Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kérdezz, és mi válaszolunk!
fórumozóKandriskaFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
461. hozzászólás - 2008.09.29. 21:46:31
szerintem is végleg tiltani kéne az ilyet. Most őszintán ha akárhányadik helyre visszasorolják akkor ugyis kezdi előlről csak más formában a csalást. A vér nem válik vízzé.


ha már itt tartunk azt sem gondolom egészen fairnek hogy azok is játszhatnak a játékban akik részt vettek a tesztelésében.
A hozzászólást Kandriska módosította 2008.09.29. 21:50:01-kor
Pontszám: 5.80
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
462. hozzászólás - 2008.09.29. 21:56:27 (Válasz Kandriska #461 hozzászólására.)
Lol. Én már akkor vezettem a LE rablás listát mikor sehol nem volt "multi". Ráadásul a lelkiismerem is tiszta, hiszen nem én csináltam a karikat. 'Mosom kezeimet'

De nem flamelek tovább, úgyis felesleges, aki az 1000. helyen áll, az úgyis csak annyit lát ebből, hogy 'na igen azért volt 1. mert multizott' Nekem az a véleményem, hogy nagyon sok feltűnően gyanús karival találkoztam + körbenéztem ma délelőtt a toppos szövikben (első 25), és nem kevés karit láttam ami kb alap fegyó, vmi gagyi páncél, gagyi pajzs, 10-12k építés 150 TÖ ami mind kb szerencse, ha ez nem multi, akkor semmi Csak ez építő rabszolga, és szerintem kicsit nagyobb előny, mert 10+k-t rakott be mások helyett építésbe, mint az én kb 3-4k rabolt LE-m, amiért nekem már le kellett valamit tennem előtte az asztalra. Igazából csak remélem, hogy nem belőlem akartak precedens gyártani, és valóban próbálták kiszűrni az ilyeneket. Persze nem kergetek légvárakat
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
463. hozzászólás - 2008.09.29. 21:59:19
Egyetértek, az épitő rabszolgákat is mind kizárnám. Nagyon egyszerűen lehetne őket szűrni: építeni a szerzett LE csak egy bizonyos százalékát, mondjuk 75%-át lehet max. Ha nem rabszolga, akkor úgyis elkölt másra belőle (pl. a Miklós által írt építős stratégiában rámegy a szakértelmekre), ha pedig igen, akkor csak épít.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ravenwood kitiltása
464. hozzászólás - 2008.09.29. 22:00:43 (Válasz tramenes #458 hozzászólására.)
Van abban valami, amit mondasz...
De -mint Miklós írta- a helyzet súlyosságától függ a büntetés mértéke, és ha tényleg "csak" 3k LE-ról van szó, akkor a teljes kitiltás súlyos lenne.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
465. hozzászólás - 2008.09.29. 22:10:31 (Válasz Ravenwood #462 hozzászólására.)
Ha "ennyiért" végleg kitiltanának, az számomra azt jelentené, hogy nincs foganatja annak, amit Miklós írt a hírek topicba (mérték). Ezesetben -őszintén bevallom- elég erősen elgondolkoznék azon, hogy én is abbahagynám a játékot (és ezt most nem csak azért mondom, mert szövetségi társamról van szó).
Pontszám: 3
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ravenwood kitiltása
466. hozzászólás - 2008.09.29. 22:13:43 (Válasz Balor #464 hozzászólására.)
Igen de az a 3k LE azért fiadzott is (korai, instant, nagymértékű játékelőny).

A másik meg az hogy az ilyen instant előnyök bele vannak ám egyébként kalkulálva a játékmenetbe, szabályos úton is lehet szerezni egyszerre sok LE-t: Ahogy Leanthil írta 500 őskő kisütésével 2. szinten 1500 LE-t lehet szerezni teljesen szabályosan!!! De ahhoz meg kell előtte venni az 500 őskövet -ami itt a lufikból ki lett ütögetve az 1000 őskönyi LE (illetve nem is, mert havonta csak 1X max. 500 őskövet lehet kisütni); vagyis ha kicsit leegyszerűsítjük Ravenwood 1000 őskövet nem vett meg 14e Ft értékben.

A rabszolgázást a Beho nem azért tiltja mert nem etikus hanem azért hogy azok a játékosok akik gyors instant fejlődést akarnak azok fizessenek is érte. Ha ezt meg lehet szerezni ingyen is ilyen-olyan technikákkal ki az a világbolondja aki ezekután fizetne érte?!
A hozzászólást tramenes módosította 2008.09.29. 22:14:46-kor
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ravenwood kitiltása
467. hozzászólás - 2008.09.29. 22:21:44 (Válasz tramenes #466 hozzászólására.)
Igen, de negyedik szinten 500 őskő = 3000 LE (5. szinten, ahogy tervezte ez már 3500), amit írta is Ravenwood, hogy tervezett megcsinálni (azért ezt higgyük el neki). Most 3000 LE-ért 3 napi eltiltás ha csak a portyákból szerezhető lélekenergiát és tp-t nézzük (magasabb szint = több tp) valószínű többre fog kijönni, tehát a büntetését megkapja. Ne feledkezzünk meg a tényről, hogy alapból Ő rendelkezett a legdurvább LE differenciállal.

U.i.: Ezzel nem ellentmondani akarok sokak véleményének (amivel részben egyetértek), hanem rávilágítani, hogy más szemszögekből is meg lehet közelíteni a témát.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ravenwood kitiltása
468. hozzászólás - 2008.09.29. 22:23:35 (Válasz Balor #467 hozzászólására.)
Én leírtam a véleményem, és tiszteletben tartom másokét is. A döntést majd meghozza a beholder. Többet nem szeretnék hozzászólni a témához, mert így is eleget flame-eltem.
A hozzászólást Balor módosította 2008.09.29. 22:29:33-kor
Pontszám: 5
népszerűFataliNő
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
469. hozzászólás - 2008.09.29. 22:29:47
Ravenwood ügye - ki kell zárni végleg, ha enniy büntetést kap, honap beregelek 40 karaktert, leszedek mindröl 300 Le-t, nekem simán megéri az a három nap kitiltás.

ill bocs, nem én regelem, hanem a barátaim, meg a család, meg a munkatársaim, én hozzájuk se nyulok csak szoljanak majd mikor vannak tele lével, mikor csaphatok le.

szánalmas.... csalt csalt nem máskra kell mutogatni, inkább tisztességesen játszani.
mellékesen engem nem zavar ha valakinek rengeteg ideje van és külön külön jáccogat 500 karakterrel, , de ha elkezdi az egyik kijelölt karakterét nyerstápolni az már igen.

Épitörabszolga karik: tudom sajnálni azokat, akik nem tudják elképzelni, amint egy karakter a szövetségéért áldozza be a vadászatban szerzett LEkét mert jó a szövetsége és mindenki lelkesen épit. . Ráadásul ha már harcban nem lehet sehol, akkor épitkezésben és szövetségben legyen az élbolyban.

továbbiszépestét
A hozzászólást Fatali módosította 2008.09.29. 22:31:35-kor
Pontszám: 8
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
470. hozzászólás - 2008.09.29. 22:38:13 (Válasz Tommyboy94625 #448 hozzászólására.)
Idézet: Tommyboy94625 - 2008.09.29. 21:14:05
Hello!

Megmondanátok, hogy a csapdakészítésnek mi az értelme?



1. Csapdakészítés * 0.5% esélyed van, hogy vadászatkor nem megölöd, hanem elfogod a szörnyet.

2. Ezután idomítás szakértelemmel (tanulás 4 kell hozzá) beidomítod.

3. Ha akarod, teszel rá felszerelést.

4. Harcol, sebez, megvéd! (egy kicsit)

... és ha eleget harcolt, szintet lép, és akkor erősebb lesz.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
471. hozzászólás - 2008.09.29. 22:40:44 (Válasz Fatali #469 hozzászólására.)
Idézet: Fatali - 2008.09.29. 22:29:47
Ravenwood ügye - ki kell zárni végleg, ha enniy büntetést kap, honap beregelek 40 karaktert, leszedek mindröl 300 Le-t, nekem simán megéri az a három nap kitiltás.


üdv
Szpritni Birsz, topépitő



Ellentmondok saját magamnak, mégis hozzászólok. A 12k az nem 3k. Ha ilyen mértékű lenne a csalás, én is azt mondanám tiltsák ki végleg a játékról, de mivel 3k (és nem 12k), ezért a 3 nap büntetés bőven elég. Pláne ha csp-t sem kap -erről pedig már nyilatkozott, hogy ha ez bekövetkezik, akkor magától törli a karakterét.
Többet már tényleg nem fogom ismételni magam.


U.i.: Úgy látom sokakból az irígység is beszél -mert ugye Ravenwood enélkül is igen tápos volt (nem rátok gondolok Szpritni Birsz és Tramenes). Akinek nem inge, ne vegye magára.
Pontszám: 2.33
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
472. hozzászólás - 2008.09.29. 22:43:46 (Válasz Kandriska #449 hozzászólására.)
Idézet: Kandriska - 2008.09.29. 21:16:36
nem érzem a különbséget a két definíció között:
IQ: Ha ellenfeleddel varázspárviadalt vívsz, elméitek egymásnak feszülnek. Minél nagyobb az IQ-d ellenfeledénél, annál nagyobb az esélye, hogy a varázslat teljes sebzést okoz, és nem kerüli el ellenfeled.
Taumaturgia: Minél magasabb a taumaturgiád, annál nagyobb mértékben nő a varázslatod sebzése vagy egyéb hatása.

Az iq növelésével egyre nagyobb az esély hogy teljes sebzést okozzon a varázslatom a traumaturgiánál meg a varázslat sebzése nő meg /vagyis közelít a teljes sebzéshez/. Hol itt a különbség? Lehetőleg olyan válaszoljon aki ért is hozzá..pl aki írta a játékot:)


Nem én írtam a játékot, de megpróbálok válaszolni.

Az IQ különbség határozza meg (ahogy én gondolom) a mentődobást, tehát minél nagyobb az IQ különbség a te javadra, annál valószínűbb, hogy x-et és nem x/3-at (kb.) fogsz sebezni, mert a másik "elvetődik".

A taumaturgia határozza meg a varázslatod alapsebzését, tehát ha magas, akkor nem x-et, hanem pl. 1.5x-et fogsz alapból sebezni, ezt is felfoghatja persze a mentődobás.

Fogd fel esetleg úgy, hogy a taumaturgia a tűzerő, az IQ a pontosság a mágiánál.

Ha valaki máshogy látja, szóljon bele...
Pontszám: 5
népszerűFataliNő
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
473. hozzászólás - 2008.09.29. 23:09:01 (Válasz Balor #471 hozzászólására.)
igazábol az épitörabszolgás megjegyzésekre kaptam fel a vizet.

nyilván erős tulzás a 12ks megjegyzésem, igazábol arra irányult hogy egy többezres Le-áttolásnál már kizárásnak kéne kövezkeznie nem egy ilyen ejnye bejnye 3 napra letiltunk bümtetéssel.

de nézzük meg milyen visszaélések lehetnek a játékban.

LE áttolás karakterektöl - szerintem ez xxxx menniysáég felett - karaktertörlés

több karakterrel való független játék - ezt nem érzem akkora problémának.

esetleg lehet olyan visszaélés hogy egy karakter gyüjti a LEt és amikor 15% fölé ér, levereti magát nullára egy saját ill haveri karakterrel. - ez sem olyan nagy bün, de egy ejnye bejnyét megérdemel.

épitőrabszolga azonos szöviben - ez is csalás, delete a karaktereknek.

van még valami ezeken kivül?
Pontszám: 5.50
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ravenwood
474. hozzászólás - 2008.09.29. 23:24:56
/Lehet esetleg kérni, hogy a Ravenwood-ügynek valaki nyisson egy külön topicot, mert holnap reggel a hozzászólások özöne fog még ehhez a témához érkezni... teljesen jogosan./
Pontszám: 5
népszerűtlenLordEggFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
475. hozzászólás - 2008.09.30. 07:11:33
Üdv!
Egy történet:Tegnap este 10 előtt néhány percel meg akartam venni egy 1800-as fegyvert volt még 3 eladható tárgyam /buzogány,pajzs,páncél/ és mindegyik ért kb 100LE-t.Addigra már összegyüjtöttem kicsivel több mint 1500LE-t, eladtam a pajzsot és a páncélt.Lett 1767Le-m.De a fegyvert nem tudtam eladni,h mondván használom.Mivel vadászni már nem tudtam gondoltam portyázok egyet:egy nállam 1 szintel kisebb,tulajdonságösszeg is sokkal kevesebb és kevesebb és rosszabb tárgyai voltak,de elnyert töllem 21x-Le-t.Ma reggel suli előtt na megint megpróbálom, mivel nem sok időm van gondolom megint portyázok, mert legközelebb csak késő délután érek a géphez!Az első portyámon 89LE-t szereztem, a másodikon 314-et és az ellenfelem gyöngébb volt mint az előző./nem voltam 10%-al gyengébb/
Szóval hiába sikerült feljebb tornáznom magam semmit sem ér a tulajdonságokra rakottt pontok száma vagy hogy milyen felszerelésed van, szerintem fölösleges fejleszteni a karaktert, mert csak egy érme feldobásával dönti el a játék,h a fejlettebb játékos vagy a sokkal gyöngébb játékos nyer!Innentől kezdve mi értelme van a játéknak?De persze az sem igazságos,h a nállunk kisebbeket támadjuk, de akkor kitket, ha már velük sem boldogulunk?
Pontszám: 3
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
476. hozzászólás - 2008.09.30. 08:12:54
Miklós válasza:
"Szia,
A csp ilyenkor nem töltődik, különben nem lenne értelme az egésznek.
Üdv,
Miklós"

Nos megnyugtatok mindenkit: TÖRÖLNI FOGOM MAGAM Nincs értelme topicot nyitni ennek. Törlöm a karimat és könyvjelzőmet. Igazából csak ezt az 1 hetet sajnálom, amit erre pazaroltam...

Ez szerintem bőven szint feletti büntetés: mind 6-7k vadászat és kb min 3-4k portya = ~10k minusz.
Gondolom most sokan örülnek, hogy kiesett előlük egy ember, és mostmár bekerülhettek a top 1000-be
Pontszám: 4
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
477. hozzászólás - 2008.09.30. 09:11:12 (Válasz LordEgg #475 hozzászólására.)
Azt hiszem, túl kevés információból túl nagy következtetést vonsz le, és az sem igaz. A véletlenről hallottál már? Szerinted nálam miért van az, hogy 30-32 csatából 25-27-et megnyerek? Ha csak véletlenről lenne szó, akkor én nagyon szerencsés lennék.

Fejleszd csak nyugodtan a karaktered, és meglátod: egyre kiszámíthatóbb a csata vége.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 6.50
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
478. hozzászólás - 2008.09.30. 09:25:18
Csak nem találom ezt a fránya Drakint . Jól elbújt a szentem.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 4.50
fórumozóKandriskaFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
479. hozzászólás - 2008.09.30. 09:37:17
annyi lejött ennyi hsz alapján is hogy tiszta játék pedig nincsen. Mindig van egy féreg a gyümölcsben

ez az érzés mindazoknak büntetés akik szabályosan akarnak elérni valamit és nem 3 napig fogják megőrizni emlékezetükben hanem sokkal tovább. Egyszerűen értelmét veszti a játék a becsületes játékosok részéről akkor pedig a Beholder részéről is.

Amúgy teljesen felesleges volt a ezt a csalát kitenni fórumra. Ez a dolog kizárólag a csalóra és a játék készítőire tartozik, a nyilvánosság elé tárni már csak a kész tényeket kellett volna egy pár sorban. pl hogy mit kapott x,y és miért.
Pontszám: 5.50
kedvencgabcsiNő
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
480. hozzászólás - 2008.09.30. 09:59:13
A küldetésben az a feladat, hogy ejtsek el 3 kis szörnyet, de akármit levadászok, még mindig azt írja, hogy 0 szörnyet ejtettem el. Akkor mit jelent a a kis szörny?
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!