Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kérdezz, és mi válaszolunk!
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3441. hozzászólás - 2008.12.20. 22:17:24 (Válasz Zsotesz #3440 hozzászólására.)
még nem lehet tudni
Pontszám: 7.50
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3442. hozzászólás - 2008.12.20. 23:33:46 (Válasz Almási Viktor #3438 hozzászólására.)
Igen láttam. Sajnos megtörtént hogy ügyesen elment vadászni emberke és ott felejtette magák, a sok LE-vel. De szerintem ez nem jellemző, ha számolod az összes portyáján 500nál többet kellett rabolni hogy ki jöjjön ez a szám. Na most kevesen szoktak ennyit hagyni.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 7.50
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3443. hozzászólás - 2008.12.21. 00:00:09 (Válasz Texex #3442 hozzászólására.)
üdv

Néhány dolgot nem veszel figyelembe Texex.

Egyrészt a kreatív affinitással jelentősen megnövelhető a szerzett LE. Másrészt bizony vannak olyan játékosok, akik több karakterrel játszanak. A plusz karaktereik azért vannak, hogy a vadászaton kívül semmit se csináljanak, csak várják, hogy a főkarakter rájuk mozduljon, DE és itt jön az érdekes része: ezeket a karaktereket a rabszolgatartók mindenki által "üthetővé teszik", hogy ne lehessen észrevenni , hogy csak őket szolgálja ki a karakter. Tehát vadászik vele, ott hagyja, ha beverik kiszámolja, hogy mikor támadható, és próbálja ütni. Lehet, hogy naponta csak egyszer sikerül leportyáznia, akkor is szerez 2000 LE-t és már jól járt. Az meg nem zavarja, hogy más is üti, hadd üsse. Ráadásul néha trükkös módon elkölti - észrevehetetlenül - az LE-jét, hogy esetleg a visszajáró portyás rosszat üssön belőle, és egy darabig békén hagyja.
A szintvisszamaradott top portyások ezeket a karaktereket könnyen megtalálják. Nem fogok számokkal dobálózni, milyen szerzett LE-k vannak, szerintem felhördülnél, miket lehet rabolni.
Persze a leportyázott karakterek EGY RÉSZE csak rabszolga, de igen jelentősen beleszámítanak MINDEN top portyás napi LE nyereségébe.

Ehhez kapcsolódóan:

"Hacsak nem az a taktikát követed, hogy örökkön örökké ugyanazt a 20 embert támadod, akik mínusz 20-50k-s LE differenciával virgonckodnak, de érdekes módon mindig lehet tőlük 1000 LE-t rabolni, akkor ez a dolog semmilyen módon nem fog téged korlátozni vagy gyengíteni."

Ez ugye a januári egyik lehetséges fejlesztéssel kapcsolatban lett leírva, miszerint a "sok vesztett LE - sok vadászat" jellemzőjű kariktól kevesebbet lehessen rabolni. ENNEK a lényege egyértelműen a rabszolga karik kiszűrése, illetve azok "használhatóságának" korlátozása, hiszen jelenleg NINCS rá mód, hogy ezeket a fejlesztők szabályosan zárolják. Ugyanis az irányítója más hordában indította őket (vagy éppen átvette barátjától stb.) - és így más szövetségben is vannak- , nem támadják ugyanazokat a karakterei, nem loginol velük be egyszerre, stb.

Ilyen farm karik jóformán MINDEN szinten vannak kb. 18-20-ig.

Remélem így kicsit emészthetőbbek lettek a lekémgömbözött karakter számadatai

üdv
maci
Pontszám: 4.25
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3444. hozzászólás - 2008.12.21. 00:19:44 (Válasz Maci #3443 hozzászólására.)
A januari javaslatnak az a nagy bibije, hogy nem a rabszolgat bunteti (tiltja), hanem az eros tisztessegesen jatszo karaktert. Most meg ezt is nekik/nekunk kell szamontartani, hogy ki olyan rabszolga, hogy mar nem gazdasagos rabolni tole?

