Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
561. hozzászólás - 2009.05.16. 10:18:05 (Válasz Kocos #560 hozzászólására.)
Ez igen álságos érv Kocos...amikor számtalanszor ismételheted ugyanazt a küldetést, ami egyre lezsírozottabban is mehet összedolgozással, és egyre több LÉ-t kapsz érte.
Ebben kb annyi kihívás van, mint beszéld le a 2000 LÉ-s küldit. Bár ezt csak egyszer kell, és jól működik aztán akárhanyadjára is.
Semmivel nem lesz nagyobb kihívás a küldi a 100-as után, mint előtte. Sőt.
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.16. 10:18:33-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
562. hozzászólás - 2009.05.16. 10:18:29 (Válasz Ajgatsz #541 hozzászólására.)
Idézet: Ajgatsz - 2009.05.16. 08:27:18
Meg azok a szemetek, akik sorra nyerik a bajnokiakat, azok miért kaphatnak meg extra tápnak dukátot?


Ezt egyebkent en sem ertem. Itt ugyanis egy visszacsatolas esete forog fenn. Most egy bajnok, aki mar nyart X-et megveszi az ovet a medaljaibol, varhatoan visszanyeri a medaljait par honap alatt, hiszen nem csak az ovvel fog erosodni, hanem a bajnoki medalok hianyaval is. Ezt emlekeim szerint az elso emlitese utan Jeriko es Simon is megkritizalta, taln nem is volt senki, aki ellenvetett volna, megis bent maradt.
Ez az egyik oka, hogy Cyronnak sikerult megszerezni a 2 dukattermelo targyat.
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
563. hozzászólás - 2009.05.16. 10:23:24 (Válasz Darah #542 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.16. 08:30:26
A dukátot mindenki más veszi. Vagy erőforrásért, vagy tárgyért.


Ervelesed ott bukik el, hogy az ismetelheto kuldiket mindenki eleri elobb vagy utobb. Raadasul erosen rajta mulik, hogy mikor. A kuldi top elejen nem a top karik allnak, ha megnezed. (Marcsa, CaveMan)
Tehat maximum egy fix elony szedheto vele ossze, ez nem olyan, hogy az elol levok mindig tobet fognak terelni, mert elol vannak. Ok elobb kezdenek termelni, ennyi a kulonbseg. Raadasul mostmar a termeles merteke is olyan, hogy azt boven tul lehet licitalni CSP aldozattal, amire en tovabbra is azt gondolom, hogy az elen haladk toredeke lesz hajlando. Ezt tamasztja ala a megfigyelesem, hogy szinte egesz nap ket ember van a portyalistamon, az a ketto, akinek van Buntetoje.
Pontszám: 4.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
564. hozzászólás - 2009.05.16. 10:29:03 (Válasz Darah #561 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.16. 10:18:05
Ez igen álságos érv Kocos...amikor számtalanszor ismételheted ugyanazt a küldetést, ami egyre lezsírozottabban is mehet összedolgozással, és egyre több LÉ-t kapsz érte.
Ebben kb annyi kihívás van, mint beszéld le a 2000 LÉ-s küldit. Bár ezt csak egyszer kell, és jól működik aztán akárhanyadjára is.
Semmivel nem lesz nagyobb kihívás a küldi a 100-as után, mint előtte. Sőt.


Ez a dontetlees lenne szted? Hat nem tudom, abban a legoptimalisabb parameterek mellett is van kb. 20% esely a sikerre. Ez azt jelenti, hogy 25 portyabol van meg. 12,5 jut rad, tehat akar napi egy mehetne is belole, de ehhez vagy folyamatosan buzogannyal kell allni allat nelkul (aminek a fejlodeserol le kel mondanod, ne feledjuk el), elvielve, hogy mindenki kijon a kamradbol (ami ugye lenyegesen tobb LE bukas, mint a kuldijutalom), vagy eszement mennyiseget egyeztetni es gep elott ulni. En azt gondolom, hogy nagyon jo szervezes es parameterek mellett is 2 napota ha osszejon a kuldi. Az elejen en is ezt neztem ki magamnak, de aztan tul nagy falatnak minositettem.
Es meg ha naponta le is lehetne adni az akkor is csak 1 dukat, aki CSP-ert vesz annak meg ketto jut. Jol van ez igy.
Pontszám: 4.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
565. hozzászólás - 2009.05.16. 10:35:04 (Válasz Ricardo #547 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.05.16. 08:45:40
Én most Darah-val értek egyet. Az ismételhető küldetések a legtáposabb küldetéshuszároknak (mint amilyen Te is vagy ) is csak 48-50. szinttől adatik meg. Azaz van egy erőforrás ami csak szinttől függ. Innentől kezdve bármit magyarázunk bele, bármennyire is le lett csökkentve 3-ról 1-re, esélyegyenlőtlenséget szül.


Mivel barkinek adott a leetoseg, hogy 48-50. szintre felerjen, azt hiszem, hogy nem beszelhetunk semmilyen egyenlotlensegrol. Termeszetes, hogy azonos aldozatvallalas mellett az, aki elorebb jar, az tob eroforrashoz fer hozza. De ez a dukatra egy idoutan egyatalan nem igaz, mart mindegy hogy 50. vagy 70. szintu vagy, ha maxos a terkapu es van ismetelheto kuldid, akkor onnantol ugyanannyi dukatot tudsz szerezni.
Pontszám: 2.50
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
566. hozzászólás - 2009.05.16. 10:43:42 (Válasz Kocos #565 hozzászólására.)
Kocos lehet, hogy ezért mások majd nagyon lepontoznak, de te szerintem nagyon terelsz és féligazságokat közölsz.
Aki előbb szerez erőforrást, az behozhatatlan előnyre tesz szert, én ezért nem sírok, hanem tudomásul veszem, mint tényt.
Pl.: Magától értetődő, hogy aki előbb maxolja a spektrális azt nem fogja utolérni az aki később kezdte. Kivéve ha vért izzad a másik pedig addig leereszt.
Mit gondolsz az én HSZ-ről 1oldallal ezelőttről? Azokkal egyetértesz, nem kerültek sorra még vagy csak szőnyeg alá söpörnétek?
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 8.75
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
567. hozzászólás - 2009.05.16. 10:44:45 (Válasz Kocos #563 hozzászólására.)
Az előbb-utóbbon van a hangsúly.
Minél később ér oda egy játékos, annál esélytelenebb lesz az előtte odaérőket valaha is behozni.
Hogy nem fog csp-t áldozni a TOP, mert te azt mondod, de bezzeg mindenki más az áldozzon, ha valaha labdába akar rúgni, ez ismét a szokásos felfogásod.
Ha teszemfel minden másnap megcsinálod a kábítós küldetést, emelkedő djazásért, az miért nem elég "jutalom" a 100-as jubileumhoz?

Hol van a játék többi részén még ekkora táp, mert ez már aztán tényleg az dukát nélkül is?
És akkor még dukát is, mert nem vesztek csp-ért?

Nem hinném, hogy elbukna az érvelésem...
a 100-as után a küldi már nem kihívás, hanem rutin.
Meg is kapjátok érte a jutalmat, a dukát meg a hab a tortán.

A döntetlenes.
Hát persze, gondolom azt csináltad már meg 24-szer.
A hülyének nézés....
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.16. 10:57:32-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.29
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
568. hozzászólás - 2009.05.16. 11:03:20 (Válasz Darah #567 hozzászólására.)
Ez a jatek 2 eroforrasrol szol: penzrol es idorol. Minel tobbet olsz bele ebbol a kettobol annal jobb leszel (persze kell egy kis strategiai erzek is). Ha nem szansz annyi penzt es idot a jatekra, mint plul Kocos, akkor sosem fogod utolerni.

Az osszes masik jatekbeli eroforrast a fenti kettobol nyered.
Pontszám: 9.17
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
569. hozzászólás - 2009.05.16. 11:07:55 (Válasz Endyr #568 hozzászólására.)
Endyr, főleg ha folyamatosan olyan dolgok kerülnek be, amit ő elér, más meg nem.
Kap LÉ-t a küldetésért, ha csinálja, mint mindenki más.
Ismét az alapkérdés: dukátot miért?

És akkor mostmár azt is megkérdezném valakitől, hogy a küldetéseknek ez a végső felállása?
Tehát 100-nál vége és mindenki ismétel a végtelenségig?
Avagy ha megérkezik az új turnus, akkir visszatérünk a régi mederbe?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.75
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
570. hozzászólás - 2009.05.16. 11:10:24
A probléma egyszerű orvoslására akkor miért nem mondjuk azt, hogy aki vásárolt tárgyat az aukciósházból, az 4 hónapig mondjuk felé se nézhet?

Ezzel senkinek nem származik belőle kára, ugyanis az addig vásárlók ugyanúgy gyűjtögethetik a dukátokat, és a kisebbeknek is jobban megnyílik az út
Pontszám: 8.40
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
571. hozzászólás - 2009.05.16. 11:15:50 (Válasz Gau84 #570 hozzászólására.)
Alapjában véve nem rossz, de ha Cyron mostantól kezdve 4 hónapig csak gyűjtöget...
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
572. hozzászólás - 2009.05.16. 11:17:06 (Válasz Morroch #571 hozzászólására.)
Akkor azt lehet mondani, hogy gyűjtögessen, és vegyen valami überbrutál cuccot, hiszen kivárta a sorát, és sansz, hogy nem lesz ellenfele... ellenben utána 4 hónapig megint kalap-kabát, szóval...
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
573. hozzászólás - 2009.05.16. 11:22:10 (Válasz Gau84 #572 hozzászólására.)
Igaz, nem gondoltam rá, hogy újra és újra 4 hónap, csak addig jutottam, hogy az első 4 hónap után mennyi lesz.
Ebben az esetben Cyrontól "nyugta lenne" a játékostársadalomnak 4 hónapokig, de vannak mások is. Valószínű már meg is indult a dukátinfláció amit nem szerettek volna. Én nem tudom sem ezt felmérné, sem hogy ki milyen gyorsan tudja termelni, majd az okosabbak (tovább)gondolkodnak az ötleteden.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
574. hozzászólás - 2009.05.16. 11:26:50 (Válasz Darah #556 hozzászólására.)
A kuldetesdij csokkent. Szint*200 most, elotte 33000 folott volt. Az ismetlesek szamaval a dij nem no.
Ehhez jon kiegesziteskent a kristalypont, amirol annyit tudunk, hogy Miklos szerint eleg tapos, es az 1 dukat, amivel en ugy szamolok, hogy arra mar nem lesz eleg, hogy onmagaban egy masodik targyat kitermeljen nekem belatato idon belul. Sztem igy a jutalom teljesen helyere kerult.
Pontszám: 3.67
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
575. hozzászólás - 2009.05.16. 11:40:04 (Válasz Kocos #574 hozzászólására.)
Viszont két-három naponta stabilan megcsinálható, ami addig egyáltalán nem jellemző a küldetésekre.
És nem, nem került a helyére a dukát egy kicsit sem.
A kristálypont még a dukáton felül jön?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
576. hozzászólás - 2009.05.16. 11:42:31 (Válasz Darah #575 hozzászólására.)
Azon felul jon, de amig nem tudjuk mire jo addig nem sok ertelme van.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
577. hozzászólás - 2009.05.16. 11:44:40 (Válasz Darah #567 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.16. 10:44:45
Hogy nem fog csp-t áldozni a TOP, mert te azt mondod, de bezzeg mindenki más az áldozzon, ha valaha labdába akar rúgni, ez ismét a szokásos felfogásod.


Nem, felreertesz. En azt mondom, hogy mindenki aldozzon, akar TOP akar nem TOP, aki targyat akar venni.
En azt mondom, hogy aki nem aldoz, az a kezdeti indulotoke elkoltese utan ne nagyon rughasson labdaba!

Hol van a játék többi részén még ekkora táp, mert ez már aztán tényleg az dukát nélkül is?
És akkor még dukát is, mert nem vesztek csp-ért?


Ha eltekintunk a kristalyponttol, amirol nem tdjuk hogy mennyire tap, akkor egyatalan nem tunik kimagasloan taposnak a jatek tobbi elemehez kepest. LE szempontbol a napi bevetel 10%-a korul mozog nekem.

Nem hinném, hogy elbukna az érvelésem...
a 100-as után a küldi már nem kihívás, hanem rutin.
Meg is kapjátok érte a jutalmat, a dukát meg a hab a tortán.


Ezt mondd azoknak, akik a 20 kiegett oskovet toljak epp. Rutinbol.
De nem is ez a lenyeg, hanem azt nem latom, hogy ezen mondataid miben mondanak ellent annak amit en mondtam?

A döntetlenes.
Hát persze, gondolom azt csináltad már meg 24-szer.
A hülyének nézés....


111 alap kuldi van a jatekban, nem 100.
Azert gondoltam a dontetlenezesre, mert te emlitetted, hogy osszbeszelessel lehet megoldani. Mast viszont nem tudok ami osszebeselessel megoldhato, kerlek vilagosits fel akor, hogy mire gondoltal.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
578. hozzászólás - 2009.05.16. 11:46:24 (Válasz Endyr #568 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.05.16. 11:03:20
Az osszes masik jatekbeli eroforrast a fenti kettobol nyered.


A taktika tehat nem eroforras?
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
579. hozzászólás - 2009.05.16. 11:48:17 (Válasz Kocos #574 hozzászólására.)
Amikor indult az aukciós ház felnyomódott a térkapuból való kincstalálat esélye a sokszorosára.
Ezt sokmindenki tapasztalta.
Ez a növekedés visszaesett az ismételhető küldetések bejövetelével.
Miközben a top összevissza hangoztatja hogy ők bizony nem hajlandóak CSP-ből dukátot venni.
Nem akarom ezt véleményezni csak leírtam a tényeket.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
580. hozzászólás - 2009.05.16. 11:49:38 (Válasz Darah #569 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.16. 11:07:55
Endyr, főleg ha folyamatosan olyan dolgok kerülnek be, amit ő elér, más meg nem.


Tehat az alapvetest, miszerint egyszer mindenki el ogja erni az ismetelheto kuldeteseket tovabbra sem fogadod el? Mert akkor sztem kar is vitatkoznunk.

És akkor mostmár azt is megkérdezném valakitől, hogy a küldetéseknek ez a végső felállása?
Tehát 100-nál vége és mindenki ismétel a végtelenségig?
Avagy ha megérkezik az új turnus, akkir visszatérünk a régi mederbe?


Amit en tudok: 111 alapkuldinel vege, tobb uj kuldinel lesz.
Az ismetelhetoeknek ez nem a vegleges formaja, Miklos fenntartja a jogot, hogy a kuldeteseket modositsa, kivegeye, es/vagy ujakat rakjon be.
Illetve a jutalmak idovel differencialtak lesznek, hogy olyan kuldit is megerje csinalni, amit most senki nem venne fel semmi penzert (20 kiegett).
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!