Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kérdezz, és mi válaszolunk!
közellenségChristoforoFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
181. hozzászólás - 2008.09.24. 21:44:29
A mostani statisztikám alapján 24x csatáztam és 14x nyertem. Ehhez képest 800 LE-t veszítettem, és csak 227-t nyertem. Miért van ez?

Renget csatám volt, és a nyertesek nagy részénél 0 LE-t kaptam, viszont tőlem rekord mennyiségű, 239 pontnyi LE-t vettek el. Ez hogyan lehetséges?
Pontszám: 5
irritálóMelkonFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
182. hozzászólás - 2008.09.24. 21:54:04
Valsz azért mert akik ellen nyertél nem rendelkeztek túl sok LE-vel, így nem volt mit rabolni.
Pontszám: 6
közellenségChristoforoFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
183. hozzászólás - 2008.09.24. 21:56:35
Sejtettem. Kösz a választ!
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
184. hozzászólás - 2008.09.24. 23:30:39
Hellosztok
egy kérdés most akkor a szövibe én hívok meg embereket és ha igen hogy vagy csak akinek kedve van az csatlakozik aszt annyi?
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
185. hozzászólás - 2008.09.25. 00:48:14 (Válasz Hauer92 #184 hozzászólására.)
Igen is meg nem is

Te hívhatsz meg embert úgy hogy írsz neki egy üzenetet amiben leírod hogy miért is jó neki ha hozzád csatlakozik. Ha meggyőző voltál akkor csatlakozni fog hozzád.

Illetve itt a fórumon a megfelelő helyen reklámozhatod a szövetségedet és aki akar csatlakozik hozzád.

Végül is Ő dönti el hogy akar e jelentkezni vagy nem?
Pontszám: 8.33
közellenségmedveFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
186. hozzászólás - 2008.09.25. 07:59:58
Úgy látom, őskövet csak pénzen lehet vásárolni, egyéb módokon nem lehet hozzájutni(?).
Szerintetek lehet őskő nélkül is játszani úgy, hogy nem maradok le sok dologról?
Mert az általam ismert webes-böngészős játékokban a pénzbefizetéssel leginkább kényelmi szolgáltatásokat lehet igénybe venni, míg itt nagyon fog hiányozni az őskő, ha magasabb szintű tárgyat, varázslatot szeretnék venni... Vagy rosszul látom, hogy sokkal gyengébb lesz, aki nem vásárol őskövet?
Pontszám: 5
kedvelt tagTierNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
187. hozzászólás - 2008.09.25. 08:25:09
"Ha az a ritka eset fordul elő, hogy valaki jó kérdést ir, jó válaszokkal, de nem jót jelöl meg helyes válasznak, akkor a számítógép észleli, hogy a játékosoknak több, mint 70%-ka rosszul válaszolt, a kérdést automatikusan kiszűri, és a kérdés feltevője visszamenőleg "rossz kérdés" minősítést kap."

Ez így nem elsz jó vagy én értelmezem félre amit írtál. Én feltudok tenni olyan kérdést is ami jó (értsd helyesírásilag értelmezésileg is és csak 1 jó válasz van a feleletek között 3 rossz) mégis a játékosok 90 %-a ugyanazt a rossz választ fogja bejelölni. Akkor automatice rossz kérdés minősítést kapok !?
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
188. hozzászólás - 2008.09.25. 08:45:37 (Válasz Tier #187 hozzászólására.)
Idézet: Tier - 2008.09.25. 08:25:09
"Én feltudok tenni olyan kérdést is ami jó (értsd helyesírásilag értelmezésileg is és csak 1 jó válasz van a feleletek között 3 rossz) mégis a játékosok 90 %-a ugyanazt a rossz választ fogja bejelölni. Akkor automatice rossz kérdés minősítést kapok !?

Nem korrekt a logikád... 90% rossz válasz csak akkor lesz, ha az emberek úgy gondolják, hogy tudják mi a jó válasz, és mégsem az. Tehát egy abszolút megtévesztő kérdést tettél fel, ami nem cél.
Ha csak simán nehéz kérdést teszel fel, aki nem tudja rá a választ, az is 25% eséllyel el fogja találni, de az emberek 10%-ka még igy is tudni fogja rá a választ, vagy megnézi google-ban. Tehát ilyen esetben a kérdésed nem lesz leminősitve.
Ez az elmélet. De a gyakorlat is ezt bizonyitja, több ezer kérdésnél megvizsgáltuk a helyes válaszok arányát, és stimmel a fenti dolog.
A kvizzel kapcsolatos kérdések, vélemények stb. kérem a kviz fórumba! Itt nem fogjuk tovább boncolgatni őket.
Pontszám: 4.75
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
189. hozzászólás - 2008.09.25. 08:48:06 (Válasz medve #186 hozzászólására.)
Megy ez Őskövek nélkül is, csak kevésbé gördülékeny. Olyan ez, mint amikor van egy lány, aki okos meg van egy, aki okos és még szép is. Az egyikük bizony máshogy boldogul, és neki kicsit simább lesz az útja.

A kiégett kövekkel lehetne még trükközni, ha egy hajszállal gyakrabban jönnének, akkor megérné várni egy csöppet, hogy gyűljenek, és aztán rendelni néhányat melléjük. Így - bár pénzért -, de mégis kvázi ingyen is hozzájuk lehetne jutni.
Nekem eddig kb. 40 vadászat/1 kiégett kő az arányom, ha ez nagyjából 25 körülire egyenesedik ki hosszútávon, akkor szerintem teljesen normális és elfogadható lesz a különbség a fizetősök és nem fizetősök (illetve néha néha fizetősök) közt.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 5
népszerűnagykoFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
190. hozzászólás - 2008.09.25. 08:56:00 (Válasz Miklós #188 hozzászólására.)
Nekem van egy kérdésem amire csak 25% körül van a helyes válasz. Nem trükkös a kérdés, nekem nem is nehéz, akinek még az, könnyen ki is googlizhatná.
Akkor most ez rossz kérdés lesz mert sokan nem tudják x írónak mik a könyvei, vagy felületesen olvassák el a kérdést és a legismertebb könyvét jelölik be, mint jó válasz?
V2 - Tyeoral
V3 - Sean az Ír Bunkó
Pontszám: 3
fórumozójohhaFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
191. hozzászólás - 2008.09.25. 10:16:08
Lehet, hogy korai a kérdés, de lovagi torna (vagy aminek nevezitek) kb mikor lesz?
Üdv. Johha
Pontszám: 5
fórumozóorzol13Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
192. hozzászólás - 2008.09.25. 10:23:31
Üdv. A kvízben volt egy olyan kérdés, hogy mennyi tp jár egy vadásaztért, melyre a helyes válasz az volt, hogy tapasztalati szint + 1. Namármost én 3. szintű vagyok és 3 tp-t kapok a vadászatokért.
Most a kérdés rossz, vagy én kapok kevesebb tp-t?

Amúgy a játék nagyon tetszik, csak így tovább
Pontszám: 5
fórumozóAlibiemberNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
193. hozzászólás - 2008.09.25. 10:42:20
sziasztok!

két kérdés felmerült bennem az imént:
- lehet -e opált cserélni egy tárgyban?
- ha lehet, akkor miért tűnik el a kicserélt opál?
Pontszám: 5
kedvencTissNő
Adminisztrátor
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
194. hozzászólás - 2008.09.25. 11:07:39 (Válasz Alibiember #193 hozzászólására.)
Szia

A Lelekkufarnal a Fokuszkristalyok leirasaban olvashatod :

A fókuszkristályt a tárgyból kiszedni utólag nem tudod, de lecserélheted egy jobbra, az előző ilyenkor elvész. Ez van.
Pontszám: 5
irritálóGeruFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
195. hozzászólás - 2008.09.25. 11:15:49
Üdv.
Én csak érdeklődnék, hogy hogyan gondoltátok, a fejlődés menetét, mert eddig én sok logikát nem fedeztem fel benne.
Amiért erre a következtetésre jutottam. Teljesen mindegy, hogy mit csinálsz, ellenséges játékos tud támadni (vadászat közben is, lol)
, ergo ha valaki véltelnül 3-4 órán át nem lép fel( ne agy isten alszik) tuti, hogy több tucatnyi ember letámadta. (de ennyi nem is kell, elég ha 5-6, mert akkor már se lélek energia, se Ép.) A gond itt kezdődik. Az ember elemgy pihenni, és eközben is tudják támadni, lol. Ha prémium tag vagy, és elvileg gyorsabban regenrálódsz, az sem jelent semmit. Ergo pihensz,de majdnem feleslegesen, hiszen az ÉP-t leevrik rólad., a lélekenergiát elszívják, esély sincs gyógyitalt venni,mert őskőből miért is lehetne. Tehát eljutottam harmadik szintre, kár volt.
Lehet, hogy valamikor hajanlban feltöltődöm nagyobb Ép-re, de ezt reggelre ígyis úgyis leverik, szóval ismét egy izgalmas nap elébe nézek.
Nem tudom, kinek mennyire volt érthető a problémám, de ezek alapján szerintem jogos a kérdés, hogy a béta teszt kitolódott, és ezek szerint még mindíg nem kiforrot a rendszer, vagy csak valamit én csinálok rosszul?
Sehol nem találtam olyan parancsot, hogy nem, nem akarok harcolni senkivel, amíg gyógyulok, és ha már egyszer a leírásban szerepel, hogy elbújok, akkor bújjak már el, komolyan. Nagyon vicces, hogy a "rejtekhelyemen" nagyobb a forgalom, mint a Moszkva téren hétfőn reggell nyolckor.
Pontszám: 3.50
irritálóGeruFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
196. hozzászólás - 2008.09.25. 11:19:16
Illetve még egy, a láthatatlanság is mókás. Egyik nap játszahtok , kb 2 órát, hogy utánna következő nap végig láthatalna legyek?
Lehet, hogy ez lenne a megoldás?
Modnjátok azt, hogy nem, mert az csak egy rossz vicc lenne
Pontszám: 5
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
197. hozzászólás - 2008.09.25. 11:32:57 (Válasz Geru #196 hozzászólására.)
Hát kicsit összetett kérdést/problémát tettél fel.
Ez a játék megpróbál mindenkinek kedvezni. Aki sokat van gép előtt annak is hisz vannak ilyenek szép számmal és ők tudnak egymással harcolni. Kedvez azoknak is akik nem tudnak vagy akarnak sok időt vele foglalkozni. A szabály rendszernek köszönhetően neked a következő taktikát tudnám ajánlani. Lépj be egy szövetségbe. Menj el láthatatlannak, a felesleges LE-t fizesd be gyere vissza 24 óra múlva ha összejött sok cselekvés pontod mondjuk 30 az kb mindennel együtt 3 óra míg levadászod vadászd le egyszerre és lám már is van rengeteg LE-t plusz még szintet is léptél ha kis szintű vagy tudsz vásárolni fejlesztgetni és ezt csinálgasd amíg meg nem erősödsz. Ezt a technikát még meg spékelheted azzal hogy levereted magad 15% alá az élet energiát és már nem is vagy támadható, Miért 30 és fontos a 3 óra a szabályzatból kiderül.
"Ha valakit megtámadtak, és vesztett, 3 órán át ha újabb támadás éri, 20%-kal kevesebb LE-t veszít. Ez összeadódik, tehát 5 támadásnál 0-t lehet szerezni tőle (de ilyenkor a gép már nem is engedi)."
Miért jó az ha leveretem magam és úgy vadászok?
"Ha életpontod a maximális érték 15%-a alatt van, nem támadhatnak, és te sem támadhatsz olyat, akinek alacsony az életpontja."
Miért jó ha befizetem a maradék EL-ét a klánba
1, Mert hozzá járulsz a szövetség fejlesztéséhez
2, nálad mindig a játék idő nagy részében 0 LE-lesz és nem visznek tőled semmit illetve megszokják hogy nálad sosincs valószínűleg nem lesz sok támadód (idővel)

Csak hogy ne offoljam szét a topikot Szívesen és sok sikert Nekem bejött
A hozzászólást Alienkiller módosította 2008.09.25. 11:50:28-kor
Pontszám: 8.33
irritálóGeruFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
198. hozzászólás - 2008.09.25. 11:40:37
Köszönöm, a segítséget, megfogadom, és remélhetőleg be is jön
Pontszám: 5
kedvelt tagTierNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
199. hozzászólás - 2008.09.25. 12:04:37
A Győzz 5 portyában amit te kezdeményezel küldit nálam nem számolja más nem járt így ?
Amióta felvettem a küldit az első kettőt elvesztettem a 3-at megnyertem de ugyanúgy 0-án áll a számláló vagy sorozatban kell az 5-öt teljesíteni ? De akkor nagy szopatás lenne 5x egymás után a ahhoz nagy szerencse kellene...
Pontszám: 5
kedvelt tagTierNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
200. hozzászólás - 2008.09.25. 12:06:45
Ja nem bocs elnéztem :-) akkor még nem vettem föl mert a 30- sebzéses élt és pont bejött annál amikor nyertem.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!