Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1661. hozzászólás - 2012.08.06. 07:28:24
Hogy döntöttetek, ma vagy holnap veszitek ki a zálogot?
Pontszám: 8.36
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1662. hozzászólás - 2012.08.06. 11:33:57 (Válasz Maci #1661 hozzászólására.)
Elvesztettem a fonalat... Honnan? Az AH-ból vagy a megvehetö relikek közül?
Én megvettem magamnak, hordát is váltottam. Nem szeretném ha eltünne a karakterlapomról. Ha egyszer már bekerült megvehetöként nem lenne jó ha kivennék. Nagyon jó taktikázási lehetöségeket rejt magában ez a relikvia és szerintem nagyban színesítette a játékot.
Pontszám: 7.13
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1663. hozzászólás - 2012.08.06. 11:58:24
A megvehető relikviák közül, természetesen.

Örülök, ha tudod használni, de épelméjűbb megoldásnak tartanám, ha nem lehetne kapni 100 őskőért.
Pontszám: 8.36
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1664. hozzászólás - 2012.08.06. 12:14:46
Strucc megoldása lesz a problémának. Úgy csinálunk, mintha nem is létezne, majd abbahagyják idővel a nyavajgást. Nem az első eset.
Pontszám: 6.99
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1665. hozzászólás - 2012.08.06. 22:24:29 (Válasz Kocos #1664 hozzászólására.)
Ha azok akik nagy mennyiségű dukátért szerezték meg a zálogot ennyiben hagyják akkor tényleg nem lesz semmi, de ha nekik nem kell amit elbuktak akkor miért küzdene bárki az ő nevükben?

Azt azért súgja meg valaki, akinek van záloga az akárhányszor válthat hordát amíg őskővel bírja? Valamint tegyük fel a példa kedvéért, hogy van zálogom és smaragdból átváltok mondjuk zafírba, akkor ha legközelebb szövetséget váltok mehetek smaragd szövibe (amilyenben voltam is zafírként)? Esetleg innentől kezdve korlátlanul vándorolhatok a szövetségekben? Vagy (amit leginkább valószínűnek tartok) szövetségváltásnál mindig csak a jelenlegi hordánkhoz tartozó szövikbe jelentkezhetek? Ha igen akkor a korábbi példa szerint most smaragdból zafír leszek, de később a kisebb smaragd szöviből egy nagyobba akarok menni - és nem zafír szövibe - akkor 50 kőért újra smaragddá kell válni, szövit váltani és ismét hordát?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.44
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1666. hozzászólás - 2012.08.06. 22:53:23 (Válasz Quellon #1665 hozzászólására.)
A zálog nem befolyásolja a szövetséghez való csalatkozás szabályait. Csak azonos hordájú szövetséghez csatlakozhatsz független attól, előzőleg milyen hordájúként voltál milyen hordájú szövetségben.
Tudtommal annyiszor lehet váltani záloggal, amennyit az ember pénztárcája kibír.
Pontszám: 6.96
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1667. hozzászólás - 2012.08.07. 08:01:37
Ywgarrd helyesen mondja, a hordaváltások száma nincs korlátozva.

Én mégis csak visszakérem az árát a zálognak, úgy határoztam.

Tudom, ki nem szarja le, de mégis..
Pontszám: 8.36
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1668. hozzászólás - 2012.08.07. 09:06:20
A hűség záloga mindössze annyit csinál, hogy nem esel ki az aktuális szövetségedből a hordaváltás miatt.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.74
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1669. hozzászólás - 2012.08.07. 10:19:54 (Válasz Maci #1667 hozzászólására.)
Aki az elmúlt 60 napban, aranydukátért vette meg az aukciós házban, és szeretné a dukátot visszakapni és inkább 100 őskövet fizetni érte, írjon az ügyfélszolgálatunknak.


V3-n Akarod visszakérni, mert ott csak egy Valaki kérheti vissza, és az nem Te vagy...

2012.06.27. Zéta69 az aukción megvásárolta a következő tételt: A Hűség záloga 2000 aranydukátért.


Még Memo sem kérheti vissza, mert kicsúszott a 60 napból...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.37
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1670. hozzászólás - 2012.08.07. 10:25:03 (Válasz Quellon #1665 hozzászólására.)
Aham, de ha én ugyanilyen szinten (most már leszarom, mert qvára nem hoz lázba a játék) reklamáltam a ládikó ellen ( lopás ellenes, szarság) illetve 1500 dukátért vettem meg a Tapasztalatkövet, más meg 1 őskőért kipörgeti...szal nyugodtan dögöljön meg a szomszéd tehene effektus lehetne, de mint írtam nálam ez már leszarom kategória.

Az a lényeg, ha nem tűnt volna fel, hogy Mindenki szívjon egy marhanagyot. Olyan kategória már nagyon nincs, ahol nem baszódott meg a játékos, ha van még ilyen gyorsan jelentsük Miklósnak, pár nap/hét és tuti lesz rá megoldás!

Ui: elnézést a vidéki tájszólásomért...itt kötelező tananyag a Mónika-show, és a Maricuy...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.68
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1671. hozzászólás - 2012.08.07. 11:03:43 (Válasz Quellon #1665 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.08.06. 22:24:29
Ha azok akik nagy mennyiségű dukátért szerezték meg a zálogot ennyiben hagyják akkor tényleg nem lesz semmi, de ha nekik nem kell amit elbuktak akkor miért küzdene bárki az ő nevükben?


Én a magam részéről azért szólaltam fel, mert az igazságérzetem ezt megköveteli.
Pontszám: 6.99
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1672. hozzászólás - 2012.08.07. 11:41:54
Nem érdekel a 60 nap, ugyanúgy nagy hátrány, hogy tavaly ezt vettem meg az aranytallér helyett, mintha most vettem volna meg az aranytallér helyett.

Az aukciós bérletnél még háborogtam, de oké, elfogadva. A szerencsekerekes tápok nem voltak meg, ezért nem érintett a téma, gondoltam valamit kitalálnak majd nekik, nem jövök hőbörögni. (tegyük hozzá, hogy szerintem tapasztalatkő kipörgetése 1 őskőért majd valamikor , és hűség záloga azonnal 100 őskőért közel sem azonos kategória).
Pontszám: 7.55
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1673. hozzászólás - 2012.08.07. 12:42:37 (Válasz Maci #1672 hozzászólására.)
Szerintem azonos kategória. Ott is elmondtam, hogy badarság, ez is az. Súlyos játéktervezési bakik.
Pontszám: 8.00
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1674. hozzászólás - 2012.08.07. 12:58:05 (Válasz Maci #1672 hozzászólására.)
A lenyeg, a lenyeg, szerintem nem fognak kompenzalni. En sem kaptam semmit a Halalkristalyert, a Tapasztalatkoert, a rosszul megfogalmazott sarkanykigyo effektert, a nem mukodo allat intelligencia szakertelemert, (ami 3 honapnyi TP-tol vont el) a szerencsekerekert, es csipp-csupp dolgokert. Orulok, ha eltudom loni a pp-ket esszenciara, ha a tempomot 1 percre a vege elott megtudom csinalni, ha neha megszolalok a kinti-benti forumon. Nalam ez, majd 4 ev utan jelent meg, forgatni meg forgatok, de hogy minek azt nem tudom, megszokas. Forumra meg jo lenne elmenni, ha mas nem rohogni egy nagyot, majd meglassuk.

Sok koze nem volt, az egeszhez, de szerintem ez lett az augusztusi utolso hsz-em. Amen! xDD
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.91
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1675. hozzászólás - 2012.08.07. 13:25:29
Nincs sok közöm a témához, nincs zálogom és jelenleg nem is vágyom rá, de épp ezért gondoltam hogy talán egy teljesen kívülálló véleménye is jelenthet valamit. Én is rettentően igazságtalannak érzem a Hűség Zálogának megvehetőségét, és véleményem szerint a miértre adott magyarázat sem állja meg a helyét.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.57
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1676. hozzászólás - 2012.08.07. 13:33:28
Javaslat.
A szerencsekeréken kipörgethető aukciós tételek módosuljanak úgy, hogy +100 sorsjegy, és ezt kapják meg mindazok, akik korábban ilyen tételt vásároltak.
Természetesen a tárgyak visszavonása lett volna a helyes megoldás, és helyettük hasonló, de a nevezett tételekkel együtt is működő új tárgyak beiktatása kiosztása, de nyilvánvaló, hogy ez már nem fog megvalósulni.
Pontszám: 8.00
kedvencJuvesFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1677. hozzászólás - 2012.08.07. 15:23:10
V1-en megvettem a Hűség zálogát,akkor egy ideig megjelent a többi világon is,de már kivették. Ha a többin is váltottam volna,akkor megmaradt volna?
V1-V2: Juves
Pontszám: 8.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1678. hozzászólás - 2012.08.07. 16:57:22 (Válasz Juves #1677 hozzászólására.)
Sajnos egyelőre nem vették ki.
Pontszám: 6.99
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1679. hozzászólás - 2012.08.07. 17:26:48
Remélem nem is fogják...
A V3-as karakterem is megkapta, utólag elvették... Ezt jogosnak érzem, az azé már durva lett volna hogy 100 kavicsért minden kari kap ha vesz egyet.
Viszont a dukátért való vásárlás a relikviánál már annyira elszállt hogy "évekig" kell rá gyüjteni, hogy egyáltalán legyen annyi hogy beszálljanak a versengésbe az AH-ban. ( Bocsesz a sok hogyért, nem tudtam másként megfogalmazni. )
Na azért ez sem fair már. Jó húzás volt a relik megvásárolhatóvá tétele. Nagyban szinesíti a játékot, lehet többet taktikázni és nem utolsó sorban jó üzlet is volt a BEHO-nak.
A 60 napos kompenzációt kevésnek tartom, kb egy fél év igazságosabb lenne.
Pontszám: 5.75
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1680. hozzászólás - 2012.08.07. 18:35:43
Mielőtt teljesen elülne a zálogos téma, én is leírom a véleményem, és egy szerintem korrekt javaslatot is párosítok mellé.

Azokkal szemben, akik ezt aranydukátért vásárolták meg, semmiképp sem fair, hogy csak 60 napig jár nekik vissza a vételár, utána pedig semmit sem kapnak, mert "már használták eleget" a tárgyat. Ez nagyon gyenge és sánta érv. Nem csak használta, hanem állt benne az aranydukátja is, egyes esetekben akár több ezer pontnyi is. Miért ne kaphatnák vissza a dukátjaikat (vagy legalább egy részét), ha hajlandóak inkább 100 őskövet áldozni érte? Elég nagy hátrány az számukra, hogy a vásárlás órta eltelt időben nem tudtak más extrán tápos tárgyra licitálni, mert ebben állt a dukátjuk. Igaz, hogy használhatták a zálogot azalatt az idő alatt, de a dukátjaikhoz nem férhettek hozzá. Szerintem ez a kettő kiegyenlíti egymást.

Ha nem kap minden olyan karakter, aki aukción vásárolta a zálogot valamilyen kompenzációt, az azon túl, hogy abszolút sportszerűtlen, még indokolatlan is.
A javaslatom: kapja vissza minden játékos a zálogért fizetett dukátmennyiség 100-x %-át, ahol x a licit óta eltelt hónapok számával egyenlő, ha hajlandó 100 őskőért kiváltani. Ez a százalék nem lehet magasabb 90-nél egyetlen esetben sem.
(A számokat lehet finomítani, irányvonalnak szerintem megfelelő ez a javaslat.)
Pontszám: 7.78
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője