Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hordák harca
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
181. hozzászólás - 2013.10.10. 19:34:41 (Válasz Miklós #172 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.10. 17:24:55
De számoljunk együtt:
napi 15pp + valformból +12 pp + napi rutinból 2 pp az összesen 31 pp. Az utolsó napi regennel már nem számolok, ez 20x31 = 620 pp.
Az eseményt 300 pp-vel kezdem, és további 200 pp-t összeszedek portyaitalból. Ez összesen 1120 pp.
Heti 5 napot tudok csak játszani, az összesen 15 nap. Napi 10-et portyázok, plusz 65 csata az eseményben, ez összesen 1125 pp.


Szép számolás, kár, hogy semmi köze a valósághoz. Pont azokat a faktorokat hagyod ki belőle, amik megborítanák az egészet. Kíváncsi lennék, hogy mit számolnál ki a következőből:
Heti 5 napot tudok csak játszani, ebből 3 napon csak 30-30 percem van a játékra, egy nap két órám, és egy nap akár öt órát is tölthetek vele. A napi portyáim számát az határozza meg, hogy mennyi ismételhető küldetést tudok megcsinálni. Ha már minden állatom gyakorol, akkor leállok a küldikkel is, hogy ne pazaroljam a pp-t.

A napi korlátozással pont azt a jól bevált rutint rúgod fel, amit a játékosok az évek során kialakítottak maguknak, és egy olyan számolással akarod alátámasztani, ami a játékosok töredékére sem igaz.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.80
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
182. hozzászólás - 2013.10.10. 19:40:45 (Válasz Főispán #179 hozzászólására.)
A játék alapvetően az erőforrások "optimális" elhasználásáról szól.
Azon nem érdemes vitatkozni, hogy kinek mi az optimum, mivel több játékstílusra van lehetőség, de alapvetően mind arról szól, hogy PP/CSP/TKP felhasználásával minél jobban tudd támogatni a karaktered fejlődését.

A küldetések LE-ben adnak ezen erőforrások költésére extra jutalmat, azaz alapvetően akkor tudsz sikeres lenni a karaktereddel, ha azonos PP/CSP/TKP elköltése mellett minél több küldetést tudsz megcsinálni. Innen egyenesen következik, hogy amennyiben az event során sokkal több PP kell egy küldetés teljesítéséhez, mint "sima" portyák során, úgy nem érdemes ott ellőni.

Itt a logikai bukfenc ott jön, hogy kevesebb elköltött PP kevesebb megszerzett EP-t jelent. Azaz kevesebb vadászatot fognak elnyomni EP-ért a delikvensek, amennyiben alapvetően a vadászat nem része a taktikájuknak viszont lelkesen eventeznének, mert itt összességében sokkal jobb LÉ/TP arányt lehet kihozni a vadászatból, mint "alap" játékban. Kevesebb vadászat az kevesebb TP-t jelent, azaz kevesebb új tárgy megvételt így kevesebb őskő költést. Van még egy komoly tétel ahol a kevesebb vadászat kevesebb őskő költést jelent, ez pedig az állat felszerelések. Amennyiben maximalizálni szeretnéd a megaesszenciáid számát adott szinten belül, akkor minden állatot érdemes beidomítani, majd 2+2 őskőért kinyírni, miközben természetesen "kitermeled" a 12 szintlépős küldi extra LÉ bónuszát is a sajt mellé...

Azaz összességében a letiltott kábítós küldi semmi másra nem jó, csak arra, hogy aki tolná az eventet mint süket a csengőt, az most kénytelen optimális váltó küldetés hiánya miatt normál portyában is tolni a csatákat, így kevesebb őskövet költ az event alatt. Itt elakadtam a levezetésben, mert nem tudom ez Miklósnak hol jó innentől
Pontszám: 7.53
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
183. hozzászólás - 2013.10.10. 19:55:26 (Válasz Birka #182 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.10.10. 19:40:45
Itt elakadtam a levezetésben, mert nem tudom ez Miklósnak hol jó innentől

Ez még hagyján, de ez a játékosoknak nemhogy nem jó, de egyenesen szar. Eddig olyan ütemben költöttem el az erőforrásaimat, ahogy az nekem jól esett, a 300pp és 800 csp korlátok között. A mostani szabály már közelít ahhoz, hogy vagy elköltöm minden nap az erőforrásaimat, vagy elbukom a nap végén, amit nem költöttem el.
A hozzászólást Ariel módosította 2013.10.10. 19:56:14-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.17
népszerűTéglamesterFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
184. hozzászólás - 2013.10.10. 20:11:48
ez az event a V5re nem igazán jó ötlet még ha csak 100TP-s vadászattal számolnák 1000 vadászatot eseménypontért meg mellé 25-30TP-vel 1000 csatát és mást még nem csináltam , az már majdnem 10 szintlépés vagy több:D

Gondolom ez a cél meginduljanak a karakterek felfelé, de ne optoljanak nagyon csak szaladjanak fel, hisz kell a célpont a már évek óta pihenő nagy kariknak
Pontszám: 6.90
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
185. hozzászólás - 2013.10.10. 20:13:41 (Válasz Ariel #183 hozzászólására.)
Nem értem a problémád. Mivel nem az összes PP-det éri meg elkölteni az eventben, így sokkal kisebb "kényszer" van a teljes költésre. Valamint mivel korlátlan csata tolható le egyhuzamban, így 5+5 perces ciklusban le tudsz tolni 2 eventes kritikus küldit reggel és este is, azaz napi 20 perc alatt le tudsz zúzni 6 portya küldit ami 50-60 PP közt van. Így is úgy is be kell lépned reggel és este a csomag miatt...
Pontszám: 5.66
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
186. hozzászólás - 2013.10.10. 20:14:44 (Válasz Téglamester #184 hozzászólására.)
V5-ön a portyáért járó lé is meg van szorozva az inspirációs aránnyal...
Pontszám: 5.88
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
187. hozzászólás - 2013.10.10. 20:26:13 (Válasz Birka #186 hozzászólására.)
A portyáért járó LE? Nem a vadászatért járó LE?
Pontszám: 6.87
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
188. hozzászólás - 2013.10.10. 20:39:13 (Válasz Birka #185 hozzászólására.)
Nem érted a problémámat, mert nem úgy játszom, ahogy te. Reggel nem küldizek, félálomban, csipás szemekkel nem lenne jó vége. Ráadásul a 20-24 órás gyakorlatozás az állatoknál elég jól bevált az elmúlt időben, semmi kedvem változtatni rajta.
Másrészt nekem minden pp-t érdemes elkölteni az eseményen, ahogy a Xenóknál is az. Az, hogy nincs váltó küldetés, mint ahogy a Xenóknál volt, nem különösebben izgat, ott sem oldottam meg egyet sem, mégis összejött az átlag 20-25 teljesített küldetés. A különbség az, hogy a xenóknál megtehetem, hogy 3 napig nem csinálok semmit, aztán egy nap megoldok 80 küldetést, mert épp úgy érek rá, itt viszont minden nap foglalkoznom kell vele.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.26
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
189. hozzászólás - 2013.10.10. 21:18:44 (Válasz Fsanyi82 #187 hozzászólására.)
A kapott event csata LÉ képletében benne van az tuti. Azaz ha 1 csp-ért 4X annyi TP és LÉ-t kap, akkor egy event portyáért is ha jól emlékszem...
Pontszám: 5.88
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
190. hozzászólás - 2013.10.10. 21:39:18 (Válasz Birka #189 hozzászólására.)
ha a kufáros LE/TP-t kapjuk abban nincs inspiráció csak a vadászatra , de ez még így is nagy vállalás amiért igen tápos jutalom kell legyen , hogy megérje .
De talán már holnap majd lehet látni a jutalmakat is , -legalábbis gondolom eltűnik végre a térkép event az egyéb menüből és a helyén már olvasható lesz végre az új event , és a jutalmazás.
Nem tudom miért olyan titkos most a jutalmak listája és, hogy azért mennyi a minimum amit teljesíteni kell
Pontszám: 6.87
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
191. hozzászólás - 2013.10.10. 21:46:58
A térképkeresés szakinak lesz akkor valami értelme ehhez az eventhez ? Lehet már volt róla szó de 10 oldalt nem olvasok vissza
Mert éppen félig van kifejlesztve de ha semmi haszna lefelejtem de gyorsan

(Kalandokban nem érdekel ha van ilyen próba, feladatoknak hála lassan 6ezer kristálypontom van ami soha el nem fog fogyni )
A hozzászólást Fsanyi82 módosította 2013.10.10. 21:47:22-kor
Pontszám: 6.87
kedvencSapphyreFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
192. hozzászólás - 2013.10.10. 22:28:03
Rájöttem a megoldásra!
Mivel mindenkinek minden lépése logolva van lehetne az eventet minden ember szokásaihoz igazítani.
Bár lekódolni nem lehet, de legalább mindenki nyalogathatná a száját örömében,

Más!
A korlátozás nem fogja feleslegessé tenni a toplistát?
Vagy mindenki aki a limitig nyomja első lesz?
Pontszám: 7.53
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
193. hozzászólás - 2013.10.10. 23:33:06 (Válasz Sapphyre #192 hozzászólására.)
Idézet: Sapphyre - 2013.10.10. 22:28:03
A korlátozás nem fogja feleslegessé tenni a toplistát?
Vagy mindenki aki a limitig nyomja első lesz?


Aki toplistas akar lenni, az majd elbukja cserebe a PP-t. Nem tudom ezt se, hogy miert jo, de ez boven a kisebbik baj.
Pontszám: 6.40
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
194. hozzászólás - 2013.10.11. 04:29:13 (Válasz Ariel #181 hozzászólására.)
Ne erölködj Ariel... Miklós eldöntötte hogy ez mindenkinek frankó és kész. Az évek alatt szarabb szerverrel is lementek az eventek akkor is ha " több ezren " ugrottunk rá a játékra egyszerre.
Bevett valamit a fejébe és véghez akarja vinni akkor is ha xar...
Az már látszik hogy a végzetúrban teljesen amatör, totál nem érti ezt a játékot. Meg azt sem érti meg hogy nekünk ez csak szórakozás és nem munka mint neki. Emellett van családunk, magánéletünk és dolgozunk. Ha meg már szórakozunk azt szeretnénk tökéletesen csinálni a mi idöbeosztásunk szerint, hiszen ezért szerettük eddig ezt a játékot fizetve érte mert nem olyan mint a többi xar ahol korlátozzák a játéklehetöséget. Úgy látom most valaki be akar állni melléjük a sorba... ;-)
Az már nem is izgat hogy napi X lenne a korlát, hiszen nem is érek rá minden nap...
Kb 2 nap max hetente amikor komolyabban leülök játszani több idöt. Napi szinten is vagyok, de csak a köti dolgok miatt ez is majd fél óra.
Amikor ráérnék és elszórhatnám az eröforrásokat Miklós keresztbe tesz nekem a limitjével.

Az a baj hogy tudja hogy egyenesen rossz az ötlete, mégis foggal-körömmel ragaszkodik hozzá valami miatt.
Miklós belölünk élsz akik tolják a játékot " ész nélkül " , nem gondolod hogy elveszted a fizetö kör nagy részét ha akadályozod öket?
A hozzászólást Klarinét módosította 2013.10.11. 04:33:28-kor
Pontszám: 3.87
kedvencPopeye72Férfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
195. hozzászólás - 2013.10.11. 04:34:01 (Válasz Fsanyi82 #191 hozzászólására.)
Miklós írta korábban, hogy valami módon szeretné hasznosítani a térkép szakit az eventben, de akkor még nem tudta, hogy pontosan hogyan.
Pontszám: 8.96
kedvencZoltiFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
196. hozzászólás - 2013.10.11. 06:46:38 (Válasz Popeye72 #195 hozzászólására.)
Akkor ideje lenne elkezdeni agyalni rajta...
Pontszám: 8.70
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
197. hozzászólás - 2013.10.11. 07:01:12 (Válasz Offsboy #162 hozzászólására.)
Igaz-igaz, van benn egy szó, ami "nehézkes" de aki látta filmet, az tökéletesen megérti, hogy ez a mondat pont olyan ember szájából - aki maga is afroamerikai - hangzott el, akinek előtte ott egy biliárdgolyó volt a szájában....

Arra akartam utalni, hogy lassan már oda jutunk, hogy virtuálisan rommá törjük a fórumot, mert annyira nem tudunk megegyezni a még el sem kezdődött eventen... úgy , hogy valak már abba is akarja hagyni a játékot felindultságában....

Azt mondom, hogy ameddig nem látunk tisztán - mondjuk a fenti filmjelenetben M. V. egészen tisztán látott a pincében történtek után - addig ne ítélkezzünk, vagy döntsünk elhamarkodottan...

A mod 1ébként jogos....
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 8.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
198. hozzászólás - 2013.10.11. 07:11:03
Eszembe juttt egy erv a napi korlat mellett. Igy nem lehet annyira kihasznalni az esszenciakat. Nem tudom, hogy ez szerepel-e Miklos indokai kozott, es ha igen eddig miert nem irta le, mint ahogy arra sem mernek megeskudni, hogy ez akar a jatekosok, akar a jatekvezetes szempontjabol esszeru korlatozas lenne.
Pontszám: 6.40
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
199. hozzászólás - 2013.10.11. 07:12:32 (Válasz Zolti #196 hozzászólására.)
Idézet: Zolti - 2013.10.11. 06:46:38
Akkor ideje lenne elkezdeni agyalni rajta...


Mar biztos kitalaltak, csak nem kotottek az orrunkra.
Pontszám: 6.40
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
200. hozzászólás - 2013.10.11. 08:04:32 (Válasz Ariel #181 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2013.10.10. 19:34:41
A napi korlátozással pont azt a jól bevált rutint rúgod fel, amit a játékosok az évek során kialakítottak maguknak


Itt a válasz a miértre! Rá vagyunk kényszerítve új rutin kidolgozására. Miklós próbál gondoskodni róla, hogy ne váljon unalmas rutinmunkává a játék
A hozzászólást Bpetya75 módosította 2013.10.11. 08:04:57-kor
Pontszám: 7.44
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője