Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kérdezz, és mi válaszolunk!
fórumozóLoonaNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
561. hozzászólás - 2008.10.01. 21:18:31
Ciasztok. Tegnap kezdtem a játékot, még kismértékben sem látom át / /, pont ezért van pár kérdésem. Első: vettem a Lélekkufárnál fókuszkristályokat, pajzsot és vértet.....a fegyverembe beletettem három fókuszkristályt, de rájöttem, csak egyet lehet, a többi kettőt behelyezte nekem automatice a pajzsba és páncélba. Ez így oké, majd legközelebb jobban figyelek, mit hová, mennyit teszek. A gond csak az, hogy mióta megvannak a cuccaim, sem használom őket a csatában, legalábbis nincsenek feltüntetve sem a karilapomon, sem a csatajelentésnél....:S Csak egy szál fegyó, és kész. Hogyan és hol tudom használatba helyezni a cuccaimat? Másik: Hol tudok varázslatokat tanulni? Mert itt is és a játékleírásban is olvastam, hogy ez lehetséges, viszont még nem találtam meg sehol az erre vonatkozó utasításokat, lehetőséget. Köszönöm előre is a választ.
Minden relatív.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
562. hozzászólás - 2008.10.01. 21:28:12 (Válasz Batu #554 hozzászólására.)
Idézet: Batu - 2008.10.01. 19:26:12
A küldetés szerint el kellene ejtenem 3 apró szörnyet, viszont már napok óta nem jön egy sem. Lehet, hogy 5-dik szinten már nem jönnek apró szörnyek és buktam a küldetést?


Ne dobd el. Én vagyok az élő példa, hogy jön 5. szinten is apró szörny. A mai napon 11-nek (!) is lélekenergiáját vettem.
Bár minél magasabb az szerencséd, az esélye annál kisebb. Nekem nyolcassal sikerült a fenti bravúr.
A hozzászólást Balor módosította 2008.10.01. 21:40:05-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
563. hozzászólás - 2008.10.01. 21:34:46 (Válasz Loona #561 hozzászólására.)
Tárgyak használata: ott van az a karakterlapon, csak kicsit lentebb, klikk rá, és máris felvetted. Varázslás: Ha smarags hordás vagy 2., ellenkező esetben 3. szinten vásárolhatsz a lélekkufárnál lélekenergiáért. Használata (majd): lásd tárgyak használata
Egy jótamács: olvasd el a játékleírást, nem véletlenül van. Ez utóbbi minden új játékosnak ajánlott, hasznos, és bizony alap is lenne.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
564. hozzászólás - 2008.10.01. 21:37:29 (Válasz Rius #548 hozzászólására.)
Erre azt hiszem -Miklós írta valahol- külön szakértelem van, magától (tudtommal) nem gyógyul.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagRáksiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
565. hozzászólás - 2008.10.02. 01:00:40
Egy kérdésem "Azonnal töröljétek" értékelést kapott?

Hány pár lába van a folyami ráknak? 3; 4; 5; 6

Legjobb tudomásom szerint a rákoknam min. 5 pár láuk van. A folyami rákoknak pont ennyi, azaz 5. Ezt is jelöltem be. Ennek ellenére miért kell törölni?

Ezen a képen meg is lehet róla győződni arról, hogy nem a levegőbe beszélek (természetesen az ollók lábak!):
http://www.bhm.hu/%C9rdekess%E9gek/images/tavak/rak.jpg

Fontosnak tartom még megjegyezni, hogy a kérdés megoldása nem igényel nagy nyomozómunkát. Egyszerűen folyami rák képre kell keresni, és meg kell számolni a lábak számát.
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
566. hozzászólás - 2008.10.02. 09:00:11
Az állat akkor gyógyul, ha van 9-es tanulásod, amikor előjön asebgyógyítás, és ugye azt is nyomod.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
567. hozzászólás - 2008.10.02. 09:04:57 (Válasz Ráksi #565 hozzászólására.)
Mert már szerepelt a kérdésed. Napokkal ezelőtt találkoztam ilyen kérdéssel.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvelt tagKoloradFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
568. hozzászólás - 2008.10.02. 09:47:22
Üdv!

Ugye attól még hogy befogtam - szabadon engedtem egy szörnyet sikerülhet másikat befognom?
Pontszám: 5
fórumozóLagolitFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
569. hozzászólás - 2008.10.02. 10:00:16
Üdv!

A Kiégett őskövek csak akkor töltődnek fel ha veszek őskövet? Mivel most is van őskövem és mellette 2 lemerült, mégse töltődnek fel.

Előre is köszönöm a választ.
Pontszám: 7.50
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
570. hozzászólás - 2008.10.02. 10:01:19 (Válasz Kolorad #568 hozzászólására.)
Idézet: Kolorad - 2008.10.02. 09:47:22
Üdv!

Ugye attól még hogy befogtam - szabadon engedtem egy szörnyet sikerülhet másikat befognom?


Igen. Bár azt nem tudom, hogy az első próbálkozásra volt-e valami extra bónusz, mindenesetre a többi a szakértelemnél leírt eséllyel jön.

Én a másodikat engedtem már el.
Pontszám: 5
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
571. hozzászólás - 2008.10.02. 10:02:59 (Válasz Lagolit #569 hozzászólására.)
Igen, akkor töltődnek fel, amikor újat veszel.

De amikor elköltöd, nem változnak vissza kiégetté.
Pontszám: 5
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
572. hozzászólás - 2008.10.02. 10:07:38
Üdv!

szinguláris ismeretekel kapcsolatban kérdezném, ha 10 (40%al több tp) akkor ha 3at kapnék ehelyett kapok 4et és 20%-om van arra hogy ez 5 legyen?
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 5
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
573. hozzászólás - 2008.10.02. 10:17:15
KVÍZ: Kérek mindenkit, hogy a kvízes dolgokat a PANASZOK > KVÍZ topicba legyen szíves írni. A jövőben minden más topicból törlöm a kvízre vonatkozó kérdéseket. Ha valaki nem érti, hogy a kérdése miért lett elutastva, az először olvassa el Miklós írását a Panaszok > A kvíz értékelésének rendszeréről pont alatt. Ha még ezután sem érted, akkor a kvíz topicban tudod megkérdezni, és a kvízesünk válaszol, ha van ideje, és érdemleges kérdésnke találja.

Idézet: Kolorad - 2008.10.02. 09:47:22
Ugye attól még hogy befogtam - szabadon engedtem egy szörnyet sikerülhet másikat befognom?


Igen. Amíg nincs maximális számú szörnyed (vezetőkészség), addig mindig próbálsz elfogni.

A küldetés szerint el kellene ejtenem 3 apró szörnyet, viszont már napok óta nem jön egy sem. Lehet, hogy 5-dik szinten már nem jönnek apró szörnyek és buktam a küldetést?


Apró szörny minden szinten jöhet, tehát a küldetés mindig teljesíthető.

A kedvencem, azaz a befogott szörnyem sebződött egy portyán. Hiába vidítottam fel (javítottam LE-ből a morálját maximumra) és küldtem el pihenni, csak nem gyógyul. Hogyan lehet gyógyítani az állatomat?


Ahogy már mások is írták, erre van külön szkértelem. 2 szörnynek pedig potn ekkor van haszna, amíg az egyiket gyógyítod a szakértelemmel, viheted a másikat harcolni.

Van egy dolog amit nem értek miért van. A szövetségben csak egy embernek tudok segítséget nyújtani a hétből. Akinek kéne, annak nem tudok és bosszant a dolog, hogy semmit se tudok/tudunk tenni érte. Nem tudja valaki miért nem tudom segíteni a klántársam?


Segítséget csak alacsonyabb szintűnek tudsz nyújtani. Ez sajnos kimaradt a leírásból, pótoljuk.

A Szövetségnél nem jelenik meg nekem a segítség oldalon a listbox hogy kinek akarok segíteni. Ez miért lehet?


Ld. az előző választ.

szinguláris ismeretekel kapcsolatban kérdezném, ha 10 (40%al több tp) akkor ha 3at kapnék ehelyett kapok 4et és 20%-om van arra hogy ez 5 legyen?


Pontosan így van.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
574. hozzászólás - 2008.10.02. 10:17:51 (Válasz Petrus #571 hozzászólására.)
Vagy ha van ősköved, és kisütöd a lélekkutat, akkor a kiégettekből is őskő lesz.
(Ebben nem vagyok 100%-ig biztos, ha valaki igen erősítsen/cáfoljon meg).
Pontszám: 5
fórumozóLagolitFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
575. hozzászólás - 2008.10.02. 10:25:42 (Válasz Petrus #571 hozzászólására.)
Köszönöm a választ
Pontszám: 7.50
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
576. hozzászólás - 2008.10.02. 10:38:05
hm...

Nem teljesen értem a Tp képletet. Hogy lehet az, h TP ből nem kapok egy győztes csata után, miközben még lélekenergiát is zsákmányoltam?
Pontszám: 5
utáltkannibaliFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
577. hozzászólás - 2008.10.02. 11:27:02
Hali!

Elvállaltam egy küldetést:
Keressem meg Drakint.

Mit kell tennem ebben a küldetésben? Hogyan találjam meg???
Pontszám: 3
kedvelt tagKoloradFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
578. hozzászólás - 2008.10.02. 11:29:43 (Válasz kannibali #577 hozzászólására.)
Olvasni a fórumban, mivel kb 20 an tették ezt a kérdést fel...
Pontszám: 6
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
579. hozzászólás - 2008.10.02. 11:38:33 (Válasz BaalCain #576 hozzászólására.)
Erre egyszer már válaszoltam. Sokan támadták már ugyanabban az órában, ezért a lehetséges TP-nek és LE-nek csak X %-át kapod érte. Ha mondjuk 1 TP lett volna, és csak 40%-át kapod, az nulla, de a LE-ja X %-a több mint nulla, ezért ez jár (feltéve, hogy nem nullán ült).
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 8.75
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
580. hozzászólás - 2008.10.02. 11:48:21
Azt meg lehet tudni hogy melyik épület melyik szintje mennyibe fog kerülni?

az előre tervezés szempontjából mindenképp hasznos és fontos is lenne
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője