Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Aukció
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1281. hozzászólás - 2009.12.02. 13:05:32 (Válasz Ricardo #1280 hozzászólására.)
Köszönöm.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.77
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1282. hozzászólás - 2009.12.02. 22:44:27 (Válasz Ricardo #1280 hozzászólására.)
valoszinuleg a varazslat kor is beleszamit, bar ott a +25 sebzes nem nagyon latszik (a sebezz egy korben 1000et is ervenyes volt varazslasra, innen gondolom)
Pontszám: 7.54
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1283. hozzászólás - 2009.12.03. 00:24:32 (Válasz Endyr #1282 hozzászólására.)
Korábban Megtévedt Próféta megkérdezte a játékvezetést a plusz sebzést adó epikus tárgyaknál, azok csak a közelharcra adnak. (Legalábbis ezt mondták.)

Ebből gondoltam, hogy ez is csak oda ad plusz sebzést.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.46
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1284. hozzászólás - 2009.12.10. 16:43:53
Nem tudom felvetették-e már, de meg lehetne oldani hogy az aukció ne dél körül érjen véget, hanem délután 4, vagy 6, de méginkább 8 óra körül? Mert szerintem eléggé kitolás ez a jelenlegi rendszer mindenkivel, aki nincs a munkájánál fogva netközelben az aukció lejártakor. Ne várjuk már az emberektől, hogy gépnél legyenek 10-12 órakor, ráadásul hétköznap...
Pontszám: 6.75
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1285. hozzászólás - 2009.12.10. 16:47:03 (Válasz Cavalorn #1284 hozzászólására.)
Rá kell rakni a max dukátot ha szeretnél valamit is kész.
Pontszám: 5.43
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1286. hozzászólás - 2009.12.10. 17:27:13 (Válasz Rodriguez #1285 hozzászólására.)
És ha mondjuk a max dukát eléréséhez bajnokit kell eladni? Nem fogom fölöslegesen eladni őket...
Pontszám: 4.82
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1287. hozzászólás - 2009.12.12. 15:48:34
A dukatok egyre inkabb elertektelenednek, nekem ennek megallitasara lenne egy javaslatom.
Eloszor is novelni kellene az egyszerre liciten levo tetelek szamat. Akar ugy, hogy 3-3 gyakori, illetve ritkabb tetel legyen kinn, vagy uj tetelek bepakolasaval, a beholder csomag mintajara.
Megjelentek a kartya kodos licittetelek, ez is nagyon jo otlet, e melle a talalkozo mintajara lehetne fixre betenni egy epikus kincs tetelt is. A valasztas kisse le lenne szukitve a talalkozoihoz kepest, az entitas mintajara konnyeden megoldhato lenne, hogy szintjehez igazodva a 2 felso kategoriabol valaszthatna az illeto, az elso belepesekor.
Igy a kisebb szovetsegben jatszoknak is lenne sansza eros gyurukre, nyakasokra, persze igencsak borsos aron.

Esetleg kulonbozo mennyisegu lelekgyemant is benne lehetne a licittetetelek kozt, szinten allando jelleggel, a Beholderes ajandekcsomag mintajara. 1000-2000-5000 LGY amennyit realisnak tartotok.
Pontszám: 6.47
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1288. hozzászólás - 2009.12.12. 16:11:30 (Válasz McPaul #1287 hozzászólására.)
Idézet: McPaul - 2009.12.12. 15:48:34

Igy a kisebb szovetsegben jatszoknak is lenne sansza eros gyurukre, nyakasokra, persze igencsak borsos aron.


ez szerintem nem igaz... A kis szövetségek nem hiszem hogy pl. akkora térkapuval rendelkeznének mint a Cruentus...(ergo ritkábban esnek térkapus felszerelések amiket dukátért be lehet váltani)
A nagy szövetségekben lévők vinnék el azokat a felszereléseket is, a kis szövetségeknek ebbe nem lenne nagy beleszólása...
Az epikus relikviák 10 dukátjáról ne is beszéljünk...

A kalandok szerintem azok amik minden karakter számára egyenlő feltételeket nyújtanak, ott kellene még fejlesztés, bár Miklósék jó úton járnak, folyamatosan jönnek az új relikviák... (abba most ne menjünk bele hogy a kisebb karakterek nem kalandozhatnak, ők még az aukciós házban is hátrányban vannak...)

A lélekgyémánt vásárlást az aukción viszont támogatnám én is! Vagy esetleg a kristályitalok is szerepelhetnének (mondjuk 10 kristályital csomagokban, ha már védelem itala is van)
V3-Alíz
Pontszám: 7.28
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1289. hozzászólás - 2009.12.12. 16:28:21 (Válasz Cavalorn #1286 hozzászólására.)
Idézet: Cavalorn - 2009.12.10. 17:27:13
És ha mondjuk a max dukát eléréséhez bajnokit kell eladni? Nem fogom fölöslegesen eladni őket...


Akkor old meg Nekem meg 4-8 között nem jó, mert nem érek rá. Viszont egy játékot nem lehet 1000 emberhez igazítani, 1000 ember jobban alkalmazkodik egy játékhoz. Talán ebből rájössz, miért nem jó a te javaslatod, azért mert neked jó valami, másnak még nem biztos.

LéGY tétel az aukción? 100%ig támogatom, de majd Birka eldönti mi legyen

kieg: vagy az Azúr Légió
A hozzászólást Rodriguez módosította 2009.12.12. 16:29:18-kor
Pontszám: 6.57
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1290. hozzászólás - 2009.12.12. 21:20:18 (Válasz Rodriguez #1289 hozzászólására.)
Elismerem, fogalmam sincs hogy hány embernek lenne jó a délutáni időpont, de neked sincs arról fogalmad hogy hány embernek jó a jelenlegi. Ezt max szavazással lehetne megállapítani. Nem fórumossal, hanem olyannal amit vadászat közben kidob kvíz helyett minden 30. szint feletti játékosnak.
Nem akarom megváltani a világot, csak kicsit szúrja a szemem, hogy ha licitálni akarok akkor nem mehetek iskolába, vagy meg kell bíznom egy szövitársat, ami meg hajjaj illegális mert multi...
A hozzászólást Cavalorn módosította 2009.12.12. 21:20:33-kor
Pontszám: 4.82
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1291. hozzászólás - 2009.12.13. 09:51:49 (Válasz McPaul #1287 hozzászólására.)
Az LGY-s aukciónak csak úgy lenne értelme, hogy szintenként szét kellene bontani az aukciót, mert különben egy 45s és egy 85s kari hiába csinált meg 100-100 kalandot, a kicsinek nincs esélye labdába rúgni. Úgy, mint most a dukátokkal.
Szóval, kategóriák: 24-33 szint; 34-43 szint; 44-53 szint...és így tovább.
Igazából a dukátinflációra is ez lenne a megoldás, és egy-egy kategóriában nem lenne annyi cucc (mondjuk 1 gyakori, 1 ritka + 1 ajándékcsomag), de így az is rúghatna labdába, aki nem kezdte rögtön a legelején. Értem én, hogy az a lényege az aukciónak, hogy ne legyen mindenkinek egy rahedli tárgya, de amikor elindult, akkor nem is ennyien játszottak még. És a szint szerinti szétbontás biztosítaná, hogy minden kategóriában meglenne a maga színvonalú harca egyes cuccokért, valamint nem a top 500 játékos kezébe kerülne az összes tárgy. Mint most....
Első kategóriában (24-33) a minimum tétel 100 dukát lehetne, másodikban 200, és így tovább, hogy mégse 40 dukátért menjen el egy cucc.
Mellékhatásként jelentkezne, hogy páran biztosan bebetonoznák magukat egy-egy kategória küszöbére, amíg nem jön a nekik kedvező cucc, addig meg csak dobálják a CSP-t az AH-ba. De erre még nem gondoltam ki semmit. Inkább megvárom az ötlet üdvözlését.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 4.18
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1292. hozzászólás - 2009.12.13. 10:20:58 (Válasz Offsboy #1291 hozzászólására.)
a fene se tudja... Kategóriákra bontani az aukciós házat az nagy macera szerintem... A való világban is az aukció arról szól ugye hogy aki többet ad érte az viszi... Mondhatni többet áldoz érte és jobban is "megdolgozott" az adott tárgyért...
Itt szerintem az idő az ami hátrányba helyezi a kisebb karaktereket, ami viszont nem a "nagyok" hibája... Legyetek türelmesek, eljön a ti időtök is
V3-Alíz
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1293. hozzászólás - 2009.12.13. 10:21:47 (Válasz Cavalorn #1286 hozzászólására.)
Idézet: Cavalorn - 2009.12.10. 17:27:13
És ha mondjuk a max dukát eléréséhez bajnokit kell eladni? Nem fogom fölöslegesen eladni őket...


ja, hát, ha így állsz hozzá, hogy te semmit nem vagy hajlandó tenni, de elváros, hogy más mindent megtegyen...
Pontszám: 6.38
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1294. hozzászólás - 2009.12.13. 10:24:45
de ha variálásra kerülne az aukció (amit kétlek) akkor lehetne akár csoportosítani valóban, de nem annyira drasztikusan...
pl: külön aukció a 50. szint alattiaknak és külön aukció a 50. szint fölöttieknek...

De ez csak spekuláció
V3-Alíz
Pontszám: 7.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1295. hozzászólás - 2009.12.13. 10:33:24 (Válasz Dozer #1292 hozzászólására.)
Azt hiszem a türelem már ezen nem nagyon fog segíteni.
Minél több játékos van ismételhetősök közelében, a később odaérőknek annál esélytelenebb bármit megszerezni.

És ez a bármi lassan szó szerint értődő, lásd az egyik "favoritom", az egyszer használatos Isteni Ital, ami újfent 283 dukáton álldogál.

Szerintem is több tárgy kellene, legalább duplaennyi, hogy koptassa a felgyűlt dukátmennyiségeket.
A hozzászólást Darah módosította 2009.12.13. 10:34:21-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.57
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1296. hozzászólás - 2009.12.13. 10:38:45 (Válasz Darah #1295 hozzászólására.)
igen néztem, nos tényleg aggasztó
a tárgyak listája ha megnézed véges... a több aukciós tétel kiírásához párosulnia kellene új tételeknek is... az én vléményem szerint legalább 10-15 új aukciós tárgy kellene hozzá... (meg lehetne csinálni:))

Vagy ha nem bővítenék az aukciós tárgyakat, kellene valami olyasmi amire felhasználható még a dukát... Egy dolog már van, az entitásból választható kincs 10 dukátba kerül... Nem sok, de legalább csökkenti

Mondjuk ha a védelem itala 5 portyapont helyett 5 aranydukátba kerülne.... nem-nem mondtam semmit
V3-Alíz
Pontszám: 7.50
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1297. hozzászólás - 2009.12.13. 10:39:03
Nem kell feltétlenül több tárgy, csak legyen gyorsabb a licit ne tartson 5 napig, hanem 2,5 napig. Ezzel még a délelőtt délutános licit is meg lenne oldva lenne ilyen is meg olyan is
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 8.74
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1298. hozzászólás - 2009.12.13. 10:53:50 (Válasz Dozer #1296 hozzászólására.)
Dozer, ezt legfeljebb választhatónak lehetne betenni a védelem italához, mert sokan szívesen adják érte azt az 5 PP-t, ami használhatatlan nekik.

Meszy ötlete is nagyon jó, felgyorsulna a tárgyak megjelenési ideje, nem lenne lehetőség "újratankolni" dukátból.

De új tárgyakra is lenne érdeklődés, azt hiszem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.57
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1299. hozzászólás - 2009.12.13. 11:05:19 (Válasz Darah #1298 hozzászólására.)
épp ezért nem is mondtam semmit Nekem az az 5 pp aranyat ér, másoknak szinte semmit...
Minden egyes újításhoz lehet pakolni új aukciós tételt is....
Pl: Bejöttek a kalandok, szerintem sokan szívesen látnának az aukciós tételek között:
- A védelem itala mintájára kristályitalt (azaz 10 db kristályital csomagot)
- Pl. 5 vagy 10 %-kal nagyobb esély kalandok találására
- A lélekgyémántért vásárolható felszerelések, relikviák lélekgyémánt költsége feleződik

Illetve ha már van térkapunál hogy a felszerelésekez 3x-os aranydukátért lehet eladni, olyan miért nincs hogy a térkapus lények 2x-es lélekenergiát adnak? Vagy az túl nagy táp lenne??? Meglehet....

Vagy van olyan köpeny ami 2,5x megnöveli a segítségnyújtást ha jól emlékszem.. Olyan is lehetne ami pl: Ha olyat támadsz akin segítségnyújtás van, az csak fele mértékben érvényesül veled szemben...

Vagy aminek a varázslók nagyon örülnének szerintem: Fizikai elnyelésed duplán számít

Minden nap első belépésedkor kapsz 1 kiégett őskövet...

Vadászati időd felére csökken.. húú ez durva lenne

Minden nap kapsz 1 plusz cselekvéspontot

Minden nap kapsz egy portyapontot

Kínzókamrából bejövő LE-d duplán számít...

Állataid morálja fele sebességgel csökken...

Sebgyógyítás szakértelmed duplán számít...

Hordagyűlöleted duplán számít... (ááá nagyon erős relikvia )

Nem vihetnek el átokpiramisba...

Nem vihetnek el kínzókamrába...

Egészségedből adódó Ép növekedés 2x-es lesz??? (csak vicceltem )

Inkább leállok

Határ szinte a csillagos ég, új aukciós tételek kiírásához...
A hozzászólást Dozer módosította 2009.12.13. 11:46:03-kor
V3-Alíz
Pontszám: 4.25
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Aukció
1300. hozzászólás - 2009.12.13. 12:38:10
Sziasztok!

Az aukciós házban licitálásra kerülő gyűrűk relikviának számítanak vagy gyűrű slotot foglalnak?
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 4.42
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője