA multizni akarnék, akkor gond nélkül megtehetném úgy, hogy soha senki ne tudjon rajtakapni"
Te aztán kemény, tökös gyerek vagy.....
Pontszám: 6.50
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
498. hozzászólás - 2008.09.30. 12:37:02
kreatív affinitás szakértelemnél h kell értelemzni a plussz 2%ot?

50Lét hozok alapból akkor az 52 lesz vagy pedig 50*1.02 ?-gondolom az utóbbi akkor pedig ez egy hasznos képesség... alig 1 hét óránként 4 portyával és behozza az árát az első szint. A 2. szint pedig közel 3 hét lesz...
Pontszám: 5
fórumozótrimbleFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
499. hozzászólás - 2008.09.30. 12:52:57
--- storno ---
A hozzászólást trimble módosította 2008.10.03. 18:51:54-kor
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
500. hozzászólás - 2008.09.30. 12:56:17 (Válasz BaalCain #498 hozzászólására.)
Igen, ezen már én is gondolkodtam. Sőt, ha végiggondolod, hogy nem mindegyik csatában nyersz, akkor valahogy így alakul:

<Szerzett LE> = <portyázások száma> * <nyerési arány> * <átlag LE>

Na most a kreatív affinitás az <átlag LE>-t szorozza 1,02-vel - először kevesebb aztán már rengeteg LE-ért. Ha mondjuk ezt a LE-t pl. támadásra vagy védekezésre költöd, akkor innen eltűnik az 1,02-es szorzó, viszont a <nyerési arány> javulni fog, tehát lehet, ugyanott vagy - arról nem beszélve, hogy a tulajdonságok másra is jók. Szóval én sem hiszem hogy ezt a szakértelmet érdemes komolyan fejleszteni.

Ha már itt tartunk: mindent LE-ért tudsz megvásárolni. Ha optimalizáltan akarsz játszani (ahogy nézem, a többség azt szeretné), akkor azt érdemes nézni, hogy ugyanazért az LE mennyiségért mit kapsz cserébe. Ott vannak pl. az állatok: be lehet fogni, éehet idomítani, lehet neki tárgyat vásárolni. Ez mind LE-be kerül. cserébe sebzést kapsz a csatában. Érdemes lenne összehasonlítani, hogy ugyanezért az LE mennyiségért ha mondjuk az erődet növeled, nem jársz-e jobban.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!