Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1261. hozzászólás - 2009.10.16. 16:02:21 (Válasz winnie #1260 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.10.15. 13:42:55
bezzeg, amikor én idéztem be anno egy régi mondatodat, mekkora patáliát csaptál:))

sebaj, a fellengzős meg magas ló stílus nem változott...


Drága Winnie!
Semmi másról nincs itt szó, mint arról, mikor te teszel megjegyzést hogy miért licitál valaki egy tételre, az ugye segítő szándék, amikor más teszi azt, akkor az szerinted magas ló, meg a licitáló "lebénázása" (hogy egyéb kifejezéseidet ne idézzem).
Erre a "kettőslátásra" akartam felhívni a figyelmedet, semmi másra - de ezt rajtad kívül elég sokan látják, elég ha figyelemmel kíséred hozzászólásaid pontszámát.
Amúgy tényleg szép tőled, hogy felhívod mások figyelmét hogy a tétel számára nem sokat ér - csak talán másokat se kellene lebunkózni, ha megírja valamiről a véleményét.
Ennyi az egész.

Jerikó

ui: ha lehet, inkább ne válaszolj, akkor megmarad az illúzió, hogy elgondolkodsz ezen.
Pontszám: 7.27
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1262. hozzászólás - 2009.11.02. 16:29:54
V2-n miért nincs ajándékcsomag? Szándékos, vagy csak kimaradt?

Szerk.: Már nem aktuális.
A hozzászólást Pietrus módosította 2009.11.03. 18:12:22-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.47
népszerűEdiFloFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1263. hozzászólás - 2009.11.03. 18:06:33
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a legutóbbi világ 2-es aukción az ajándékcsomagját én nyertem és oda az volt elvileg írva hogy alappakli 8. kiadás és még 1-2db Zén kiegészítés. De csak 3 csomag zén kiegészítés jött:( és az alappakli nem:( az külön fog jönni vagy valami elírás lehetett.
Pontszám: 8
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1264. hozzászólás - 2009.11.12. 11:28:00
Csak engem zavar, hogy egy lelekszivo targy van liciten, es kozben valtozik a lelekszivas szabalya? Nem kene ilyenkor a licitet elorol kezdeni?
Pontszám: 6.71
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1265. hozzászólás - 2009.11.28. 10:06:04
Ráférne az egész aukcióra egy kisebb reform. Ti nem úgy érzitek?
1. a DUKÁT inflálódik:
megállapítható, hogy 1 hónap alatt minimum 100 dukátot tud termelni az, aki foglalkozik ezzel. (30 nap munka az AH-ban= 60 duát, csak 15 ismételhető küldetés, és 15 eladott térkapus tárgy, meg mondjuk 1 Epikus kincs eladása) Emiatt egyre drágábbak a cuccok. Vannak olyan AH-s tárgyak, amit dukátot adnak (aranytojó tyúk, meg AH bérlet?, amivel 3x áron adod el a tárgyakat. Ezeknek a hatásfoka emiatt egyre gyengül.) Tehát aki ilyet a legelején vett, annak még többet termelt, mint annak, aki most veszi. Vagyas régen 1-2 hónap alatt nem csak az árát hozta vissza, hanem már hasznot is termelt. Az első ilyen tárgyakat kb 150 dukátért vették meg, most meg már 700-750 nél járunk. (V1)
2. Egyre több tárgy van az AH-n, ami csak alacsony szinten érdekes, egy 70-80-asnak már nem jelent semmit. (+3 tulajdonság, + szakértelem, fertőzés csökkentő cuccok stb..) viszont az alacsony szintűek a büdös életben nem fogják megvenni, mert csak azért is lelicitálják őket.

JAVASLATOK:
1. egyszerre legalább 2-3 szor ennyi tárgy legyen az aukción, így többen vásárolnak, jobban fogy a dukát, az alacsony szintű tárgyakat esélyesebben veszik meg a kicsik. És mivel így gyorsabban jönnek újra a táp tárgyak, jobban fognak koncentrálni a "cápák" 1-1 ilyen tárgyra.

2. új AH-s relikviákra szükség van, méghozzá TÁP cuccokra, amik "megmozgatják" a tömeget.

3. 1-2 alternatív dukátszerzési lehetőség, olyan erőforrásból, ami a magaszintű karakternek is ugyanúgy kiadás, mint egy alacsonyszintűnek. Pl: random eséllyel adna a kaland végén 0-4 dukátot. vagy szerencsétől függően, 1-2% eséllyel a nyert portya után találnék 1 dukátot (csak akkor, ha van az ellenfélnél, és tőle nem venném el)
KELL valami olyan lehetőség, ahol a véletlenen is múlik pár dukát, így hosszútávon is lenne izgalom a dologban.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.58
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1266. hozzászólás - 2009.11.28. 10:13:49 (Válasz Tiha #1265 hozzászólására.)
A hozzászólásod első felében (helyesen) megállapítod, hogy a dukátok inflálódnak. A második részében ezután közlöd, hogy alternatív dukátszerzési módokra van szükség. Gondold ezt át.

Egyébként már most is rengeteg táp tárgy van aukción, egyáltalán nincs szükség újabbakra. Lélekgyémántból vásároltra sokkal inkább, amivel szélesebb kör is hozzájuthat ezekhez. Ne világonként egy embernek szóljanak a fejlesztések, hanem lehetőleg mindenkinek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.46
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1267. hozzászólás - 2009.11.28. 11:33:09 (Válasz Tiha #1265 hozzászólására.)
reform, fél év után? ne nevettessük ki magunkat. természetes az infláció és nem is baj.

egyre több a tárgy, ami alacsony szinten érdekes? anyááám..., végre! ez jó, nem? és nem nézed a vágeredményeket, ha azt látod, hogy ezeket nem csak alacsonyszintűek viszik el.

ha több lenne a tárgy a liciten, akkor nem a kicsik nyerési esélyét növeljük, hanem azt, hogy a nagyok még ötbbet vihessenek el. főleg, ha másképp is lehetne dukátot szerezni...

így éppen jó, hiszen a tövvség, ha vesz valamit, kivérezteti magát, így jöhetnek az újabb vevők és pár jól helyezkedő, ügyes játékos kivételével, akik több tárgyat is bezsákolnak, a jelen redszerbe jóval nagyobb az esélye annak, hogy mindenki idővel hozzájusson egy tárgyhoz.
Pontszám: 3.37
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1268. hozzászólás - 2009.11.28. 11:38:00
és persze, az sem rossz, hogy így a nagyok szépen "kinyírják" egymást licitben azért az 1-2, szerintük TÁP tárgyért, azokra tartogatják pontjaikat, és nem folynak bele a kis licitekbe.

tippelek: ezt azután írtad be, hogy elhappolták előled a szkarabeuszt? nem szabad a legdurvább tárgyakra menni, mert az fennhájazás. akkor feltételezed, hogy neked van a legtöbb dukátod, holott az szinte kizárt. nem azt mondom, hogy ne legyen az ember maximalista, de nekem kábé 2 tárgy tűnt érdekesnek a licitről és szerencsére a reflexek könyvét drágán ugyan, de mindenféle nehézség nélkül sikerült megvenni. nem ad LE-t, tulajdonságot, sebzést (közvetlenül), nem táp, de a játékélményt jelentősen növeli. ez a lényeg.
Pontszám: 3.37
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1269. hozzászólás - 2009.11.28. 13:44:26
Én azért szívesen látnám, ha az inspirátor bekerülne a megszerezhető tárgyak közé. Sajnos a találkozóra nem tudtam elmenni, így esélyem sem volt megszerezni a tárgyat. Ugyanakkor örülnék neki, ha Pestre utazás nélkül is megoldható lenne, hogy egy játékos hozzáférjen minden ereklyéhez, legalább elméleti szinten.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.09
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1270. hozzászólás - 2009.11.28. 13:51:48 (Válasz Ricardo #1269 hozzászólására.)
jogos. úgy lenne a logikus, hogy a live aukciós cuccok kis késéssel, de bekerüljenek az itteni aukciós körforgásba is. persze a live aukció exkluzív jellege mindig maradna pár új cuccal.

nekem inkább a 15% alattról támadást engedélyező kamikaze artifact jönne jól:)
Pontszám: 3.37
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1271. hozzászólás - 2009.11.28. 15:30:12
Inspirátor ma V1-en 790-ért ment el, ha jól emlékszem.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 5.94
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1272. hozzászólás - 2009.11.28. 17:08:01 (Válasz Aderrick #1271 hozzászólására.)
Idézet: Aderrick - 2009.11.28. 15:30:12
Inspirátor ma V1-en 790-ért ment el, ha jól emlékszem.


Egy ilyen, csupán szerepjátékos színfoltot jelentő tárgy? Érthetetlen miért fizettek érte ennyit
Pontszám: 8.75
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1273. hozzászólás - 2009.11.28. 21:38:05 (Válasz Ricardo #1269 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.11.28. 13:44:26
Én azért szívesen látnám, ha az inspirátor bekerülne a megszerezhető tárgyak közé. Sajnos a találkozóra nem tudtam elmenni, így esélyem sem volt megszerezni a tárgyat. Ugyanakkor örülnék neki, ha Pestre utazás nélkül is megoldható lenne, hogy egy játékos hozzáférjen minden ereklyéhez, legalább elméleti szinten.


Dutch: Neked csak akkor lett volna esélyed, ha én nem megyek.
Így ellenben fél év múlva, ha erősen gyúrsz rá, még elviheted!
Ígérem, legközelebb mást választok!

Amúgy még mindig inkább nálam legyen ez, mint valami 40. szintűnél, aki kapna +25 CSP-t naponta...

Engem ami meglepett, hogy a +1% elfogás olcsón kelt el... azt hittem szintén 800-as tétel lesz.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 3.24
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1274. hozzászólás - 2009.11.28. 21:40:25 (Válasz Cyron #1273 hozzászólására.)
Nem tudom mennyi dukátod volt, de 740 Nekem is van. Ha aukciós tétel lett volna, akkor 800-at is össze tudtam volna érte szedni, tehát elméletben nekem is lett volna esélyem.

Így, hogy külön Pestre kellett érte menni, hogy egy bárhonnan játszható onlájn játékhoz megszerezzek valamit, nos így nem volt esélyem.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.38
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1275. hozzászólás - 2009.11.28. 21:46:04 (Válasz Ricardo #1274 hozzászólására.)
Lásd alább, 790-ért vettem meg... ha mondasz rá 800-at, akkor 820-ért vittem volna el

Ne aggódj, ez az inspirátor nekem volt címezve, egyedül a betegség szólhatott volna közbe... szerencsére nagyjából kikúráltam magam, bár még mindig fáj a torkom.
Lehet lehurrogni, hogy nagyképű vagyok, de az igazság ettől még nem fog változni... bocsi.

A joker is 800 felett kelt el valamivel (Dzsusz koma szerzeménye).
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 4.56
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1276. hozzászólás - 2009.11.28. 21:48:06
Na látom beindult a pontozókommandó...

Itt van, ezt is lepontozhatod!
Örülök neki, ha ettől lesz végre egy kis sikerélményed a játékban, nekem nem fáj.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 3.67
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1277. hozzászólás - 2009.11.28. 21:51:42
Engem is mindig lepontoznak, hidd el nem én tolom az egyeseket.

Nem vagy nagyképű, csak tudod mennyit ér a relikviád. Érdekes, hogy a Tiédet nem akarja senki lekorlátozni, pedig fixen évente a legerősebb relikvia V1-en a Te birtokodba kerül.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.75
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1278. hozzászólás - 2009.11.28. 21:57:52
Azért egy butítást már kaptam az ékszeres fókuszkristályok bevezetésével... annak annyira nem örültem, mégsem mentem sírva Miklóshoz.
Sőt, nem is foglalkoztam vele, mert a kiírás alapján jogosan csinálták így.

Mondjuk ez a 20 fókuszkristály már egy kicsit genyóbb téma, szerintem 15 is elég lett volna... igaz hogy máig nem bírtam elérni a határt, mert van 2 fikusz ami az istennek nem esik nekem.

Erre mondják azt, hogy így jártam...
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 5.07
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1279. hozzászólás - 2009.12.02. 13:03:50
Démonűző idol

Típus: relikvia
Hatás: +25 sebzés epikus ellenfél ellen

Ez a 25 ez mi?
Varinként, közelharci körönként, csatánként?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.77
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1280. hozzászólás - 2009.12.02. 13:04:20 (Válasz Darah #1279 hozzászólására.)
Közelharci körönként +25 seb.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.49
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője