Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1621. hozzászólás - 2012.07.31. 20:59:52
Srácok nem biztos hogy ez egy értelmes téma egyébként
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.13
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1622. hozzászólás - 2012.07.31. 21:00:02 (Válasz Ariel #1620 hozzászólására.)
Fussunk neki még egyszer.

amit korábbi hozzászólásodban állítasz, miszerint az alapvető találati arányoknak semmilyen befolyásoló hatása nincs a végeredményre, akkor minden gyakori, ritka és ultraritka tárgy értéke azonos lenne.


Szerinted mit befolyásol az, ha olyan gyakoriságú tárgyat pörgetek, ami nem egyezik meg a dukáttermő tekercsével? De egyáltalán mit befolyásol az, ha nem dukáttermő tekercset pörgetek? Semmit sem, mert akkor a pörgetését (ami mehetett ingyen, vagy kőért), nem dukátot kaptam. Statisztikailag csak azok a pörgetések érdekesek, amikor az arányba állított erőforrások mindegyike szerepel a forgatásban: a kavics és a dukát is.
Mellesleg nem azt írtam ezzel kapcsoltaban. Amire hivatkozol, azt olvasd vissza pontosan hogy és mivel kapcsolatban fogalmaztam.

Arról nem is beszélve, hogy ha azt mondod, egy dukát = 0,33 őskő abból az kellene következzen, hogy ha befizetek a kerékre 3300 őskövet abból közelítőleg 10000 dukátot kapnék


Egyértelműsítek: 1 dukát = 1/3 őskő (0,33333333333333...) Ha a keréken 3333 alkalommal pörgetsz dukáttermő tekercset, mellé valószínűleg 1667 ingyenes pörgetésből származó ingyenes dukáttekercs fog párosulni statisztikailag bár a Craslorg által vázoltak ezt minimális mértékben befolyásolhatják valóban 1:8 és 1:9 közti különbség harmad részével). Tehát ~10000 dukát kapsz a köveidért. Mint írtam, ez nem irányítható, de amikor a kövedért cserébe dukátot kapsz, akkor ez az arány fog kijönni. Amikor nem dukátot kapsz a kavicsért, hanem egyéb jutalmat, azt miért kellene figyelembe venni? Semmi értelme, mint írtam fentebb is.

Az elméleted egyébként már ott is elhasal, hogy több forrásból ingyenesen beszerezhető a dukát. Ha már egyet beleraksz a képletedbe, akkor az összes többit is rakd bele. Az ingyenes pörgetés mellett ott a csp beváltás, az ismételhető küldik, az ékszerek becserélése, az eventek, a VT.


Az egész arányba állítás alapja a hűség zálpgának 100 őskőért elérhetővé tétele volt, ezért célszerűnek láttam, ha csak azt a lehetőséget veszem figyelembe, amikor őskőért jár a dukát. Semmilyen egyébről nem tudok csak a dukáttermő varázstekercs szerencsekeréken történő kiforgatása. A többi variációnál egyéb erőforrást kell áldozni a dukátért, amit jelen esetben figyelmen kívül lehet hagyni.
ettől függetlenül az elméletem nem hasal el, mert amikor kizárólag csak őskőért cserébe jutok dukáthoz, ott az arány továbbra is ugyanaz lesz. Az egyéb erőforrásokat nem keverem ide, mert ott eleve nem őskő/dukátról van szó, hanem egyéb erőforrás/dukátról. Ezek értékaránya, habár semmi köze az ősköves variációhoz, valóban szubjektív. Az ingyenes pörgetés kizárólag azért került bele a képletbe, mert pontosan ugyanazzal a metódussal szerezhető meg, mint az ősköves: szerencsekeréken való forgatással. A kettőt nem lehet elválasztani egymástól.


Egyébként pedig a dukát őskő értéke mindenki számára más, pontosan annyi, amennyit hajlandó fizetni érte. Elképzelhető, hogy valakinél ez pont 0,33 lesz.


Ezzel abszolút egyetértek. De az őskövet és a dukátot semmilyen más módon nem lehet arányba állítani, csak a fentebb vázolt módon.
Viszont azt kötve hiszem, hogy a zálogtulajdonosok közül akad bárki is, aki nem fizetett volna akár 100-nál sokkal több követ is a dukátjai helyett a tárgyért.
Pontszám: 6.97
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1623. hozzászólás - 2012.07.31. 22:58:44 (Válasz Ariel #1620 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2012.07.31. 19:18:55
Egyébként pedig a dukát őskő értéke mindenki számára más, pontosan annyi, amennyit hajlandó fizetni érte. Elképzelhető, hogy valakinél ez pont 0,33 lesz.


Maximum elmeleti sikon, merthogy venni nem tudsz.
Ugyanugy, mint ahogy az sem mondhatod, hogy 2,5 CSP-be kerul egy dukat, ugyanis hiaba van napi 65 CSP-m, nem tudom 26 dukatra bevaltani.
Pontszám: 6.99
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1624. hozzászólás - 2012.07.31. 22:59:13 (Válasz LanMaffia #1621 hozzászólására.)
Nem allitotta senki, hogy az.

Úgy vélem, hogy ebben a vitában mindenki a tökéletesen céltalan érvelés és véleményütköztetés öröméért vesz részt.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.07.31. 23:04:39-kor
Pontszám: 6.99
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1625. hozzászólás - 2012.07.31. 23:03:10 (Válasz Ywgarrd #1622 hozzászólására.)
Akkor (lenne) igaz az amit mondasz, ha feltesszuk, hogy minden gyakori nyeremeny erteke megegyezik 2 dukattal. Mert ha kijelenthetjuk azt, hogy a gyakori tetelek erteke nem azonos, akkor abbol egyenesen kovetkezik, hogy nem lehet csak a dukatos es oskoves forgatasokat figyelembe venni.
Pontszám: 6.99
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1626. hozzászólás - 2012.07.31. 23:07:23 (Válasz Ywgarrd #1622 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.07.31. 21:00:02
De egyáltalán mit befolyásol az, ha nem dukáttermő tekercset pörgetek? Semmit sem, mert akkor a pörgetését (ami mehetett ingyen, vagy kőért), nem dukátot kaptam.


Máshogy fogalmazok. Ha a nyolc gyakori nyereményből téged csak a dukát érdekel, az összes többi kacat, és egy lyukas garast sem adnál értük, de a dukátok miatt hajlandó vagy őskövet áldozni a pörgetésre, akkor mennyibe kerül egy dukát megszerzése?
Ebben az esetben a többi tárgy értéke 0, és a dukát értéke legalább annyi, amennyi őskövet beletolsz a megszerzéséhez.

A fehér kristályital értéke sem 0,66 dukát csak azért, mert a számolásod alapján ennyiért lehet megszerezni a szerencsekerékkel. Ugyanis ha csak fehér kristályitalt lehetne nyerni a kerékkel, senki nem forgatna.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.73
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1627. hozzászólás - 2012.08.01. 06:39:07
Remélem a chetszobában lesz egy külön szoba, címe: "a tökéletesen céltalan érvelés és véleményütköztetés öröméért lezajló vitáknak"
Pontszám: 8.44
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1628. hozzászólás - 2012.08.01. 07:14:14
Inkább valami hivatalos választ várnánk, hogy lesz orvosolva a dolog.
Pontszám: 7.55
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1629. hozzászólás - 2012.08.01. 08:07:37 (Válasz Maci #1628 hozzászólására.)
Ha eddig nem reagáltak vagy beleszarnak vagy sokkal nagyobb vihar kell ahhoz, hogy mozduljanak.

Szerintem kapja szépen vissza az összes játékos azt a dukátmennyiséget amennyiért megvette AH-ban a Húség Zálogát, ha kifizetné inkább helyette a 100 őskövet.

A játékosok hűségének záloga a játékhoz és annak fejlesztőihez a korrekt hozzáállás minden problémához és (viszonylag) gyors reakcióidő nem csak olyankor amikor egy változtatásból őskőbevétel várható.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.47
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1630. hozzászólás - 2012.08.01. 08:22:17
Nem tudom más szervereken mi történt, de az 5-ös topjában elkezdődött a gyémántosodás. Márpedig ha a többség a lébónusz miatt meglépi ezt, akkor a kisebbség is kénytelen lesz rá előbb-utóbb, ha nem akarja folyamatosan sz@rrá veretni magát a többiek által. Ez qrvára nem jó irány.

Azokkal értek egyet, akik szerint el kéne tüntetni a zálogot a relikviák közül. Ha a gyémánt máshol is ennyire népszerű lesz, akkor a szerverközi portya sem jelent majd megoldást...
Pontszám: 9.25
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1631. hozzászólás - 2012.08.01. 08:36:37 (Válasz Bpetya75 #1630 hozzászólására.)
Felőlem akár ki is vehetik, de azt azért mondjátok el: akkor miért nem gyémántként regisztráltak? 100 szint kellett hozzá, hogy felismerjék mire jó a gyémánt horda?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.95
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1632. hozzászólás - 2012.08.01. 08:53:17 (Válasz Quellon #1631 hozzászólására.)
Én a játék kedvéért játszom, nem foglalkozom optimalizálással, de azt el tudom képzelni, hogy egyre feljebb haladva változhat az, hogy melyik hordában ideális lenni. Bennem úgy a 90. szint környékén merült fel, hogy a smaragd jobban illene hozzám. El is határoztam, hogy majd egyszer szerzek egy zálogot.
Pontszám: 9.26
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1633. hozzászólás - 2012.08.01. 09:38:34
Kösz Arel-nek hogy túl licitált a zálognál...
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2012.08.01. 09:42:53-kor
Pontszám: 6.12
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1634. hozzászólás - 2012.08.01. 09:42:58 (Válasz ADZSI76 #1633 hozzászólására.)
Életed leghosszabb és legizzadtabb licitjén vagy túl, ha nem tévedek
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.43
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1635. hozzászólás - 2012.08.01. 09:49:12 (Válasz Quellon #1634 hozzászólására.)
Nem tévedsz...
Pontszám: 6.12
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1636. hozzászólás - 2012.08.01. 09:56:18 (Válasz Bpetya75 #1630 hozzászólására.)
Idézet: Bpetya75 - 2012.08.01. 08:22:17
Nem tudom más szervereken mi történt, de az 5-ös topjában elkezdődött a gyémántosodás. Márpedig ha a többség a lébónusz miatt meglépi ezt, akkor a kisebbség is kénytelen lesz rá előbb-utóbb, ha nem akarja folyamatosan sz@rrá veretni magát a többiek által. Ez qrvára nem jó irány.

Azokkal értek egyet, akik szerint el kéne tüntetni a zálogot a relikviák közül. Ha a gyémánt máshol is ennyire népszerű lesz, akkor a szerverközi portya sem jelent majd megoldást...


1 hónap múlva megjelenik majd egy újabb relikvia (100 őskő), amivel a nem fertőzött is ütheti a saját hordáját. Kivaló megoldás lesz egy teljesen szükségtelenül előidézett problémára.
Pontszám: 8.80
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1637. hozzászólás - 2012.08.01. 11:19:05
Amiket eddig leírtál/tatok, kivétel nélkül megállják a helyüket nagy általánosságban. Rájöttem, én követtem el a hibát, hogy nem kellő precizitással fogalmaztam még a legelején, nem emeltem ki megfelelően a helyzet speciális voltát.

Most pontosítok.
Ha azokat a játékban jelenleg elérhető eseteket vesszük figyelembe, amikor kifejezettem őskőért kapjuk a dukátot, akkor 1 dukát hozzávetőleges értéke ~0,33 őskőre jön ki átlagosan.

(Csak ezt az egy módot ismerem, amikor kőért dukát jár. A többi (szerencsekerekes) eset dukátértékének meghatározása lehetetlen azok szubjektív mivolta miatt.)

Ennek az összevetésnek részemről annyi a lényege, hogy rávilágítson, mennyire tápos (és hibás döntés) 100 őskőért elérhetővé tenni a hűség zálogát, ami az aukció ház egyik korlátozott darabszámban elérhető ultraritka relikviája, és mindig magas dukátértékért kelt el az előző időszakokban.
Tudom, hogy a dukátok java a vásárlóknál nem őskőért szerzett volt. Mivel azonban dukátért vették és most őskőért vásárolható, ezt az szembeállítást találtam megfelelőnek az ár és a hz összefüggésének igazságtalanságára, (és hibás játékba kerülésére).

Nagyon erősen elbeszéltünk egymás mellett. Szerintem mindenki értette közülünk a másik érvelését, csak a szemszögek nem egyeztek: körülbelül 3 alkalommal ugyanazokat a meglátásokat ütköztettük másként megfogalmazva/a beszélgetés más részéről megközelítve.
Pontszám: 6.95
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1638. hozzászólás - 2012.08.01. 11:29:51 (Válasz Kocos #1636 hozzászólására.)
Könnyen lehet, hogy igazad lesz.
Pontszám: 8.53
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1639. hozzászólás - 2012.08.01. 11:36:53
Elmegyek nyaralni, erre ismét gebasz van? Mi történt itt már megint???
Az frankó lesz, ha mindenki gyémánt lesz magasabb szinteken! Ellenfél meg nyista...
Átgondolatlan dolog ezt berakni!
Én meg nekiállok rinyálni a szívósság öve/tudás könyve/reflexek könyve trió 100 őskőért való árusításáért!
A hozzászólást Alendaar módosította 2012.08.01. 11:37:13-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.79
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1640. hozzászólás - 2012.08.01. 11:41:41 (Válasz Alendaar #1639 hozzászólására.)
Ha lehetőséged van rá, akkor sirámaidat ciril betükben kifejezve juttasd el a vezetőségnek. Hatásosabb.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.77
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!