Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hordák harca
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
161. hozzászólás - 2013.10.10. 11:32:45
Én meg asszondom, hogy "hozzunk néhány tökös "nudlit" feszítővasakkal, és kapjuk szét ezt a helyet"

( by: Marsellus Wallace )

Mod: nudli
A hozzászólást Syabo módosította 2013.10.11. 07:02:03-kor
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.18
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
162. hozzászólás - 2013.10.10. 11:54:49 (Válasz Syabo #161 hozzászólására.)
IMO ez a szóhasználat még filmidézetként is erős egy fórumban; javaslom pofozz rajta egy kicsit. Amúgy hatalmas film
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.49
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
163. hozzászólás - 2013.10.10. 12:27:06
A 100-as "büntimentes" limit reálisnak tűnik (mind optolóknak, mind időhiányosoknak).
Azér' akkor is az Ariel féle megoldás lenne a legrugalmasabb (1szerűen X felett ne számítson bele minden 2. nyert csata az eventbe - ne PP vesszen).
A chat ötlet (hordaszűrt olvashatóságú lehetőség) kiváló ötlet így, hogy nem a szöviszín számít (habár egy szimpla friss multiregen és... ;-().
Egy kis hangos merengés: végeztem egy elemzést V3 legaktívabb (és szintátlaguk okán is legpörgősebb - CsP-PP falók) szövijén, az Omegán (smaragd szövetség):
Smaragd - 14 fő.
Gyémánt - 9 fő.
Rubin - 5 fő.
Zafír - 1 fő.
Affenese tudja, hogy érdemes-e görcsölni pl. velük az akció összehangolásban.
A tömeges PM megkeresés életképtelen megoldás - idő hegyek + eleve letiltana a rendszer minden ilyen kezdeményezést.
Pl. velük azért is rizikós egyeztetni, mert a smaragdjaik egy része "kiszolgáló" kari (kevésbé tör az egyéni játékerőre), ergo ha több csatával, amúgy is meglesz a max jutijuk, akkor akár alá is dolgozhatnak az optolósabb (hordavariára is hajlandó ezért) tagjaiknak...
Mondjuk Maci imént merengett a váltáson (ez csapat centrikus lépés lenne részéről - max respect)...
Háterőst gondban vagyok abban a kérdésben, hogy érdemes-e szervezkedni.
Kieg.: Azér' szöviszinten biztosan megtesszük (csak 3 "idegenünk" van).
A hozzászólást McMad módosította 2013.10.10. 12:43:34-kor
Pontszám: 7.22
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
164. hozzászólás - 2013.10.10. 13:34:41
Arról lehet szó, hogy a napi limitet felemeljük, de a 100-at túlzásnak érzem. Ahogy írtam, az ahhoz vezetne, hogy mindenki kötelezőnek érezné a napi 100 kihasználását, és akkor menne a váltás a 30 pp-re, meg menne a sírás hogy kötelező megvenni a portyaitalt a napi ajánlatban.

