Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1581. hozzászólás - 2012.07.30. 15:52:14 (Válasz Archibald Cunningham #1580 hozzászólására.)
Egyébként miért van még bent ez a tétel?
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.08
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1582. hozzászólás - 2012.07.30. 16:04:23 (Válasz Archibald Cunningham #1580 hozzászólására.)
Nem biztos, hogy a fejével van a baj, lehet, hogy ez volt az utolsó lehetősége teljesíteni a VT küldetést...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.73
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1583. hozzászólás - 2012.07.30. 16:15:28 (Válasz Ariel #1582 hozzászólására.)
Ez a tétel korábban is elment 2-300 dukátért, szóval lehet, hogy itt küldi miatt volt, de azért nem kell sajnálni azokat, akik nem gondolják át.
Pontszám: 7.66
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1584. hozzászólás - 2012.07.30. 16:36:10 (Válasz Miklós #1577 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.07.30. 15:32:11
Sajnos olyat nem tudok beígérni hogy aki fél éve vett magának ilyet az a véletárat becserélheti, ez nem lenne igazságos...


Ennel kifacsartabb hamisabb ervelest nehez lett volna talalni. AZ nem lenne igazsagos? Mert igy meg az? Hat ezt megdobbentonek talalom. Persze nem az elso eset, de nem tudok megbaratkozni ezzel sok ev utan sem.
Pontszám: 7.80
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1585. hozzászólás - 2012.07.30. 16:39:41 (Válasz Miklós #1577 hozzászólására.)
Szerintem egyszerűbb lenne Miklós, ha opcionálisan választhatnánk valami mást helyette 100 őskőért.

v3-on nem különösebben nagy probléma egyébként a célpontválasztás, van elég játékos minden hordában, ide eléggé felesleges volt betenni.

szerk:

"Baraty most úgy látszik ezt bepatchelte minden világra"

Ezek szerint nem kellett volna . Nagyon egyszerű, legyen visszavonva, magyar szervereken nem probléma a célpontválasztás.
A hozzászólást Maci módosította 2012.07.30. 19:02:29-kor
Pontszám: 6.27
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1586. hozzászólás - 2012.07.30. 20:03:24
Erős kettősség van bennem az újítással kapcsolatban. Egyrészt félig meddig én is érintett vagyok, hisz v2-n februárban ruháztam be a Zálogra (bár én valóban occsóért vettem, 1155 dukátba fájt, lehet utálni ). A 60 napos limitet én sem tartom igazságosnak, hisz aukciós archívumban kb egy percig sem tartott egy évre visszamenőleg kikeresni a "Hűséges Vásárlókat", engem aki fél éve vettem meg, semmivel nem érint kevésbé hátrányosan a változás, mint azt aki tegnap.

De ugyanakkor örülök is neki, mert idekinn hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy 100. szint alatt is van élet, és bizony vannak olyan helyzetek, amikor egy kisebb karakternek - aki nem válogathat kacagva a szövetségek közt, akikhez extra építés nélkül átléphet - jóval nagyobb szüksége lenne a hordaváltásra, mint valakinek, aki csak azért ragaszkodik a szövetségéhez, hogy ne nullázódjon a kincspontja, mégsem tud labdába sem rúgni, mert esélye nincs annyi dukátot összeszedni amivel beszállhatna a licitbe.

Szóval összességében korrekt hogy bárki hozzájuthat, de az igazán igazságos az lenne, ha a gyorsításokhoz hasonlóan az eddig megvett Zálogoknál megjelenne egy gomb, hogy kérem vissza a dukátomat, inkább őskővel fizetek. Vagy a Maci féle "van már Zálogod, alternatív relikviát vásárolhatsz megoldás is igazságos lenne", akár azt sem tartanám elfogadhatatlannak, ha akinek van záloga, az egy upgrade relikviát kapna, ami felezi a váltás költségét.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.49
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1587. hozzászólás - 2012.07.30. 22:30:15 (Válasz Miklós #1577 hozzászólására.)
Csak megtaláltam a topicot. Miért is nem igazságos? Nem mostanában vettem, de 2000 dukát felett fizettem érte. Ez sehogy sem jön ki nekem 100 dukátra. Most meg majd boldog boldogtalan szaladgálhat ilyennel. Tegyétek be akkor a többi reliket is, ah-t meg hagyjuk a francba... Én is szívesebben fizetnék érte 100 kavicsot. Ha így marad, akkor meg ne legyen időbeli korlát, akinek van, az választhassa a kavicsos megoldást.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.77
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1588. hozzászólás - 2012.07.30. 22:39:30
Kócos: szép próbálkozás a valaha volt egyik legerősebb cucc újboli feltápolására még ha némiként jogos is. De azoknak akik régen vették meg, már régen visszahozta számukra az árát, és már hasznot termel. Aki meg a féléves bérlet óta vették még horror áron nyilván számoltak az extrém megtérülési idővel (ahogy az aranytojó tyúkosok is), ezért a bérlet ára is -mint mindené- a kereslethez fog igazodni .
Ha netán sikerül a lobbid (amiért most emiatt drukkolok is kicsit), akkor javasolom felülvizsgálatra - az Arielen említetteken túl- a rejtőköpenyt és a kristálygömböt is, mert közel nem azok a feltételek egyik cuccnál sem, mint amikor előszőr kijöttek (sőt jóval drasztuikusabban gyengültek mint a bérlet). A rejtőköpenyt talán nem is használtam egyszer sem (csak a templomos küldi miatt) a láthatatlan nerf óta (pl. sztázisbubi feltételét nem kellene teljesíteni a köpenyeseknek, máris újra topcucc lenne), a gömb pedig több nerfet, szívatást és ellenképességet kapott mint bármi más a játékban (ettől függetlenül nem tartom gyengének, de régen sokkal erősebb volt).

Az AH-ra egyébként tényleg ráférne már egy refresh, 2009 nem tegnap volt. A legyengült tételeket fel lehetne tápolni és új tételeket is lehetne végre betenni - én egy új pakkot nyitnék nekik, az eddigi 5-ön túl, ezzel is nyitva a dukátinflálódás ellen.

A zálogosok zúgoldosása pedig jogos. Az gondolom teljesen véletlen hogy pont egy olyan cucc került elérhetővé (őskőért) ami újabb őskő költségekre sarkallja a játékosokat. Az indok (szegény topper oroszok) egészen elképesztő. Javasolom minden megszivatott/újra kijött/szerencsekeréken pörgetett tárgy árát lehessen visszakérni 100 őskőért. Win-win szitu...
A hozzászólást Aurri módosította 2012.07.30. 22:48:25-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.83
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1589. hozzászólás - 2012.07.30. 23:08:30 (Válasz Miklós #1577 hozzászólására.)
Tudom, valahol meg kell húzni a határt... 70 napja vettem
Pontszám: 7.62
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1590. hozzászólás - 2012.07.30. 23:57:17 (Válasz Miklós #1577 hozzászólására.)
Miklós:
Na ez a játék sokadik igazságtalansága amiért mélyen fel vagyok háborodva!
Keményen fizetek a játékért és folyamatosan érnek a negatív Miklós féle öncélú változtatások, és ez most az í-re a pont, mert én anno 1500 dukát felett fizettem a zálogért és az holmi 100 őskővel nem lehet összehasonlítani és most még a tárgyból származó előnyöm is oda nem beszélve a nagy nehezen megszerzett dukátaimról!

Én nem kérem, hanem egyenesen követelem a dukátaimat vissza, azt hiszem keményen megfizetek a játékért, és ezért minimum elvárható, hogy nem cseszünk ki a fizető ügyféllel!!!

Már bocsánat a kirohanásért, de lesz@rom, hogy kinek, miért nincs ellenfele és mennyire ragaszkodik a szövijéhez, mindenki saját maga választja meg, hogy milyen hordában indul és ha nem tetszik neki akkor, ott a váltás lehetősége ami 50 őskő.
Kezdem unni, hogy a játékvezetés a kénye kedve szerint változtatja a játékot, ha épp az az üzleti fogás a számára.

EZ már nem az a játék, amit lassan 3 éve elkezdem és lassan már csak én maradtam az aki még mindig játssza a kezdő team-ből. Igen csak jó lenne elgondolkodni azon Miklós, hogy a régi fizető játékosok miért is mentek el?!

ui.: a gyengébb idegzetűek hagyják ki a hozzászólásom, és jöhetnek a lepontozások.....
Pontszám: 9.29
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1591. hozzászólás - 2012.07.30. 23:58:17 (Válasz Multifilter #1589 hozzászólására.)
Idézet: Multifilter - 2012.07.30. 23:08:30
Tudom, valahol meg kell húzni a határt...


A vicc az, hogy valojaban nem kell.
Pontszám: 6.99
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1592. hozzászólás - 2012.07.31. 00:12:13 (Válasz Kocos #1591 hozzászólására.)
Lassan az egész játék egy vicc lesz! Miklós meg a főbohóc

Hogy gondolhatta bárki is, hogy 1500 dukát = 100 őskő???, amikor közel egy évig gyűjtögettem, hogy meg tudjam venni a zálogot!
Ez igen csak nevetséges, csak valahogy én nem nevetek rajta
Pontszám: 6.46
kedvelt tagRONNIEFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1593. hozzászólás - 2012.07.31. 00:29:06 (Válasz Yasmina #1592 hozzászólására.)
Mindenki úgy gondolja,hogy ez elég gonosz lépés volt Miklóséktól.Én is így vagyok vele.
Ezzel kezdték,fél év múlva meg bent lesz a tyúk,a szívósság öv,az örök bérlet,a termőzsák és minden egyéb jó cucc a kufárnál "aprópénzért".
Pontszám: 6.27
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1594. hozzászólás - 2012.07.31. 01:00:07
Tetszik ez a zálogos project, thx.

Lehetne esetleg, hogy a hordaváltás olcsóbb legyen? Mondjuk 10 őskő
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.20
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1595. hozzászólás - 2012.07.31. 06:31:32 (Válasz LanMaffia #1594 hozzászólására.)
Vagy 10 kincspont.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1596. hozzászólás - 2012.07.31. 07:19:32
Annyira érdekes, hogy hirtelen 100 őskő "aprópénz", míg máskor egy 5 ősköves templomi küldiért vérremenő rinya megy...

Én örülök a zálognak, tegnap óta kb 1/2 milka lét termelt. Abban is van igazság, hogy nekem se esne jól, ha dukátárt vettem volna, és most azt látnám, hogy őskőért is megszerezhető. (Érdekes módon a portyagömb annő pont ellentétes elbírásás alá került, amikor véletlenül bekerült...) ű
Lehet utálni, de azzal nem értek egyet, hogy mindenki kapja vissza a dukátjait, mivel ez a tárgy igen is termeli a megfelelő előnyt, melyet nagyon nehéz számszerűsíteni (nem beszélve az olyan háborúkról, ahol az ellenfél vissza se tud ütni zálog hiányában pl...) Kell húzni egy határt, mint annó az inspirátornál is, de ez legyen a precedensnek megfelelően 1/2 év, és ne csak 60 nap!
Pontszám: 7.53
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1597. hozzászólás - 2012.07.31. 07:40:41 (Válasz Birka #1596 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.07.31. 07:19:32
Annyira érdekes, hogy hirtelen 100 őskő "aprópénz", míg máskor egy 5 ősköves templomi küldiért vérremenő rinya megy...

Én örülök a zálognak, tegnap óta kb 1/2 milka lét termelt. Abban is van igazság, hogy nekem se esne jól, ha dukátárt vettem volna, és most azt látnám, hogy őskőért is megszerezhető. (Érdekes módon a portyagömb annő pont ellentétes elbírásás alá került, amikor véletlenül bekerült...) ű
Lehet utálni, de azzal nem értek egyet, hogy mindenki kapja vissza a dukátjait, mivel ez a tárgy igen is termeli a megfelelő előnyt, melyet nagyon nehéz számszerűsíteni (nem beszélve az olyan háborúkról, ahol az ellenfél vissza se tud ütni zálog hiányában pl...) Kell húzni egy határt, mint annó az inspirátornál is, de ez legyen a precedensnek megfelelően 1/2 év, és ne csak 60 nap!


A dukat is inflalodik ugyanugy. Barmillyen mas targy is termelte volna az elonyt az adott ido alatt. Aki regen vette, az olyan keves dukatot kapna vissza, amibol ma semmi ertelmesre nem futja, aki nemreg, az annyit, hogy csak kicsit kell hozzaraknia, hogy vehessen mast. Es ugye az a mas az meg nem termel neki elonyt azota, hogy a zalogot megvette, mig ha arra kolti a dukatjait, akkor meg termelt volna. Szerintem ennel igazsagosabb megoldas nem kell, es a reszemrol nem is nagyon tudok elkepzelni.

De az igazságosságot szerintem így árdemes vizsgálni. Aladár és Béla ugyanazokra a relikviákra hajt az AH-ban, és hasonló hatékonysággal gyűjti a dukátot, lépi a szinteket és egyszerre indultak. Köztük van a Zálog is. Az első aukciós tárgyuknak Aladár a Zálogot vette meg, Béla valami mást. Egyszerűen azért, mert a Zálogot elvitte Aladár. A második vásárlásukhoz mostanra gyűlt össze a dukát. Béla most megveszi őskőért a Zálogot, és megveszi a listájáról a harmadik tárgyat is. Aladár most veszi meg azt a tárgyat amit Béla megvett első alkalommal. Kérdem én, ki az aki szerint Aladár nem került így hátrányba? Még ha visszakapja a dukátjait sem fog ott tartani, mint Béla, a harmadik tárgyat a listáról akkor sem tudja megvenni az infláció miatt.

Illetve a masik igazsagos megoldas, ha szepen kiveszika Zalogot, mert ugye egy baki folytan kerult be, elnezest kernek azoktol akik eddig vettek, és ok karpotlásul 120 oskovet kapnak vissza. Azt sem ertem az orosz szerveren miert nem lehetett a problemat orvosolni, egy egyszeri fel eves zaloggal, mint esemenyjutalom. Akkor nem lett volna szukseg szinkronizalasra (az egyszeri alkalom miatt). Kiveve persze, ha az volt a cel, hogy ez a tobbi vilagon is megjelenjen. De ha ez volt a cel, azt be kene vallani.
Pontszám: 9.00
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1598. hozzászólás - 2012.07.31. 08:03:39
Kb. 1500 at fizettem erte, bar fogalmam nincs mikor, meg iden talan... Ha nem ezt veszem meg, akkor a tallert, mi szinten hasonlo elonyt termelt volna. Ez az okfejtes nekem santit, hogy azota is termelte az elonyt. Persze, termelte ugyanugy mint barmi mas ertelmes targy.

Ha akkor a tallert veszem meg, most dukatkoltseg nelkul megvehetnem a zalogot, ami aktiv portyas jateknal ugyanaz az elony.

Az, meg hogy egy evre visszamenoleg kapjak vissza a jatekosok a dukatot nem tulzottan fair. Aki egy ev egy honapja vette, az miert is jarjon rosszul?

Szerintem vegyetek ki, az a legegyszerubb.
Pontszám: 6.70
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1599. hozzászólás - 2012.07.31. 08:42:45
Közben kitaláltam mit is akarok kérdezni.

A Hűség záloga egyszer használható csak, vagy többször is?
A hozzászólást Bpetya75 módosította 2012.07.31. 09:32:30-kor
Pontszám: 8.50
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1600. hozzászólás - 2012.07.31. 09:01:27
Hát én is inkább a kavicsot fizetem ki érte. Sajnos még én vezetem a licitet a V5-ön a zálogért. Ha tudom az infót nem licitálok.
Már meg is vettem, a dukátot meg várom vissza. Már írtam mindenkinek. Jobb több levél mint csak egy.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2012.07.31. 09:05:10-kor
Pontszám: 6.12
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!