Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hordák harca
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
121. hozzászólás - 2013.10.06. 22:45:18 (Válasz Csavardi Samu #120 hozzászólására.)
Nem fog működni a kábítás
Semmilyen "vadász" szezon nem lesz. Terv szerint 14-én "gondolom" 10 órakor elindul az event, és onnantól gyűlik az EP vadászatra. (Éljen a vadászzsákmány...)
A hozzászólást Birka módosította 2013.10.06. 22:50:22-kor
Pontszám: 5.88
kedvencIceColdFérfi
Végzetúr tehetség
147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
122. hozzászólás - 2013.10.07. 01:07:49
Különben, nem igazán értem, hogy miért nincs idő eseménypontot gyűjteni. A térkép előtt is 1 hét eseménypont gyűjtés volt. Amennyiben 14.-én 10 órakor indul az event, 7.-én 10 órától pont meglenne az egy hét eseménypont gyűjtés.

Ezenkívül csak jót írhatok az ötletről, szerintem jó kis event lesz.

V1 Csavar - Zugivó Italbarátok
V2 Csavar - Halál Angyalai
V3 IceCold - Kings of Dawn
V4 Csavar/Fülig Jimmy - Rejtőzünk
V5 Csavar - ADAMOS
V6 Csavar - Próbacseresznye
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
123. hozzászólás - 2013.10.07. 07:02:29 (Válasz Birka #121 hozzászólására.)
Sose ertem Biri, hogy amikor nem infot ker valaki, hanem valami modositast, azt te miert utasithatod el a jatekvezetes neveben. Nem az volt a kerdes, hogy lesz-e, hanem hogy lehetne-e.
Pontszám: 7.74
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
124. hozzászólás - 2013.10.07. 07:02:33 (Válasz IceCold #122 hozzászólására.)
Talán azért, mert múlt hét kedden vagy hogy kezdték el lekódolni az eventet, és még nincs kész?
Pontszám: 6.27
kedvencCommandanteFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
125. hozzászólás - 2013.10.07. 08:32:36
Még lehet vitatkozni meg okoskodni,hogy miért nincs eseménypont gyüjtés-re egy hét és stb stb,de egy dolgot értsetek meg végre ez egy event ahol mindenki eldöntheti részt akar-e venni rajta az adott keretek közt.Semmi nem kötelező
V2-El Fatal
V3-El Hechicero
V5-Messiah

Nem gáz ha lepontozol de legalább írd oda miért,mert lehet tanulok belöle és okosabb leszek
Pontszám: 7.09
népszerűCsavardi SamuFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
126. hozzászólás - 2013.10.07. 09:16:35
Megszoktuk már azt, hogy minden részletet ismerünk, valóban
Pontszám: 6.25
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
127. hozzászólás - 2013.10.07. 12:41:18
A kábítás azért nem működött a xenóknál emlékeim szerint, (és ugyanezért nem fog itt sem) mert igen nehezen belőhető, hogy milyen kábitás védelmet adjunk a xenóknak. Nagy eséllyel csak egy olyan értéket tudnánk adni, ami miatt egy szűk kisebbség széttápolná magát rajta, de a többségnek nincs értelme csinálni. Szóval a kábítás megmarad pvp küldinek (hozzáteszem, az esemény mellett ugyanúgy lehet portyázni, mint máskor).

Igen, az összevont világ esemény valamennyire csökkenti a taktikázás lehetőségét, mondjuk ettől függetlenül aki nagyon akar, tud létrehozni közös fórumot, chatot, levlistát úgy, hogy megkeres más világon levő nagy szövetségeket.

A jutalmak, akinek nem egyértelmű:
1.) Az esemény végén medálokat lehet majd kapni. Ezek a következő ugyanilyen esemény elejéig maradnak meg, és fokozattól függően plusz tulajdonságokat adnak. Az, hogy milyen medált kapsz, 2 dologtól függ, hány győzelmet értél el, és a csapatod hányadik lett.
2.) Minden győztes csata végén lesz esély, hogy kapsz egy kisebb jutalmat, templomkristályt, horda trófeát és egyéb tárgyakat.
3.) Lesz top10 győzelem és elhasznált gyógyital, világonként. A top10 +horda trófeákat kap.
4.) A horda tófeák beválthatóak, lesz 2 permanens relikvia, és kérhető érte relikviakupon.
Pontszám: 7.06
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
128. hozzászólás - 2013.10.07. 14:02:58 (Válasz Miklós #127 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.07. 12:41:18
4.) A horda tófeák beválthatóak, lesz 2 permanens relikvia, és kérhető érte relikviakupon.


Jol ertem, hogy tetszoleges mennyisegu kupon vasarolhato, ennek csak a megszerzett Horda Trofea szab hatart? Akkor amit korabban irtal, hogy a maxos jutalom joval 1050 csata alatt elerheto nem allja meg a helyet, hiszen a tovabbi csatakkal tovabbi horda trofea kiszedheto.
Pontszám: 7.30
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
129. hozzászólás - 2013.10.07. 14:07:23 (Válasz Miklós #127 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.07. 12:41:18
Igen, az összevont világ esemény valamennyire csökkenti a taktikázás lehetőségét, mondjuk ettől függetlenül aki nagyon akar, tud létrehozni közös fórumot, chatot, levlistát úgy, hogy megkeres más világon levő nagy szövetségeket.


Meg fogjuk probalni nyilvan, de nem fuzok hozza vermes remenyeket.

1.) Az esemény végén medálokat lehet majd kapni. Ezek a következő ugyanilyen esemény elejéig maradnak meg, és fokozattól függően plusz tulajdonságokat adnak. Az, hogy milyen medált kapsz, 2 dologtól függ, hány győzelmet értél el, és a csapatod hányadik lett.


Miert marad az a koncepcio, hogy az esemeny idotartama alatt ezek a feleves relikviak nem allnak rendelkezesre? Ott ahol kozben esik, ott ertheto, ahol a vegen lehet valasztani, ott kevesbe.

3.) Lesz top10 győzelem és elhasznált gyógyital, világonként. A top10 +horda trófeákat kap.


Ilyen gyogyitalos toplista van meg valamelyik esemeny alatt. Talan Kufar csata? Meg tudja mondani valaki, hogy hanyas szintu gyogyital az, ami mar elszamolodik ide?
Pontszám: 7.30
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
130. hozzászólás - 2013.10.07. 14:20:01 (Válasz Kocos #129 hozzászólására.)
Ilyen gyogyitalos toplista van meg valamelyik esemeny alatt. Talan Kufar csata? Meg tudja mondani valaki, hogy hanyas szintu gyogyital az, ami mar elszamolodik ide?


A karakterszintedhez legközelebbi és az annál nagyobb gyógyitalokat számolja csak
Pontszám: 6.96
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
131. hozzászólás - 2013.10.08. 08:54:32 (Válasz Miklós #127 hozzászólására.)
Miután érdemi választ nem kaptunk arra, hogy a szügségtelen megkötések maradnak-e, úgy érzem, hogy a probléma szőnyeg alá söprése zajlik, hogy az esemény elindulása után lehessen azzal érvelni, hogy mostmár nem lehet ezen változtatni, majd a következő eseményre átgondoljuk.

Gondolkodtam rajta, hogy miután Ariel minden Miklós féle aggodalomra adott olyan alternatívát, ami 100%-osan lefedi azokat az általunk kifogásolt kötöttség nélkül, mi lehet az oka annak, hogy Miklós ragaszkodik az elképzeléséhez. Bár elsőre a makacsságban kerestem az okokat, mostanra megváltozott a véleményem, és úgy érzem, hogy az ok az, hogy ebben látja az üzleti sikeresség zálogát. Minden ilyen játékban a játékosokat folyamatos jelenlétre kell bírni, ez nyilvánvaló. Miklós döntésében ennek megnyilvánulását látom. Bár a magam részéről a kötöttséget sokkal nagyobb taszítóerőnek érzem, mint amennyi kockázatot az eseményeknél eddig bevett szabadon felhasználható pontok rendszere magában hordoz, azt azért be kell látnom, hogy nekem nincs egy sikeresen működő tartós jelenlétre épülő MMO játékom se, neki meg több is van.

Nos igen, végkonkluzióm most nincs. De a kötöttséget továbbra sem szeretném.
A hozzászólást Kocos módosította 2013.10.08. 10:04:30-kor
Pontszám: 6.84
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
132. hozzászólás - 2013.10.08. 14:26:07 (Válasz Kocos #131 hozzászólására.)
Akkor a szokásos... Pfffuu, tényleg mindig Igazad van... xD
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.37
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
133. hozzászólás - 2013.10.08. 20:27:55 (Válasz Kocos #131 hozzászólására.)
A VU tali az a fórum, ahol érdemes a játék általános időrabló voltát elővenni, és a fejlesztési listára rakatni prioritással a témát.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.34
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
134. hozzászólás - 2013.10.08. 20:46:27 (Válasz Ariel #133 hozzászólására.)
Arra gondolsz, hogy vadászat közben cselekedhessünk?
Pontszám: 7.63
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
135. hozzászólás - 2013.10.08. 21:57:07 (Válasz Maci #134 hozzászólására.)
Nem csak arra. A mostani event napi 50 portyás korlátja tipikus példa. Sokkal több időt elvisz, ha minden nap el kell költenem 50 pp-t, mint az, ha csak három naponta költök 150-et. De rabolja az időt az is, hogy 5 percen belül nem támadhatók a karakterek, hogy 3-4 klikk egy portyázás, hogy csak egyesével lehet szakértelmeket és tulajdonságokat növelni, és van még egy halom dolog. Kócos elég bőven kifejtette nemrég.
Legalább napi fél órával lehetne csökkenteni a fölösleges időnyelést úgy, hogy a vadászatba még bele sem nyúlunk.
A hozzászólást Ariel módosította 2013.10.08. 21:57:43-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.00
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
136. hozzászólás - 2013.10.09. 12:34:30
Teljesíteni tudjuk a kéréseteket, lesz eseménypontgyűjtő időszak, péntektől kezdődően. Maga az esemény kedden (ok. 15.) 10 órakor fog indulni.

Csütörtökön 10-től várhatóan fél 11-ig lesz egy leállás, felkészítjük az adatbázist az új eseményre.
Pontszám: 7.55
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
137. hozzászólás - 2013.10.09. 12:58:01
Ariel minden Miklós féle aggodalomra adott olyan alternatívát, ami 100%-osan lefedi azokat az általunk kifogásolt kötöttség nélkül

Itt ha jól értem, arról van szó, hogy ti azt szeretttétek volna, hogy legyen lehetőség az eseményt egyetlen nap alatt letudni, én viszont azt mondtam, hogyha valaki egy nap 50-nél többet akar csatázni, az már több pp-be fog neki kerülni.
Leírtam, hogy ez miért lesz így, de akkor elismétlem még egyszer:

1.) Előnyt jelent később csatázni, amikor már látod, hol mi a helyzet. Ha egy nap letudsz minden csatát, akkor legegyszerűbb a végére hagyni mindent. Ez nemcsak a taktikázást öli meg, de a szervert is szétterheli, elég kellemetlen lenne, ha utolsó nap amikor mindenki minden csatát le akar játszani, lehalna a szerver. És ez nemcsak arra vonatkozik, ha vki utolsó napra hagyja, ha teszem azt a 10. napon délelőtt 10-kor áll neki jobb gombbal gyors egymásutánban benyomni 1000 db portyát, az ugyanúgy jelentős túlterhelést okozna. Valószínűleg még így is berakunk valamit, hogy max 2-3 másodpercenként lehessen új csatát indítani. A -10%, -20% stb módosítót már amúgy se raktuk be, az 50 csatát le lehet tolni aránylag rövid idő alatt egyben.

2.) A játék jobb úgy, ha minden nap beléphetsz, csinálhatsz valamit, és nem 3 heti egy belépéssel tudod letolni a "havi adagot". (A másik verziót - teljes szabadság, akkor költöd el a cselekvésed, amikor akarod - kipróbáltuk más játékban, nem működött).
Pontszám: 6.91
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
138. hozzászólás - 2013.10.09. 15:18:06 (Válasz Miklós #137 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.09. 12:58:01
Ariel minden Miklós féle aggodalomra adott olyan alternatívát, ami 100%-osan lefedi azokat az általunk kifogásolt kötöttség nélkül

Itt ha jól értem, arról van szó, hogy ti azt szeretttétek volna, hogy legyen lehetőség az eseményt egyetlen nap alatt letudni,


Nem, ilyet nem akart senki. Elmeletileg is szinte lehetetlen, tekintve, hogy ehhez 750 PP-t kene italbol eloallitani, ami testverek kozott is 150 PP ital, vagy 250 kisebb PP ital. De ha igy is tennek, akkor elbuknam azt a sok-sok PP-t amit menet kozben kapok, tehat pont ott lennek, ahol a part szakad, pont ugyanazon szopas hatsa ala kerulnek, amit elkerulni szandekszom.

Ami en szeretnek pl.: Penteken altalaban reggel 7-kor kelek, reggeli ugyes bajos dolgaim intezese utan munkaba indulok, ahol erdemi jatekra nincs lehetoseg. Utana esti programom van es ejjel 1 korul esek haza. Bumm egy napbol kiestem, gyakorlatilag buktam vele 25-33 PP-t. Arra van ido, a nap soran, hogy belepjek konstizni, szerencsekerekezni, ajanlatot atvenni, allatokat kennelbe eltenni (bar azt altalaban elozo nap megoldom) 50-et portyazni, kalandozni, kuldizni stb. nincs. Eddig ezt a jatek nem buntette. Jo sisakszilankbol kaptam kicsivel kevesebbet, de ennyi. Minden mas megtehettem amikor hazaertem, ejjel egykor. Az esemeny alatt ezt a lehetoseget tiltod le.

1.) Előnyt jelent később csatázni, amikor már látod, hol mi a helyzet.


Ez nem allja meg a helyet errol irtam mar, olvasd visssza ha erdekel, de szempontunkbol lenyegtelen is, mert Ariel leirta, hogy mikent lehet a csapat szintu taktikazasbol ugyanazt a hatast elerni mint igy. Egyeni szintu taktikazas meg elvileg nem lesz, mert a hordavaltas le lesz tiltva az esemeny alatt (vagy nem?), igy nem lehet gyorsan atruccani a nyero csapatba.

Ha egy nap letudsz minden csatát, akkor legegyszerűbb a végére hagyni mindent. Ez nemcsak a taktikázást öli meg, de a szervert is szétterheli, elég kellemetlen lenne, ha utolsó nap amikor mindenki minden csatát le akar játszani, lehalna a szerver.


Igy van, de eddig se volt ilyen (Kufar, Xeno, Landi), ezutan miert lenne? A csapat szintu taktikaert, amin az utolso napon erdemben mar nem lehet valtoztatni? Aligha. Jo Zarknodnal volt egyszer, de ott ugye azert, mert nem fix idopontban volt a vege, es az utolso fazis par orat vett csak igenybe.

És ez nemcsak arra vonatkozik, ha vki utolsó napra hagyja, ha teszem azt a 10. napon délelőtt 10-kor áll neki jobb gombbal gyors egymásutánban benyomni 1000 db portyát, az ugyanúgy jelentős túlterhelést okozna.


Pont mint eddig a Xenonal, vagy a Landinal, ahol minden tovabbi nelkul meg lehet tenni. Az erved nem allja meg a helyet.

2.) A játék jobb úgy, ha minden nap beléphetsz, csinálhatsz valamit, és nem 3 heti egy belépéssel tudod letolni a "havi adagot". (A másik verziót - teljes szabadság, akkor költöd el a cselekvésed, amikor akarod - kipróbáltuk más játékban, nem működött).


Miklos: mi azt szeretnenk, ha ugyanaz a szintu kotottseg maradna meg az esemeny alatt, ami a jatekra 5 evig jellemzo volt. Ha 5 evig mukodott, akkor miert most kell ezen valtoztatni?

Nagyon sajnalom, hogy az ervelesed ezuttal arra korlatozodott, hogy megismetelted amit irtal, anelkul erdemben reflektaltal volna a felveteseinkre. Illetve ahol reflektalni probaltal ra, ott sulyosan felreertelmezted, nehez ugy ereznem, hogy szandekossag nelkul.
Pontszám: 7.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
139. hozzászólás - 2013.10.09. 15:19:02 (Válasz Miklós #136 hozzászólására.)
Az egy nappal kesobbi indulas hogyan befolyasolja a tovabbi tervezett esemenyek indulasat? Az esemeny 21 napig fog tartani?

Mod: Kerdeimre megtalaltam az esemenytervezet menupontban a valaszt. Koszonom.
A hozzászólást Kocos módosította 2013.10.09. 15:20:21-kor
Pontszám: 6.40
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
140. hozzászólás - 2013.10.09. 20:47:25 (Válasz Miklós #137 hozzászólására.)
Kicsit ellent mondasz saját magadnak Miklós... Szerrverterhelésröl beszélsz, miközben a napi max 50 csata miatt mindenkit rákényszerítesz a naponta való jelenlétre. Mit gondolsz mi lesz így esténként munka, suli, nyugdíjasklub, kocsma stb után? Ezzel a húzással terheled le majd a legjobban a szerveredet!

Mi az hogy több PP? Ne viccelj ez nem jön úgy mint a CSP... A te kedvedért nem fogok 30PP-re váltani hogy agyonszedjem magamat TP-vel.
Akkor arról nem is beszélve hogy 1 darab elmegy a levesbe.

Ne oszd már be az idönket légyszíves... Az oké hogy tied a játék, engedsz néha beleszólni. De ne akard már átrendezni a magánéletünket azzal hogy napi szintü játékra kényszerítesz!

Talán neked csak a játékokból áll minden, de nekünk meg kell dolgozni a kavicsokért. Arról nem is beszélve hogy VU mentes napok is kellenek, család barátok s egyéb.
Eddig meg lehetett oldani hogy ott legyünk a toplistán hogy nem kellett itt ücsörögni naponta, oldjad meg úgy hogy egy táblába maxolod ki a csataszámot.
Kicsit most túlzásba viszed a dolgokat!

Erösen rákényszeríted most a mukikat arra, hogy ne ök osszák be az idejüket hanem te...


Emlékszel még hogyan reklámozod a VU-t?

" A játék nem igényel sok időt, és ha 1-2 napig nem tudsz részt venni a játékban, a lemaradást behozhatod. "

Na ez már régóta nem igaz...

Szerverproblémád van? Oldjad meg úgy hogy minket nem szabályozol be ilyen módon! Szolgáltatást nyújtasz, mi meg szolgáltatást veszünk... Nem a mi problémánk ha terhelödik a szerver, idönként nekem is be kell ruháznom új gépre. Bár biztos más kategória... de gondolom a fizu is más amit hazaviszünk.

Nem személyeskedem, ezek tények. Ne haragudj ha nyers voltam egy kicsit!
A hozzászólást Klarinét módosította 2013.10.09. 20:58:49-kor
Pontszám: 7.24
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!