Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1601. hozzászólás - 2012.07.31. 09:32:48 (Válasz Birka #1596 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.07.31. 07:19:32
Lehet utálni, de azzal nem értek egyet, hogy mindenki kapja vissza a dukátjait, mivel ez a tárgy igen is termeli a megfelelő előnyt, melyet nagyon nehéz számszerűsíteni


Persze, hogy termeli az előnyt, azért vette meg az illető, hogy ezt tegye. Nem pedig azért, hogy fél évig termelje, aztán elérhetővé váljon mindenki számára. Vissza kell adni mindenkinek a dukátokat, hogy mást vehessen belőle, amivel továbbra is előnyhöz juthat. Vagy kijelölni pár cseretárgyat hasonló árkategóriában, amire lecserélhetik a zálogot.

Az orosz szerver portyázási gondjainak megoldása tipikus esete a kapkodásnak és a rossz és átgondolatlan döntések sorozatának, ami ebben a 60 napos limitben teljesedik ki.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.82
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1602. hozzászólás - 2012.07.31. 10:06:57
Ha lehet különböző feltételekkel szervereket indítani, akkor azt is meglehet csinálni, hogy ez a tárgy csak az orosz szerveren legyen elérhető, kavicsért. Igenis átverve érzem magam, hogy gyűjtöttem rá, vártam, rátettem a soksok dukátomat, és akkor ezzel a döntéssel meg szembe röhögnek Mikiék. Nem azóriási előnyért, mert a tárgynak azon része az amit nem lehet másképp megoldani, hogy maradhattam a szövimben. Ha valaki zálog nélkül vált hordát és megy egy másik szövetségbe, ugyanúgy kihasználhatja az új horda előnyeit.

Egyre jobban azt veszem észre, hogy ebben a játékban semmire sem lehet építeni, hosszú távú célokat fölösleges kitűzni, és semmi sem biztos. Igenis aprópénz a 100 kavics ezért a tárgyért. Még azt is elfogadnám, ha annak akinek van csak 200kavicsért lenne megvehető. De a kavicsot sehogy sem tudom egyenlőre hozni a dukáttal.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.22
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1603. hozzászólás - 2012.07.31. 11:11:51
Gyorsan megvettem, mielőtt kikerül, felkészülve arra a történelemben már előfordult esetre, mely szerint "aki már megvette, az megtarthatja" a kivonás után is.
Egyébként az őskő és a dukát értéke pontosan arányba állítható:
szerencsekeréken lehet nyerni dukáttermő tekercset sima és kavicsos pörgetéssel is. => 1 dukát = 0,33 őskő
Pontszám: 6.30
népszerűOpsitosFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1604. hozzászólás - 2012.07.31. 11:23:55 (Válasz Ywgarrd #1603 hozzászólására.)
És a 10 dukátos nyeremény?
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1605. hozzászólás - 2012.07.31. 11:27:13 (Válasz Ywgarrd #1603 hozzászólására.)
Ezek szerint nálad a reflexek könyvének értéke 1 őskő?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.15
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1606. hozzászólás - 2012.07.31. 11:32:24 (Válasz Ariel #1605 hozzászólására.)
Nyilván nem. De tudtommal a ritka nyeremények esetén kategórián belül ugyanakkora az esély az összesre, míg ez az ultraritka nyereményekre nem érvényes.
Pontszám: 6.96
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1607. hozzászólás - 2012.07.31. 11:49:34 (Válasz Ywgarrd #1606 hozzászólására.)
A 8 különböző gyakori nyereményből egyébként sem értem, hogy hoztál ki 0,33 őskövet eredményként. Arról nem is beszélve, hogy nem tudjuk, hogy mekkora a ritka nyeremény valószínűsége, és az ultraritka esélye folyamatosan változik.

A számolgatásnak egyébként semmi értelme, hiszen az AH-ban ingyen beszerezhető a dukát, tehát a logikádat követve az AH alapján 0 az őskő értéke a dukátnak.
A hozzászólást Ariel módosította 2012.07.31. 11:50:42-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.82
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1608. hozzászólás - 2012.07.31. 12:49:58 (Válasz Ariel #1607 hozzászólására.)
Nem értem, mi köze van a nyeremények darabszámának az egészhez. Ha tekercset pörgetsz, akkor azt 3/1 ingyen pörgetésért kapod, 3/2 pedig ősköves pörgetésért. Ezen kívül semmilyen aránynak nincs befolyásoló ereje a képletben. Magától értetődően csak azokat kell beleszámítani, amikor tekercset pörgetsz, a többi esetben semmi köze nincs a dukátnak az őskövekhez.

Nem látom, mit olyan nehéz ezen megérteni.

*Mellesleg az arányt nem a hivatkozott hozzászólásban írtam, az ott leírtak kifejezetten az ur esélyeihez van köze.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2012.07.31. 12:53:18-kor
Pontszám: 6.31
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1609. hozzászólás - 2012.07.31. 13:10:22 (Válasz Ywgarrd #1608 hozzászólására.)
Ezt azért gondold végig még egyszer. Ha a logikádat követem, akkor a reflexek könyvénél is "magától értetődően" csak azokat az eseteket kell figyelembe vennem, amikor a könyvet pörgetem ki. Tehát 1 őskő az értéke a könyvnek. Vagy ha nem akarok ennyire tárgyspecifikus lenni, az UR jutalmak értéke 1 őskő.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.73
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1610. hozzászólás - 2012.07.31. 13:59:45 (Válasz Ariel #1609 hozzászólására.)
Úgy látom, kicsit elbeszéltünk egymás mellett.

Az ultraritka nyereményeknél nem egyenlők az esélyek a különböző nyereményekre, illetve magára az ultraritka nyereményekre is erősen változó esélyek vannak, ahogy ezt írtad. Általánosságban ez az esély jelentősen kisebb, mint gyakorira/ritkára
A gyakoriaknál és ritkáknál viszont ugyanakkora esély van mindegyikre kategórián belül. Valamint nagy eséllyel gyakori/ritka nyereményt pörgetünk a keréken, ultraritkát elenyésző sűrűséggel.

Az ultraritkák és ezáltal a reflexek könyve nem tartozhatnak egy kategóriába ilyen tekintetben. Ugyanazt az elméletet nem lehet ráhúzni mindkettőre, viszont a tekercs gyakori/ritka kategóriába tartozó volta miatt alkalmazható.
Pontszám: 6.96
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1611. hozzászólás - 2012.07.31. 14:01:28 (Válasz Ywgarrd #1608 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.07.31. 12:49:58
3/1 ingyen pörgetésért kapod, 3/2 pedig ősköves pörgetésért.


JÁÁÁJJJ...
Azért ez a 3/1 és 3/2 fáj nekem.
Pontszám: 6.33
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1612. hozzászólás - 2012.07.31. 14:03:27 (Válasz Kocos #1611 hozzászólására.)
Ezt kifejted kicsit részletesebben?
Pontszám: 6.31
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1613. hozzászólás - 2012.07.31. 14:06:16 (Válasz Ywgarrd #1610 hozzászólására.)
Lefordítanám. Egy ősköves pörgetés 1 pechpont, tehát minden UR annyi őskövet ér, amennyi pechpontot von. Azaz maximum 300. No mind1 kár ezen tovább lovagolni, hiszen te is mondtad, hogy poén, nem is lehet komolyan venni.

Pláne ha figyelembe vesszük, hogy amiből korlátozott mennyiséget lehet szerezni, annak értéke gyakorta több, mint a véteár. Márpedig hiába megyek be a lélekkufárhoz (vagy a Behohoz épp) és csapok ki 1000 őskövet a képzeletbeli pultra, nem fogok kapni érte 3000 dukátot.
Pontszám: 6.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1614. hozzászólás - 2012.07.31. 14:07:05 (Válasz Ywgarrd #1612 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.07.31. 14:03:27
Ezt kifejted kicsit részletesebben?


1/3 és 2/3. De remélem csak viccből kérdezted.
Pontszám: 6.33
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1615. hozzászólás - 2012.07.31. 14:18:59
Huh, nem gondoltam, hogy ekkora témát körítünk az egyszerű hozzászólásom mögé. Kifejezetten csak a dukáttermő tekercsre alkalmazható a megállapítás (ott sem teljesen tökéletesen, de megközelítőleg igen), mert ott a változók mennyisége és mértéke elhanyagolható. Ultraritkákra semmilyen megközelítő arányt/értéket nem lehet felírni a rendelkezésre álló adatok alapján. Kócos, azért feltételezem nem gondoltad teljesen hiánytalannak a nyeremény pechpont-értéke és a forgatás őskő-költségének 1:1-ben való arányba állítását. Amit lefordítottál, pont arra írtam előzőleg, hogy nem alkalmazható rá a "tekercses" elmélet. Ezt tökéletesen levezetted.
3/1 és 3/2 vs 1/3 és 2/3: szerintem mindenki értette, mire gondoltam. Az pedig hogy itt nem szabványosítottan írom, nem feltételeztem, hogy valakinek ekkora fájdalmat okoz. A jövőben majd erre is figyelek.
Pontszám: 6.31
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1616. hozzászólás - 2012.07.31. 14:41:11 (Válasz Ywgarrd #1615 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.07.31. 14:18:59
Kócos, azért feltételezem nem gondoltad teljesen hiánytalannak a nyeremény pechpont-értéke és a forgatás őskő-költségének 1:1-ben való arányba állítását.


Pont annyira helyatallo, mint a te dukat-osko valtasod: semennyire.
Egyebkent nagy kozelitesben ennyi oskovedbe fog kerulni, hogy kiszedj egy ultraritkat, de mivel egyreszt nem azt kapod ami kene, hanem veletlenszeruen valamit, masreszt nem vehetsz csak nepi 2 forgatast, igy ennek a szamitasnak igy semmi ertelme.
Pontszám: 6.33
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1617. hozzászólás - 2012.07.31. 15:08:34 (Válasz Kocos #1616 hozzászólására.)
Miért ne volna helytálló? A következtetés helyes. Ha megcáfolod, elfogadom a véleményed igaznak. Arra kérlek, ur-t és egyéb nem oda tartozó dolgot ne keverj bele, ami nem tartozik oda.
Vezesd le nekem, miért nem helyes a dukátos átváltásom, hogyha gyakorisági kategórián belül ugyanakkora az esély az összes nyereményre. Illetve, hogy miért kellene a többi nyereményt beszámítani, amikor ott őskőért olyan nyereményt kapok, aminek nincs köze a dukáthoz. Az ilyeneknek semmilyen befolyásoló hatásuk nincs a tekercs és az őskő vonzatába, mert akkor a kavicsért nem dukátot kapok. A tekercs kiforgási gyakoriságának sincs köze az átváltáshoz. Ha 300 tekercset pörgetsz ki, átlagosan 100 esetben az első, ingyenes forgatásból esik ki, 200 esetben pedig köves forgatásért. Az teljesen mindegy, hogy 300 forgatás vagy 5000 forgatás kell hozzá. A lényeg, hogy 300 tekercsért 600 dukátom lesz, amiből 200 ingyen volt, 400 pedig összesen 200 őskövembe került.

Az más kérdés, hogy a dukátok ilyen módon történő szerzését (szerencsére) nem lehet irányítani.
Pontszám: 6.96
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1618. hozzászólás - 2012.07.31. 17:06:45
Vicces lesz: azért került be a relikviák közé, mert az orosz szerveren túlnyomó részben egy hordában indultak a játékosok. Most a környezetemben szépen lassan váltanak át gyémántra a "surranótársaim", szövetségektől függetlenül.

A fejlesztés akár el is lehetetlenítheti a játékot - mondom úgy, hogy én is megvettem.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 8.68
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1619. hozzászólás - 2012.07.31. 19:08:15 (Válasz Ywgarrd #1617 hozzászólására.)
Nem helytálló az okfejtésed. Adott tárgy 300-szori kipörgetésénél nem 200-100 lesz az arány a kavicsos és nem kavicsos kipörgetések között. Oka: A ritka nyeremények kipörgetési esélye ősköves pörgetésnél nagyobb, mint ingyenes pörgetésnél. Ennek oka: az ingyenes pörgetésnél "nem nyert" válasz is lehet.
Pontszám: 7.66
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1620. hozzászólás - 2012.07.31. 19:18:55 (Válasz Ywgarrd #1617 hozzászólására.)
Egyszerűsítsük le a dolgokat. Legyen a gyakori pörgetés esélye 80%, a ritkáé 19%, az ultraritkáé 1%. Valamint kategóriánként minden tárgy azonos gyakorisággal forduljon elő. Hány őskövet ér ebben az esetben egy gyakori, ritka, és ultraritka tárgy?
Ha igaz lenne, amit korábbi hozzászólásodban állítasz, miszerint az alapvető találati arányoknak semmilyen befolyásoló hatása nincs a végeredményre, akkor minden gyakori, ritka és ultraritka tárgy értéke azonos lenne.
Arról nem is beszélve, hogy ha azt mondod, egy dukát = 0,33 őskő abból az kellene következzen, hogy ha befizetek a kerékre 3300 őskövet abból közelítőleg 10000 dukátot kapnék. Holott 3300 őskőből 4950 pörgetés jön csak ki, és ha feltételezzük, hogy minden pörgetés gyakori, akkor is csak kb. 1200 dukátot kapok majd a pénzemért. Plusz kapok mellé egy csomó más cuccot, amire lehet, hogy semmi szükségem nem volt.
A szerencsekerék egy árukapcsolás. Egy csomó bóvlit meg kell venned ahhoz, hogy megvehesd azt, ami igazán érdekel. Ezért nem számolhatod csak azokat a pörgetéseket költségként, amikor a kívánt tárgy kiesik, hanem minden más pörgetés is a költségeidet növeli, amikor bóvlit veszel.

Az elméleted egyébként már ott is elhasal, hogy több forrásból ingyenesen beszerezhető a dukát. Ha már egyet beleraksz a képletedbe, akkor az összes többit is rakd bele. Az ingyenes pörgetés mellett ott a csp beváltás, az ismételhető küldik, az ékszerek becserélése, az eventek, a VT.

Egyébként pedig a dukát őskő értéke mindenki számára más, pontosan annyi, amennyit hajlandó fizetni érte. Elképzelhető, hogy valakinél ez pont 0,33 lesz.
A hozzászólást Ariel módosította 2012.07.31. 19:20:29-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.73
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője