Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hordák harca
kedvelt tagPolíszmenFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1141. hozzászólás - 2013.11.05. 15:34:23
Jónak tűnik most már, ha az épület bónuszok az alap TUL értékhez adódnak és nem a zárójelben lévő értékhez, mert az nincs a zárójeleim között.
Pontszám: 10
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1142. hozzászólás - 2013.11.05. 16:07:11
Az épület bónuszok nem adódnak hozzá a zárójeles értékhez, mivel nagy részük attól függ, védekezel v támadsz-e éppen. Akinek még mindig gondja van a zárójeles bónuszokkal, öltözködjön egyet és helyre kell jönnie.
Pontszám: 7.10
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1143. hozzászólás - 2013.11.05. 17:17:55 (Válasz Baraty #1142 hozzászólására.)
Támadás, védekezés oké, de a Nekrofunnál nem szerepel olyan, hogy csak portyánál érvényesülne.
Pontszám: 8.55
népszerűDurLaDurFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1144. hozzászólás - 2013.11.05. 19:14:45
A piálásért mikor és milyen medál várható?

Győzelmeid száma: 832
Megivott gyógyital: 3432

A győzelemért megvan, piálásban 2. lettem.
Pontszám: 7.08
kedvelt tagBoomerFérfi
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1145. hozzászólás - 2013.11.05. 19:53:15
Csak az első kap gyémánt medált a többi listás 15 horda trófeát kap.
V1-HerOoO
V3-HerOoO
Pontszám: 6.03
kedvelt tagBoomerFérfi
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1146. hozzászólás - 2013.11.05. 19:55:05
A pontos leírás: "Az első 10 minden toplistán az esemény végén a medálokkal együtt kap +15 horda trófeát, ezenfelül az első helyezett mindenképp gyémántot medált kap, a hordájának helyezésétől függetlenül."
V1-HerOoO
V3-HerOoO
Pontszám: 6.03
népszerűDurLaDurFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1147. hozzászólás - 2013.11.05. 21:15:18
"A pontos leírás: "Az első 10 minden toplistán az esemény végén a medálokkal együtt kap +15 horda trófeát, ezenfelül az első helyezett mindenképp gyémántot medált kap, a hordájának helyezésétől függetlenül."

Ebből az jön le, hogy minden győztes kap medált+15 hordatrófeát, de az első gyémántot, a többi medál meg nem gyémánt, hanem valami más. Amúgy a 15 hordatrófeát sem kaptam még meg.

"Csak az első kap gyémánt medált a többi listás 15 horda trófeát kap."
Amennyiben ez a változat a helyes, úgy a "pontos leírás" fogalmazása 1-es.
Pontszám: 5.46
kedvencBjork123Férfi
Végzetúr tehetség
190 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1148. hozzászólás - 2013.11.05. 22:41:24
Most, hogy túl vagyunk a legfrissebb eventen, hadd összegezzem a véleményem.

Először is: az alapötletet adó Arielnek egy óriási elismerés jár tőlem. Remélem, hogy valamiféle honoráriumon már töri a fejét a JV.

A kezdeti – nem kívánt izgalmakat nyújtó – botladozások után (melyek talán elkerülhetőek lettek volna egy alaposabb teszteléssel) beindult a terület-, illetve pontszerzés. Ennek során a zafír horda viszonylag hamar bebiztosította vezető helyét, a második és harmadik helyért azonban öldöklő csata folyt az event végéig. Ha más nem, ez biztos életben tartotta az érdeklődést az esemény iránt.

Az event alatti portyák alkalmával kieső, meglehetősen nagy számú tárgy sem tudta viszont elfeledtetni azt, hogy milyen szegényes az eseményvégi jutalmazás. A leggyengébb és legerősebb hordamedál közti 7 tulajdonságpont a játék elején, azaz az 1-10. szint között még számottevő, de afölött már egyre kevésbé. A jövőben ezt kellene talán valahogy súlyozni, mert a mostanit nem érzem átgondoltnak. Az egyéni szerepvállalás ösztönzése szinte teljesen nulla, részben az előbb említett gyenge jutalmazás, részben annak rendszere miatt. A zafír hordát például véve már 500 győzelemmel megvolt a csúcsdíj, azt elérve vissza lehetett térni a jól megszokott napi portyázáshoz (főleg, ha valakinek az jobban "megéri"). Meglehet, hogy a jövőben nem ötféle hordamedált kellene díjként kitűzni, hanem csak hármat, viszont a három medál adta plusz tulajdonságpontok számát sokkal jobban el kellene tolni egymáshoz képest. Ha ezt meg tudjátok oldani, akkor még az is lenyelhető, hogy ezek a tulajdonságpontok amúgy csak ideiglenesek.

Mindent összevetve maga az esemény tetszett, gratulálok a fejlesztéshez, mert nagy munka lehetett benne. De ne üljetek a babérjaitokon, mert kellene még dolgozni ezen az eventen a következő hat hónapban, amikor is újra beindul a hordák harca. És ne csak a külsőt kapirgáljátok meg, mert az kevés lesz, annál kicsit mélyebbre kellene nyúlni!
Pontszám: 6.21
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1149. hozzászólás - 2013.11.05. 22:42:34 (Válasz Bpetya75 #1143 hozzászólására.)
Idézet: Bpetya75 - 2013.11.05. 17:17:55
Támadás, védekezés oké, de a Nekrofunnál nem szerepel olyan, hogy csak portyánál érvényesülne.


Az hozza is adodik, csak gondolom Baraty elfelejtette, hogy olyan is van.
Pontszám: 7.10
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1150. hozzászólás - 2013.11.06. 00:09:18
Üdv.

Számomra az event összességében csalódás volt. Az ötlet kiváló, de az ezen való nyerészkedés szánalmas, elvitte a pozitív dolgokat mérhetetlen mélységekbe. Az, hogy ezer csata körül negyven pár hordatrófea (20 csata/1) esett, így kő befektetés nélkül lehetetlen reliket szerezni az esemény végére hát minden szempontból igazságtalan.
Igen nem költöttem rá, mert nem vagyok fejőstehén. Innentől ÉP hátrányba kerülök bajnokikon meg ami kell. Az ideiglenes TÖ toldás is karcsú, de ezt is írták már itt. Nagyon sokan szóltak és mégse változik semmi.

No, de velük lehet ezt csinálni, így teszik is. Ha lehet több "új" eventet ne javasoljatok , igaz, hogy ötletük nincs, de arra van, hogyan lehet azt mézesmadzagosan "beprovidentelni".

Ariel a terved jó volt, tetszett is az összefogás része, de megfúrták, hogy szórakoztatóból termelésbe csapjon át.

Vazz inkább szedjetek éves díjat mindenkitől a prémre, mint ezt a folyamatos költés erőltetést toljátok a képünkbe.
Pontszám: 8.36
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1151. hozzászólás - 2013.11.06. 06:01:29 (Válasz Kocos #1149 hozzászólására.)
De hol látszik, hogy hozzáadódik? Tegnap szépen végigszámoltam mindegyik statot, csak az IQ-nál hiányzik az összegből a +15, meg a mágiánál a +35. És nem csak hogy nem látszik a karakterlapon, de pl kalandpróbánál sem számol vele.
Pontszám: 7.36
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1152. hozzászólás - 2013.11.06. 07:06:13 (Válasz Bpetya75 #1151 hozzászólására.)
Idézet: Bpetya75 - 2013.11.06. 06:01:29
De hol látszik, hogy hozzáadódik? Tegnap szépen végigszámoltam mindegyik statot, csak az IQ-nál hiányzik az összegből a +15, meg a mágiánál a +35. És nem csak hogy nem látszik a karakterlapon, de pl kalandpróbánál sem számol vele.


En csak a magiat szamoltam vegig (vajon miert), es ott szepen megvolt a 35 pont kiirva. Ha neked nincs meg, akkor az hibanak tunik.
Pontszám: 6.40
kedvelt tagSamanApoFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1153. hozzászólás - 2013.11.06. 08:51:55
Amit nagyon hiányoltam az eventből az a hordák közti összefogás lett volna. A három horda simán hagyta elmenni a zafírt és csak a 2. helyért küzdöttek. Ha az első hét után megszületik a megállapodás és mindhárom horda csak a zafírt támadja akkor az utolsó pillanatig nyílt lehetett volna a verseny.
Pontszám: 6.33
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1154. hozzászólás - 2013.11.06. 10:24:08
Sajnos ez kivitelezhetetlen volt, egyrészt a rubinnak nem volt stratégája, másrészt a stratégiát nem követő játékosok miatt így is védekezni kellett volna egymás ellen is.

Volt komoly összefogás, csak reális célokért.
Pontszám: 7.57
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1155. hozzászólás - 2013.11.06. 12:54:46 (Válasz Kocos #1152 hozzászólására.)
Közben a mágia meg lett, az iq nem, Ezért aztán írtam a ÜSZ-re, ezt a választ kaptam: "Ez egy olyan épületbónusz ami jelenleg nem adódik hozzá a kalandokhoz. A bónuszoknál találhatóak nem adódnak hozzá csak a portyacsatákhoz. Egyedül a nekrofunmedál mágiabónusza adódik hozzá."

Nem értem, de ezek szerint ez van.
Pontszám: 7.36
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1156. hozzászólás - 2013.11.06. 12:58:45
Idézet: Bjork123 - 2013.11.05. 22:41:24
A leggyengébb és legerősebb hordamedál közti 7 tulajdonságpont a játék elején, azaz az 1-10. szint között még számottevő, de afölött már egyre kevésbé.

Ez így nem teljesen igaz. +10 IQ vagy +10 támadás pontosan ugyanannyit számít alacsony és magas szinten. A különbség annyi, hogy magas szinten jóval több LE-be kerül eggyel megnöveli az adott tulajdonságot, tehát ott effektive egy tulajdonság még többet is ér. Csakhogy! Elég hosszú játék idő után igen nagy különbség keletkezik játékosok között. VF vagy EH, pók vagy szinthuszár, bajnoki medálok, millió faktor van, évek alatt két azonos szintű karakter közt jelentős TÖ különbség lehet. A józan ész ezek után azt diktálná, hogy ezen különbségek csökkentésének egy módja, ha az újabb események jutalmai egyre nagyobb tápokat adnak, így a korábbi különbségek kevesebbet fognak számítani, ha teszem az minden eseményért kaphatsz egy +40-es medált. Viszont itt ha mondjuk az 1./2./3. díj +40/+30/+20 akkor még szomorúbb lesz az, aki (úgy érzi, saját hibáján kívül) nem szerzi meg a legjobbat. Most az, hogy valaki rubin volt, és emiatt nem lehet +8-as medálja, csak +6-os, talán nem olyan világrengető tragédia.

Egyébként pont ezért jó, hogy a medálok csak fél évig működnek: a következő eseménynél lehet módosítani rajtuk. Tőlem akár lehet szavazás is erről majd, ha szeretnétek, hogy a medálok több bónuszt adjanak, és ettől jobban megéri részt venni, növelhetünk rajtuk. Ahogy írtam korábban is, ez most az első ilyen esemény volt, lehet rajta bármit változtatni.
Az összefogásról: a következő Hordák Harcára Baraty azt mondta, megcsinálja, hogy minden hordának lehessen saját fóruma.
Pontszám: 6.76
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1157. hozzászólás - 2013.11.06. 13:40:19 (Válasz Miklós #1156 hozzászólására.)
Az nem megoldható, hogy a játékos helyett a szövetség hordája számítson? Akkor nem kellene szerintem hordafórum.
Pontszám: 8.02
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1158. hozzászólás - 2013.11.06. 14:33:03 (Válasz Bpetya75 #1157 hozzászólására.)
Zseni vagy.Pofonegyszerű,és kézenfekvő...ráadásul nem kellene titkolózni a szövitársak előtt

MOD Illetve,nem tudom mit szól ehhez az,akinek mondjuk a szöviszinű hordája első lesz, a sajátszinű hordája meg utolsó... (nekem megegyezik )
A hozzászólást Azazel módosította 2013.11.06. 14:35:27-kor
Báró Samedi
Pontszám: 6.70
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1159. hozzászólás - 2013.11.06. 14:52:58 (Válasz Azazel #1158 hozzászólására.)
Jól esik ugyan a hiúságomnak a dicséret, de hamar lebuknék, szóval bevallom, nem az én ötletem

Többen is felvetették még az event előtt.
Pontszám: 7.36
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
1160. hozzászólás - 2013.11.06. 14:54:38 (Válasz Miklós #1156 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.11.06. 12:58:45
Az összefogásról: a következő Hordák Harcára Baraty azt mondta, megcsinálja, hogy minden hordának lehessen saját fóruma.


Eletbevagoan fontosnak erzem, hogy a kovetkezo esemenyen ne Hordak, hanem szovetsegek szine szerint legyenek felosztva a jatekosok.
Nem lehetett kirakni egy strategiat az uzenofalra, mert mindenfele szinu jatekos van a szovetsegunkben. Gondolom a legtobb szoviben szinten.
Pontszám: 7.30
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője