Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kérdezz, és mi válaszolunk!
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
141. hozzászólás - 2008.09.24. 11:57:14
Crazymano: Lejárt már a 24 óra?

"Ha láthatatlanná válsz, legalább 24 óráig az is maradsz, csak utána tudod megszüntetni."
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 5
fórumozójohhaFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
142. hozzászólás - 2008.09.24. 11:58:16
Boccs ha már volt ilyen kérdés.

Mennyi ÉP alatt nem lehet portyázni?

Johha
Üdv. Johha
Pontszám: 5
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
143. hozzászólás - 2008.09.24. 12:07:17
15%
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
144. hozzászólás - 2008.09.24. 12:07:18 (Válasz johha #142 hozzászólására.)
Ha életpontod a maximális érték 15%-a alatt van, nem támadhatnak, és te sem támadhatsz olyat, akinek alacsony az életpontja.

Te akkor nem támadhatsz ha 1-re csökken a tied
Pontszám: 7.50
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
145. hozzászólás - 2008.09.24. 12:14:15
1 kérdés:
A játék a varázslatokat tárgyakként kezeli. Azt jelenti ez, hogy a varázslatokba is lehet fókuszkristályt tenni?
Pontszám: 5
népszerűorlaiiFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
146. hozzászólás - 2008.09.24. 12:17:18
Van egy küldetés "Vadászat során ejts el 3 apró szörnyet!" amit nem nagyon értek. Milyen szörnyet kell levadászni? Mert akármit ejtek el nem nagyon akar előrébbb haladni a küldetés.
Pontszám: 5
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
147. hozzászólás - 2008.09.24. 12:18:48
Idézet: orlaii - 2008.09.24. 12:17:18
Van egy küldetés "Vadászat során ejts el 3 apró szörnyet!" amit nem nagyon értek. Milyen szörnyet kell levadászni? Mert akármit ejtek el nem nagyon akar előrébbb haladni a küldetés.


3 bármilyen szörnyet, aminek a neve előtt az "apró" jelző áll.
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 5
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
148. hozzászólás - 2008.09.24. 12:19:19 (Válasz orlaii #146 hozzászólására.)
majd a 4. szinttől tanulhatod a csapdakészítést és akkor lehet lesz teljesíteni
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
149. hozzászólás - 2008.09.24. 12:20:33
Idézet: Tile - 2008.09.24. 08:15:10
ha játszok akkor nem fórumozhatok ugyanis a kettő egyidőben nem mükszik ez ilyen fog maradni ?
A másik a a pihenésnél írva van a védelemre 10 % de a láthatatlanságnál a +10 mindenre meg még a szintektől is függő pluszok azok %-ok vagy pontok ? Mert itt nincs kiírva hogy %

Van 1 hiba, hogyha külön ablakban megnyitod a fórumot és a játékot, belépsz az egyikbe, kidob a másik. Ezt hamarosan javitjuk. Addig is, javaslom, amikor a játékot elinditod, a játékból a Fórum gombbal nyisd meg a fórumot, akkor nem fog kidobni.
A láthatatlanságnál a plusz az nem százalék, hanem konstans.

Idézet: Sztavrogin - 2008.09.24. 09:17:49
Üdvözletem!
A játékosok által kútba öntöt enregia 100% vagy 50% százaléka jelenik meg a kútban?
Egy időre eltűnt a kutunk, visszajött 800 LE vel, és itt egy kis kimutatás:

Húha, ez nekem kicsit komplikált, össze tudod valahogy rövidebben, érthetőbben foglalni a problémát? Illetve, mondok valamit elöljáróban.
Ha valaki belép a szövetségbe, és elkezdi tölteni a kutat, akkor minden, amit beletöltött, egy az egyben belekerül a lélekkútba, és beszámítódik nála az összes építésbe, DE ez az építés a lélekkútnál nem jelenik meg (mivel az már fel van építve). Lehet, hogy a probléma innen származik.
Irhatsz privát üzenetet is.

Idézet: Iandor - 2008.09.24. 10:44:22
Hallo!
Hogy lehet, hogy békét kötött két-két 2. szinten lévő szövetség, amikor ez a leírás szerint csk a 10.szinten lehetne???
Köszi

Békét kötni lehet bármikortól, a hadüzenetre van minimum szintkorlát.

Idézet: Necronis - 2008.09.24. 12:14:15
1 kérdés:
A játék a varázslatokat tárgyakként kezeli. Azt jelenti ez, hogy a varázslatokba is lehet fókuszkristályt tenni?

Magasabb szinten lesz olyan fókuszkristály, amit varázslatba lehet rakni, ezeket még nem lehet. Minden fókuszkristálynál le van irva, milyen típusú tárgyba lehet belerakni.
Pontszám: 3
fórumozóSatesz2Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
150. hozzászólás - 2008.09.24. 12:21:12
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy..." mi alapján számoljátok a sebzéseket?"Mert a TF-en ugye a fegyvereknek van egy adott sebzése,3d3+2 stb. és ehhez még hozzájönnek egyéb bónuszok,....szóval ott azért nagyjából lehet kalkulálni,hogy az ember mekkorát sebez.Tudjuk ugye azt is,hogy sebzésünket csökkenti az ellenfél védelmének nagysága,ügyesség béli szinkülönbség stb.
De itt,még nem tudtam rájönni milyen logika alapján számolódik ki a sebzés.Volt akin a varázslatom 33-at sebzett.Mert ugye taum és IQ függő.Da hogy lehet hogy az,aki összvisz 2 pontot adott a tulajdonságaira,nincsenek spéci cuccai,nem láthatatlan,még páncélja sincs,csak egy alap buzogánya,az 8-at sebződik,és mindennek a fejében még jól el is páhol,és elvesz tölem 54 LE-át. Ez kicsit megdöbbentő. Vagy nem????? :-))
Pontszám: 5
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
151. hozzászólás - 2008.09.24. 12:43:56 (Válasz Satesz2 #150 hozzászólására.)
A harc pontos képlete nem publikus, ahogy azt már többször leírtuk. A sebzésedet elsősorban a fegyvered sebzése és az erőd határozza meg. A varázslatoknál az IQ határozza meg, hogy bejön-e a varászlat. Ha nem jön be, akkor is sebezhet, csak nagyon keveset. Az említett példádban nem jött be a varászlatod, ezért sebzett keveset. És ahogy máshol már leírtuk: pár tulajdonság különbség nem fogja azt jelenteni, hogy biztosan győzöl. Az csak pár %-ot ad a győzelmi esélyedhez.
Pontszám: 5
fórumozóNomborFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
152. hozzászólás - 2008.09.24. 12:56:37
Sziasztok!
Épp most tűnt el 233 LE-m nyomtalanul. Illetve majdnem nyomtalanul, a karakterlapon látom hogy sebződtem, és látom az elvesztett LE-t is, tehát feltehetőleg bejött hozzám valaki. Az eddigi csaták között viszont semmi. Bug? Remélem nem max 14 csata lehet a listában...de ha mégis, már soha nem tudom meg ki támadott meg?
És akkor már még egy kérdés, mégis hogy szerezzek varázslatot mikor nem éppen olcsó és a "kb. 50-50% esély" mellett 15 csatából 13-szor kikapok? Menjek láthatatlanul egy hétig? Vagy mostantól örökké?
Pontszám: 5
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
153. hozzászólás - 2008.09.24. 13:08:17 (Válasz Nombor #152 hozzászólására.)
Szinte kizárt, hogy csak úgy elvesszen a lélekenergia. Az LE gyűjtésre pedig több taktika van. Pl. megvárod m0g lesz sok cselekvéspontod, és egyben minél gyorsabban elvadászod, közben nem portyázol, és egyből megveszed a varázslatot. Még jobb, ha mindezt olyan időpontban csinálod, amikor kevesebben játszanak.
Pontszám: 5
fórumozóSatesz2Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
154. hozzászólás - 2008.09.24. 13:13:16 (Válasz Zoli #151 hozzászólására.)
Szia!Köszi hogy válaszoltál!....én,ezt amit írsz, valahol meg is értem.Viszont ami kicsit bosszantó,hogy ugyebár a cselekvéspont nem töltődik pihenés alkalmával,mert "időzáras".Szóval nem lehet csak úgy órákig gyilkolászni errefelé,bármennyire is bejön ez a játék az embernek,bármennyire szeretne több időt itt eltölteni.Nem lehet.Vagyis,ha nincs CSP,akkor nem tudsz LE-t szerezni,csak pihensz,és visszajössz 24 óra múlva,hogy újra játszhass pár órát.Ezek után úgy vélem,hogy a LE,az egy nagyon könnyen megszerezhető dolog ebben a játékban.Szinte percek alatt az ember ölébe hullik....Nem is kell érte szinte semmit tenni.Háááát...ha így nézem a dolgokat,akkor tényleg igazad van.Elvégere mi az a kb. 4000 LE pont amennyivel többet költöttem mint a másik karakter,hogy jó eséllyel győzhessek.Szinte semmi.Az ember 4000 LE-t pár perc alatt összeszed és hajrá....VAgy mégsem?Mert ugyebár az igaz,hogy 1-2 pont különbség nem számít, de öszességében 7 pont az kellene.Mert egy 4-el nagyobb IQ,és egy 3-mal nagyobb taum. után az ember nem azt várja,hogy egy alap értékekkel rendelkező karakteren 33 helyett 8- at sebez.Alap értékekkel bíró karakter.Páncél nélkül.Ez így nem korrekt. Sebezzek 24-et.De ne 8 at. Eleve a varázslat 11-33 sebzésű.Hogy sebezhet a minimumnál kisebbet?
Pontszám: 3.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
155. hozzászólás - 2008.09.24. 13:19:37
A varázslatokat hogy lehet aktiválni? Smaragd vagyok, 2. szintű, vettem energialövedéket. Hogy kipróbáljam, megnéztem egy portyában, de nem használta a karakter (maxon van a VP). Hogyen állítsam be, hogy használja is?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3
kedvelt tagQpicaFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
156. hozzászólás - 2008.09.24. 13:21:27
minden valamirevaló játékban vannak úgynevezett "félresikerült", "balszerencsés" vagy egyenesen "önmagára is veszélyes" támadó akciók. Egy helytelenül alkalmazott varázslat vagy egy rosszul meglendített fegyver könnyen a használója ellen fordulhat a várt hatás helyett. Ezenkívül szerintem minden teremtmény, pláne egy végzetúr rendelkezik ellenáló képességgel és hajlammal is. Nem csak birka módjára tűri az ütleget...
Asztali szerepjátékban írott szabályok vannak például a 01 dobásra.
ex GRD
Pontszám: 7.50
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
157. hozzászólás - 2008.09.24. 13:26:17
satesz2: nem akarlak elkeseríteni, de a győzelemre max 80% esélyed lesz mindig, tehát lehetsz akármennyire is jobb a másiknál, 100-ból 20-szor veszíteni fogsz...
Pontszám: 5
fórumozóSatesz2Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
158. hozzászólás - 2008.09.24. 13:36:10 (Válasz atua #157 hozzászólására.)
..én sem akarok mindig győzni ,az úgy nem is lenne érdekes....na de ugye a realitás talaja ....
Egyébként imádom ez ta játékot..... ...
Pontszám: 5
fórumozóNomborFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
159. hozzászólás - 2008.09.24. 13:46:06 (Válasz Zoli #153 hozzászólására.)
Szia, köszi hogy válaszoltál.
Ahogy írtam, nagyon úgy néz ki hogy nem csak úgy eltűnt a LE, hanem beportyázott hozzám valaki.
Ugyanakkor az eddigi csaták között nem jelent meg semmi. Gondolom nem maximum 14 eddigi csatát mutattok - vagy tároltok - akkor pedig valami hiba van.
Pontszám: 5
népszerűAislingNő
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
160. hozzászólás - 2008.09.24. 13:48:51
Elnézést ha már kérdezték, de a játékosok által írt kvíz kérdéseknél csupán akkor van lehetőség minősíteni, ha még NEM válaszoltam, így amennyiben a kérdés pl. hibás, akkor nem tudom ezt hozzáfűzni, viszont amíg nem válaszoltam, nem tudom róla, hogy a kérdező által megjelölt válasz hibás... megoldás?
A hozzászólást Aisling módosította 2008.09.24. 13:49:32-kor
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!