Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hordák harca
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
241. hozzászólás - 2013.10.11. 12:56:18 (Válasz Kocos #237 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2013.10.11. 11:58:52
Idézet: Offsboy - 2013.10.11. 11:38:35
A gyógyitalosnak meg van +10 permanens ÉP hatása is, az azért nem rossz, bár lehet csak én értékelem túl, mert szeretem a sok ÉP-t.


+10 vagy +10%?
Mert ezt most elso nekifutasbol ugy ertelmeztem, hogy minden oskoves gyogyital +10 maxEP, de nem vagyok biztos benne, hogy helyesen.


A % jel lemaradt, természetesen +10%-ot akartam írni, ahogy a kezdő hsz-ben is szerepel.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.99
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
242. hozzászólás - 2013.10.11. 13:08:46 (Válasz Offsboy #225 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2013.10.11. 11:16:15
Jól látom, hogy ha a hordám szarul teljesít, akkor hiába vagyok über királygyerek, akkor nem kaphatok +3-nál jobbat az utolsó horda tagjaként?...

Nálam ez eventhangulat romboló tényező. ;-(
Ettől függetlenül az ALAPötletre épülő felépítés tetszik annyira (káoszelvű - alkalmazkodás képesség tesztelő), hogy LE/TP ide vagy oda, én rápörögjek (persze nem optolatlan módon).
Habár azzal a 65-ös plafonnal nálam is lesznek gondok (NEM toplistára törve is).
Úgy saccra nem fog annyit hozni, mint amennyit elvesz (LE/TP pocsék, gyors szintlépés - Templomkiesés miatt a szintre vetített AFp romlik), de mivel belefér... :-X
Csak a hordaváltott szövitársaimért fáj a szívem... :S
Hétfőn meg is fogok próbálkozni némi hordaösszhang összehozással pár PM és Hirdető felhasználásával.
Meglátjuk, hogy mire lesz elég...
Pontszám: 7.22
népszerűLittle RichieFérfi
Végzetúr mester
281 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
243. hozzászólás - 2013.10.11. 13:24:01
Most ami nem világos nekem: 4 világ 1 térkép? Vagy minden világon más és más event fut? Nekem a második a logikusabb, de olvastam már az első opcióról, aztán szeretném biztosan tudni.
Dutch - V1
Gerrard Capashen - V5
Pontszám: 7.39
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
244. hozzászólás - 2013.10.11. 13:27:49 (Válasz Little Richie #243 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.04. 13:52:00
...
Fontos:
Ez egy világok közötti esemény lesz, vagyis nem lesz külön térképe mindegyik világnak, minden világ hordája ugyanazon a térképen gyűjti a pontokat. A top10 listák viszont világonként külön lesznek. Erre az implementációra azért van szükség, mert néhány külföldi világon kevés aktív játékos van, ezért egy-egy adott nyelven jobb ha összevont az esemény, és nem tudunk külön kódot csinálni a magyar és a külföldi VU-ra.
Pontszám: 7.22
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
245. hozzászólás - 2013.10.11. 13:30:09 (Válasz McMad #244 hozzászólására.)
Hozzátenném, hogy kisesélyes az, hogy akinek több világon van karaktere, annak mindegyike ugyanabba a hordába tartozzon.
Jöhet a NAGY kérdés: Az ilyen játékos melyik kezét harapja meg?
Pontszám: 7.22
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
246. hozzászólás - 2013.10.11. 13:32:29 (Válasz McMad #245 hozzászólására.)
Nekem pl. két gyémánt egy smaragd Vaqlószínüleg a zöld kezem fogom harapdálni
Báró Samedi
Pontszám: 7.53
népszerűLittle RichieFérfi
Végzetúr mester
281 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
247. hozzászólás - 2013.10.11. 13:32:59 (Válasz McMad #245 hozzászólására.)
Köszi. Jó a kérdés. Nekem 3 világon van karakterem, a változatosság kedvéért mindhárom más hordában. 1-gyel mindenképpen megszívom. Illetve így értelmetlen minden szervezés, én pl eleve 3 horda stratégiáját látnám és szerintem sokan vannak még így.
Dutch - V1
Gerrard Capashen - V5
Pontszám: 7.39
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
248. hozzászólás - 2013.10.11. 14:04:25
Kocos: ha nem lenne korlátozás, akkor a toplista egy előre lezsírozott érték lenne már az esemény kezdetén! Az nyert, akinek a legtöbb portyaitala van. Agyatlan módon tolja, mondjuk úgy, hogy első nap 10 órakor belenyomja a 300-at, amit megspórolt, utána vált 30 pp-s üzemmódra, amíg felmegy 300 pp-ig, és utána minden nap ellövi amit regenerált, utsó 3 napon pedig elhasználja az összes portyaitalt is meg a 300 pp-jét felforgatva a top10 listát és a verseny állását is. Így viszont taktikázni kell - teszem azt, beletolod a napi 65 portyát, mint még pár ember. Ezzel pont 11. vagy. Beletolsz még egyet, 2 pp-ért, hogy 10. legyél? Ha igen, mikor? A 3. napon? A 21.en? És ha mások is megteszik? Mennyit tolsz bele még? És mikor? Hol éri meg? És amúgy, megéri még 2 pp-ért is csatázni? Lehet, hogy igen? Itt már számolni, gondolkodni kell.
A toplistára nem büntit kapsz, ezt már a múltkor is beszéltünk, egyszerűen beletolsz annyit az eseménybe, amennyi neked megéri, és utána megnézed, mennyit kell még beletenni, hogy top10 legyél, ha megéri, beleteszed azt is.
A lándzsás/stratéga érdekes ötlet, szerintem ezzel még hosszú távon lehet kezdeni valamit. De ha én hardcore VU játékos lennék, csinálnék egy fórumot, meghívnám rá a szövetségek vezetőit, a stratégiát ott egyeztetnénk, és mindenki megmondaná ezt a szövetsége tagjainak (a kémkedést elkerülendő minden szövi vezetőt megkérnék, hogy csak az aktív, nem tegnap belépett kariknak írják meg pmben a stratégiát). Ha csak a nagyobb szövik aktív tagjai követik a taktikát, az valószínűleg elég lenne, a csaták túlnyomó többségét úgyis ők generálják.
A gyógyital relikvia +10% ÉP-t ad az egészségre.

Maci: a térképtalálás szaki a kincstalálás esélyét cirka 33%-al növeli, tehát ugyanannyi csatából nem 3, hanem 4 kincset fogsz találni.

Azazel: a hordagyűlöletnek nem lesz jelentősége. Lesz egy térkép, rákattintasz egy mezőre, és utána a támadásra.

Nemesis: a jutalmazásról, ez még csak egy terv volt, a véglegesről lesz egy szép táblázat, amit rögtön az induláskor meg lehet nézni. Ez kb. úgy néz ki, hogy 5 féle medál van, a gyémántot az első kapja 500 győzelemnél, vagy a második 700-nál. A platinát az első 300, a második 500, a harmadik 700 győzelemnél. Az aranyat az első 200-nál, a második 300-nál, a harmadik 500-nál, a negyedik 700-nál. Stb.
Arról, hogy a térképben megszerezhető relikviákról lemaradtok. Relikvia kuponokat ebben az eseményben is szerezhetsz, a fent említett 2 relikvia helyett válthatod erre is a horda trófeákat. Ez elég sok mindentől függ, de cirka 3-mat tudsz kiváltani őskő költés nélkül. Ez kevesebb, mintha 0-ról rögtön kapnál egy arany relikviát, viszont itt kapsz mellé medálokat, aranydukátokat és templomkristályokat is. Ha veszel néhány háború csomagot, akkor viszont meglesz az 5-6 kupon is.

Offsboy: van még 1 mentőöv minden toplista első helyezettje mindenképp a gyémánt medált kapja, akkor is, ha a hordája gyengén teljesített.

Little Richie: igen, ebben igazad van, ez egy hibája az összevont háborúnak. Sajnos ez egy kényszerhelyzet, írtam is, a külföldi világok miatt van erre szükség.
Pontszám: 7.65
népszerűShimrod85Férfi
Végzetúr tehetség
194 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
249. hozzászólás - 2013.10.11. 14:13:59 (Válasz Miklós #248 hozzászólására.)
Nekem annyi lenne a kérdésem: a térképet el lehet érni mobilról is, vagy kell majd mindenféleképpen asztali gép? ti: kvízolimpia, tárgyak gyorsinfója ha ráviszem az egeret (ugye itt az egér hiányára gondolok)
Pontszám: 8.80
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
250. hozzászólás - 2013.10.11. 14:14:02 (Válasz McMad #245 hozzászólására.)
Idézet: McMad - 2013.10.11. 13:30:09
Hozzátenném, hogy kisesélyes az, hogy akinek több világon van karaktere, annak mindegyike ugyanabba a hordába tartozzon.
Jöhet a NAGY kérdés: Az ilyen játékos melyik kezét harapja meg?

Csak én gondolom úgy, hogy a csapatverseny végeredménye 99%-ban fog függni az előre nem tervező (Kóc megfogalmazásában: lándzsás) játékosoktól, illetve a randomtól (melyik kockát támadjam? Ni, ez közel van a kurzorhoz, jóez.) ?
Egy sörbe, hogy ha minden kariddal gőzerővel nyomod, akkor sem változtat majd a csapatverseny eredményén, szóval szerintem told nyugodtan minden kariddal.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.99
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
251. hozzászólás - 2013.10.11. 14:16:13 (Válasz Miklós #248 hozzászólására.)
Kocos: ha nem lenne korlátozás, akkor a toplista egy előre lezsírozott érték lenne már az esemény kezdetén! Az nyert, akinek a legtöbb portyaitala van. Agyatlan módon tolja, mondjuk úgy, hogy első nap 10 órakor belenyomja a 300-at, amit megspórolt, utána vált 30 pp-s üzemmódra, amíg felmegy 300 pp-ig, és utána minden nap ellövi amit regenerált, utsó 3 napon pedig elhasználja az összes portyaitalt is meg a 300 pp-jét felforgatva a top10 listát és a verseny állását is.


Mióta zavar ez téged? Mindenkinek adott erre a lehetöség és ök tolják neked a stexet a játékért... Csak úgy lehet toplistás valaki, ha elöre felkészül és betáraz mindenböl!
A korlátozásod ellenére is pont azok lesznek a befutók akik eddig is. Csak elaprózva a dolgokat... Az utcsó napon mindenki betol minden spórolt PP-t és ellövi az italokat is... Persze ha megéri a jutalom! Csak feltartasz mindenkit! Hál istennek engem ez már nem érint... De azért még beböfögöm a véleményemet, ha kíváncsi vagy rá, ha nem!
Pontszám: 6.13
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
252. hozzászólás - 2013.10.11. 14:20:52 (Válasz Miklós #248 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.11. 14:04:25
Offsboy: van még 1 mentőöv minden toplista első helyezettje mindenképp a gyémánt medált kapja, akkor is, ha a hordája gyengén teljesített....

Gyér mentőöv. Minimum az első 3-nak több értelmét látnám. :S
Kieg.: A toplista helyezéstől függően +1, +2 fokozatnak lenne talán a leginkább "mentőöv" jellege.
Világonként 2 főnyi mentőövért én biztosan nem fárasztanám a programozókat... :-X
A hozzászólást McMad módosította 2013.10.11. 14:35:00-kor
Pontszám: 7.23
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
253. hozzászólás - 2013.10.11. 14:22:46
Shimrod: igen, el lehet érni mobilról, a térképes app nem flashben lesz.

Klarinét: Azért ha választani lehet, hogy pusztán "erőből" kell tolni a játékot, vagy lehet kicsit taktikázni is, az utolsó csak jobb...
Pontszám: 6.32
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
254. hozzászólás - 2013.10.11. 14:24:52 (Válasz Offsboy #250 hozzászólására.)
1 karim van (csak alkalmanként igyekszem objektív szemmel vizsgálódni...). :-X
Mellesleg abban a tekintetben osztom Miklós azon nézetét, hogy a nagyobb és aktívabb szövik többé-kevésbé sikeres összmunkája dönti el a sorrendet... :-X
Az más kérdés, hogy a sok "színes" nagyszövi ezt hogy oldja meg.
Ha pesszimista akarok lenni, akkor azt mondom, hogy 2 hordára optolják a stratégiát...
Pontszám: 7.23
népszerűShimrod85Férfi
Végzetúr tehetség
194 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
255. hozzászólás - 2013.10.11. 14:28:14 (Válasz Miklós #253 hozzászólására.)
Köszönöm!
Pontszám: 8.13
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
256. hozzászólás - 2013.10.11. 14:29:21 (Válasz Miklós #253 hozzászólására.)
.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2013.10.11. 14:29:53-kor
Pontszám: 6.08
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
257. hozzászólás - 2013.10.11. 14:30:06 (Válasz Miklós #253 hozzászólására.)
Mi abban a taktika Miklós hogy a korlátozásod ellenére aki begyüjtött és ellövi az utcsó nap amije van, az nyer? Még így is!
Van karaktered valahol? Had nézzek már rá légyszíves, nemigen vágod te ezt a dolgot ahogy olvagatlak.
A hozzászólást Klarinét módosította 2013.10.11. 15:13:31-kor
Pontszám: 6.52
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3351 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
258. hozzászólás - 2013.10.11. 14:31:48
Most akkor ott járunk, hogy az összes világ összes játékosa játszik egy pályán, és Miklós azt várod, hogy ha taktikázni akarunk, akkor csináljunk valahol egy fórumot, ahova behívjuk a szövetségvezéreket és döntünk. Holott többekben több különböző hordába tartozó karaktere is van. Válasszunk egyet, a többi majd egy másik eventen? Ha megszakadunk sem tudjuk összeszedni az embereket, de ha valami csoda folytán mégis sikerülne az emberek 30% (!)-át ezen az úton megfogni, még az is édeskevés.

Egyértelműen a "stratéga-lándzsás"-szerű módszer lesz a célravezető, ez az event most egy üsd és kész event.

Hovatovább azon se lepődnek meg, ha hirtelen mindenki gyémánt lenne ugye...
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.96
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
259. hozzászólás - 2013.10.11. 14:39:15 (Válasz Miklós #248 hozzászólására.)
Veled is egy sörben, hogy ha nincs napi limit, csak össz limit, akkor is éles lesz a toplista helyezés. Még hozzá tudod miért? Amiért elment a 100 aranydukát éveken át 2-3-400 ért, amiért a BU címért is mennek páran - a biztos optimalizálatlan játékot bevállalva.
Lan: az elejétől le lettem hurrogva, hogy "márménelenneegyüttműködés", tehát biztosan lesz.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.98
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
260. hozzászólás - 2013.10.11. 14:47:32 (Válasz Offsboy #259 hozzászólására.)
Lesz együttműködési próbálkozás.
Csak a hatásfoka lesz csekély... :S
Mindenesetre még mindig többet fog érni, mintha nem lenne semennyi.
Pontszám: 7.23
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!