Elnezest, de en ezt a jatekvezetestol elvarom, ez egy fizetos jatek - legyenek egyenlo feltetelek biztositva. Ami karakter pedig a jatekban van, az szabad preda. Nekem is es masnak is.

Ha javitani akarjuk a gyenge karaktert, akkor azt tegyuk ugy, hogy tamadotol *fuggetlenul* kevesebb LE-t lehessen tole elvenni.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3445. hozzászólás - 2008.12.21. 00:31:50
Én úgy látom, hogy Miklósék ezzel a fejlesztéssel nem a gyengéken akarnak segíteni, hanem a farmolást akarják valahogy akadályozni, lévén egyéb módon egyelőre nem tudják.
Pontszám: 4.25
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3446. hozzászólás - 2008.12.21. 00:45:52 (Válasz Maci #3445 hozzászólására.)
Na ja - de akkor nevezzuk neven a gyereket, es ne bujtassuk valami mas mondvacsinalt ok moge (mar ha tenyleg igy van). Vitassuk meg a farmolas csokkentesenek a legjobb modjat. Viszont ne bujtassuk valami mas ok moge...

Szerintem egetobb problema a gyengek segitsege. Ha nincs perspektivaja a gyengenek erosodni, akkor abbahagyja a jatekot. Ez pedig mindenkinek rossz.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.75
fórumozóFischFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3447. hozzászólás - 2008.12.21. 04:22:18
Gyors kérdés a tapasztaltabbaktól: már rögtön az elejétől kapkodva keresnem kell egy akármilyen szövit,vagy ráérek vele addig, amíg eredményeimet látva esetlegesen bekerülhetek egy komolyabb szövetségbe?
Pontszám: 5
népszerűtlenMagumFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3448. hozzászólás - 2008.12.21. 07:01:32 (Válasz Fisch #3447 hozzászólására.)
tedd az utóbbit fejleszd magad és később lépj be nagyobb szövibe
Különleges állatomat mindig kiteszem a "kötetlen csevej" fórumra ha valami jót csinált PL: idehozta az ellenfél kezét xD
Pontszám: 7.50
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3449. hozzászólás - 2008.12.21. 09:29:38
Kedves barátaim!

Tekintettel e szent ünnep közeledtére az alábbi jó hírrel szolgálok nektek:

Világi idő december huszonnegyedike déltől december 25-e délig barátságos kis Egyházunk felfüggeszti ájtatos igehirdetését eltévelyedett végzetúrnő, végzetúr társaink között!

A köszönet pedig nem szükséges, hiszen hallgatag testvéreink úgysem fogadnák el végtelen szerénységükben.

Üdvözlettel

Sameed
Lélekszipolyozók Hagyományőrző Egyháza
Pontszám: 6.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3450. hozzászólás - 2008.12.21. 09:49:44 (Válasz Maci #3449 hozzászólására.)
ha nem kényszer szülte volna, ért volna valamit a hozzászólásod
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálóAllah01Férfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3451. hozzászólás - 2008.12.21. 10:06:16
Egy gyors kérdés: van ugye a kontinuumszűkítés szakértelem (5 perccel gyakrabban támadhatom ugyanazt a játékost /szint), háborúban pedig 8 helyett 1 óránként támadhatok.. ergo, ha 12-es a kontinuumszűkítésem, és a szövetségem háborúzik az ellenfelem szövetségével, akkor szünet nélkült üthetem?
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3452. hozzászólás - 2008.12.21. 10:29:46
Általában kellő intelligenciát feltételezek a játékosokról, ezért olykor-olykor humoros hozzászólásokkal próbálok tréfálkozni a fórumokon, remélvén a műértő közönség díjazza

Erre lepontoznak
A hozzászólást Maci módosította 2008.12.21. 10:30:36-kor
Pontszám: 5.29
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3453. hozzászólás - 2008.12.21. 10:32:19 (Válasz Mortimer #3450 hozzászólására.)
Épp be akartam írni, hogy poén, keresd a "P" betűnél, de Maci megelőzött :
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3454. hozzászólás - 2008.12.21. 10:50:28 (Válasz Maci #3452 hozzászólására.)
Azért nem tudtam poénként értékelni, mert szerintem jelenleg alig pár %, a masszív fórumolvasók tudják csak, hogy hivatalosan sem lehet majd támadni. Egyébként én nem pontoztalak le.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálóBlobovFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3455. hozzászólás - 2008.12.21. 12:48:00
beléptem reggel a karimhoz, közli, nem mehetek portyázni, mert pihenek. megnéztem, 1.5 órája pihentem.
Igaz, pihenésen hagytam tegnap este, de az 18.00 órakor volt...
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3456. hozzászólás - 2008.12.21. 12:49:14 (Válasz Blobov #3455 hozzászólására.)
nézd meg eddigi csatáidat, eseményeket, vadászatot, majd válts jelszót.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3457. hozzászólás - 2008.12.21. 12:50:07 (Válasz Blobov #3455 hozzászólására.)
Nyugi, csinál ma érdekességeket a VÚ! Rákattintottam egy békeszerződés felbontására, berakta vagy 3-szor egymás alá...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3458. hozzászólás - 2008.12.21. 12:59:11 (Válasz Fisch #3447 hozzászólására.)
Ahogy Magum mondta, jó, ha egy kicsit tapasztaltabb vagy, de arra vigyázz, minél később lépsz be egy adott szövetségbe, annál több LE-t kell majd betöltened a kútba. Természetesen ez csak olyan szövetségre igaz, akik sokat építenek így gyorsan nő a kútjuk.
Én személy szerint megkeresnék pár szimpatikus közepes szövetséget levélben, elmondanám nekik, hogy még tapasztalatlan vagyok, de szívesen csatlakoznék. Ha van náluk hely és tetszeni fog nekik amit írsz, biztos be fog venni valaki. Utána meg ráérsz töltögetni a kutat, a szövetség mindenképpen jól jár!
Sok sikert és jó játékot!
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3459. hozzászólás - 2008.12.21. 13:05:58 (Válasz Fisch #3447 hozzászólására.)
Idézet: Fisch - 2008.12.21. 04:22:18
Gyors kérdés a tapasztaltabbaktól: már rögtön az elejétől kapkodva keresnem kell egy akármilyen szövit,vagy ráérek vele addig, amíg eredményeimet látva esetlegesen bekerülhetek egy komolyabb szövetségbe?


Jó kérdés. Mi a komolyabb szövetség? A nagyon elől lévőkbe biztos nem fogsz tudni bekerülni a nagy szintkülönbség miatt. De mondjuk úgy, hogy itt is megvannak, hogy a saját szintjén jó-e egy szövetség? És ami a fő. Ha belépsz, akkor építened kell, ami erőforrást von el a karakteredtől, ugyanakkor ott vannak az épületek adta előnyök, meg a tapasztaltabb játékosok, akiktől tanácsot kérhetsz. A háborúk miatt szívesen látnak a szövik erős tagokat, de ugyanakkor könnyebben válsz erős taggá, ha megmondják, hogy fejleszd a karidat. Én felvenném a kapcsolatot a helyedben egy szimpatikus szövi vezetőjével és megbeszélném vele ők mit szeretnének, én mit szeretnék, aztán ha a javaslatok alapján eléggé megerősödtem, akkor belépnék.
Ja és még valami. Szerintem én már réges rég nem játszanék, ha nem lenne olyan a közösség, amilyen, meg nem lennének az emberek akiket megismertem. Ez sem elhanyagolandó tényező!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
közellenségGolem GegeFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
3460. hozzászólás - 2008.12.21. 13:16:57
Mikortól tudok arázsolni?
Pontszám: 3
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!