Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
641. hozzászólás - 2009.05.18. 16:15:22 (Válasz Cavalorn #638 hozzászólására.)
Ha nem lenne cselekvési pont, akkor annyit vadászhatnánk, amennyit akarunk.
Maga a vadászat az erőforrás, a csp pedig ezt limitálja.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
642. hozzászólás - 2009.05.18. 16:16:48 (Válasz Gort #641 hozzászólására.)
A csp azért erőforrás, mert lé-t termel. A semmiből a játékba. A portya nem termel lé-t, csak újraosztja, ezért nem erőforrás.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.50
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
643. hozzászólás - 2009.05.18. 16:28:09
Ebben igazad van Ricardo, de ha van kreatívod akkor már az is termel.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
644. hozzászólás - 2009.05.18. 16:29:37 (Válasz Meszy86 #643 hozzászólására.)
De az is csak akkor termel, ha elveszel másoktól. Ha 0 le-t lopsz akkor nem ad. Nincs olyan, hogy egy pp-ért permanensen kapsz lét.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.33
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
645. hozzászólás - 2009.05.18. 16:46:42
Én nem azt mondtam, hogy mindig, de abban is van lehetőség szerezni.

De ettől függetlenül én nem tartanám jó ötletnek, hogy pp-ből is lehessen vásárolni. Így is a magasabb szintűek szerzik a tárgyakat. Azzal, hogy adunk nekik még egy lehetőséget dukát szerzésére teljesen ellehetetleníti a kisebbeket a tárgy szerzésére.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
646. hozzászólás - 2009.05.18. 16:51:56
Tudok jobbat:
Oldjuk fel a csp korlátozást (mondjuk 5 csp-ként lehessen egy nap annyi dukátot venni amennyit akarunk) és akkor már nem csak a "nagyok" privilégiuma lenne az AH, hanem a pókoké is




Pontszám: 5
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
647. hozzászólás - 2009.05.18. 16:53:27
Szép is lenne, egyből lenne 220 dukátom kb.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
648. hozzászólás - 2009.05.18. 16:59:58 (Válasz Gyulas84 #646 hozzászólására.)
Amennyit akarok...?? Mindig végtelennel több mint , amennyit a Többiek kapnak...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
649. hozzászólás - 2009.05.18. 17:09:40 (Válasz Meszy86 #645 hozzászólására.)
Ennyi erővel a csp-ből való vásárlást nem tartom jó ötletnek, mert pl. Neked, és a többi portyakarinak az az 2-5 csp semmi, naponta simán vesz...ez legalább kicsit kompenzálná a Ti előnyötöket...persze, mért beszélnél magad ellen, neked meg a pp kell...
A hozzászólást Szabinho módosította 2009.05.18. 17:13:13-kor
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
650. hozzászólás - 2009.05.18. 17:25:31 (Válasz Szabinho #649 hozzászólására.)
Egyáltalán nem igaz, ugyanannyit vadászik most már mindenki, ezen a szinten...apropó nekem is mindig elfogy mind a csp, mind a pp....
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
651. hozzászólás - 2009.05.18. 17:36:29 (Válasz Szabinho #649 hozzászólására.)
Egyetértek, nem muszáj abból sem de akkor csak LE után vagy Térkapuból lehetne szerezni csak, vagy valamelyik medált beáldozni ezt viszont senki sem akarja.

De a nagyobb kariknak még mindig ott van az ismételhető küldi amiből szintén tud, tehát előnyük lenne benne.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
652. hozzászólás - 2009.05.18. 17:53:28
Nem hinném hogy Anababa, Mordred, Begginer, Crimson(bár ő lehet hogy már igen),stb. olyan sokat vadásznának...namindegy...az igazságos szerintem az lenne ha térkapuból és LE-ből lehetne venni csak(meg persze a medál, és az epikus.)...ez a kirstályhorda is...állítólag ma már lehetett átlépni kristályhordába? Mit lehet erről tudni?
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
653. hozzászólás - 2009.05.18. 18:15:44 (Válasz Viszok009 #648 hozzászólására.)
Igen, kicsit pontatlanul fogalmaztam, elnézést
Természetesen úgy gondoltam, hogy 5 csp / 2 dukát alapon lehessen annyi csp-t felhasználni amennyit akarok




Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
654. hozzászólás - 2009.05.18. 18:18:23 (Válasz Szabinho #652 hozzászólására.)
Kikérem magamnak, én csp gyilkos vagyok!
(Legalább is bizonyos funkciók azonnali újrahasználatára elég sok el szokott menni )
A hozzászólást Gyulas84 módosította 2009.05.18. 18:19:25-kor




Pontszám: 6
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
655. hozzászólás - 2009.05.18. 18:19:25
Bíbor möszék rettegjetek, itt jön Begginer!
V1 Mordred
Pontszám: 8.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
656. hozzászólás - 2009.05.18. 19:25:23 (Válasz Szabinho #649 hozzászólására.)
Nem ám úgy.
A portyakariknál nem a PP-k száma lényeges, hanem az LE/TP arány. Ha PP-ért lehetne venni dukátot, én lennék az első, aki beszállna a bizniszbe, mert a többi PP-mből úgyis hozom a napi x lóerő/TP átlagot, így a szintemhez képest nem gyengülök. Egyre kevesebb a megbízható célpont, sok a nullás portya, sokkal szívesebben költeném a PP-t dukátra, minthogy csak az állatok fejlesztése miatt random ellövöldözzem őket egy marék semmiért. Tessék már elhinni, hogy ha PP-ért is járna dukát, az az égvilágon semmit nem változtatna, mindenki pontosan ugyanannyit tudna bezsebelni, kvázi ingyé. Nem osztana, nem szorozna.
Másrészt a hardcore portyázók egyáltalán nem játszanak az aukción, lévén hogy nem térkapuznak, és így nem tudnak tárgyakból dukátot nyerni. Helyette eladhatják a medáljaikat... vajon eddig hányat csaptak zaciba?
Nekem most van hetvenakárhány dukátom, napi kettőt stabilan kapok CSP-ből (igen, lehetne több is, de közben néha elutaztam, és mi nem irányítjuk egymás karakterét;-P). Előbb vezetik be az eurót, minthogy én licitképes legyek, az AH megmarad a nagyok játékszerének.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.43
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
657. hozzászólás - 2009.05.18. 20:16:27
Idézet: Crimson - 2009.05.18. 19:25:23

Előbb vezetik be az eurót, minthogy én licitképes legyek

Crimson azért erre nem vennék mérget
Vagy a soha állapotnál van még később?




Pontszám: 6
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
658. hozzászólás - 2009.05.19. 12:08:14
Az arany dukátnak pont az a játéktechnikai lényege, hogy ne lehessen ingyen szerezni. Ez egy értékes csere eszköz amiért értékes relikviákat lehet megkaparintani. Szerintem ez az egyik ok, hogy miért nem lehet PP-ből vásárolni dukátot. A másik, hogy nagyon felgyorsulna tőle az aranydukát inflációja, ami egy idő után elkerülhetetlen, de ott kell lassítani ahol lehet.
A dukát és a pókok. Azért azt lássuk be, hogy a játék egészét nézve elég kevesen vagyunk. Egyébként Nabilius vagyok a V1-ről.
Na most mint Crimson is mondta a hardcore portyakarik nem térkapuznak, amivel az egyik legfontosabb dukátszerzési lehetőségtől esnek el.
Tehát max. annak van esélye rövidtávon nézve licitálni Le ráfordítás nélkül, aki az aukciósház megjelenése óta tud napi 2 CSp-t venni. Ha az Le-diffi toplista első oldalát nézem és csak azokat veszem figyelembe akik még csak portyából élnek, ez velem együtt 5 ember. De mindenki ezen van kiakadva, hogy "ingyen" jutunk dukáthoz.
Azt teljes mértékben figyelmen kívül hagyva, hogy a CSP az egyetlen lehetőség az átlag játékosnak a licitképességre.
A top játékosok se hiszem, hogy 30 dukátnál többet vásárolnának Le-ből.
Így marad a CSP és a térkapu. Na most ha eltörlik a CSP-t akkor, marad a térkapu és az Le, ami tovább növeli az árkot. Hisz nagyobb szerencse, maxolt térkapu, magasabb szint több Le stb...
És persze az ismételhető küldetések.
A CSP mindenkinek a szintjével arányos ugyanakkora áldozat.
És igen most jön újra, de a pókok! Lássátok, be hogy nem, számottevő játékosról van szó.
Szabinho szerinted Anababa hány dukátot vett idáig?!
Szint úgy Mordred és Begginer sem voltak elég magas szintűek mikor megnyílt az aukciósház.
Ha nem vagytok hajlandóak CSP-t áldozni akkor nem lesz esélyetek licitálni, ennyiről van szó és nem többről.
Szóval azt döntsétek el, hogy akartok e licitálni és akkor cselekedjetek, vagy sírjatok tovább CSP miatt és törődjetek bele, hogy valószínűleg egy licitből szerzett tárgyatok se lesz....
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 9.38
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
659. hozzászólás - 2009.05.19. 13:33:00
Na igen, valószínűsítem, hogy Anababa már réges rég megkért titeket, hogy evakuáljátok az egész szövetséget, mert nem tudja már hova rakni a dukátjait (Legalább is valószínűsítem, hogy 20-as szint alatt már végtelen mennyiséget beszerzett)




Pontszám: 8.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
660. hozzászólás - 2009.05.19. 19:52:44
Erdkessegkepp egjegyzem, hogy 2 olyan karakter tart jelenleg egy-egy tetelt, akik egyertelmuen nem sorolhatoek a tophoz, sem szint, sem szovetseg szerint.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője