Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kérdezz, és mi válaszolunk!
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1301. hozzászólás - 2008.10.24. 12:18:20 (Válasz Ricardo #1300 hozzászólására.)
Salem!

Jól emlékszel 12. szinttől elérhető a hordaparancsnok.
Az Orákulumot én is elpasszolom...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvencTrevellerFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1302. hozzászólás - 2008.10.24. 12:22:39
Üdv!
kérlek írjátok meg, milyen sebességgel gyógyul a karakter!
Azt tudom, hogy fontos benne az max ÉP-d, meg hogy pihensz, vagy nem, de pontos infót sajna nem tudok..., a vadászatok során nagyon fontos lenne tudni! köszi
Pontszám: 5
irritálósunaiFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1303. hozzászólás - 2008.10.24. 12:48:20
Lehetne-e par gondolatot szentelni a 'Szerencse'-erteknek (esetleg egy kulon topikot?), mert en pl. nem vagyok senkivel szovetsegben, es ha jol ertem, akkor igy nem is kaphatok semmifele Szerencse-erteket, noha ez kulonfele helyzetekben igen jol johet. Mar lattam olyat, hogy valaki egymagaban epit egy szovetseget, csakazert, hogy a Szerencse-pontokat megszerezze. Ez lenne az egyetlen megoldas??? Pls help, eloszor is megerteni, hogy miert jo ez a Szerencse pontok, mibe kerul, mit er, es hogy van-e barmilyen mod, ami modon egy szolo jatekos ilyet szerezhet...
Pontszám: 5
népszerűPacalpörköltFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1304. hozzászólás - 2008.10.24. 12:54:50
A vezetőkészség szakértelemnél a leírás szerint minden 5 szint egy további lény befogását teszi lehetővé.
Ez konkrétan 1.-5.-10. szintet jelent vagy 1.-6.-11. szintet?
Arius - Nyugdíjas Klub
Pontszám: 5
kedvencInsaneFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1305. hozzászólás - 2008.10.24. 12:56:12
Lehet hogy volt már kérdés, de nem találtam rá választ a fórumok és helpek átböngészése során. Arról van szó, hogy pár napja amikor kezdtem nagyjából 30 VD során 3 kiégett őskő esett, azóta kb 150 alatt egy sem. Mi lehet a probléma?

a.) Szerencsés voltam az elején.
b.) Peches vagyok azóta.
c.) 3 a max ami nálam lehet (esetleg minél több van annál kisebb az esélye a találásnak)
d.) Valamit rosszul csinálok.
e.) Egyéb
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1306. hozzászólás - 2008.10.24. 12:58:08
Szervusztok!

Insane: Az elején hihetetlen mázlid volt.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 6
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1307. hozzászólás - 2008.10.24. 13:07:31 (Válasz sunai #1303 hozzászólására.)
Idézet: sunai - 2008.10.24. 12:48:20
Lehetne-e par gondolatot szentelni a 'Szerencse'-erteknek (esetleg egy kulon topikot?), mert en pl. nem vagyok senkivel szovetsegben, es ha jol ertem, akkor igy nem is kaphatok semmifele Szerencse-erteket, noha ez kulonfele helyzetekben igen jol johet. Mar lattam olyat, hogy valaki egymagaban epit egy szovetseget, csakazert, hogy a Szerencse-pontokat megszerezze. Ez lenne az egyetlen megoldas??? Pls help, eloszor is megerteni, hogy miert jo ez a Szerencse pontok, mibe kerul, mit er, es hogy van-e barmilyen mod, ami modon egy szolo jatekos ilyet szerezhet...


A szerencse-pontok az építkezésért járnak. Az alábbiakban a leírás:

"A szerencse az a tulajdonságod, amelyet tudatosan, lélekenergiából nem tudsz úgy fejleszteni, mint a többi tulajdonságodat. A szerencséd automatikusan növekszik, fejlődik, ha egy szövetségi épületet építesz. A szerencse számos dologban számít, mint például:
- A harcban a véletlen dönti el, ki üt elsőnek, ezt azonban befolyásolja a szerencse tulajdonságod!
- A harcban mindig van egy minimális és egy maximális találati esély: a legnagyobb harcos ütése is mellémehet néha, és a legügyetlenebb harcos is bevihet egy találatot. Ha a szerencsésebb vagy az ellenfelednél, a te maximális találati esélyed nő, az ellenfél minimális találati esélye pedig csökken.
- Az igazán szerencsés végzeturak gyakrabban találnak az átlagosnál nagyobb méretű, és így több lélekenergiát adó szörnyeket.
- A térkapun átlépő borzalmas szörnyektől néha különleges relikviákat zsákmányolhatsz. A szerencsésebbek gyakrabban..."
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1308. hozzászólás - 2008.10.24. 13:10:37 (Válasz Treveller #1302 hozzászólására.)
Idézet: Treveller - 2008.10.24. 12:22:39
Üdv!
kérlek írjátok meg, milyen sebességgel gyógyul a karakter!
Azt tudom, hogy fontos benne az max ÉP-d, meg hogy pihensz, vagy nem, de pontos infót sajna nem tudok..., a vadászatok során nagyon fontos lenne tudni! köszi


Én pontos számítást nem tudok mondani, azt a matekosoktól kell kérned, viszont az is fontos, hogy prémiumos vagy-e vagy sem... az is belejátszik az ÉP-regenerálódásába...
Ha ez segít valamennyit, akkor az én esetem az alábbi: prémiumos vagyok, nekem kb két óra kell ahhoz, hogy az ÉP-m a felére töltődjön pihenés közben.
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1309. hozzászólás - 2008.10.24. 13:13:04 (Válasz Insane #1305 hozzászólására.)
Idézet: Insane - 2008.10.24. 12:56:12
Lehet hogy volt már kérdés, de nem találtam rá választ a fórumok és helpek átböngészése során. Arról van szó, hogy pár napja amikor kezdtem nagyjából 30 VD során 3 kiégett őskő esett, azóta kb 150 alatt egy sem. Mi lehet a probléma?

a.) Szerencsés voltam az elején.
b.) Peches vagyok azóta.
c.) 3 a max ami nálam lehet (esetleg minél több van annál kisebb az esélye a találásnak)
d.) Valamit rosszul csinálok.
e.) Egyéb


Alap esetben 2% esélyed van arra, hogy kiégett őskövet találj! Ha 4-es szintre érsz, akkor a szakértelmek fejlesztésével elérhetővé válik a szubtéri érzékelés, ha ezt fejleszted, nő az esélye, hogy gyakrabban találj kiégett őskövet.
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 6
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1310. hozzászólás - 2008.10.24. 13:21:24
Üdv!
Érdeklődnék az felöl,hogy miért van az,hogy egy olyantól kapok ki,akinek nincs semmije,én meg teljesen fel vagyok fegyverezve?
A másik meg az lenne,hogy a varázspont az mire jó,és hogy lehet használni? (már említettem, hogy most kezdtem,és lehet hogy ezek nagyon alap kérdések de én nem tudom)
Aválaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólást Rammstein módosította 2008.10.24. 13:26:15-kor
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5
kedvencInsaneFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1311. hozzászólás - 2008.10.24. 13:27:21 (Válasz Khetty #1309 hozzászólására.)
Köszönöm így értem, mondjuk annyira nem mázli, mert mint látszik kiegyenlítődik (fránya nagyszámok törvénye ). Őskő pedig csak akkor lesz belőle, ha szerzek még mellé - ami nem valószínű-

HP reg kérdése, némi számolgatás után arra jutottam hogy a legvalószínűbb az, hogy minden extra nélkül 24 óra alatt maxba gyógyulsz. (kevesebb idő alatt, nyilván időarányosan kevesebbet) Pihenéssel 8 óra alatt (3* szorzó), további bónuszokat még nem volt alkalmam kitapasztalni. Khetty által leírtak alapján 2* bónusz jár a prémiumosoknak.

Rammstein: A kérdésed első felével már találkoztunk majdnem mind. Én pl rendszeresen kapok ki olyantól aki egy szál alap fegyóval 140 SZK összeggel bóklászik, mig nekem 155 fölötti összegem, ill páncélom meg pajzsom is van, plusz minden csilli villi, valamint energiatüske. Szal ezt úgy hívják random. A VP pedig varázslatokra kell, 3. ( a smaragd vagy 2.) szinttől tudsz varizni.
A hozzászólást Insane módosította 2008.10.24. 13:39:21-kor
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1312. hozzászólás - 2008.10.24. 13:33:36 (Válasz Rammstein #1310 hozzászólására.)
Idézet: Rammstein - 2008.10.24. 13:21:24
Üdv!
Érdeklődnék az felöl,hogy miért van az,hogy egy olyantól kapok ki,akinek nincs semmije,én meg teljesen fel vagyok fegyverezve?
A másik meg az lenne,hogy a varázspont az mire jó,és hogy lehet használni? (már említettem, hogy most kezdtem,és lehet hogy ezek nagyon alap kérdések de én nem tudom)
Aválaszokat előre is köszönöm!


Több oka lehet a vereségnek:
a.) 2-nél többször támadtál 60 perc alatt, ami minden alkalommal -10%-ot von a tulajdonságpontjaidból
b.) nem csak a felszerelés számít, hanem a tulajdonságpontokat is fejlesztened kell (lehet, hogy alacsony a védelmed, vagy a támadásod és ezért nem tudod kivédeni a csapásait vagy nem tudod eltalálni)
c.) ha magasabb szintű (még ha gyengének tűnik is a felszerelése) nagy valószínűséggel el fog verni
d.) és van ez a fránya random, ami tényleg vicces, mert előfordul, hogy -50%-kal is nyerek, egy olyan ellen, akiről azt hiszem le fog csapni végre, de teljesen kipihenten veszítek olyan ellen, akinél ez elképzelhetetlen az adatlap alapján

Varázspontok:
Ha 1. szintű vagy még semmire se tudod használni! Ha 2-es szintű vagy és varázsló, akkor (ha megveszed a varázslatot), akkor abból használódik el a varázslat költsége... ha nem vagy varázsló, csak 3-as szinten tudod használni!
A hozzászólást Khetty módosította 2008.10.24. 13:35:03-kor
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1313. hozzászólás - 2008.10.24. 13:55:20 (Válasz Byzon #1301 hozzászólására.)
11. szintem már jön a hordaparancsnok.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1314. hozzászólás - 2008.10.24. 14:00:45 (Válasz Pacalpörkölt #1304 hozzászólására.)
Idézet: Pacalpörkölt - 2008.10.24. 12:54:50
A vezetőkészség szakértelemnél a leírás szerint minden 5 szint egy további lény befogását teszi lehetővé.
Ez konkrétan 1.-5.-10. szintet jelent vagy 1.-6.-11. szintet?



Inkább az előbbi. Konkrétan minden öttel maradék nélkül osztható szám után nő eggyel a befogható állatok száma. 0-4 szintű vezetőkészség: 1 állat, 5-9: 2 állat, 10-14: 3 állat, stb.
Pontszám: 5
népszerűtlenAlied111Férfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1315. hozzászólás - 2008.10.24. 14:18:27
Valaki a játékba megírná nekem hogy kik az adminok???
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1316. hozzászólás - 2008.10.24. 15:01:50 (Válasz Alied111 #1315 hozzászólására.)
Minden adminnak a fórumneve pirossal íródik ki. Ezalapján könnyen megtalálod Őket.
Pontszám: 5
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1317. hozzászólás - 2008.10.24. 15:15:48 (Válasz Khetty #1312 hozzászólására.)
Arrasikeresen rájöttem hogy a töb támadás lecsökkenti a képességeimet. Teljesen alap embertől kaptam ki,én meg fel vagyok fegyverezve. Szerintem érdekes,de mindegy...a játék élménye ennek ellenére megmarad
Köszönöm a kimerítő válaszokat
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 5.50
fórumozóZolika761Férfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1318. hozzászólás - 2008.10.24. 16:10:21 (Válasz Rammstein #1317 hozzászólására.)
Én feléptem a 11 szintre ugye teljesen meggyógyultam,előtte lenyomtam 50 vadászatot tehát nem voltam fáradt mondom szétütök a 8 szintüek között (11 szintű fegyver meg ami kell) erre az első két támadásomnál ugy kikaptam mint a szél (köztünk évő tulajdonság összeg nem kevesebb mint 80 volt). Egyáltalán nem bántott hogy kikaptam ilyen a random, még örültem is az ellenfélnek legyen mivel dicsekedni
Pontszám: 8.33
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1319. hozzászólás - 2008.10.24. 17:06:34
Hali!

Látom elég sokan sírnak, hogy kikapnak a gyengébbek ellen....amiket leírtok, az a különbség 0!!!!!!!
Az elején amikor kezdtem, full tapasztalatlanként, én is idegeskedtem, hogy nekem 145 volt a TÖ(tulajdonságösszeg), neki 140 és mégis kikaptam. Csak mellesleg elmondom, hogy én 216-os tul összeggel, ősköves cuccokkal, 8-as szintüként támadom a 165-170 körüli TÖ-vel rendelkező embereket, akiknek rosszabbak a cuccaik és most már 10-ből 1x kikapok, max 2-szer, de lehet hogy eddig csak mákom volt. Úgyh ha valaki úgy gondolja, hogy 10tulajdonságösszeg különbség feljogosítja a háborgásra, akkor most már lehet fogalma arról, hogy mégis mekkora különbség kell, hogy majdnem mindig nyerjen!
Úgyh csak tápoljátok magatokat!
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
közellenségNopicuraFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
1320. hozzászólás - 2008.10.24. 17:23:27
Hogyan lehet állatom?
Pontszám: 1.67
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!