Ha felemeljük 65-re, akkor aki 300 pp-vel kezd, és fél éve spejzolja a portyaitalokat, az is kényelmesen bele fog ebbe férni és nem kell feltétlenül minden nap csatáznia.
Pontszám: 8.06
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
165. hozzászólás - 2013.10.10. 13:46:53 (Válasz Miklós #164 hozzászólására.)
Valamit nem értek.
ELMÉLETILEG kizárólag Térkifordítózással éri meg (túl)pörögni a Kufárcsata típusú eventen + Szinthuszároknak.
A szinthuszárok nem valószínű, hogy 1-2 napra időzítsék a csatáik zömét.
A Térkifordítósok más kérdés, de ők sem azért tolnák jelentős szakaszokban az erőforrást, hogy az utolsó napon nyerjenek, hiszen a napi aktivitás fog dönteni. Akkor meg? Ki akarna akár 300 PP-t eltolni csak az utolsó napon? Leginkább aki "rászorul" (túlcsordulás veszély), de az a korláttal nem fog törődni.
Vagy annyira súlyozott az eső táp, hogy érdemes lesz "másoknak" is pörögni?
Mindegy(?). Majd kiderül....
Kieg.: A 15-20 toplista esélyes esetlegesen utolsó napra időzített versengése borítaná ki a progit?
A hozzászólást McMad módosította 2013.10.10. 13:57:28-kor
Pontszám: 7.22
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
166. hozzászólás - 2013.10.10. 13:59:21 (Válasz Miklós #164 hozzászólására.)
És mi a helyzet a másikkal, hogy x db (1050?) összes csata után mindenképp legyen bünti? A kényszertápolást csak így lehet megakadályozni. Hogy arányaiban értsd mire gondolok: ha felemeljük a napi bünti mentes limitet 65-re, akkor ha az összes csatára nincs további korlátozás, úgy csak azt érjük el, hogy aki nem játszik - vagy kevesebbet - minden nap, az (kihagyott napok száma x 65)-el kevesebb lehetőséget kap a horda trófeák szerzésére. Ha emellett bevezetjük, hogy az 1050 összes csata után mindeninek bünti van, akkor napi 65-ös limittel 16,15 (1050/65) nap alatt tudja összeszedni a max csatát bünti nélkül, tehát 4-5 napot hagyhat ki. Ezt még mindig eléggé géphez kötött verziónak érzem, ezért javasoltam a 100as limitet (ekkor 1050/100=10,5 nap alatt megvan, tehát még így is minden 2. nap tolni kell a 100 csatát!) Ezért is nem a napi limitnek kellene a fő támpontnak lennie, mert azt akárhogy csavarjuk, napi szintű aktivitásra fog kényszeríteni. És itt most nem egy hűségbónusz átvételéről van szó, mint napi aktivitásról, hanem több10 csatáról!
Ha pedig nem lesz az összes csatára egy max limit bünti nélkül, akkor felesleges az 50->65 verzió is, mert mindenképp szívni fognak a játékosok..
Nagyon megkavarjátok ezt az eventet most, biztosan nem fogom megérteni ennek a géphez szögelésnek a koncepcióját. Ha a hirtelen szerverterheléstől félélem miatt ez az egész sorkatonásdi (mindenki egyszerre, ugyanannyit, ugyanakkor, ugyanannyi jutalomért játszik, és ugyanannyira élvezi..), akkor inkább legyen akár 5-10 mp kényszerszünet a csaták között, még úgy is több csatát le lehet tolni, mint amikor egyáltalán nincs gépnél az ember; de nehogy már ne lehessen eldönteni mikor szeretném megcsinálni az event zömét.

mod:
Illetve idéznék a nyitólapról, aminek első fele ugye egy ideje nem állja meg a helyét, de most a második felét is készültök megtorpedózni.
A játék nem igényel sok időt, és ha 1-2 napig nem tudsz részt venni a játékban, a lemaradást behozhatod.
A hozzászólást Offsboy módosította 2013.10.10. 14:08:41-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.74
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
167. hozzászólás - 2013.10.10. 15:21:16 (Válasz Offsboy #166 hozzászólására.)
Én megértem Miklós összes problémáját.
Pl. egy Xenó, Landi, Kufárcsata esetében pontosan értem is.
No de ITT?
Hamarabb nyúlnék az előbbi eventekhez ezen a téren (napi korlát), mint ehhez...
Talán annyira izmos lesz az a hordatrófea, hogy mázsaszám tolnák el érte az erőforrást a játékosok a verseny ALAP működését - a versenyt magasról lesz...?
A versenyt 1-2 nap alatt nem lehet megnyerni - legfeljebb a toplistát. No de arra miért kell ilyen pici korlát? Hogy ne lehessen látótávolságon kívülről berobbanni a listára fél nap alatt, mint a Xenóknál? Ott az 1. és a 10. között 2155 csata volt a különbség V3-on. Minek ilyen alacsony korlát?
Kieg.: A toplistások esetleges taktikázása ENNYIRE betesz a proginak?
A hozzászólást McMad módosította 2013.10.10. 15:30:22-kor
Pontszám: 7.22
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
168. hozzászólás - 2013.10.10. 15:41:07 (Válasz Miklós #164 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.10. 13:34:41
Arról lehet szó, hogy a napi limitet felemeljük, de a 100-at túlzásnak érzem. Ahogy írtam, az ahhoz vezetne, hogy mindenki kötelezőnek érezné a napi 100 kihasználását, és akkor menne a váltás a 30 pp-re, meg menne a sírás hogy kötelező megvenni a portyaitalt a napi ajánlatban.

Ha felemeljük 65-re, akkor aki 300 pp-vel kezd, és fél éve spejzolja a portyaitalokat, az is kényelmesen bele fog ebbe férni és nem kell feltétlenül minden nap csatáznia.


Miklos, ha felemeled 100-ra a napit, es 1050 folott dupla PP-be kerul, 1575 folott tripla PP-be kerul, akkor nincs ertelme kihasznalni a 100-at minden nap, illetve semmivel se tobb, mint az altalad eltervezett rendszerben, ezert nem letezik az a tapnyomas amitol felsz.
Pontszám: 6.40
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
169. hozzászólás - 2013.10.10. 15:50:30
ha adott nap mondjuk valami okból 65 nél többet akarok csatázni akkor azt értem, hogy ez 2 pp-be fáj de vajon 2 eseménypontba is ? egy csatányi Le-ért és TP-ért?
Mondjuk a 65 öt se fogom napi szinten kihasználni csak kíváncsiságból kérdezem
Pontszám: 6.87
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
170. hozzászólás - 2013.10.10. 16:02:09
vajon hány db horda trófea lesz majd egy relik kupon ?
az 1050 nyert csatával összejöhet annyi hordatrófea ami kifut annyi relikvia kupont amivel nulláról aranyra tudok fejleszteni egy relikviát(pl egy tul pálcát)

jut eszembe: ha valakinek pont beleesik a templomos láthatatlanos feladat akkor az mindenképp bukik egy napot az eventből
Gondolok itt 50 es szint alatti karikra ahool még csak pont 21 napos a templom

Szóval kényszer dekrétum ez is a korlátozás miatt
A hozzászólást Fsanyi82 módosította 2013.10.10. 17:20:29-kor
Pontszám: 6.87
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
171. hozzászólás - 2013.10.10. 17:09:58 (Válasz Miklós #148 hozzászólására.)
Ezen ötleted miatt nem tömöm tovább a zsebedet...

Mivel szeretek néha 1-1 eventen a toplistán díszelegni nem komálom a korlátozósdidat! Minden event lement eddig, az hogy a szervered nem bírja nem a mi hibánk...
Nem fogok napi szinten játszani, hogy neked ne kelljen egy korszerübb szerverre beruházni... Mert innen fúj a szél az egyik hsz-ed alapján. Aki kicsit átlát a szitán, levágja egyböl...

A karakterem ezennel átadó, befejeztem!

Szeretek aktívan eltolni mindent az eventeken hajlamos vagyok felhalmozni az eröforrásokat is... De az hogy elöírd játszak napi szinten a korlátozásod miatt ha sikeres akarok lenni, egyáltalán nem tetszik... Azért tetszett a játék mert akár heti 1-2 alkalom játékkal is maxot tudtam teljesíteni.
Ne haragudj Miklós de a mindennapi magánéletemet nem fogom hozzád, az ilyen ötleteidhez igazítani!
A hozzászólást Klarinét módosította 2013.10.10. 17:15:40-kor
Pontszám: 5.71
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
172. hozzászólás - 2013.10.10. 17:24:55 (Válasz Kocos #168 hozzászólására.)
Szerintem számoljatok kicsit, mennyi PP-t fogtok kapni, ebből mennyit költötök el normál portyázásra, kihívásra, mennyi napot nem tudsz gép előtt lenni, ki az, aki még így sem fér bele a napi 65 pp-be 15pp-s beállítás mellett...

De számoljunk együtt:
napi 15pp + valformból +12 pp + napi rutinból 2 pp az összesen 31 pp. Az utolsó napi regennel már nem számolok, ez 20x31 = 620 pp.
Az eseményt 300 pp-vel kezdem, és további 200 pp-t összeszedek portyaitalból. Ez összesen 1120 pp.
Heti 5 napot tudok csak játszani, az összesen 15 nap. Napi 10-et portyázok, plusz 65 csata az eseményben, ez összesen 1125 pp.

Ha ennél több lenne a limit, én biztos azon agyalnék, hogy mekkora előnyhöz jut hozzám képest az, aki 30pp-vel megy, és/vagy több portyapontot tudott bespájzolni (egyébként így is, csak az előnyük kevesebb, és azért ezen már agyalni kell, érdemes-e még a 2pp-ért is betolni a támadást, és ha igen, mikor, mennyit).
Pontszám: 7.38
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
173. hozzászólás - 2013.10.10. 17:37:47 (Válasz Miklós #172 hozzászólására.)
Miért éppen 15pp-s beállítással számolunk?
Ha kufár eventes Le/TP-t adja egy csata akkor akkor a kapott TP-ben nem nagy különbség van .
A célpontok meg gondolom saját karakterem szintűek lesznek mind így nem értem miért jó a 15pp-s beállítás az eventre.

De lehet minden világos lesz, majd amikor már nem a térkép event lesz olvasható az egyéb menü alatt.
Pontszám: 6.87
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
174. hozzászólás - 2013.10.10. 17:39:56 (Válasz Miklós #172 hozzászólására.)
Világos, hogy hasztalan a további ötletelés, miután elhiszed hogy jó dolog valós idejű kordonok közé terelni a játékosokat.
A hozzászólást Offsboy módosította 2013.10.10. 17:40:25-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.74
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
175. hozzászólás - 2013.10.10. 17:47:02 (Válasz Miklós #172 hozzászólására.)
Mivel nincs váltó küldetés (kábítás küldi) így a PP-k "értelmes" elköltése lehetetlen az eventben szerintem. Legalább is napi 8-10 nem portyás váltó küldetés elképzelhetetlennek tűnik számomra.
Azaz marad következő ciklus:
-Kritikus eventben (8-10 PP)
-Kábítás eventen kívül (7-8 PP) - valamint nem lehetek 30pp-n az eventen kívüli csaták miatt
-7 térkapus tárgy/12 szintlépés/20-as sajt/esetlegesen 15 kaland

Feltételezve a napi 31 pp-t (nincs kedvem utánaszámolni), ami a tartalékokkal mondjuk felmegy napi 50-re olyan 3 ciklus jön ki naponta. Azaz eventben maximum napi 30 PP-t lehet érdemben elkölteni, ha valaki nem akarja megtömni magát átlagon felül TP-vel és a 210 környéki összesített le/tp-t tartani akarja. (Bár így kábítósozva lehet még ennél is jobb lesz...)

Ezzel szemben ha lenne Kábítás és lehetne a limit miatt 30 pp-re váltani, akkor kb 2X annyi vadászatot kellene elnyomni EP-ért. Tudnám Miért baj az, hogy költeni szeretnénk az újabb ősköves felszerelésekért
A hozzászólást Birka módosította 2013.10.10. 17:49:07-kor
Pontszám: 7.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
176. hozzászólás - 2013.10.10. 18:44:22 (Válasz Miklós #172 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.10. 17:24:55
Ha ennél több lenne a limit, én biztos azon agyalnék, hogy mekkora előnyhöz jut hozzám képest az, aki 30pp-vel megy, és/vagy több portyapontot tudott bespájzolni (egyébként így is, csak az előnyük kevesebb, és azért ezen már agyalni kell, érdemes-e még a 2pp-ért is betolni a támadást, és ha igen, mikor, mennyit).


Szia Miklos!
Sajnos nem ertetted meg amit irtam. Bizonyara bennem van a hiba, nem tudok erthetoen fogalmazni, ezert arra kerlek olvasd el amit Offs irt, az szamomra tokeletesen ertheto, kerek egesz.
Pontszám: 7.84
népszerűFőispánFérfi
Végzetúr
94 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
177. hozzászólás - 2013.10.10. 18:54:41
A napi 50 PP-s korlátozás helyett lehetne 21X50 PP,azaz 1050 PP ellövése után bevezetni a korlátozást.Így nincs napi gép elé kényszerítés,bárki,bármikor lenyomhatja a támadásokat.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagNoodleeFérfi
Végzetúr mester
349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
178. hozzászólás - 2013.10.10. 19:01:20
Azt hittem már értem a játék lényegeét.
EDDIG!
De mikor elolvastam ezt az eszmefuttatást, rá kellett jönnöm, hogy kismiska vagyok hozzátok képest.
Lehet hogy Miklós nem csinál úgy pár dolgot mint ahogy mi vagy ti játékosok szeretnénk, de más játékokban a fejlesztők szóba sem állnak a játékosokkal.
Csak a sok nagyképű felügyelő, akik ott élik ki a hatalmukat.
Nem akarok egyik fél javára sem okoskodni.
Csak figyelek és tanulok.
Vallom, hogy pók bárki lehet.
Pontszám: 7.36
népszerűFőispánFérfi
Végzetúr
94 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
179. hozzászólás - 2013.10.10. 19:06:40
A játék lényege érthető.
A vita azon megy,hogy páran(lehet,hogy sokan)a Hordák harcát is egyszerűen beleakarják illeszteni az ismételhetős küldetéses napi rutinjukba.
Én ezt olvasom ki a hozzászólásokból.
Pontszám: 7.42
fórumozóKapitany222Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
180. hozzászólás - 2013.10.10. 19:23:12
Most akkor a térkép esemény most már nem is lessz?
Pontszám: 5.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!