Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kérdezz, és mi válaszolunk!
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
501. hozzászólás - 2008.09.30. 13:12:08
Először is a Ravenwood témában, mert úgy látom, erről sok post volt itt:
1.) Ha valakit zárolunk, annak a "szennyesét" én nem fogom a fórumon kiteregetni, kivéve, ha maga a zárolt játékos látja igy jónak. Én nem használtam a "csalás" szót, az csúnyán hangzik, itt a Felhasználási feltételek (ismételt és tudatos) megsértéséről volt szó, amiért első alkalommal 3 nap zárolás jár, másodjára végleges.
2.) Semmiképpen sem szerencsés, ha a játékkal kapcsolatos kérdések fórumot offoljátok szét ezzel a dologgal, én is csak azért irok itt, mert itt kezdődött a téma, de remélem ezzel lezárjuk. Villámgyorsan fogok nyitni külön erre egy topicot, Felhasználási feltételek megsértése címmel (nem, nem Csalások lesz a neve) A Panaszoknál és ott lehet minden ilyen dologról trécselni, ez a topic enélkül is épp elég gyorsan növekszik.
3.) Természetes, hogy a zárolás alatt a cselekvéspontok nem regenerálódnak, különben semmi értelme nem lenne, hiszen akkor belépsz 3 nap múlva, és elhasználod a felgyűlt csp-ket!
4.) Ha valaki lebukik ilyesmivel, szerintem tisztességesebb emelt fővel, csendben tűrni a dolgot, mint nagy hangon bizonygatni, hogy semmilyen visszaélés nem történt, és különben is bénák az operátorok meg a játék is... láttunk már sok ilyet a játékaink történetében, és a játékos számára minden szempontból mindig nyerőbb és tiszteletreméltóbb volt az első fajta viselkedés. Különösképp mivel a teljes szerzett előnyöd megmarad, 3 nap elteltével is még az első leszel valószínűleg.
5.) A "manuális IP összehasonlításról" - azt gondolsz amit akarsz, de az IP az utolsó, amit nézünk, hiszen egy iskolában, egy koleszban lehet ugyanaz mindenkinek az IP címe, viszont ugyanaz az ember könnyedén megváltoztathatja az IP-jét. Nem, rengeteg szempontot nézünk, és számos log és adat egybevágóan bizonyította, hogy jónéhány esetben nem a "kolléga abbahagyott karaktere" lett lenyesve, hanem te léptél be mindkét karival egyszerre, egyik leütötte a másikat, aztán gyorsan törölve lett, hogy ne legyen nyoma a dolognak... De igazándiból ennyire sem akartam a részletekbe menni, ahogy írtam, csak akkor alkalmazunk tiltást, ha biztosak vagyunk a dologban. Ahogy többen írták, nincs bombabiztos rendszer, valamilyen szintű visszaélések mindig lesznek, kérdés, ki kockáztatja meg, hogy a kés pengéjén táncoljon, és esetleg a szürke mezsgyéből átcsússzon a feketébe. De bővebben majd az új topicban!
6.) postokat még nem nagyon töröltünk, ha fogunk, nem a vélemény miatt, hanem azért, mert nem a megfelelő topicba lettek írva.

Idézet: tramenes - 2008.09.29. 14:17:52
A gyakorlótér által adott bónuszokat az állatkák is megkapják támadásra vagy az csak a végzeturaknak jár?

Csak a végzeturak.

Idézet: tramenes - 2008.09.29. 18:59:53
Hogyan tudnám megoldani hogy a kari ne lőjön minden harcban varázslatot? Vannak ellenfelek akikre fölösleges mert anélkül is nyerek, viszont mivel automatikusan lövöm rájuk is pont azok ellen nem marad VP akikhez mindenképpen kéne.

Ez jelenleg sajnos nem megoldható, később megteheted, hogy lesz egy olcsó meg egy drága varázslatod, és a gyengék ellen az olcsót használod.

Idézet: Ihateangel - 2008.09.29. 19:44:58
Egy új kérdés, hátha van valaki aki ugyanebben a cipőben van.
Kíváncsiságból, (és előre megfontolt aljas indokból) rendeltem Ősköveket, a kiégett köveim szépen átváltoztak.
Azonban a cselekvéspontom nem növekedett 25%-al.. Vagy ez csak az új portyanap kezdetekor történik meg???

Ilyenkor nem +25% CSP-t kapsz, hanem 1 héten át minden nap 25%-kal gyorsabban regenerálódnak a CSP-k, azaz naponta 30 helyett 37-et kapsz.

Idézet: Ozoz - 2008.09.29. 20:45:46
Ha van lélekkutam a szövetségemben, de még nincs tagom, és emiatt csak két szavazatom van, van rá lehetőségem, hogy felhasználjam a lélekenergiát, amit majd a kút fog termelni?

Szerintem ilyenkor tudsz te is tölteni.

Idézet: Aramyr del Kerithyon - 2008.09.30. 11:16:18
Most kezdetem el játszani ezért egy kicsit ködös a dolog 2. Tszinten választottam a "sebezz legalább 30 pontot egy körben" küldetést. Ez most vadászatra értendő vagy akkor is érvényes ha engem megtámad valaki? Mert 30 pontos sebzéssel nyertem az ellenem indított portya utolsó körében, de nem teljesítettem a küldetést- akkor ez a sebzés nem számít?

Lehet hogy csak elfelejtetted felvenni a küldetést?

Idézet: BaalCain - 2008.09.30. 12:37:02
kreatív affinitás szakértelemnél h kell értelemzni a plussz 2%ot? 50Lét hozok alapból akkor az 52 lesz vagy pedig 50*1.02 ?-gondolom az utóbbi akkor pedig ez egy hasznos képesség...

Az utóbbi.
Pontszám: 3
fórumozóTeki1986Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
502. hozzászólás - 2008.09.30. 14:15:54
Kutasd fel Drakint! - bővebben valaki erről a küldetésről?
Pontszám: 3
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
503. hozzászólás - 2008.09.30. 14:30:21 (Válasz Teki1986 #502 hozzászólására.)
Már többször írtuk ebbe a topicba, hogy olvassátok a legendát szintlépésnél, és meglátjátok. Lehetne a küldetés neve az is, hogy lépj fel X. szintre, de így sokkal hangulatosabb.
Pontszám: 5.33
népszerűCsirguzFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
504. hozzászólás - 2008.09.30. 15:56:40
"Képes leszel ellenfeled egy állatára is egy támadást minden körben leadni, amikor eltalálod ellenfeledet. Az okozott sebzés mindig a rendes támadással leadott sebzésnek egy része, hogy hány százaléka, ezt határozza meg a másodlagos támadás."

Tehát:
."a rendes támadással leadott sebzésnek egy része" - ettől még nem veszti el a rendes támadás azt a sebzést, amennyivel az állatra támadok?

.szintenként hány %? vagy erre nekünk kell rájönnünk?

És a vezetőkészség szakértelmet hanyas tanulásnál kapom meg?
A hozzászólást Csirguz módosította 2008.09.30. 15:58:06-kor
Pontszám: 5
kedvencandrejFérfi
Végzetúr tehetség
110 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
505. hozzászólás - 2008.09.30. 16:05:14 (Válasz Csirguz #504 hozzászólására.)
7. szinten
Pontszám: 5
fórumozóSzinvFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
506. hozzászólás - 2008.09.30. 17:21:41
Ennek vajon mi az oka?

A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

Ki nem szerepel Raymond E. Feist regényeiben?

Thomas
Jones
Miranda
James
Pontszám: 5
irritálóEl PresidenteFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
507. hozzászólás - 2008.09.30. 17:21:51
Üdv!

Azt hol lehet beállítani, hogy galetkik ellen energialövedéket használjak, ne fegyvert?
Pontszám: 5
fórumozóTeki1986Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
508. hozzászólás - 2008.09.30. 17:46:01 (Válasz Zoli #503 hozzászólására.)
Idézet: Zoli - 2008.09.30. 14:30:21
Már többször írtuk ebbe a topicba, hogy olvassátok a legendát szintlépésnél, és meglátjátok. Lehetne a küldetés neve az is, hogy lépj fel X. szintre, de így sokkal hangulatosabb.


Köszönöm a választ. De viszont ha nem nyithatunk topicot, és nincsenek rendszerezve a kérdések és válaszok, akkor egy idő után elő fognak jönni ugyanazok a kérdések, mivel már most több száz hozzászólást kell átnyálazni a válaszért.
Pontszám: 5
kedvelt tagKoloradFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
509. hozzászólás - 2008.09.30. 19:04:15 (Válasz Szinv #506 hozzászólására.)
Hasonló dolgot kérdeznék én is:

Ki lett Canterbury érseke 598-ban?

Canterburyi Szent Ágoston
Nagy Szent Gergely
Canterburyi Lőrinc
II. Theuderic

ez a kérdés miért kapott rossz értékelést? Illetve valahol meg lehet tudni ki-miért minősített egy kérdést rossznak?
A hozzászólást Kolorad módosította 2008.09.30. 19:05:06-kor
Pontszám: 5
közellenségmedveFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
510. hozzászólás - 2008.09.30. 19:40:15
Sziasztok!

Ez fogadott most a kvíz menüpont alatt:

Átmenetileg nem írhatsz kérdést. Ha a tiltás lejár, kérjük próbálj meg olyan kérdéseket írni, amelyeket jól fogalmazol meg, és megválaszolhatók!

A tiltás lejár: Október 03. 10:03.

Szeretném megkérdezni, hogy pontosan miért is kaptam a letiltást a kvíz kérdések írásáról? Minden kérdésem tökéletesen érthető és egyértelmű volt szerintem, a válaszok nemkülönben, ráadásul nem is voltak nehezek...

Megkérdeztem ezt levélben is ma délelőtt 10 órakor, de azóta semmi válasz.
Pontszám: 5
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
511. hozzászólás - 2008.09.30. 19:58:13 (Válasz Szinv #506 hozzászólására.)
Ne haragudj de ez tényleg rosz hibás kérdés (nem én minősítettelek, de egyetértek a minősítéssel). Számos olyan Feist regény van amelyikben egyikük sem szerepel (a birodalom sorozat). Talán ha megnevezted volna a regényt amelyikre gondolsz... mondjuk szerintem alapvető igényesség lenne, ha legalább a szereplők teljes nevét kiirnád...
Azirafael, TGY
Pontszám: 5
népszerűINf3rNo2Férfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
512. hozzászólás - 2008.09.30. 20:45:49
Helló meg tudja mondani valaki hogy ha banki átutalással akarok őskövet szerezni, kell-e valamit a közleményhez írni, és ha igen, mit? Előre is thx!
Thordin (Végzeturak mesterei)
Pontszám: 4
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
513. hozzászólás - 2008.09.30. 20:55:35
Jó estét
Megtudja valaki mondani hogy egy karakternek max. hány cselekvés pontja lehet?
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
irritálóPHOENIXFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
514. hozzászólás - 2008.09.30. 21:05:23
Azért vicces, mindenki kérdez senki sem válaszol, mégha tudja is a választ.
Én azért nem válaszolok, mert nem tudom.
De a poén kedvéért felteszek én is egy kérdést: Teljesítettem a 3 apró szörnyet befogós küldetést, ami azt jelenti, hogy bizonyára valahol van 3 állatom, amiket ugyebár idomítani is lehet és felszerelést venni nekik. A bökkenő az hogy halvány lila segédfogalmam sincs, hogy melyik menüpontnál találom az állataimat. Hol találom???
Vihart és mennydörgést fogsz zabálni és tüzes villámokat sz*rni! Ha így folytatod, veszélyes leszel!!!

Kaland: Áldozatbemutatás
Pontszám: 4.50
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
515. hozzászólás - 2008.09.30. 21:11:32
Idézet: INf3rNo2 - 2008.09.30. 20:45:49
Helló meg tudja mondani valaki hogy ha banki átutalással akarok őskövet szerezni, kell-e valamit a közleményhez írni, és ha igen, mit? Előre is thx!


az őskövek menüpont alatt ha rákattintasz a banki átutalásra, ott ki tudod választani az összeget és ott megadja mit kell a közlemény rovatba írni


Idézet: Hauer92 - 2008.09.30. 20:55:35
Jó estét
Megtudja valaki mondani hogy egy karakternek max. hány cselekvés pontja lehet?


250, prémium tagoknak 400

Idézet: PHOENIX - 2008.09.30. 21:05:23
Azért vicces, mindenki kérdez senki sem válaszol, mégha tudja is a választ.
Én azért nem válaszolok, mert nem tudom.
De a poén kedvéért felteszek én is egy kérdést: Teljesítettem a 3 apró szörnyet befogós küldetést, ami azt jelenti, hogy bizonyára valahol van 3 állatom, amiket ugyebár idomítani is lehet és felszerelést venni nekik. A bökkenő az hogy halvány lila segédfogalmam sincs, hogy melyik menüpontnál találom az állataimat. Hol találom???


nem erre a küldetésre gondolsz? "Vadászat során ejts el 3 apró szörnyet!" itt nem befogni hanem elejteni kellett őket , szóval ne keresd semelyik menüpontnál
A hozzászólást Liadas módosította 2008.09.30. 21:15:14-kor
Pontszám: 7.50
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
516. hozzászólás - 2008.09.30. 21:55:48
Sziasztok!
Az alábbi kérdés számomra nem egyértelmű a játékleírásból... légyszi segítsen, aki érti:
Adott hordához tartozó karaktert nem támadhatunk, ebből logikusan számomra az következne, hogy adott hordán belül sem támadhatja egymást két szövetség, ellenben békét köthetnek... Viszont, ha békét köthetnek, akkor mégiscsak támadhatják egymást...
Szóval most hogy van ez??
Köszi: Khetty
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 3
népszerűINf3rNo2Férfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
517. hozzászólás - 2008.09.30. 22:49:19 (Válasz Liadas #515 hozzászólására.)
nem véletlenül kérdeztem, ugyanis oda semmi sincs írva. és azért potyára nincs kedvem 5 papírt beküldeni. szóval?
Thordin (Végzeturak mesterei)
Pontszám: 5
népszerűINf3rNo2Férfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
518. hozzászólás - 2008.09.30. 22:50:31 (Válasz INf3rNo2 #517 hozzászólására.)
Idézet: INf3rNo2 - 2008.09.30. 22:49:19
nem véletlenül kérdeztem, ugyanis oda semmi sincs írva. és azért potyára nincs kedvem 5 papírt beküldeni. szóval?


ah megvan. én voltam a kretén, sorry.
Thordin (Végzeturak mesterei)
Pontszám: 5
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
519. hozzászólás - 2008.09.30. 23:05:56 (Válasz Khetty #516 hozzászólására.)
Idézet: Khetty - 2008.09.30. 21:55:48
Sziasztok!
Az alábbi kérdés számomra nem egyértelmű a játékleírásból... légyszi segítsen, aki érti:
Adott hordához tartozó karaktert nem támadhatunk, ebből logikusan számomra az következne, hogy adott hordán belül sem támadhatja egymást két szövetség, ellenben békét köthetnek... Viszont, ha békét köthetnek, akkor mégiscsak támadhatják egymást...
Szóval most hogy van ez??
Köszi: Khetty


Maga a játék programjából adódik ez az ellentmondás. A szövetségi rész nem azt nézi hogy két gyémánt szövetség akar békét kötni hanem azt hogy két szövetség.
Pontszám: 5.50
fórumozóSzinvFérfi
Végzetúr tehetség
137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
520. hozzászólás - 2008.09.30. 23:08:52 (Válasz Azirafael #511 hozzászólására.)
Idézet: Azirafael - 2008.09.30. 19:58:13
Ne haragudj de ez tényleg rosz hibás kérdés (nem én minősítettelek, de egyetértek a minősítéssel). Számos olyan Feist regény van amelyikben egyikük sem szerepel (a birodalom sorozat). Talán ha megnevezted volna a regényt amelyikre gondolsz... mondjuk szerintem alapvető igényesség lenne, ha legalább a szereplők teljes nevét kiirnád...


Szia!

Látod, nem értünk egyet. Én nem egy konkrét regényre gondoltam, hanem az összesre. De úgy látom, hogy se te, se az értékelő nem értette meg a kérdést. Nem beszélve arról, ha ismered a Feist regényeket, akkor tudhatnád, hogy csak egyikük nem Feist karakter.

A szereplők teljes nevének kiírása szerintem felesleges, egyértelműen beazonosíthatók. Aki tudja, ennyiből is fogja tudni a választ. Aki nem, az a teljes névből sem.
A hozzászólást Szinv módosította 2008.09.30. 23:10:19-kor
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője