Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hordák harca
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
21. hozzászólás - 2013.10.01. 05:48:49
Kene a hordak reszere kizarolagos kommunikacios felulet. Marmint, hogy csak az hasznalhatja (olvashatja!) aki a horda tagja.
Kivanatos lenne a modositas, hogy a szovetseg szine szamit, nem a karaktere.
A gyemantba valtas 100 oskonyi kotelezo tapolas. Ezert nem kene.
Az 50 csata/nap keves szerintem, ha valaki 300 pontrol indul es napi 45-ot kap, az eleve 60 folotti pont egy 3 hetes esemenyen. 100/nap kene.
A hozzászólást Kocos módosította 2013.10.01. 09:00:16-kor
Pontszám: 6.84
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
22. hozzászólás - 2013.10.01. 08:05:09 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.09.30. 16:45:52
A támadás 1 portyapontba és 1 eseménypontba kerül (vadászatkor lehet eseménypontot kapni), de ha egy nap 50-nél többet akarsz támadni, akkor az 51.-től kezdve már 2 portyapont egy támadás, a 76.-tól kezdve 3 stb.

Aki 40 pp-t kap egy nap, és kihagy 3 napot, annak már 12 nap, mire ledolgozza a 3 nap kihagyást, ha nem akar pp-t veszíteni. Ennél szerintem jobb megoldás, ha 51 csatától már csak minden második számít bele a mezőn elért győzelmek számába, 76 fölött pedig már csak minen harmadik.

Az egységes kommunikáció és csapatmunka érdekében a sok hűség záloga miatt jó lenne, ha a szövetség színe számítana a háborúban, nem pedig a karakteré. Aki nincs szövetségben, ott maradna a karakter színe.
Idézet: Kocos - 2013.10.01. 05:48:49
Kene a hordak reszere kizarolagos kommunikacios felulet. Marmint, hogy csak az hasznalhatja (olvasatja!) aki a horda tagja.

Ez még jobb lenne.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.00
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
23. hozzászólás - 2013.10.01. 09:39:03
-Ne legyetek már naívak. Hiába lenne "kizárólagos" kommunikációs felület, ha bárki tud +1 karakterhez belépni. A "kémkedés" teljesen fölöslegessé teszi az egész megvalósítását.
-Az 50 pp-vel semmi gond nincs. A rendes portya ugyan úgy megmarad az event ideje alatt mint lehetőség, így az amúgy is csak "táposoknak" kitalált 30pp-s beállításon lévők is el tudják költeni a PP-jüket majd. Nem lehet alap elvárás hogy 30pp-n legyen valaki... Viszont ami kérdésként merül fel ennek kapcsán, hogy a 15pp és a 30pp beállítások milyen szintű ellenfeleket fognak generálni a játékosokhoz képest?
-A gyémánt hordába váltás nem kötelező elem, ráadásul ha mindenki átvált gyémántba aki "tápol" a +5%-al, akkor az eventen érdekes taktikai helyzet alakul ki.
-A szövi színét igencsak nehéz lenne szerepjátékilag megmagyarázni. A zálog adott mint lehetőség, ha a szövi szeretnek "együtt" küzdeni, akkor váltson össze egy színbe. (Úgy is gyémánt lesz mindenki szerintetek...)
Pontszám: 6.91
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
24. hozzászólás - 2013.10.01. 09:49:44 (Válasz Birka #23 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.10.01. 09:39:03
-Az 50 pp-vel semmi gond nincs. A rendes portya ugyan úgy megmarad az event ideje alatt mint lehetőség, így az amúgy is csak "táposoknak" kitalált 30pp-s beállításon lévők is el tudják költeni a PP-jüket majd. Nem lehet alap elvárás hogy 30pp-n legyen valaki...


Ezt megint rossz oldalrol fogod meg Birka.
Eloszor is az 50 PP-vel van baj. Mindenki az EGYENI jutalom maximalizalasara torekszik, ez a korlat pedig folyamatos jelenletet kovetel ehhez, tehat csokkenti a jatekkomfortot, noveli a kotottseget, es minden ilyen nagyon rossz hatassal bir a jatekosok moraljara.
(Gyakorlatilag ha par napig nem ersz ra, azzal komoly hatranyba kerulsz, kinek jo ez?)

Masodjara: termeszetesen nem lehet alap elvaras, hogy 30 PP-n legyen valaki, ilyet sehol senki nem mondott. Az az alap elvaras, hogy aki azon van az se szivjon. marpedig ismetlem, hogy a kotelezo jelenlet az bizony szivas.

Harmadjara: a korlat nem az egyeni jutalmak visszafogasa miatt lett berakva, hanem azert, hogy horda szinten ne legyen nagy hajrazas. Ezt a funkciot Ariel alternativ otlete PONTOSAN ugyanazzal a hatasfokkal valositja meg.

Ariel otletevel tehat mindenki jol jar, szemben a te ragaszkodasoddal a szuksegtelen korlathoz, amivel senki nem jar jol. Nekem az elobbi megoldas szimpatikusabb.
Pontszám: 7.37
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
25. hozzászólás - 2013.10.01. 09:58:14 (Válasz Birka #23 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.10.01. 09:39:03
-Ne legyetek már naívak. Hiába lenne "kizárólagos" kommunikációs felület, ha bárki tud +1 karakterhez belépni. A "kémkedés" teljesen fölöslegessé teszi az egész megvalósítását.


Ezen en is gondolkodtam. Valoban lehetetlennek tunik a titoktartas ilyen szeleskoru osszefogas eseten. Ily modon akar eleg is lehetne egy forumtopik itt neki. Amiert megis azt mondom, hogy ez nem igaz. Az az, hogy a jatekosok zome nem forumozik, itt viszont a kivanatos az lenne, ha minimum 90%-ot ra lehetne birni arra, hogy legalabb egy szovetsegi uzenofal szintu informaciot elolvasson. Mert azt gondolom te sem vitatod, hogy jobb lenne egy nyilvanos taktika, mint egy anarchikus, strategiamentes ahogy-esik-ugy-puffan jellegu hozzaallas.

Idézet: Birka - 2013.10.01. 09:39:03
-A gyémánt hordába váltás nem kötelező elem, ráadásul ha mindenki átvált gyémántba aki "tápol" a +5%-al, akkor az eventen érdekes taktikai helyzet alakul ki.


Mondjuk tudtommal egyik manomodulos esemenyen sem volt eddig a gyemant hordanak bonusza, szoval ezt a kardest jegelhetjuk.

-A szövi színét igencsak nehéz lenne szerepjátékilag megmagyarázni. A zálog adott mint lehetőség, ha a szövi szeretnek "együtt" küzdeni, akkor váltson össze egy színbe. (Úgy is gyémánt lesz mindenki szerintetek...)


Kb. pont annyira nehez megindokolni, mint azt, hogy mit keres egy rubin tag a zafir szovetsegben. Szerintem. Szerepjatekosan.
Csak akarni kell. Vagy akar azt sem. A Huseg zaloga miatt uhseges vagy a hordadhoz. Pont.
Viszont szerintem a tobbseg azert van masokkal egy szovetsegben, mert veluk mukodik egyutt a legszivesebben, ezert az, hogy ne kelljen szembeszallnia veluk itt sem eleg nyomos indoknak hangzik. Mondhatni a szerepjatekos rizsaval nem osszevetheto indoknak.
Pontszám: 6.84
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
26. hozzászólás - 2013.10.01. 09:58:18 (Válasz Birka #23 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.10.01. 09:39:03
-A szövi színét igencsak nehéz lenne szerepjátékilag megmagyarázni.
Mégis mit kell ezen megmagyarázni? A szövetség színe olyan, amilyen az azt létrehozó végzetúré volt. Ha valamit magyarázni kell, akkor az a hűség záloga, és nem a szövetség színe.

Az 50 pp-vel igenis gond van, mivel minden csata után van esély arra, hogy extra jutalmat kapj. Ha pedig pár napig nem tudsz vele foglalkozni, akkor bukóban vagy. Egyetlen event sem bünteti az egyént, ha az erőforrásait egy nap akarja elkölteni. Nem értem, miért kellene ezen változtatni. Ha 50 pp fölött minden második, illetve később csak minden harmadik győzelem számít, az épp elég büntetés.

A 30pp beállítás sem csak a táposoknak szól, Xenók alatt, és a kufár csatában is könnyedén meg lehet nyerni minden csatát ilyen beállítással. Napi 40pp-t pedig egyébként sem csak 30pp beállítással lehet elérni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
27. hozzászólás - 2013.10.01. 10:21:13
Ti nem ugyan azt a játékot játszátok mint én? Vagy bevettétek a marketing rizsát a főoldalon???

A játék nem igényel sok időt, és ha 1-2 napig nem tudsz részt venni a játékban, a lemaradást behozhatod.


Ha valaki 2-3 napig nem játszik, akkor igen is komoly hátrányban van, ez eventtől teljesen független TÉNY! Se célpontod, se humán erőforrásod, se váltó küldetésed nem lesz arra, hogy 3-4 naponta 150 pp-ket egyben el tudj tolni... Nem beszélve róla, hogy az 50pp-s beállítás is 5(4) percenként 5(6) csatával is komoly jelenlétet igényel. Ha valaki "kényelmesen" akar elkölteni egy nap ennyi pp-t, akkor csak "autómata" ellenfelek ellen teheti meg érdemben, amihez tökéletes támogatást ad az event most. (Most a kristályokat hagyjuk, vannak a top50(70)-en túl is játékosok.) Amúgy csak egy picike kóddatabot igényel az, hogy aki 30pp-n van, az ténylegesen erősebb ellenfeleket kapjon, mint aki 15pp-n van és onnantól nem csak "vérengzésről" szól az event.

Az Ariel féle minden második csata számítson jó lehetne, csak akkor megint ott tartunk, hogy nem áldozatot jelent az egyéni toplista első helyezés, hanem őskő áldozatot, mert az tud elől lenni, aki a legtöbb pp és csp italt harácsolta össze szerencsekerékből/a naponta 2x vehető csomagból (gondolom hasonló lesz az irtóztató csomaghoz). Ennél nekem Miklós eredeti elképzelése szimpatikusabb, ahol tényleges pp "veszteség" azaz erőforrás áldozat árán lehet a toplistán elől végezni.

A hűség zálogos morgolódást nem értem amúgy. BÁRKI BÁRMIKOR válthat hordát, ha nem tetszik a jelenlegi felállás, akkor állj át oda ahol neked jó. Semmilyen korlátozás nincs a rendszerben jelenleg!

Mondjuk tudtommal egyik manomodulos esemenyen sem volt eddig a gyemant hordanak bonusza, szoval ezt a kardest jegelhetjuk.


Kufár képlet alapján lesz a lé kapás ha jól gondolom a kiírás alapján, abban pedig ott van a gyémánt +5%-a...
Pontszám: 7.11
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
28. hozzászólás - 2013.10.01. 10:46:11 (Válasz Birka #27 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.10.01. 10:21:13
Ha valaki "kényelmesen" akar elkölteni egy nap ennyi pp-t, akkor csak "autómata" ellenfelek ellen teheti meg érdemben, amihez tökéletes támogatást ad az event most.
Kezdesz komolyan fárasztani Birka. Hol tökéletes támogatás az, ahol minden második pp-d megy a kukába, ha sokat költesz egy nap? A Xenóknál és a kufár csatában igaz amit mondasz, de nem itt.

A toplista élén végezni kb semmi értelme, ahogy egyik eventben sincs. Nehogymár mindenki azért szívjon, hogy több áldozatot jelentsen elsőnek lenni. Ami pedig a pp és csp italt jelenti, a játékosok fizettek érte, pont azért mert használni akarják őket. Nem 50%-os, vagy 33%-os hatásfokkal, hanem 100%-kal.
Ha mégis marad az, hogy 2 illetve 3 pp lesz egy csata, 51 illetve 76 csata után, akkor járjon dupla illetve tripla LE, TP, és extra jutalom ezekért a portyákért. Így a toplista első helyet nehezebb elérni, de nem vész kárba az erőforrás, és a pp italok annyit érnek, amennyit fizettek a játékosok érte, nem pedig a felét, harmadát.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
29. hozzászólás - 2013.10.01. 10:57:37 (Válasz Birka #27 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.10.01. 10:21:13
Ha valaki 2-3 napig nem játszik, akkor igen is komoly hátrányban van, ez eventtől teljesen független TÉNY! Se célpontod, se humán erőforrásod, se váltó küldetésed nem lesz arra, hogy 3-4 naponta 150 pp-ket egyben el tudj tolni... Nem beszélve róla, hogy az 50pp-s beállítás is 5(4) percenként 5(6) csatával is komoly jelenlétet igényel.


Tehat te most azzal ervelsz, hogy aki nem tud folyamatosan jelen lenni, annak amugy is szar, ezert logikus, ha meg szarabba akarjuk tenni.

Az Ariel féle minden második csata számítson jó lehetne, csak akkor megint ott tartunk, hogy nem áldozatot jelent az egyéni toplista első helyezés, hanem őskő áldozatot, mert az tud elől lenni, aki a legtöbb pp és csp italt harácsolta össze szerencsekerékből/a naponta 2x vehető csomagból (gondolom hasonló lesz az irtóztató csomaghoz). Ennél nekem Miklós eredeti elképzelése szimpatikusabb, ahol tényleges pp "veszteség" azaz erőforrás áldozat árán lehet a toplistán elől végezni.


Javaslom Miklos eredeti elkepzelesenek ismetelt olvasgatasat. O ugynis nem egyeni, hanem csapatszempontok miatt vezette be a korlatot. Ugyanez a szempont amit fentebb emlegetsz mind Kufar csataban, mind Xeno esemenynel fennall es senkit nem zavar. Marmint lehet, hogy teged igen, mert tobb az idod, mind az oskoved, es ezert ugy erzed, hogy azt favorizalni kene, a fene tudja. Mindenesetre, ez egyelore a te igenyed, ezert nem erdemes Miklos otletekent aposztrofalni.

A hűség zálogos morgolódást nem értem amúgy. BÁRKI BÁRMIKOR válthat hordát, ha nem tetszik a jelenlegi felállás, akkor állj át oda ahol neked jó. Semmilyen korlátozás nincs a rendszerben jelenleg!


Nehez vitatkozni valakivel, aki nem akarja megerteni a masik allaspontjat. Valoban a szovetseg megteheti, hogy atall egy hordaba. Van ra mod. Felteve, hogy utana vissza is akar menni a mostaniba, ez ami szovink ezeteben mar 1700 oskobol siman megvan.
De fogjuk meg kicsit a masik oldalrol a dolgot. Mi szol az ellen, hogy egy szovetseg egy csaptba keruljon? Az, hogy akkor csokken az oskobevetele a cegnek? Aligha, hiszen senki sem fog 100 oskovet elszorni erre (na jo talan egy egy egeszen eenyeszo csoport, de szamottevo bevetel ezzel nem esik ki az tuti). Akkor miert is jo az, hogy nem engedjuk alapbol egyutt indulni azokat, akik alapbol egyutt akarnak jatszani?

Komolyan Birka, olyan jo lenne egyszer ugy vitatkozni veled valamirol, hogy tudod is miert azt az allaspontod kepviseled es annak az elonyeit ismertetned ahelyett, hogy a masik allaspontot akarod cafolni barmiaron.

Mondjuk tudtommal egyik manomodulos esemenyen sem volt eddig a gyemant hordanak bonusza, szoval ezt a kardest jegelhetjuk.

Kufár képlet alapján lesz a lé kapás ha jól gondolom a kiírás alapján, abban pedig ott van a gyémánt +5%-a...


Elolvastam, igazad van.
Pontszám: 5.84
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
30. hozzászólás - 2013.10.01. 11:09:41
Egy "apró" közbevetés:
2 héttel az eventrajt előtt egy EKKORA változás?
A Behó MOST kaotikusabb hatású lépést tesz, mint amekkora káoszt valaha reméltem. /10 pont részemről/
Alaposan kénytelen leszek változtatni a tervezett hosszútávú relikstratégiámon, játékstratégiámon emiatt.
Sebaj. Jöhet HA a fentebb fejtegetett kérdéseket (hiányzó részletek-infók, problémás részek) sikerül tisztázni, mert magasabb élményfokot remélek, mint a régi Térkép eventben.
Pontszám: 8.25
népszerűCsavardi SamuFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
31. hozzászólás - 2013.10.01. 11:37:31
Hello,

Felmerült néhány kérdés bennem az új eseménnyel kapcsolatban.

- miért nem lehet az esemény kezdete előtt 1 héttel már eseménypontot gyűjteni vadászattal? Mindenkinek jelentősen egyszerűbb, ha nem kell úgy időzítenie a játékát az esemény alatt, hogy rendszeresen legyen vadászva az eseménypontok miatt, ahelyett, hogy előtte egy hét már rendelkezésre állna. Alacsonyabb szintű játékosként, ahol VF és EH között váltok az ilyen esemény típus miatt, főleg probléma az, hogy vf-esként vadásszak az esemény alatt , és EH-sként portyázzak. Gondolom ezzel nem csak én vagyok így.
- UGYANAZ lesz a csata végi jutalom LE, vagy HASONLÓ, mint a kufárok csatájában?
- Érdemes nagy mennyiségű csp-vel és pp-vel nekikezdeni az ellenfelek számát figyelembe véve? Értem ezalatt azt, hogy lesz-e egyáltalán annyi ellenfél, mint a kufárok csatájában például, ahol a játékosokkal is lehetett számolni.
- Ezek az ellenfelek hogy lesznek generálva?
- Ez az új esemény már a mostani térképes event-et is kiváltja?
- Mikor lesz végleges az esemény "leírása"? Fontos lenne tudnunk, hogy pontosan hogy is fog működni, csp-pp spórolás, pp váltás, egyebek miatt.

köszönöm.
Pontszám: 6.25
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
32. hozzászólás - 2013.10.01. 12:06:24 (Válasz Csavardi Samu #31 hozzászólására.)
-Jó ha kész lesz az event időre és nem fog csúszni kódolás/tesztelés miatt az event. Valamint van vadászzsákmány, ha nem akarod kivárni a vadászatot.
-Nem fognak új elvet kódolni, szóval borítékolható, hogy ugyan az lesz.
-Mivel generált ellenfelek ellen mész, így korlátlan mennyiség lesz belőlük, viszont jelen állás alapján napi 50 csata felett több PP-be fog kerülni egy csata.
-Manó modulos ellenfelek a te erősséged 90-95%-ra vannak kalibrálva.
-Elég egyértelmű az első postból szerintem, hogy igen.
-Na ez az ami akkor lesz végleges, ha elindult az event...
Pontszám: 5.66
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
33. hozzászólás - 2013.10.01. 12:07:46 (Válasz Ariel #28 hozzászólására.)
Ha mégis marad az, hogy 2 illetve 3 pp lesz egy csata, 51 illetve 76 csata után, akkor járjon dupla illetve tripla LE, TP, és extra jutalom ezekért a portyákért. Így a toplista első helyet nehezebb elérni, de nem vész kárba az erőforrás, és a pp italok annyit érnek, amennyit fizettek a játékosok érte, nem pedig a felét, harmadát.


Érvelés/javaslat tetszik, bár a kábítás és kritikus miatt sajnos így is "elvész" erőforrás...
A hozzászólást Birka módosította 2013.10.01. 12:08:17-kor
Pontszám: 5.88
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
34. hozzászólás - 2013.10.01. 12:11:42 (Válasz Ariel #28 hozzászólására.)
Akkor fogok röhögni, ha itt tépjük a szánkat Miklós meg szépen rövidre zárja a kérdést, és csak 15PP beállításnál jelenik meg majd a támadás gomb, és mindenkivel megegyező szintű ellenfél jön majd
A hozzászólást Birka módosította 2013.10.01. 12:12:20-kor
Pontszám: 6.91
népszerűRoberto100Nő
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
35. hozzászólás - 2013.10.01. 12:38:42
Egy ideig olvastam a hozzászólásokat bár szerintem ez az event nem fogja drasztikusan növelni a kommunikációt, és a taktika is csak annyi lesz hogy én mi ma ezt támadjuk, és akkor a másik 3 szövi meg pl azt akarja támadni, szóval kicsit zavaros, a hűség záloga miatt meg a legközelebbi társaink ellenünk harcolnának szóval...


SZERINTEM!:

A szerver tényleg eléggé halódó félben van a kommunikáció totál degradálódott.
Viszont az a kezdeményezés, hogy a kommunikáció javítását a hordákkal próbáljuk megtenni egy elvetélt ötlet.
A játék alapja a szövetségek, a hordák csak némi kerettörténet és megkülönböztetésnek jó.
Arról nem beszélve, hogy nem is azonos a regisztrált játékos a hordákban, az meg még dúrvább, hogy rubint és zafír alig van mondjuk V5-ön!


Emellett megint ki van burkolva ősköves cuccokkal, ami mondjuk nem is olyan meglepő, de mivel a kommunikáció javítása és a szerverek felélesztése a cél szerintem inkább egy őskő mentes eventet kéne összehozni, ami valóban a kommunikációra hajt.

Bár az elképzelés, miután van szövi küldi meg templom meg feladat meg minden anyám kínja... szóval ugyanazok halmozva más néven meglehetősen nehéz már új dolgokat kitalálni.

Azonban szerintem egy 3 lépcsős dolgot kéne megalkotni aminek az első lépcsője a szövetség.
1. Hét:
XY miatt mulatság van pl... a szövetségeken belül.
A szövi küldihez hasonlóan lennének feladatok amiket 1 hét alatt kéne megcsinálni és ezeket a szövi küldivel ellentétben lehetne párhuzamosan csinálni.
Természetesen én ide csak számokat írok, amiket még alakítani kell, hogy 1 héthez ne legyen túl nehéz sem és túl könnyű sem:

Ha már közösségi szellem javítása:
- Érjen el a szövetség tag*x darab hozzászólást a héten
- Győzzetek le két entitást - nálunk legalábbis régebben elég nagy nyüzsi volt körülötte kommikáció terén is
- Építsetek x LE-t a lélekkútba, hogy a jeles ünnepségről valami fennmaradjon
- Harcoljatok tag*X - szer az arénában - talán megindul valamiféle hogy fejlesszek tovább beszélgetés


Mivel egyes szövetségek már eléggé behaltak, és sok helyen már csak zombitársulás van, úgy gondolom, kellene valami statisztika amit minden játékos elér, hogy a saját szövetségében ki mennyit tett hozzá..
Ennek azért is lenne jelentősége, mert mondjuk egyesek felismernék, hogy nincs értelme egymás mellett játszani, keresne új helyet, és talán jobbra is találna etc..


A MÁSODIK HÉT:
Az ünnepség közepén jártok, de a kevés őrszem akik szolgálatban maradtak fáklyákat fedeznek fel a távolban

Itt lehetne 1-1 háborút csinálni minden szövetség számára
A hét erről szólna de mivel ez háború, maradjunk a talajoknál és ne kelljen rá pp meg eseménypont meg minden ami létezik...
És ne is xenó vadászós csaták legyenek.

Úgy gondolom, a vadászós dolog a pókoknak úgysem tetszik, a portyázós meg egyes vadászoknak.
Az én ötletem az, hogy ezek csak olyan barbár törzsek legyenek, TÉRKAPU szökevények....
Úgy gondolom, a térkapu elég jó lé szerzési lehetőség, jó LE/TP arány etc...
Innen eshetnének csomagok is...
Akár lehetne egy csak ebben az eventben szerezhető dolog: A nadrág ami a landragóros kincsesládához hasonlóan véletlenszerűen esne..

Hogy az esélyegyenlőség megmaradjon a tápolásra, szerintem ne a térkapu pontokat lőjük el erre ne is a pp és csp pontokat, hanem esetleg bejöhetne csak erre az eventre egy akár korlátlan támadási lehetőség.
Ugyanakkor el lehetne lehetetleníteni a napi támadások számát azzal, ha mondjuk 10 csatánként fáradsz X%-al.

Mivel szerintem a szövetségeken és a közös bónuszokon lenne a lényeg, hogy senki ne álljon le akkor ha ő elérte a maga által kiszabott TP-t mert kiesett ez vagy az és ő itt befejezte ezért a fődíj, ha sikerül őket legyőzni amihez akár egy darab számot is meglehet határozni a taglétszámhoz igazodva, egy szokványos háborúhoz hasonlóan a legyőzöttek Lélekenergiája szálljon a lélekkútra...


3. HÉT:
A nemzetközi hét...
Ez lenne az a hét, amikor is az előcsapatok után megjönnének a FŐGONOSZOK.
A szövetségeknek rá kell jönniük, hogy nem győzhetnek egyedül, az előző háború is rengeteg energiát kivett így kénytelenek összefogni.

Mivel ez a ki társuljon kivel elég macerás lehet, szerintem egy erőviszonyokat közel azonos random rendszerrel különböző szövetségeket egy oldalra kell állítani és mondjuk X darab Xenó királynőhöz hasonló szörnyet kellene kiállítani.
Amik akár lehetnek a játékosokhoz kalibrálva.

Emellé meg lehetne csinálni, hogy minden szintre több ilyen gonosz jut, azért, hogy legyen értelme tanácskozni, persze mindet le lehetne győzni mondjuk 2 nap alatt, 1 nap meg lenne amolyan tárgyalási idő.
Hogy is képzelem ezt:
Mondjuk a xenó királynőkhöz hasonlóan fel vannak osztva szintekre.
De 1 ilyen gonoszt csak úgy győzhetnek le, ha tényleg összefognak. És egy szinten ebből a gonoszból mondjuk lenne 2-3 darab, amihez le kell beszélni azt, hogy ma melyiket támadjuk etc...

És a fentebb leírt, közös chatelési, vagy inkább fórumozási felület így már megalapozott, elősegíti a kommunikációt.
Előbb az event elején a szövetségek összerázódhatnak ismét, majd szövetségek között is megnyílnának a kapuk.


Nehezítésképp annó hallottam olyat epikus csatákra írva, hogy mondjuk váratlanul dühöngve rombol a gyakteren vagy védőfalon, ilyet is be lehetne rakni színesító elemnek, főleg azért, hogy egyes szövetségeket akik erősebbek vissza legyenek fogva.



A végső nyeremény pedig úgy gondolom, hogy szövetségi szintűnek kell lennie.
Pl x időre +30 gyaktér és védőfal vagy ilyesmi...

A lényeg, hogy megérje küzdeni a játékosoknak tényleg összefogva nem pedig csak látszatként összefogva és hogy az egyéni érdekeknél fontosabb legyen a közös érdek.

De hogy ne mindenki ugyanazt kapja fel lehet osztani a 3 hetet..
Az első héten mondjuk ha lehetne gyorsítani a lélekkút növekedését, a teljesített feladatok arányában, arra hivatkozva, hogy újra felélénkült a szövetség ezért egy darabig gyorsabban töltődik a lélekkút.
A második héten szintén ott van a háború, és lélekenergia a kútba.
Ezt mondjuk lehetne úgy adni, hogy a tagok száma a legyőzött lények aránya fejében egy összeg...


A végső győzelmet pedig úgy képzelem, hogy ne kelljen mindent feltétlenül legyőzni.
Legyen bőséggel ellenség, és ha lejár az idő, akkor belehet nyomni egy olyan szöveget hogy látva rettenthetetlen összefogásunkat és diadalainkat visszavonulnak..

Ide lehetne több dolgot is adni.
Ugye egyrészt ott lehetne a védőfal/gyaktér növekedés
Lehetne a győztes csaták utáni tp-t összegyűjteni, és aztán a TP arányában tulajdonságnövekedést adni, vagy egy újabb szakértelmet adni.
Pl ádáz harcos ami nem egy fejleszthető szakértelem lenne, hanem a résztvétel után kapná mindenki.
Hogy mit ad az legyen a fejlesztők gondja... lehet pl szívósság az entitás és epikushoz meg esetleg még valami.. ezeket a balanszokat találják meg mások


Elég nyers és vázlatos, de szerintem a szervereken a kommunikációt elősegíthetné, sokkal jobban mint a jelenleg tervezett EVENT.

Persze hogy bekerül, e az engem a továbbiakban nem érdeke, ingyen bérmentve egy vázat adtam kinek tetszik kinek nem, játékosi kötelességeimet ezzel teljesítve érzem, lehet kicsit megkésve, de ez van
Pontszám: 7.97
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
36. hozzászólás - 2013.10.01. 13:04:41 (Válasz Birka #32 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.10.01. 12:06:24
-Mivel generált ellenfelek ellen mész, így korlátlan mennyiség lesz belőlük, viszont jelen állás alapján napi 50 csata felett több PP-be fog kerülni egy csata.


Bar eddig mindenki biztosra vette, de ezt tudjuk? Miklos altal leirtakba ugyanugy beleferni latszik, ha a nemjatekos Horda tagok a Kufar csataban levokhoz hasonlatos klonok.
Pontszám: 6.40
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
37. hozzászólás - 2013.10.01. 13:05:08 (Válasz Roberto100 #35 hozzászólására.)
Van benne pár érdekes és (szerintem) használható gondolat, de ettől a HSz-ed még a "Fejlesztési javaslatok" alá tartozik és nem ide.
A hordalétszám egyenlőtlenség megoldott ebben az eventben.
MÁSSAL vannak gondok.
A "Szövihorda" szerinti egyéni hordabesorolásnak spec én jobban örülnék - pl. könnyebb lenne a kommunikáció is, több értelme lenne ezzel foglalkozni.
A szövetségi közös érdekmunka több embert... Akarommondani galetkit motiválna (ez pl. egy remek gondolat az előző HSz-ben).
Persze kissé programozáskavaró tényező lenne, DE nem korlátozná a hordaváltást (engem nem érint - nincs és nem is tervezek HZ-t).
Kieg.: A PP "probléma" meg maxopt/toplista gond - spec engem nem izgat egy ideje a maxpörgés (időhiány), de ettől még megoldandó kérdés.
A hozzászólást McMad módosította 2013.10.01. 13:05:45-kor
Pontszám: 6.51
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
38. hozzászólás - 2013.10.01. 13:08:53 (Válasz Roberto100 #35 hozzászólására.)
Idézet: Roberto100 - 2013.10.01. 12:38:42
Arról nem beszélve, hogy nem is azonos a regisztrált játékos a hordákban, az meg még dúrvább, hogy rubint és zafír alig van mondjuk V5-ön!


Bar alapvetoen egyetertek hogy a szovi egy erosebb osszetartozo egyseg, de mivel csak az aranyokat nezik, mindegy, hogy egy hordanak (csapatnak) egy vagy egymillio csataja van az esemeny soran. Jo, persze 1 csataval csak egy mezot lehet elfoglalni, de az elv az, hogy adottmezon nyert csata / osszes nyert csata erovel tamadjak az egyes csapatok az egyes mezoket, igy az osszes mezore pontosan ugyanannyi ereje jut minden csapatnak.
Pontszám: 6.05
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
39. hozzászólás - 2013.10.01. 13:20:14
Szerintem nem azon kellene rugózni, hogy mennyire fognak összedolgozni és egymással kommunikálni a játékosok, mert pontosan annyira amennyire eddig is tették az összes eventen - semennyire. Nyilvánvaló, hogy senki nem fogja összefogni és irányítani 1-1 horda tevékenységét, inkább 2-300-al több győzelemre fekszik rá, hogy ugyanúgy meglegyen a max jutalom. Mint eddig mindig.
Igen, jó lenne ha felélénkülne a kommunikáció, de nem, nem fog.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.74
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
40. hozzászólás - 2013.10.01. 13:31:17 (Válasz Offsboy #39 hozzászólására.)
Pedig egy szövihordára rendezett hordaverseny esetén én igenis járatnám stratégiai alapon a billentyűzetet...
Sima hordára rendezve nem (ahhoz túl "színesek" vagyunk mi is). :S
Pontszám: 6.51
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője