Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
601. hozzászólás - 2009.05.16. 12:44:13 (Válasz Kocos #595 hozzászólására.)
Igen erre gondoltam, a söprés mellett pedig azt is írtam, hogy talán egyetértesz vagy még nem kerültem sorra és azért írtam, mert féloldalas választ írtál mindenre kivéve erre.
A véleményed nem rossz, több mint 5 pontos, majd a többiektől függően kiderül mennyire. De azért amellett kitartok, aki előbb kapja a tápot az behozhatatlan előnyt szerez. Az ezzel járó negatív hatást nem kompenzálja az amit leírtál.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
602. hozzászólás - 2009.05.16. 12:47:06
Caveman:

"Kábítsd el ellenfeled 30 alkalommal portyázás során!"
Na most a kritikus varázslat még felsorakozott a döntetlenes, és a 20 köves mellé...

Freez, én feltettem egy kérdést, ha ők sem tudják rá a választ, akkor nem kell válaszolni.

Megverekedni nem szeretnék senkivel, csupán érdekelt volna egy olyan ember válasza, aki ezt tudja is, és elfogadható érvvel alá tudja támasztani.
Eddig Morroch-é volt egyedül logikus, még ha nem is elfogadható.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 4.67
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
603. hozzászólás - 2009.05.16. 12:48:17 (Válasz Darah #597 hozzászólására.)
Igaza van CaveMan-nek, lebeszélni kb LE és TP szerzős küldetéseket lehet, és persze a döntetlent, a többit nem nagyon lehet vagy érdemes.

Darah, a küldetések ismételhetőségéről írtam a küldetések topicban, hogy melyiket hogy meg mik a hátulütői tapasztalataim szerint.
A hozzászólást Ajgatsz módosította 2009.05.16. 12:50:15-kor
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
604. hozzászólás - 2009.05.16. 12:51:11 (Válasz Ajgatsz #603 hozzászólására.)
Tényleg, ezt az egész témát egyszer már átvittük oda Észrevétlenül visszalopózott
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
605. hozzászólás - 2009.05.16. 12:54:11 (Válasz Ajgatsz #603 hozzászólására.)
Na mostmár magyarázza el valaki, hogy a kábítást, amire szaki sincs, csak cuccok, nagyobb szinten erősebb cuccok, azt ugyan miért nem lehet lebeszélni? És akár napi rendszerességgel, kéz kezet mos alapon több játékossal is?

Ajgatsz, meg fogom nézni mit írtál.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
606. hozzászólás - 2009.05.16. 13:08:38 (Válasz Darah #602 hozzászólására.)
Darah le se kell beszélni elég ha olyanokat választasz akiknek nem a bénítós felszerelés van fenn. Nem tudom mennyire nagy az üthető emberek tábora fenn de lehet az embernek szerencséje.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
607. hozzászólás - 2009.05.16. 13:09:01 (Válasz Darah #605 hozzászólására.)
Hádde, 5-ből 2x találom el az ellenfelet. A randomot maximum Miklóssal lehet lebeszélni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
608. hozzászólás - 2009.05.16. 13:15:46
Elég szép %-ra fel lehet tornászni a kábítást, én azt hiszem van ott azért kettőnél több is, bár nem állítom, hogy kötelezőleg mindig. Ha mindig meglenne, nem is adtam volna rá két napot, hat csatából meg kéne legyen.
Freez, de egy bevált kör ezt egyszerűbben és persze optimálisabban meg tudja csinálni szerintem. Amiért nem is lehet őket elítélni.
Adja a rendszer?
Adja.
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.16. 13:16:39-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
609. hozzászólás - 2009.05.16. 13:29:33
Szép % igen, de az a hátulötője, hogy találni kell. ha valikinek varázslaton van a hangsúly (pl nekem), ahol inkább a varázslatod és az állataid sebeznek, az nem tudja pörgetni a küldetést annyira. Lebeszélni meg teljesen értelmetlen, mert nem nagyon lehet "befeküdni" alá, a bénításnak nem tud aládolgozni az áldozat, csak legfeljebb hogy csökkenti a védelmét, hogy többször találjon a másik, de akkor már egyszerűbb lefele ütni.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
610. hozzászólás - 2009.05.16. 13:38:38 (Válasz Ajgatsz #609 hozzászólására.)
Hát a működő stratégiát ti már jobban látjátok, ezt elismerem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
611. hozzászólás - 2009.05.16. 13:54:02 (Válasz Darah #583 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.16. 11:51:44
Kocos, hagyjuk már a hülyének nézést, tételezd már fel, hogy nem csak a TOP van ki 100-ra.
Nem én foglak megtanítani arra, ha a másik leveszi a kábítós cuccát, te meg fel az összes létezőt, akkor te fogsz kábítani a csatában, és nem ő. És nem is egyszer egy csatán belül.


Meg mindig sotetben tapogatozom. Kit erdekel, hogy az ellenfelen mennyi kabitos cucc van? Hol kell ehhez lebeszeles? Ezzel a lebeszelessel rendesen elvittel a malnasba, a kabitos kuldinel semmilyen lebeszelesre nincs szukseg.

Mindenki áldozzon csp-t, az élenjárók is, de nekik alanyi jogon jár több is, ez így a helyén van.


Ahogy tobbszor is leirtam semmivel nem jar nekik tobb, csak hamarabb. Egy fix kezdeti elonyuk van.

kezdeti előny elköltése után, amiért megdolgoztatok valóban (térkapu) miért is jár a további +1 dukát?


A kezdeti elony elkoltese utan nem jar tobb. Pont ez a jo benne. A kuldetesekert egyebkent ugy 100-szor tobbet kell gurizni, mint a maxos terkapuert.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
612. hozzászólás - 2009.05.16. 14:11:49 (Válasz Morroch #601 hozzászólására.)
Idézet: Morroch - 2009.05.16. 12:44:13
Igen erre gondoltam, a söprés mellett pedig azt is írtam, hogy talán egyetértesz vagy még nem kerültem sorra és azért írtam, mert féloldalas választ írtál mindenre kivéve erre.
A véleményed nem rossz, több mint 5 pontos, majd a többiektől függően kiderül mennyire. De azért amellett kitartok, aki előbb kapja a tápot az behozhatatlan előnyt szerez. Az ezzel járó negatív hatást nem kompenzálja az amit leírtál.


Azzal, hogy az ismetelheto kuldik rohamleptekben kerultek be, pont azert, mert muszaj volt, az teny. Az, hogy a dukat ezert kerult volna be a jutalmak koze azt nem hinnem. Ilyen jellegu oszefuggest nem latok. Egyebkent ha mindenre fel oldalban valaszolok ra dmeg nem, az azert lehet, mert nagyjabol egyetertek azzal amit mondtal.

Behozhatatlansag:
Eloljaro karinak van X (kezdeti) + n*Y (napi) dukatja n nap utan.
Kozepmezony karink van V (kezdeti) + n*Z (napi) dukatja n nap utan. V << X
Lathato, hogy
i/ ha Y < Z akkor (X-V)/(Z-Y) nap utan a kozepmezony kari behozza hatranyat
ii/ ha eloljaro kari licital L > X-V dukat ertekben, akkor innentol Y <= Z eseten a kozepmezony karinak mindaddig elonye van amig o nem vasarl valamit

X (es V) kezdoertek all az alabbiakbol
- terkapus targyakbol szerzett dukat amig kozepmezonykari el nem eri a maximum terkaput
- ismetlodo kuldikbol termelt dukat mig a kozepmezonykari el nem eri az ismetlodo kuldiket
(- tobblet LE-bol vasarolt dukat - ezt elhanyagolhatonak tartom)

Amint lathato a kulcs az, hogy Y es Z hogyan viszonyul egymashoz. Ez pedig annak lesz tobb, ai aldoz CSP-t.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
613. hozzászólás - 2009.05.16. 14:12:52 (Válasz Kocos #611 hozzászólására.)
Nem. A fix kezdeti előny megvolt a több térkapus cuccból, amiért valóban megdolgoztatok.
Miért kell még hozzá ez is?
Ez csak elnyújtja méginkább annak az idejét, amikor más is hozzáfér.

A lebeszélést a szűk üthető ellenfél készlet miatt gondoltam nálatok, de ha még ez sem kell, mert tobzódtok az aránylag biztosan kábítható ellenfelekben, akkor ezt visszavonom.
Ha téged nem érdekel kin van kábításhárítós cucc, hát akkor ez legyen a te stratégiád.

Nem kezdeti az előny, azokkal szemben, akik egyre később és később érnek oda, azokkal szemben ez megmaradó előny, te sem vásárolsz minden héten.

Kijöhet neked áltagban a napi 2,5 küldi szeptember óta, de azt pontosan tudod, hogy ez a gyakorlatban egyáltalán nem így néz ki, mert üldögélünk egy hónapig is egy sokszintlépősön, amíg te minden másnap hozhatod ezeket a dukátosokat addig is. Tudom, te is megüldögéltél.

Még most sem jutottunk odáig, hogy a kezdeti térkapus előnyötöket, ami jogos, elköltsétek, tehát mire az meglenne, ebből bőven meglesz az előny fenntartáshoz szükséges újabb dukátszám is.

Hát a küldetésekért tényleg meg kell dolgozni, valóban.
Mi is ezt csináljuk.
Csak dukát nélkül.

Nem két karakter összehasonlításával lehetne ezt pontosan kiszámolni, hanem azt is figyelembe véve, hogy felváltva vásárol a TOP, nem egyszerre. Ha te most három hónapig nem veszel semmit, lesz olyan, aki viszont eddig a három hónapig nem vásárolt semmit, és még mindig megvan a térkapus előnye is.
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.16. 14:29:36-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
614. hozzászólás - 2009.05.16. 14:31:28 (Válasz Darah #613 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.16. 14:12:52
Nem. A fix kezdeti előny megvolt a több térkapus cuccból, amiért valóban megdolgoztatok.
Miért kell még hozzá ez is?


Ezt mar irtam, hogy miert jo. Motival, es az egyetlen ahol et kozel azonos karakter kozul az egyik minimalis elonyt szerezhet. (Ugy hogy tobb kuldit csinal meg).

Ez csak elnyújtja méginkább annak az idejét, amikor más is hozzáfér.


Ebben igazad van, de az elnyujtas merteke maximum egy honap.

Ha téged nem érdekel kin van kábításhárítós cucc, hát akkor ez legyen a te stratégiád.


Mondjuk te kabitos cuccrol beszeltel, nem kabitas elharitosrol. Utobbibol egyebkent is minimalis van ami elerheto. Egyebkent ahogy leirtak a szuk keresztmetszet a talalat a kabitosnal. Sokkal inkabb, mint a celpont.

Nem kezdeti az előny, azokkal szemben, akik egyre később és később érnek oda, azokkal szemben ez megmaradó előny, te sem vásárolsz minden héten.


Az elony nem ugyanannyi mindenkivel szemben, pont ahogy a terkapunal is. Ami meg kezdeti elony szted is.
Nyilvan nem vasarolok minden heten, ha egyszer vasarolok utana sztem egy evig nem lesz annyi dukatom, hogy ujra labdaba rughassak (kivetelt kepez, ha dukattermelot sikerul vennem).

Kijöhet neked áltagban a napi 2,5 küldi szeptember óta, de azt pontosan tudod, hogy ez a gyakorlatban egyáltalán nem így néz ki, mert üldögélünk egy hónapig is egy sokszintlépősön, amíg te minden másnap hozhatod ezeket a dukátosokat addig is. Tudom, te is megüldögéltél.


Ha tudod, akkor hova akarsz kilyukadni? Es az atlag azert atlag, mert atlagban ennyit csinal meg az ember. Nyilvan nem azt jelenti, hogy minden 2,5 nap alatt leadsz egyet, hanem azt, hogy leadsz egyet 2 het alatt, atan 1 nap alatt 5-ot. De az vegeredmenyben ugyanugy hat. Nem latom, hogy ezekkel az ervekkel hova akarsz kilyukadni.
Pontszám: 5
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
615. hozzászólás - 2009.05.16. 14:37:58 (Válasz Kocos #614 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.05.16. 14:31:28
Idézet: Darah - 2009.05.16. 14:12:52

Ha téged nem érdekel kin van kábításhárítós cucc, hát akkor ez legyen a te stratégiád.


Mondjuk te kabitos cuccrol beszeltel, nem kabitas elharitosrol. Utobbibol egyebkent is minimalis van ami elerheto. Egyebkent ahogy leirtak a szuk keresztmetszet a talalat a kabitosnal. Sokkal inkabb, mint a celpont.


Itt szerintem pont a találati szük keresztmetszetről van szó, hogy ha nagy kábitásos eltalál és kábit te kevesebbet találsz utána a csatában. Tehát logikus amit mond. Igenis nem nekimenni nagy kábitásos embernek ha kábitásos küldit csinálsz.
A hozzászólást Kundi módosította 2009.05.16. 14:38:36-kor
Pontszám: 7.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
616. hozzászólás - 2009.05.16. 14:43:35 (Válasz Kocos #614 hozzászólására.)
A bibi ott van, hogy a gyűjtés egyszerre kezdődött, mindenki egyszerre foghatott hozzá csp-t és miegyebet áldozni dukátra.
Nektek már ott lett egy irdatlan előnyötök, amire mégis azt lehet mondani, hogy jogos volt, jussatok ti előbb relikviához, megdolgoztatok érte.
De ez nem volt elég, kellett egy másik bebetonozódás, hogy míg a többi küldizik ugyan a LÉ-ért, amit ti is megkaptatok, ti már dukátot is kaptok érte.

Motivál titeket, demoralizál másokat, és kelti azt az érzetet, hogy ez a ti játékotok, a mi aszisztenciánk mellett.

Nem egy hónap lesz, mindig elfelejted a lefelé szélesedő játékosbázist.
És a még később odaérőknek a még szélesebbet.

A küldetésérvekkel meg oda akarok kilyukadni, hogy míg 100-as alatt az csak képzelt napi átlag, addig te valós dukátokat kapsz érte kétnaponta.

Az aukcióban végre meg lehetett volna tényleg a némileg egyenlőbb esély, egy idő után, amikor már meghagyjátok a többieknek a tárgyakat.
Ezt nem kellett volna beleépíteni mindössze, mert plusz forrás, holott egytől sem estek el, ami a többieknek rendelkezésre áll.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
617. hozzászólás - 2009.05.16. 14:55:55 (Válasz Darah #613 hozzászólására.)
Darah, nem mindenki gyűjtötte a térkapus relikviákat a kezdetek óta volt aki szépen eladogatta bagóért mert nem kellett neki vagy volt már belőle ez egyénfüggő ilyen alapon akár kezdhette mindenki a azonos szintről a tárgygyűjtést. Miklós csak jóval a térkapu bedobása után találta ki ezt a beváltó dolgot.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
618. hozzászólás - 2009.05.16. 14:56:46
Az egész ott lett elrontva, hogy be lettek téve dukáttermelő tárgyak, meg most az ismételhető küldteéseknél is a dukátjutalom.

Az lett volna jó, hogy mindenki tolhatja a napi 5 csp-t és a térkapus tárgy diferenciál, esetleg bajnoki meg kvizmedál.

Mivel nem kerülne extra dukát egy szűk réteg kezébe ezen felül, egy idő után lett volna esélye nem csak top playereknek aukciós tárgyat szerezni. És itt a relativ erős tárgyra gondolok, még nem is a megatápra. Ratyi tényleg lehet hogy csurranni fog nem top playernek már 1 éven belül.

Bármilyen ideologiát hozzá lehet fűzni, közepesen erős tárgy és a fölött nem lesz nem top playeré. Ami előfordulhatott volna, ha nincs extradukát bekerülés.
Pontszám: 8
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
619. hozzászólás - 2009.05.16. 15:00:01
Freez, és szerinted ez így volt?
Ezt mutatják a licitek?
Én nem ezt látom.

Kundi, én is ezt próbálnám magyarázni.

Lenne egy hely, ahol lehetne taktikázni, kivárni, mert lenne esély.
De ez megint elúszik.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
620. hozzászólás - 2009.05.16. 15:08:39
Én csak azt mondom amit a klánban tapasztaltam. Lehet a mintám nem fedi a valóságot és mindenki gyűjtögette a szebb napokra a tárgyakat. Nekem 1,5 szint alatt jött össze az első pedig 15-ös szint óta volt térkapunk. Úgyhogy emiatt nem adtam el egyet se (lehet ezzel saját magam alatt vágom a fát?) és meg is érte tartogatni a tárgyakat. Igazából most is csak azt adom be dukátért amiből már van 1 mégis összeszedtem 99 dukátot. Persze ezt kenhetem a hajamra mert az árak még csak most alakulnak az új szérián.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője