Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
21. hozzászólás - 2009.02.09. 14:16:03 (Válasz Endyr #16 hozzászólására.)
Erre csak egy megoldás van. Az utolsó órában bármikor végetérhet a licit, teljesen véletlenszerű időpontban. Így viszont a legszerencsésebb viheti el a cuccot azok közül, akik licitáltak rá.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.50
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
22. hozzászólás - 2009.02.09. 14:41:56
Szerintem licitnel ket dolog kell:

1. Ha licitalsz akkor egy adott (X) intervallummal kitolni a vegso hataridot, amennyiben adott X intervallumon belul voltal a lejarat elott. Tehat egy licit mindig all X ideig, csak akkor lesz nyero.

2. Hogy ne kelljen emiatt hatarido lejaratkor ott ulni a gep elott, hatha tul licitalnak teged es a folyamatos tullicitalasok miatt akar orakig. A licitnek ket parametere kell hogy legyen. Az elso hogy mennyit licitalsz. A masodik hogy mekkora ertekig tartod automatikusan a licitet. Igy ha tullicitalnak a server automatikusan 1el tul licitalja azt a nevedben, persze csak a tartas erejeig.

Szerintem...
A hozzászólást AranyAlma módosította 2009.02.09. 14:42:42-kor
Pontszám: 8.75
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
23. hozzászólás - 2009.02.09. 14:56:47 (Válasz AranyAlma #22 hozzászólására.)
A TF-en van egy teljesen jol mukodo aukcio mechanizmus, azt siman be lehetne vezetni itt is. Nagyjabol ugy mukodik ott is, ahogy AranyAlma irta.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
24. hozzászólás - 2009.02.09. 15:37:11 (Válasz Endyr #20 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.02.09. 14:11:28
Ha gladiatusra gondolsz, akkor mi azt anno masodpercre pontosan ki tudtuk szamolni es ebbol rengeteget nyertunk is. Csak ezzel kizartuk a szerver 98%at az aukciobol. Pont ezt akarom itt elkerulni.


Nem a Gladiatusra gondolok azt nem ismerem //reklám helye Rappelz MMORPG, ingyen mint a Végzetúr//

Ott a felhasználók rakják be a tárgyakat és ha nem vagy ott akkor nem tudod mikor került be és csak 1 értéket látsz (long term, mid term, short term) aztán egyszer csak eltűnik.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
25. hozzászólás - 2009.02.09. 15:39:57 (Válasz AranyAlma #22 hozzászólására.)
Kérdés, hogy jó ötlet e a licitáláskor beszedendő dukátok maximalizálása - ez csak a legmagasabb szintű játékosoknak jó, akiknek van miből költeni. Ezért inkább a licit végének random lezárása lenne a korrekt.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűZirrianFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
26. hozzászólás - 2009.02.09. 15:40:06 (Válasz Simon #23 hozzászólására.)
Csak a TF-en fordulós rendszer van, itt meg inkább real-time...
Márpedig itt béke és tökéletesség lesz. Ha beledöglötök, akkor is.
Pontszám: 7.50
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
27. hozzászólás - 2009.02.09. 16:47:38
Lehetne olyan rendszer is talán, hogy nem lehet látni a legmagasabb licitet csak akkor írja ki hogyha megvan a végeredmény. A lejárat előtt mindenki annyit rak rá amennyit adna érte és nem lehetne utolsó pillanatba való licit ezzel. Vélemény?
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 8.75
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
28. hozzászólás - 2009.02.09. 17:17:18 (Válasz Meszy86 #27 hozzászólására.)
Szerintem így lenne a legtökéletesebb.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
népszerűSztavroginFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
29. hozzászólás - 2009.02.09. 20:03:10
Ez tetszik! Ez jó... Legyen Licit! Sajna én csak a végzetúr találkozón láttam ilyet... de tetszős volt!
"Unatkozom. Kérem a köpenyem.
Mielőtt bármit elkövetnek,
gondoljanak a rózsakertre,
vagy még inkább egyetlen rózsatőre,
egyetlen egy rózsára, uraim."
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
30. hozzászólás - 2009.02.09. 22:40:00
Idézet: Endyr - 2009.02.09. 10:04:46
Remek otletnek tunik, lesz izgalom e teren is a jatekban.

Viszont nagyon remelem, hogy okosan csinaljatok meg es a 3 napos licit nem azt fogja jelenteni, hogy 2 nap 23 ora 55 percig jon 2 db licit, majd az utolso 5 percben 500. Ezt valahogy meg kellene akadalyozni, mondjuk ha vki licital, akkor az ido tolodjon ki 10 perccel, vagy orankent csak egyszer licitalhassunk (vagy mind2), ilyesmi.

Természetesen, a vége előtt rövid időn belül érkező licit kitolja a határidőt. A random rendszereket semmiképp sem preferálom, az kb. olyan, mintha sorsolnánk a tárgyat.
Az autolicit is elvben megoldható, kérdés szükség van-e rá. Itt a legtöbb esetben nem arról lesz szó, hogy 2 ember licitálgat egyesével. Valaki betolja az összes dukátját, aztán akinek több van, az is betolja az összeset.

Arról, hogy mindenki tudjon licitálni: mivel kevesebb tárgy lesz összességében, mint játékos, nyilvánvaló, hogy nem fog mindenkinek jutni eleinte, viszont ha valaki elég sokáig gyűjti, előbb-utóbb tuti vásárolhat valamit, erre a szolgál a minden nap megszerezhető aranydukát.
Pontszám: 6.50
népszerűtlenNecrodaemonFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
31. hozzászólás - 2009.02.22. 09:20:28 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Piacnak jobban örülnék, mint licitnek.
Pontszám: 3.67
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
32. hozzászólás - 2009.02.22. 20:55:46
A piac sokkal egyszerűbb megoldásnak tűnik szerintem is. A licitáláshoz sokat kellene a gép előtt ülni, a piacolás korrektebbnek tűnik és nincs vele annyi gond...
Pontszám: 3.20
fórumozóSasuke20Férfi
Végzetúr tehetség
162 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
33. hozzászólás - 2009.02.24. 20:53:50
Ha valaki licitál, és nem ő nyer az aranyat visszakapja, vagy elveszíti?
szerintem a legjobb az lenne, hogy bizonyos %-át visszakapjuk pl25%, ez 3 arnydukátnál 0, viszont aki 4-el licitál és túllicitálják az visszakap 1-et
Csak a nevet kell megváltoztatni, és a mese Rólad szól!!!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
34. hozzászólás - 2009.02.24. 21:08:07 (Válasz Sasuke20 #33 hozzászólására.)
Idézet: Sasuke20 - 2009.02.24. 20:53:50
Ha valaki licitál, és nem ő nyer az aranyat visszakapja, vagy elveszíti?
szerintem a legjobb az lenne, hogy bizonyos %-át visszakapjuk pl25%, ez 3 arnydukátnál 0, viszont aki 4-el licitál és túllicitálják az visszakap 1-et


A legjobb (a normalis megoldás?) az lenne, ha aki nem nyer az nem fizet. Miért tenné?
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
35. hozzászólás - 2009.02.24. 22:06:18 (Válasz Kocos #34 hozzászólására.)
Ez természetes, aki nem nyer, az nem fizet. Ha licitálsz X dukátot, az levonásra kerül, de amint túllicitálnak, visszakapod.

A piacot én viszont nem tartom jó ötletnek, ahol a megunt karakter vagy rabszolga átadja a főkarinak minden vagyonát, aki ettől dupla erős lesz, mint a normálisan játszó játékos, majd ezt tovább ismételve, 10x erősebb... A játékosok közti kereskedelemnek kizárólag egy olyan játékban van értelme, ahol a játékosok közt nincs versengés, vagy ha csak az erőforrások egy minimális töredékével kereskedhetnek.
Pontszám: 8.33
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
36. hozzászólás - 2009.02.24. 23:50:31 (Válasz Miklós #35 hozzászólására.)
Miklós arról a javaslatról mit gondolsz ami már elhangzott korábban is, hogy mindenki titkosan licitálhat egyszer a tárgyra és csak a határidő lejárta után derül ki mennyiért vette meg a nyertes?
A hozzászólást McGee módosította 2009.02.24. 23:51:01-kor
Pontszám: 3.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
37. hozzászólás - 2009.02.25. 08:52:12 (Válasz McGee #36 hozzászólására.)
Ez is egy jo dolog, csak nem aukcionak, hanem lutrinak hivjak. Ebbe a jatekba NAGYON nem passzol.
Pontszám: 8.75
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
38. hozzászólás - 2009.02.25. 09:19:13
1. Ez lehet ostobaság, de hátha mégsem.
Sokan eladták a térkapus tárgyaikat, amit bizonyára nem tesznek meg, ha tudják előre az aukciós háznál általa elérhető hasznot. Minden játékosnál kötelezően lélekenergiára kerül átváltásra az aukciós ház bekerülésével az összes térkapus tárgya 6 db a játékos által választott kivételével.

2. Az autolicit szerintem nem rossz ötlet. Valószínűleg az a réteg, akinek nagyon kell az adott tárgy és meg is teheti, hogy versenyben legyen érte, korán be fogja tolni az összes dukátját. Viszont ha taktikázni szeretne és valakinek több van, mint neki, akkor az autolicit segítségével nem kell sok időt a licitablak előtt izzadni, hogy vajon mikor licitálják túl. Ha az autolicit felső értéke pedig túl alacsony valakinél, és tegyük fel az utolsó percekben valaki jobb ajánlatot tesz, az bizony így járt. Elvégre nehogy már egyedi, eddig mindenki által várt tárgyakon akarjon bárki is megspórolni pár dukátot. Ha annyira kell valakinek, mondjon all in-t. Az esetek 90%-ában így is lesz.
Persze ezeknek csak akkor van értelme ha a licit lejártának határideje a felüllicitásásokkal kitolódik valamennyire.
Pontszám: 5
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
39. hozzászólás - 2009.02.25. 10:52:56 (Válasz Kocos #37 hozzászólására.)
Ez is egy jo dolog, csak nem aukcionak, hanem lutrinak hivjak. Ebbe a jatekba NAGYON nem passzol.


Nem értek veled egyet. Szerintem kifejezetten jót tenne a játéknak. Így nagyobb lenne az esély a kisebb, kevesebbet költő játékosoknak is tárgyakhoz jutni.
Pontszám: 2.50
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
40. hozzászólás - 2009.02.25. 12:19:16 (Válasz McGee #39 hozzászólására.)
Szerintem egy aukciós ház működjön úgy mint egy aukciós ház.

Ez még nem zárja ki azt, hogy később bekerülhessen a játékba valami ehhez hasonló "lottózós" dolog is, hogy a legkisebb egyedi tipp viszi, vagy sorosolás alapján lehet nyerni tárgyat és LE-ben vagy dukátba kerül a szelvény, stb...
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 6.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!