Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kérdezz, és mi válaszolunk!
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
401. hozzászólás - 2008.09.29. 09:25:42 (Válasz tramenes #399 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.09.29. 09:21:51
Csapdakészítéshez min. 4-es tanulás kell; tulajdonságkövetelmény nincs.


A tanulásom 2-es, de nem lehet tovább növelni, nincs mellette se szürke, se zöld + jel... A szingularitás ismeretek, szubtéri érzékelés és kreatív affinitás mellett van, de azokat meg nem akarom növelni....
Pontszám: 5.33
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
402. hozzászólás - 2008.09.29. 09:45:25 (Válasz Liadas #401 hozzászólására.)
Liadas, nincs elég LE-d a tanulás növelésére. Ha ráviszed a kurzort, ki is írja, hogy mennyi LE kell a növeléshez. Egy szakértelem növeléséhez annál több LE kell minél magasabb szintre növeled, de az is növeli a szükséges LE-t, hogy összesen mennyi a többi szakértelmed összege. Minél több a szakértelem összeged, annál több LE kell egy szakértelem növeléséhez. A szakértelmek növelése semmilyen szinten nem függ a tulajdonságaidtól.

Idézet: tramenes - 2008.09.29. 07:21:21
Elfogtam egy állatot, beidomítottam, harcol is mellettem csatákban. Az volna a kérdésem hogy hol lehetne megnézni az adott lény sebzését és támadási értékét? A "karilapján" látom az ép-it, a morálját és a szintlépéshez szükséges tpket de semmi mást; így mégis hogyan döntsek az elengedése vagy megtartása mellett ha elfogok egy másikat? A vásárolható felszerelés szempontjából sem mindegy hogy mekkora alaptámadáshoz akarok még +5öt vagy mekkora alapsebzéshez +1-et vásárolni.



Az állatoknak nincsenek harci adatai, nem tudod megnézni őket. Az állatok a saját szintjüktől függően tudnak találni és sebezni, valamint védenek téged. A saját szintjük pedig 2 dologból áll össze: milyen szintű volt az állat az elfogáskor (ezt mutatja közvetlenül az, hogy mennyibe kerül idomítani), valamint hány sizntet fejlődött mióta nálad van. Ez a két dolog egyenlő értékű, tehát 2. szintű elfogott, 2 szintet lépett állat megegyezik a 4. szintű elfogott állattal.

Pár szó még a szakértelmekről és béta teszterekről. Nyilván van egy kis előnye annak, aki tesztelt a bétában, de azért az a béta teszt nem ment olyan sokáig, és nem léptek olyan sok szintet, szóval a bétásoknak is lesz majd jó sok fekete folt. Akkora elénybe azéret nem kerültek. A szakértelmeknél valóban az egy jó opció volt, hogy 10-es tanulás és elementáris fúzió, de ne felejtsük el, hogy az alfa tesztnél kevés karakterrel teszteltünk, a bétánál már többel, de ott se volt ennyi játékos, mint most. Szóval a portyázást segítő, vagy abból tápoló szakértelmekről nem tudni biztosan mennyire hasznosak sok játékos esetén. Szóval mint látjátok, nincs nyerő taktika, mindent ki lehet próbálni.

Itt válaszolnék újra a vilag 2 kérdésére is. Kb. 1 hónap múlva indul a vilag 2, ahol mindenki kamatoztathatja a vilag1-ben megszerzett tudást. De ne feledjétek, 100 szint van a játékban, az első 5, de még az első 10 szint után se fogjuk/fogjátok biztosan tudni, hogy 80. szintre mi lesz a nyerő taktika.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
403. hozzászólás - 2008.09.29. 09:55:10 (Válasz Zoli #402 hozzászólására.)
Köszönöm a segítséget! A + jel hiánya zavart össze, most már tiszta minden!
Pontszám: 5
irritálóCruelFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
404. hozzászólás - 2008.09.29. 10:06:03
Miklós, Zoli,

Köszönöm válaszotok. Viszont pont nem azt szeretném, hogy mondjatok nyerő taktikát.
Most már tudjuk mi van a tanulás 10-es szintjén. Én a 3.-on vagyok most. Azt szeretném tudni mi van a 4.-en és az mit segít mennyivel. Mi van az 5.-en és mit segít mennyivel.
Stb, stb. Csak számok. Így el tudnánk dönteni, szükségünk van -e rá a játék jelenlegi szakaszában. Az nem stratégia, hogy " na megnézem mi van a 7.-en ", hátha jó.

Az állatomat kitettem avatarnak

Üdv. Attila
Pontszám: 3
irritálóCruelFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
405. hozzászólás - 2008.09.29. 10:43:23
Csak még egy gondolat.
"A szakértelmeknél valóban az egy jó opció volt, hogy 10-es tanulás és elementáris fúzió, ..... de ott se volt ennyi játékos, mint most. Szóval a portyázást segítő, vagy abból tápoló szakértelmekről nem tudni biztosan mennyire hasznosak sok játékos esetén...."

Mindannyian ismerjük a portyázási adatainkat - sőt mások is látják. Számításaim szerint a 10-es tanulás 5-6.000 Le-be kerül. Ha tudnám, hogy ott hány %-ot kaphatok, el tudnám dönteni, hogy megéri-e nekem a jelenlegi portyázási adatok mellett. Ha nem, majd akkor invesztálok, ha eleget rabolok ahhoz, hogy megérje.

Ráadásul Miklós írásából úgy értem 10-es szinten vadászatot tápoló szakértelem van, Zoliéból pedig portyázást segítőre gondolok....

Attila
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
406. hozzászólás - 2008.09.29. 11:36:39 (Válasz Zoli #402 hozzászólására.)
Idézet: Zoli - 2008.09.29. 09:45:25
Az állatoknak nincsenek harci adatai, nem tudod megnézni őket. Az állatok a saját szintjüktől függően tudnak találni és sebezni, valamint védenek téged. A saját szintjük pedig 2 dologból áll össze: milyen szintű volt az állat az elfogáskor (ezt mutatja közvetlenül az, hogy mennyibe kerül idomítani), valamint hány sizntet fejlődött mióta nálad van. Ez a két dolog egyenlő értékű, tehát 2. szintű elfogott, 2 szintet lépett állat megegyezik a 4. szintű elfogott állattal.


Ezek szerint mindegy, hogy milyen állatom van, csak a szintje számít. Van erről valami adat, hogy mi-merre-hány óra? csak mert nem mindegy, hogy egy adott állatot elengedek, az megéri-e, ha magasabb szintűt fogk be, de azt még idomítani kell.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
407. hozzászólás - 2008.09.29. 11:49:13
Szerintem kifejezetten jó dolog, hogy egyelőre nincs minden információ a birtokunkban, sok a "fekete folt". Egy ilyen játékban én elsősorban a felfedezés izgalmát szeretem és csak másodlagos a karakterem tápoltsága(persze az is fontos ). Végre egy olyan játék, ahol ott vagyok az elején és nem hyper-ekből szedem össze az infókat, ez legutóbb az ŐV-nél tudtam elkapni. Élvezem, hogy vadászom az elejtett infokat a fórumokból, szövitársaktól. Szerepjátékban sem kérdezem meg előre a DM-et, hogy akkor hány óra hány percnél milyen szörny fog jönni és milyen tárgy lesz nála....
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 5.67
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk! DE NE ÍGY!!!
408. hozzászólás - 2008.09.29. 11:50:03 (Válasz dorong #392 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.09.28. 23:04:41

Nem ígérem, hogy gyorsan összedobok erről egy teljes doksit, de dióhéjban pár tanács: érdemes felvinni a tanulást addig, hogy megvehesd a csapdakészítést, és azt rögtön vidd is fel 3-4-es szintre (ha akarsz állatot befogni). Van, aki arra esküszik, hogy ezután mindenképp érdemes felnyomni a tanulást 10-ig, ahol megveheted az elementáris fúziót, ami direktbe tápolja a vadászatokat, de ezen felül tényleg nem tudok mást mondani, neked kell dönteni, hogy mi a szimpatikus, nincs tuti recept.


Miklós, bocsánat, nem akarlak bántani, de ez nem volt egy túlságosan játékosbarát/ügyfélbarát hozzászólás. Próbáld meg ezt elolvasni egy kezdő szemével, aki most lép 4. szintre és nem tud még semmit: "Van, aki arra esküszik, hogy ezután mindenképp érdemes felnyomni a tanulást 10-ig, ahol megveheted az elementáris fúziót".

Nem beszélve arról, hogy a "Nem ígérem, hogy gyorsan összedobok erről egy teljes doksit" mondatod teljesen úgy hangzott, mintha szívességből, felületesen válaszolnál. Itt most nem arra gondolok, hogy egyből hozd nyilvánosságra az összes képletet a forráskóddal együtt, hanem megfontoltabban, határozottabban és átláthatóbban kellene kommunikálni. Vagy eldöntitek, hogy nem mondtok semmit, vagy eldöntitek és megmondjátok, hogy mikor, milyen információt hol fogtok elhelyezni: mindkét megoldás jó. Az a fontos, hogy a játékos biztonságban érezze magát, és ne érezze azt, hogy kihagyták valamiből.

[Kicsit módosítottam, finomítottam a hozzászóláson.]
A hozzászólást Petrus módosította 2008.09.29. 13:06:15-kor
Pontszám: 2.25
fórumozókgbmaffiaFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
409. hozzászólás - 2008.09.29. 12:14:44
Hali !
A "Kutasd fel Drakint!" Küldetést valaki elmondaná hogy mit is kell csinálni pontosan benne ?
hogy tudom felkutatni ?
Pontszám: 2.33
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
410. hozzászólás - 2008.09.29. 12:22:54 (Válasz kgbmaffia #409 hozzászólására.)
Idézet: kgbmaffia - 2008.09.29. 12:14:44
Hali !
A "Kutasd fel Drakint!" Küldetést valaki elmondaná hogy mit is kell csinálni pontosan benne ?
hogy tudom felkutatni ?


OLVASNI kell! Drakin majd valamelyik szint legendájában jön, tehát türelem. Akkor majd szépen el kell OLVASNI a legendát, aztán meg a fórumot is érdemes OLVASNI, hogy ne kelljen ugyanazt 76-szor leírni.

Ha már itt tartunk, a bronzagyart, meg a díszes nyakörvet csak az vegye meg, akinek van idomított állata, mert bár biztosan bármelyik végzetúron baromi jól mutatnának, fájdalom, ezek a szolgákra valók.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 7
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
411. hozzászólás - 2008.09.29. 12:23:48 (Válasz kgbmaffia #409 hozzászólására.)
Idézet: Zsolesz - 2008.09.29. 06:09:42
Idézet: andrej - 2008.09.28. 10:40:10
Valahol azt olvastam, hogy Drakinnal a legendában lehet "találkozni", tehát bizonyos szint kell hozzá.


Rövidesen kiderül. Ha 5. szinten megtalálom, akkor megírom. Üdv
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk! DE NE ÍGY!!!
412. hozzászólás - 2008.09.29. 13:54:14 (Válasz Petrus #408 hozzászólására.)
Idézet: Petrus - 2008.09.29. 11:50:03

Miklós, bocsánat, nem akarlak bántani, de ez nem volt egy túlságosan játékosbarát/ügyfélbarát hozzászólás.
Vagy eldöntitek, hogy nem mondtok semmit, vagy eldöntitek és megmondjátok, hogy mikor, milyen információt hol fogtok elhelyezni: mindkét megoldás jó. Az a fontos, hogy a játékos biztonságban érezze magát, és ne érezze azt, hogy kihagyták valamiből.

Sajnálom, ha igy tűnt, hidd el, jelenleg napi 14-15 órát dolgozom ezen a játékon (hétvégén is), igyekszem minden kérdést megválaszolni, ennyire tellett. Igazad van, 2 korrekt válasz lehetséges erre a kérdésre:
1.) Nem mondok semmit - de jogos az az érv, hogy "de a béta teszterek..." tehát a fenti mondattal igyekeztem ezt a szakadékot szükiteni. Hidd el, sok béta teszternek kb. ilyen mélységig analizálta a szakértelmeketl, feltolni 10-ig a tanulást, és megvenni az elementális fúziót, mert tovább nem jutottak! És más kérdés, hogy a béta1 óta még az a szakértelem is megváltozott, tehát nem lehet tudni, hogy még mindig nyerő-e. De egyébként volt erről már egy másik postom, a Haladók fórumban, ott leírtam több taktikát, az EGYIK taktika az, hogy nyomod a tanulást, és megveszed azokat a szakértelmeket, amelyek a vadászatból szerezhető LE-t növelhetik. De vannak más, eltérő taktikák is, épp ezért nem mondhatom, hogy "érdemes felnövelni a tanulást ahelyett, hogy a tulajdonságaidat fejleszted."
2.) Teljes leírást közlök a szakértelmekről. Az optimalizátorok persze mindig ezt szeretnék, plusz részletes képletek a harcról stb. Viszont akárhogy nézzük, ezzel azért elvész a felfedezés izgalma, és a találgatás érdekessége. Ráadásul, ha most nekiállnék és irnék egy teljes cikket a szakértelmekről, funkciójukról, működésükről, azzal csak azt érném el, hogy kapnék még 3000 kérdést, amikre a válaszok nagyrésze úgyis kiderül, ha eljutnak odáig az emberek.
A haladóknak részben azért létrehozok egy szakértelmek topicot, ahol lehet a témát megvitatni, és próbálok minél több információt is rakni oda.
Pontszám: 3
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
413. hozzászólás - 2008.09.29. 14:17:52
A gyakorlótér által adott bónuszokat az állatkák is megkapják támadásra vagy az csak a végzeturaknak jár?
Pontszám: 5
közellenségSimsonnFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
414. hozzászólás - 2008.09.29. 14:28:30
amikor oda rakom h toplista miszerint van a hely??? rögtön én azt hittem tulajdonságösszeg. na miszerint?
Pontszám: 1.80
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Miklós válasza
415. hozzászólás - 2008.09.29. 15:30:28 (Válasz Miklós #412 hozzászólására.)
Köszönöm, ez egy egy korrekt válasz. És a felfedezés izgalmát én is szeretem.
Pontszám: 5
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
416. hozzászólás - 2008.09.29. 15:58:27 (Válasz Simsonn #414 hozzászólására.)
Idézet: Simsonn - 2008.09.29. 14:28:30
amikor oda rakom h toplista miszerint van a hely??? rögtön én azt hittem tulajdonságösszeg. na miszerint?


Ez milyen nyelven van? Magyarszerű lehet, mert érteni vélem a szavakat, de az egész mégsem jelent semmit.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 7.50
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
417. hozzászólás - 2008.09.29. 16:34:56 (Válasz Simsonn #414 hozzászólására.)
Először az adott szint azon belül pedig Tulajdonságösszeg szerint.
Pontszám: 5
közellenségSimsonnFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
418. hozzászólás - 2008.09.29. 16:40:19
mikor a toplistára megyek80929/Untitled_1_www.kepfeltolte
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
és rögtön ami bejön az mien eredmények?? úgyértem:pl:tulajdonságösszeg vagymi?
Pontszám: 2.67
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kérdezz, és mi válaszolunk!
419. hozzászólás - 2008.09.29. 16:56:35 (Válasz Simsonn #418 hozzászólására.)
Megpróbálok válaszolni. Amikor a toplistákra kattintasz a felugró táblázat elsődleges rendezési szempontja a szint, a másodlagos pedig a tulajdonságösszeg.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 5
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Ravenwood kitiltasa
420. hozzászólás - 2008.09.29. 18:15:51
hello,

szeretnem megkerdezni, Ravenwood miert lett "A karakter átmenetileg zárolva van." statuszu.

koszi
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 4
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!