Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
541. hozzászólás - 2009.05.16. 08:27:18 (Válasz Darah #540 hozzászólására.)
Meg azok akik kimaxoltak az elementáris fúziót és több csp-jük van! Ok miért kapnak lehetőséget?
Meg azok a szemetek, akik sorra nyerik a bajnokiakat, azok miért kaphatnak meg extra tápnak dukátot?
Meg azok, akik kvízolimpiát nyernek! Nekik miért jár?
Ne meg aki sok LE-t tud termelni! Azarohadtáposmindenit! Ő miért kap lehetőséget dukátszerzésre?

Osszanak dukátokat alanyi jogon!
Dukátot szociális alapon!
Negatív portyamérleg esetén járjon dukát minden -1K-ért!
Minden nap kapjon minden szint három leggyengébb játékosa fejenként tíz dukát szociális segélyt!

Édes istenem.....
Pontszám: 4.90
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
542. hozzászólás - 2009.05.16. 08:30:26
Kicsit visszásnak érzek én itt sokmindent.
Hozzunk be olyan dolgokat, amit senki más nem ér el csak az elsők, aztán majd lehet gondolkodni, meg ötletelgetni felzárkóztatáson, esélykiegyenlítésen, vicceskéket odakompenzálgatni, de ez körülbelül a világbékével és a halhatatlansággal egy kategóriába eső utópia.
A dukátot mindenki más veszi. Vagy erőforrásért, vagy tárgyért.
Így sem sanszos, hogy rajtuk kívül bárki más szerezzen aukciós tárgyat, kivéve a semmire nem jó dolgokat, mint az egyszeri löttyök, amik viszont NC kategóriások eddig, kivéve a fertőzésest.

Lehet túldramatizálom, de ismét előjön az az érzésem, hogy ez a játék 100 embernek készül, a többi örülhet, hogy fizetős asszisztens lehet a szórakoztatásukban.

Ajgatsz, az áldozott érte, aki bármit is kimaxolt.
Az is, aki érmet ad el érte, ő főleg.
A küldetésért nem áldozol.
Lehet istenkedni.
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.16. 08:35:22-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.33
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
543. hozzászólás - 2009.05.16. 08:38:13
Nyugi Darah egyszer mi is sorra kerülünk, mi is elérjük az ismételhető küldetéseket, remélem addig maradsz velünk és nem pártolsz át egy másik játékba.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
544. hozzászólás - 2009.05.16. 08:42:37 (Válasz Freez #543 hozzászólására.)
Freez, a kisebbek simán blokkolva vannak ettől, ha megszakadnak sem tudják megnézni 40-en a fehér lovagot. Aki már most dukátért küldizik, hol éri utol az, aki majd öt hónap múlva fog hozzá dukátot kapni?
Egyszerűen nem értem miért kellett belekavarni a dukátot a küldikbe.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.33
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
545. hozzászólás - 2009.05.16. 08:43:23 (Válasz Darah #542 hozzászólására.)
Már megbocsáss, deazért kell gürizni hogy az ember eljusson 100 küldetésig, illetve azért hogy azokat effektíve tudja csinálni. Én továbbra is azt a véleményt képviselem, hogy az a 3 dukát nem volt akkora táp, mivel igen vannak amiket egy nap alatt meg lehet csinálni, de folyamatosan naponta csinálni nem nagyon lehet egyiket sem, vagy ha igen, akkor azok is áldozatokba kerülnek.

Szerintem ez ami beszél belőled az egyszerű írigység. "Neki miért van, és nekem nincs?"
Pontszám: 4.25
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
546. hozzászólás - 2009.05.16. 08:45:15 (Válasz Darah #544 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.16. 08:42:37
Freez, a kisebbek simán blokkolva vannak ettől, ha megszakadnak sem tudják megnézni 40-en a fehér lovagot. Aki már most dukátért küldizik, hol éri utol az, aki majd öt hónap múlva fog hozzá dukátot kapni?
Egyszerűen nem értem miért kellett belekavarni a dukátot a küldikbe.


Akinek most már maxos térkapuja van, azt hol fogja utolérni az aki még csak most építi?
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
547. hozzászólás - 2009.05.16. 08:45:40 (Válasz Ajgatsz #545 hozzászólására.)
Én most Darah-val értek egyet. Az ismételhető küldetések a legtáposabb küldetéshuszároknak (mint amilyen Te is vagy ) is csak 48-50. szinttől adatik meg. Azaz van egy erőforrás ami csak szinttől függ. Innentől kezdve bármit magyarázunk bele, bármennyire is le lett csökkentve 3-ról 1-re, esélyegyenlőtlenséget szül.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.20
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
548. hozzászólás - 2009.05.16. 08:47:49 (Válasz Darah #540 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Anababa módosította 2009.05.16. 08:48:01-kor
Pontszám: 3
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
549. hozzászólás - 2009.05.16. 08:47:59
Ajgatsz, nem vagyok rád irígy.
Ezt aztán úgy hiszed, vagy nem, ahogy épp akarod.
Mindenki gürizik a küldetésekért, csak mivel szintkorlátok vannak beleépítve, egyszerűen még csak nem is elérhető a vége kisebbeknek.

Az volt az alapkérdésem, hogy ez miért jár?

Megtennéd, hogy válaszolsz rá?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
550. hozzászólás - 2009.05.16. 08:56:52 (Válasz Ajgatsz #546 hozzászólására.)
Idézet: Ajgatsz - 2009.05.16. 08:45:15
Idézet: Darah - 2009.05.16. 08:42:37
Freez, a kisebbek simán blokkolva vannak ettől, ha megszakadnak sem tudják megnézni 40-en a fehér lovagot. Aki már most dukátért küldizik, hol éri utol az, aki majd öt hónap múlva fog hozzá dukátot kapni?
Egyszerűen nem értem miért kellett belekavarni a dukátot a küldikbe.


Akinek most már maxos térkapuja van, azt hol fogja utolérni az aki még csak most építi?


És kik voltak azok, akiknek mire a dukát egyáltalán bejött, már 30-40-stb térkapus tárgyai voltak, megalapozva az aukciót?

Anababa, örvendek a személyeskedésednek.
Áruld már el, hogy hol céloztam csalásra, vagy miegyébre.
Te fergetegesen ügyes, tehetséges, és stb vagy, tapsvihar.
Arra ezek után, ha már visszavontad, kíváncsi lennék, te 20-as szinten hogyan jutottál a 100 küldi végére. Taníts kérlek.
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.16. 08:59:10-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
551. hozzászólás - 2009.05.16. 09:05:00
Ok. Nézzük azt a küldetést amit én csinálok sebezz 20 kritikus varázslatot. Szerintem ez az egyik legkönyebb.

Ez eleve napi minimum 20 PP, amihez kell szép kis valóságformázás. Ilyen magas szinten szerintem nem sokan vannak 30 pp-n. Azon kívül lehetőleg toronymagas szakik turbóval. Ja és egy maxos kronokompenzáció sem árt. És szerintem így is nehéz napi rendszerességgel csinálni folyamatosan.

Mondhatod hogy persze ezek mind másra is hasznosak, való igaz, de szerintem nem nagyobb táp mint eladni a térkapus ékszereket. Az aukció el fog, vagy máris komolyan eltolódott a top irányába, de ez a küldetésekért kapott dukátoktól függetlenül szerintem.

Nekem személy szerint azért fáj a nerf mert arra gondoltam, hogy esetleg majd valamikor ebből lesz annyi, hogy valamikor érdemben licitáljak. Más erőforrást nem nagyon akarok rááldozni, mert attól tartok hogy úgyis felesleges lenne, mert úgyse tudok érdemben versenyezni egyesekkel. És így legalább egy picit tudok gyűjtögetni.
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
552. hozzászólás - 2009.05.16. 09:07:54 (Válasz Darah #550 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Anababa módosította 2009.05.16. 09:08:01-kor
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
553. hozzászólás - 2009.05.16. 09:08:35 (Válasz Darah #550 hozzászólására.)
Kb 20. alkalommal rontom el:

Úgy jutott, hogy sehogy. Csak épp az ő gépe elé ültem le

Tehát beírom ide is, elnézést, hogy pontatlan lesz az idézet saját magamtól:

van köztünk 3000 regisztrációnyi különbség, én már csinálom az ismételhető küldetéseket, biztos Miklós kérésére kerültem ide előre, míg te nem...


Amire ezzel célozni akartam, az pedig ebből fakad:

Akik leghamarabb jutottak térkapuhoz, és azóta a maxos térkapuhoz, rendben, teljesen megérdemelten, ők építettek hamarabb, most azok kapnak még több dukátszerzési lehetőséget.


Tehát, én később regisztrálként nyilván érdemtelenül jutottam ehhez az extra dukátszerzési lehetőséghez. Azzal, hogy a játékban eltelt idő alatt szintben jócskán megelőztelek.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.05.16. 09:11:15-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
554. hozzászólás - 2009.05.16. 09:16:32 (Válasz Ajgatsz #551 hozzászólására.)
Ajgatsz, ezekkel a küldikkel mindenki megküzd, sokkal kisebb szinteken is, sokkal kevesebb LÉ-ért. Ha neked megéri napi rendszerességgel megcsinálni fent is, azt is megértem, gondolom a küldetésért járó LÉ is arányosan továbbnövekszik az ismétlések után is, (ebben nem vagyok bizos, mert még nem tudhatom a díjazását, csak sejtem, ha rosszul, elnézést) tehát elméletileg LÉ-ből is több dukátot vehetsz. Ha te is tisztában vagy vele, hogy nem sok esélyed van venni, még így sem, akkor mennyi lesz a még eztán érkezőknek?

Caveman, na végre, így már felismerlek.
Ezt az érdemtelen dolgot nem tudom hogy keverted ide bele, magad idézed tőlem, aki felépítette a térkaput, az tett érte, hogy több eladható tárgya legyen, semmi kifogásom nem volt ellene.

Nem értem miért kellett dukátot belekeverni a küldetésekbe, mindössze ennyi a gondom.
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.16. 09:17:07-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.33
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
555. hozzászólás - 2009.05.16. 09:32:20 (Válasz Darah #554 hozzászólására.)
Szerintem azért "kevertek" dukátot a küldetésekbe, hogy a játékosoknak egy időre befogják a száját. Lásd: Barrique végigért a küldetéseken, de mivel ismételhet és ismétel is (...), így nem kell újakban törni a fejüket a fejlesztőknek vagy legalábbis nyertek valamennyi időt. Ha pedig nem Barrique-ot vesszük, hanem a általában a játékosokat: ki ne ismételne nagy intenzitással, ha plusz jutalmakat kap, jelen esetben dukátot? Így pedig már senki/nem sokan rongyolják a szájukat/billentyűzetüket azon, hogy a fejlesztők lassabban dolgoznak, mint a játékosok.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
556. hozzászólás - 2009.05.16. 09:35:40 (Válasz Morroch #555 hozzászólására.)
Ez egy logikus érv Morroch.
És a növekvő küldetésdíj, valamint a három helyett kilenc választási lehetőség, amiben immár nincs szintkorlátos kitolósdi, nem lett volna elég?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
557. hozzászólás - 2009.05.16. 09:44:51 (Válasz Darah #556 hozzászólására.)
Köszönöm.
Hogy mi lett volna elég ki tudja? Mivel hátrányt nem okoz csak behozhatatlan előnyt, így ez is abba a kategóriába esik amit Miklós oly gyakran hangoztatott. Kb.: Azért mert nem lesz mindenkinek AH-s cucca, még tud játszani. Napi 10 perc alatt is elintézhetsz mindent. -> Csak más eredményeket érsz el, mint aki 1000 percet foglalkozik a dologgal.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
558. hozzászólás - 2009.05.16. 09:48:17 (Válasz Morroch #557 hozzászólására.)
Nah, hát ez gyönyörűen összecseng a 100 játékos és a többi fizetős asszisztens érzetemmel, én is köszönöm.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
559. hozzászólás - 2009.05.16. 10:06:45 (Válasz Ajgatsz #545 hozzászólására.)
Idézet: Ajgatsz - 2009.05.16. 08:43:23
Már megbocsáss, deazért kell gürizni hogy az ember eljusson 100 küldetésig, illetve azért hogy azokat effektíve tudja csinálni. Én továbbra is azt a véleményt képviselem, hogy az a 3 dukát nem volt akkora táp, mivel igen vannak amiket egy nap alatt meg lehet csinálni, de folyamatosan naponta csinálni nem nagyon lehet egyiket sem, vagy ha igen, akkor azok is áldozatokba kerülnek.

Szerintem ez ami beszél belőled az egyszerű írigység. "Neki miért van, és nekem nincs?
"


Nah álljunk már meg... Mi azon a gürizés, hogy te X hónappal előbb kezdted a játékot, mint valaki más, és minden nap benyomtad a vadászatot? A küldetések nagy része idővel csupán a szintnél fogva "teljesítődik", ezalól van néhány kivétel. Amúgy ezt úgy mondtad, mintha a küldetések megcsinálása valamiféle erőforrást vonna el tőled, és emiatt különösen nagy tett lenne eljutni a 100 megcsináltig... Tudom, van pár ami tényleg erőforrást von el, de összességében +LE-t termelnek. Ez arra emlékeztet, amikor páran az állatreform előtt sírtak hogy ők "megszenvedtek" a magas szintű állatért. Holott nem volt ott semmi szenvedés, mivel az állat kizárólag előnyökkel jár. Ugyanez áll a küldetésekre is...

Ez nem irigység, csupán jogos felháborodás azon, hogy egy külső tényező (kezdési idő) által behatárolt réteg előnyhöz jut a játék egy olyan területén, ahol mindenkinek azonos esélyekkel kéne indulnia.
Most lehet mondani, hogy "a TOP úgyse' vesz CSPér dukátot legalábbez haddlegyennekik"... Szakadjatok már ki a top-ból... A játékosok 95%-át nem érintik az ott fennálló speciális körülmények, és ha az ismételhető küldetésekért járó dukát tényleg azért van, hogy ezeket a körülményeket "kompenzálja" (holott senki nem kényszeríti őket hogy ne költsenek CSPt...) , akkor jogosan állíthatjuk, hogy a játék valóban ennek a szűk rétegnek készül...
Pontszám: 6.86
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
560. hozzászólás - 2009.05.16. 10:14:06 (Válasz Darah #538 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.16. 07:43:45
Igenhalkan megkérdezném valakitől, mirefel jár az ismételt küldetésekért aranydukát is?
Eddig három, mostmár beszigorítás gyanánt "csak" egy?


Azt hiszem, hogy ez egyfata koncepcio a jatekban, hogy kapsz egy kihivst teljesited es utana jutalom van. Ha nem lenne a vegen jutalom, akkor nem allnal neki a kihivasnak. Persze tudom, hogy van aki igen, mert van aki szorakozasbol jatszik, dehat en kotelessegbol, igy ez engem nem erint.
Pontszám: 3.80
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!