Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1341. hozzászólás - 2010.01.31. 19:12:04 (Válasz winnie #1339 hozzászólására.)
Nem értelek. Mi az, hogy végtelen LÉ-t biztosít? Azért akármilyen gyorsan lépsz szintet, akkor sem ad túl sok Őskövet.
Ha amúgy is veszel őskövet, akor ez a kis plusz lófütty. Ha meg nem veszel amúgysem, akkor sem mész sokra azzal a pár darabbal.
Én 3200 kiégett őskőnél járok, ha veszek 350 őskövet, akkor egyből 700 őskő íródik jóvá. (ez 5000+ Ft-omba kerül) A mai világban ez egy heti (vagy legyen havi) zsebpénze egy fiatalnak, aki meg felnőtt és dolgozó ember, az többet költ sörre egy héten.
Ez a tárgy egy jó tárgy, de semmilyen egetverő tápot nem ad annak aki megnyeri.

Nem beszélve az ajánlásról. Én iduláskor kb 30 embert hoztam a játékba, abból már csak 4 aktív, 2 vesz néha őskövet. De így is beeshet 2-3 havonta 35 őskő.
Ha több ilyen ajánlottam lenne (és vannak olyan játékosok, akiknek van), akkor mégtöbb őskőhöz jutnék.
_____________________________

Rogalndron:
Az életben semmi sincs ingyen, örülj, hogy ennyi mindent biztosít a Beholder a nem fizetős játékosoknak. Máshol pénz nélkül nem is regisztrálhatsz. Ha meg nem veszel őskövet, akkor nem tudom mit pattogsz itt a fórumon, hiszen csak egy hobbijátékos vagy, akit amúgy sem érdekel a játék. Más azért fizet érte, mert szeretne eredményeket elérni, és kihozni ebből a játékból minél több élvezetet.
Persze WOW-ot is játszhatsz tört szerveren... csak, ha egyszer játszottál a pénzes szervereken, akkor majd rájössz...
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 3.83
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1342. hozzászólás - 2010.01.31. 22:15:18 (Válasz Tiha #1341 hozzászólására.)
Idézet: Tiha - 2010.01.31. 19:12:04
Nem értelek. Mi az, hogy végtelen LÉ-t biztosít? Azért akármilyen gyorsan lépsz szintet, akkor sem ad túl sok Őskövet.


XY alapból 30 CSP-t kap egy nap. ha megveszi a tárgyat, akkor 37 CSP-t fog. tegyük fel, hogy XY átlagban 1500 LE-t vadászik. akkor ez a tárgy neki napi 10.500 LE-t jelent. az heti 73.500 LE, ami havi 315.000 LE, ami évi majdnem 4 millió. és, ha azt nézed, hogy a játékot nem fejezed be, akkor az végtelen LE elméletben. ha tudod, mikor fejezed be, akkor persze véges, de a lényeg, hogy a legtöbb aukciós tárgy értéke kifejezhető LE-ben. a plusz tulajdonság, szakértelem például. ez az őskő termő zsék nem fejezhető ki, hiszen kvázi 1-2 hetente ellát 1-2 heti prémiumtagság díjával.
Pontszám: 3.19
fórumozóHoGoFérfi
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1343. hozzászólás - 2010.01.31. 23:40:03 (Válasz winnie #1342 hozzászólására.)
3x elolvastam (tényleg!), mert gondoltam nem írhatsz ekkora hülyeséget.
És mégis...

Miért lenne táp az, amit simán őskőért meg tudsz venni? Jahogy neki kevesebbet kell egy KICSIT költenie? Nem kap semmi olyat amit más nem kaphat meg - olyan aki vesz őskövet. Jahogy a prémium rossz, mert "végtelen LÉt biztosít"? Simán el tudod intézni. Megveszed a Beholdert és egy jótékonysági intézményt csinálsz belőle.
Van olyan előny, ami ezzel jár és nekem sem tetszik, mert túlzásnak tűnik, de valakinek a játékot is fenn kell tartania, ő meg nem fog fizetni a két szép szemedért.

Apropó, most jöttem rá, hogy az egyik szaki nagyon el van rontva, iszonyú nagy táp, mert "végtelen LÉt biztosít"! Ráadásul alacsony szinten elérhető! Kérem kivenni a játékból most azonnal az elementáris fúziót is!

u.i. Utólag belegondolva: nem biztosít "végtelen LÉt" az összes létermelős szaki? Kéretik kivenni. A portyázást is, mert ugyebár az is rossz. Max. majd bejelentkezünk naponta és hülyeségeket irogatunk a fórumon. Abban már van aki profi.
u.i.2. Ha valaki kitörli ezt az offot, nem sértődök meg .

/Áááá, nem is sarkítottam.../
A hozzászólást HoGo módosította 2010.01.31. 23:43:21-kor
Nem érdekel a pontozás!
Ne csináld már, erre most miért kellett egyet adni ...
Pontszám: 8.37
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1344. hozzászólás - 2010.02.01. 07:25:13 (Válasz winnie #1338 hozzászólására.)
Kocosnak kösz a megerősítést, azt hittem már, hogy én vagyok az egyetlen aki így gondolkodik.Valószínűleg tényleg marad a kódvásárlás. Vagy majd licit rá.

Winnie-nek: az a 10-20-30K lényegtelen! 5 szintlépős küldihez kellett volna, amely után lehetne forgatni az ismételhetőeket.(másik kettő küldi szopóroller...) Akkor mennyi is most az a 10-20-30K? (öt szint vf-el azért bőven megvan 1-2 hónap,az alatt ismételhetőből mennyi gyűlik?Pókokról most inkább nem beszélek...)
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.54
kedvelt tagRogalndornFérfi
Végzetúr mester
566 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1345. hozzászólás - 2010.02.01. 18:24:22
Rogalndron:
Az életben semmi sincs ingyen, örülj, hogy ennyi mindent biztosít a Beholder a nem fizetős játékosoknak. Máshol pénz nélkül nem is regisztrálhatsz. Ha meg nem veszel őskövet, akkor nem tudom mit pattogsz itt a fórumon, hiszen csak egy hobbijátékos vagy, akit amúgy sem érdekel a játék. Más azért fizet érte, mert szeretne eredményeket elérni, és kihozni ebből a játékból minél több élvezetet.
Persze WOW-ot is játszhatsz tört szerveren... csak, ha egyszer játszottál a pénzes szervereken, akkor majd rájössz..

Köszi a kioktatást.
Nem érzem magamat hobbi játékosnak csak mert nem veszek őskövet.
Őskövek vásárlása nélkül is kiváló eredményeket lehet elérni egyébként , van rá elég példa a játékosok között (nem magamra gondoltam az én karim szerintem olyan átlagosnak tekinthető).
És játszom Fizetős játékkal, is SWG. Annak is finom a havi díja.
Amúgy meg nem tudtam ,hogy a fórumos hozzászóláshoz is ősköves előfizetés kell.
Valamint nem hinném ,hogy bárkinek joga lenne látatlanban bele mondani a másik képébe ,hogy milyen játékos.
Ehez talán ismerni kellene az adott karit.
És igenis örülök a játéknak, köszönöm ,hogy van.
A véleményem leírása nem pattogás, és elég furcsának tűnik a számomra ,hogy valaki annak nézte.
Bunkó vagyok, mert megérdemled.
Ha valamit nem értek attól még nem a másik a hülye.
Ha te vagy a hülye arról meg a másik anyja nem tehet.
Pontszám: 8.72
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1346. hozzászólás - 2010.02.01. 18:59:38 (Válasz Rogalndorn #1345 hozzászólására.)
Valamit nagyon elnéztél, ha azt hiszed hogy pár őskő hetente bődületes táp. Tudod mi a bődületes táp? Pl egy olyan relikvia amivel háromszoros áron lehet dukátért beváltani a térkapus tárgyakat. És van ilyen.

VF-em van, és egy pár hete takarékra tettem a TP szedést (bár a varázslatomon koppanó ellenfeleim sajnos így is megajándékoznak napi elég ingyen TP-vel, még úgy is, hogy TÖ-ben gyengének számítok a szintemen). Van, hogy két hét alatt lépek szintet. Egy szintlépés jelenleg 7 őskő a 7-es kristályosítónk miatt. 7 őskő elég egy heti prémiumra, aki pedig arra hajaz, hogy ebből akar majd tárgyakat venni, az jól elvan.

Nincs azzal baj, hogy a véleményedet hangoztatod, de legközelebb, ha vitatkozni is akarsz valamiről, előbb nézz körül, tájékozódj.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.05
kedvelt tagRogalndornFérfi
Végzetúr mester
566 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1347. hozzászólás - 2010.02.01. 19:08:31 (Válasz S0laris #1346 hozzászólására.)
Nem vitatkozni akartam, csak leírtam a véleményemet.
Kristályosítóból meg nekem csak kiégett esik.
V3. nem tudom máshol hogyan megy, itt kiégettet ad, van nálam igazi mégsem alakul át. (tudom béna vagyok).
De köszönöm az információt.
Bunkó vagyok, mert megérdemled.
Ha valamit nem értek attól még nem a másik a hülye.
Ha te vagy a hülye arról meg a másik anyja nem tehet.
Pontszám: 3.73
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1348. hozzászólás - 2010.02.01. 19:22:50 (Válasz Rogalndorn #1347 hozzászólására.)
Majd akkor alakul át, ha utána veszel.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.29
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1349. hozzászólás - 2010.02.01. 19:28:57 (Válasz Rogalndorn #1347 hozzászólására.)
Természetesen nekünk is kiégett esik, arra írtam, hogyha nekem meglenne az a relikvia, akkor szintlépésenként kapnék 7 őskövet. Viszont a középmezőny klánjai beálltak VF-re, így 10-14 nap egy szintlépés, extrémebb esetben akár több. Emellé a szintenként 7 őskö az esetemben 0, azaz nulla táp (bocsánat, hazudok, minimális táp, nem borítja még jobban az egyensúlyt). Sokkal nagyobb baj az, hogy a keményebb őskövesek 10 őskőért tudnak specializációt váltani. Erről volt vita, de végül behallt a dolog, pedig ott sérül a legjobban a nem fizető játékosok csoportja.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 6.29
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1350. hozzászólás - 2010.02.01. 22:37:58 (Válasz winnie #1342 hozzászólására.)
Egyertértek HoGo -val. Nem gondoltam, hogy ekkora hülyeséget írsz. Attól, hogy valaki prémiumos lehet, mert ingyen kap őskövet, még nem lesz űbertáp. És a prémium sem kap több CSP-t, mint egy másik prémiumos játékos. Azonkívül a VF óta a CSP már nem mérvadó tápforrás. Ráadásul mivel a + LÉ mellé + TP is jár, így max gyorsabban fejlődik. Nem csak úgy hullik neki a LÉ az égből (mint mondjuk a kínzókamránál), hanem Tp-t is kap.

De ha még 2x annyi csp-t is kapna, mint bármelyik másik prémiumos, akkor sem lenne akkora táp. Max, ha ezt egy top kapja, aki így is a játék eleje óta egy csp-t sem pazarolt el, és halmozza a szinteket. De aki csak egy hónappal később kezdett el játszani, az akkor mennyivel is van kevesebb CSP-ben?

Fordítsuk meg: aki most kezdi a VU-t, azzal mi van? Hány CSP-vel van neki jelenleg kevesebbje, mint mondjuk BArrique-nak?

És, ha már itt tartunk, aki mondjuk 4 hónapja minden nap 5 CSP-ért vesz dukátot, azzal mi van? 4x30x5=600 CSP (pont a 3 gyorsítás)
lehet ezt csavarni, 1 a lényeg a CSP már egy NEM top játékosnak egyáltalán nem jelentős veszteség, vagy előny.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.38
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1351. hozzászólás - 2010.02.02. 02:22:51
Azt meg tegyuk hozza, hogy a winnie zsargonban a napi 1 LE is vegtelen eroforras, hiszen a jatekra forditott napok szama nincs korlatozva ugye.
Pontszám: 8.31
irritálóKyuzoNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1352. hozzászólás - 2010.02.20. 14:14:11
Sziasztok!!!!

Lehet nem jó helyre írtam, és lehet már valaki ezt a témát feldobta, de nincs energiám visszaolvasni:)

Én arra gondoltam, hogy miért nincs egy olyan funkció ahol a te saját megvásárolt tárgyaidat el tudd adni más játékosoknak és ne a lélekkufárnak?

Például van egy arany kígyókardod (de bármilyen más tárgy is lehet akár relikvia stb..)és azt eladásra szánod mert nem kell és mondjuk LE-át vagy kristálypontért, vagy aranydukátért, vagy akár lélekgyémántért megveheti az akinek kell...

PL:Az eladó fél meghatározza, hogy arany kígyókardért kér 100 kristálypontot és az első aki lecsaprá azé a cucc... (ezt példának szántam kérhet érte akár 5000LE is)

Vagy ha ezt nem lehet, akkor a szövetségen belűli társaknak eladni vagy elcserélni velük:P
A hozzászólást Kyuzo módosította 2010.02.20. 14:16:49-kor
“Mikor a szépet megismerik,
felbukkan a rút is;
mikor a jót megismerik,
felbukkan a rossz is.
Lét és nemlét szüli egymást,
nehéz és könnyű megalkotja egymást.
Ezért a bölcs
sürgés nélkül működik,
szó nélkül tanít,
nézi az áramlást és hagyja, nem erőlködik,
Pontszám: 2.67
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1353. hozzászólás - 2010.02.20. 15:14:30 (Válasz Kyuzo #1352 hozzászólására.)
Ez a piac, ami soha nem lesz.

Ezzel fölöslegesé tennéd a kereskedelem szakit. Meg akár egy első szintű kari is mászkálhatna dimenzióval. És ha én csak 1kp-t kérek azért ami amúgy 50k LE-be kerül? Akkor a szövitársam ennyivel nagyobb előnyt szerezne a vele azonos szintüekkel szemben.

Add el a kufárnak, vagy az AH-ban.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.02.20. 15:16:53-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 4.92
irritálóKyuzoNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1354. hozzászólás - 2010.02.20. 16:11:32
De ez meg azért nem fer, mert a lélekkufár meg baromi keveset ad érte, nem beszélve az aukciósház 1 aranydukát mondjuk egy nyakláncért? De lehetne azt is csinálni, hogy nem minden cuccot lehessen eladni, és mindnek lenne egy alsó határa is és úgy már nem annyira gáz, amúgy meg a szakinak akkor is lesz értelme, mert kell küldihez is a kereskedelem szakértelem nyomatása, na meg nem bizti, hogy lesz olyan cumo, ami nekem kell és csak akereskedőnél fogom tudni megvenni ...De amúgy lehetne korlátozni is mondjuk a tárgy színtjét is lehetne a vásárló színtjével befolyásolni PL: 26 szintű tárgyat csak 23-tól-29színtú karik vehessenek meg.. Mint ahogy a portya is fel-le is 4-5 színtig csapkodhatsz, akkor ezt is be lehet határólni, bármilyen színtkülömbséggel... amit írtam az csak példa...

De legyünk öszínték, megküzdöttél valamiért és bagatelért venné be az aukciós is és a kufár is:(

Azért legalább az értéke 50%-át adnák a megvásárólt cuccok eladásáért....
A hozzászólást Kyuzo módosította 2010.02.20. 16:12:51-kor
“Mikor a szépet megismerik,
felbukkan a rút is;
mikor a jót megismerik,
felbukkan a rossz is.
Lét és nemlét szüli egymást,
nehéz és könnyű megalkotja egymást.
Ezért a bölcs
sürgés nélkül működik,
szó nélkül tanít,
nézi az áramlást és hagyja, nem erőlködik,
Pontszám: 3.45
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1355. hozzászólás - 2010.02.20. 16:40:22 (Válasz Kyuzo #1354 hozzászólására.)
Amit el akarsz adni, tárgyadat, azt használtad, így nem adhat érte annyit, mint egy újért, annak nem is lenne értelme. Térkapus cuccokért meg bőven sok az 1 dukát. Így is sok dukátot össze lehet belőle szedni.

Nah de majd csak jön egy nálam okosabb, és elmagyarázza ezt neked pontosan. Dukátinfláció meg ilyesmi. .)
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5.89
irritálóKyuzoNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1356. hozzászólás - 2010.02.20. 17:10:33
hmmm... csak megjegyzem nem azt írtam, hogy annyiért vegye meg amennyiért eladta:D

De legyen ez a ti döntésetek, csak gondoltam nem lett volna rossz fejlesztés, és asszem nem csak én gondolom így, de ezekután már senki nem fog erről csacsogni..

Köszönöm a választ és további jó játékot:)
A hozzászólást Kyuzo módosította 2010.02.20. 17:47:03-kor
“Mikor a szépet megismerik,
felbukkan a rút is;
mikor a jót megismerik,
felbukkan a rossz is.
Lét és nemlét szüli egymást,
nehéz és könnyű megalkotja egymást.
Ezért a bölcs
sürgés nélkül működik,
szó nélkül tanít,
nézi az áramlást és hagyja, nem erőlködik,
Pontszám: 3.32
fórumozóErepublikFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1357. hozzászólás - 2010.02.21. 08:08:26 (Válasz Kyuzo #1354 hozzászólására.)
azért ad a tárgyakért relative keveset a kufár hogy ne forduljon elő bugkihasználás(palota-30% gyémánt-x% nyaklánc-15 % ) ezért adja vissza érte csak kb az 1\3-át
V1-Erep - Velim Cervesiam
Pontszám: 5.14
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1358. hozzászólás - 2010.02.21. 15:02:09
A dukát valóban leinflálódott, de főleg azért mert az elején sokan csaltak, ők be is zsebeltek pár remek cuccot, persze akinek nem inge nem veszi magára, másrészt sokáig tart egy lciit és kevés a tárgy... Így már 7-800 dukátért sem fogok soha semmi értelmeset kapni, a későbbiekben ez egyre rosszabb lesz, azokról nem is beszélve akik most kezdik el gyűjteni a dukátotkat... na nekik nem lesz semmi normális cuccuk innen az 100%-ék. Kellene csinálni több kategóriát, nem olyan sűrűn mint a bajnokinál de 10-12 szintenként és mikor valaki kategóriát váltana, eldöntheti gyűjti-e tovább vagy elkölti a dukátot
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 5.26
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1359. hozzászólás - 2010.02.21. 15:08:03 (Válasz Sznoopy #1358 hozzászólására.)
Pontosan, hogyan lehetett az elején "csalni" ? Ez nekem új...
Pontszám: 6.59
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1360. hozzászólás - 2010.02.21. 15:31:16 (Válasz Cavalorn #1359 hozzászólására.)
Az elején pl. benn volt az egymás utáni 30 helyes kvízválasz is (naponta megcsinálható), ráadásul nem egy, hanem 3 dukát járt minden teljesített ismételhető küldetésért.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.12
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!