Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hordák harca
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
261. hozzászólás - 2013.10.11. 16:17:36 (Válasz Miklós #248 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.11. 14:04:25
Kocos: ha nem lenne korlátozás, akkor a toplista egy előre lezsírozott érték lenne már az esemény kezdetén! Az nyert, akinek a legtöbb portyaitala van.


Mar itt tevedsz. Egyreszt a PP szerzes nem csupan a portyaitaloktol fugg (valosagformazas, PP beallitas), masreszt az italokat el is kell hasznalni, nem eleg felmuattni. Ez rogton kizarja azokat, akiknek ezetleg egy masik esemeny elonyosebb es oda tartogatjak az italt, de ez a kevesbe fontos. Inkabb az az erdekes, hogy nem tudhatod elore mennyi ital is kell a top10-es listara keruleshez. Vagy 50 eleg? Vagy inkabb 80 kell? Ki tudja? De ha most elhasznalod az 50-et, akkor a kovetkezore biztos nem lesz eleg, es ha most sem volt eleg, akkor ket szek kozott a pad ala. Ha meg tul sokat hasznalsz el, akkor lehet, hogy ket toplistara is felkerulhetnel ennyivel.
Masreszt a portyaitalokat nem a szel fujja ossze. Szerencsekereket kell porgetni, xenozni kell, napi ajanlatot kell venni, epikus kalandokat kell megoldani, templomot kell tolni.
Tehat ez az elore lejatszott dolog sem allja meg a helyet, masreszt ha ugy lenne is, ezt nem tombolan sorsoljak. Minden esemenyen az tud igazan eredmenyes lenni, aki rendesen felkeszul.

Agyatlan módon tolja, mondjuk úgy, hogy első nap 10 órakor belenyomja a 300-at, amit megspórolt, utána vált 30 pp-s üzemmódra, amíg felmegy 300 pp-ig, és utána minden nap ellövi amit regenerált, utsó 3 napon pedig elhasználja az összes portyaitalt is meg a 300 pp-jét felforgatva a top10 listát és a verseny állását is. Így viszont taktikázni kell - teszem azt, beletolod a napi 65 portyát, mint még pár ember. Ezzel pont 11. vagy. Beletolsz még egyet, 2 pp-ért, hogy 10. legyél? Ha igen, mikor? A 3. napon? A 21.en? És ha mások is megteszik? Mennyit tolsz bele még? És mikor? Hol éri meg? És amúgy, megéri még 2 pp-ért is csatázni? Lehet, hogy igen? Itt már számolni, gondolkodni kell.


Ezt ugy hivjak, hogy dollararveres. Amikor a jatekos probalja kitalalni, hogy mi az a szivasmennyiseg amit meg be tud vallalni azert, hogy teljesitmenye elismeresre keruljon. Az emberek termeszetet ismerve az ilyen szituaciokbol nem lehet matematikailag elonyosen kijonni, megint eljutunk oda, hogy a siker erzesert LE-vel, kozvetve a karakter erejevel kell fizetni. Nem az lesz a legsikeresebb az esemenyen, aki a legugyesebben jatszik, hanem aki a legtobbet hajlando rontani a karakteren? Ez egyfajta oncsonkito verseny. Aligha tekinthetjuk ezt kivanatosnak.

A lándzsás/stratéga érdekes ötlet, szerintem ezzel még hosszú távon lehet kezdeni valamit. De ha én hardcore VU játékos lennék, csinálnék egy fórumot, meghívnám rá a szövetségek vezetőit, a stratégiát ott egyeztetnénk, és mindenki megmondaná ezt a szövetsége tagjainak (a kémkedést elkerülendő minden szövi vezetőt megkérnék, hogy csak az aktív, nem tegnap belépett kariknak írják meg pmben a stratégiát).


Mint mindig, most is tulbecsulod a jatekosok igenyet es kepesseget arra, hogy alapveto informaciokra figyelmet forditsanak. Raadasul ezt az egesz szovetseg vezetoje dolgot kizartad akkor, amikor azt mondtad, hogy technikailag nem megvalosithato, hogy a szovetseg szine szerint legyen beosztva a karik. (Pedig az.)
Nekem tokeletesen megfelelne az is, hogy minden szovetseg delegaljon egy fot, de az automatizmus szerintem kihagyhato a rendszerbol, mert ez biztositja azt, hogy a jatekosok jelentos resze nem fog fittyet hanyni az egeszre. (Es akkor meg azt nem is emlitettem, hogy aki amugy oda akarna figyelni, annak is egy resze elrontja. "Ja, a (3;1) mezore mentunk? Azt hittem (1;3)-ra, oda toltam be 500 csatat. Bocsi.")

Ha csak a nagyobb szövik aktív tagjai követik a taktikát, az valószínűleg elég lenne, a csaták túlnyomó többségét úgyis ők generálják.


Tegyunk fel, hogy ok adjak a csatak 75%-at. Nezzuk majd az event kozben, hogy hany helyen nem cserel gazdat a mezo tulajdonjoga, ha a csapat teljesitmenyet az adott mezon 75%-ra csokkentjuk. az en tippem az, hogy keves.

Maci: a térképtalálás szaki a kincstalálás esélyét cirka 33%-al növeli, tehát ugyanannyi csatából nem 3, hanem 4 kincset fogsz találni.


Amennyiben megvan a [szint/3] szakiszint?

Mod: megtalaltam a valaszt a szakertelem leirasaban, ami nemreg valtozhatott:
Ennek a szakértelemnek csak a Hordák Harca során van jelentősége. Ha a térképkeresésed legalább akkora, mint a szinted harmada (lefelé kerekítve), az esemény során a csaták végén gyógyulsz, és a kincstalálás esélye is megnő.


Ha veszel néhány háború csomagot, akkor viszont meglesz az 5-6 kupon is.


Apropo haboru csomag! Lesz benne portyaital? Csak mert ha igen az tovabb sulyosbitja a napi korlatot.
A hozzászólást Kocos módosította 2013.10.11. 17:09:48-kor
Pontszám: 6.84
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
262. hozzászólás - 2013.10.11. 16:19:40
Egyre érdekesebb... Nekem is két különböző hordás karakterem van.

McMad, te milyen hordás vagy? Benned látom a reményt:)
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 7.97
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
263. hozzászólás - 2013.10.11. 16:32:57
Én már csak azt remélem, hogy lesz valaki aki majd megmondja,hogy "nagyémántkarik,mönnyetök a x :y mezőre mámma oszt' gyakjatok",
és akkor én odamegyek oszt' gyakok.

És(bizonyos eset) lesz olyanvalaki is,aki megsúgja,hogy az a valaki hol mondja meg...a többi része nem érdekel,és ezzel szerintem a többséghez tartozom,ennél nagyobb érdeklődés,és taktikázás nem várható a játékosok 80%-ától.
Báró Samedi
Pontszám: 9.01
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
264. hozzászólás - 2013.10.11. 17:02:09
Köszönöm az információt, gondolkozok megéri-e a térképkeresést végre kihúzni
Pontszám: 8.42
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
265. hozzászólás - 2013.10.11. 19:33:26 (Válasz Miklós #202 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.11. 09:20:11
Ariel, a te esetedre én szerintem kényelmesen ráhúzható, amit én írtam. Ha átlagosan 5 másodpercenként indítasz egy csatát, akkor a 65 csata nagyjából 5 percet fog igényelni 30 percből, amit a játékkal töltesz.

Miklós, úgy látom, hogy a példám legfontosabb részét nem veszed figyelembe, úgyhogy még egyszer leírom.
Idézet: Ariel - 2013.10.10. 19:34:41
A napi portyáim számát az határozza meg, hogy mennyi ismételhető küldetést tudok megcsinálni. Ha már minden állatom gyakorol, akkor leállok a küldikkel is, hogy ne pazaroljam a pp-t.

Tehát, hiába csak 5 perc lenyomni a napi 65 pp-t, ha csak 3x tudok végigmenni a szokásos küldisoron, akkor nem költök többet 30 pp-nél. Ha pedig 10x át tudok menni a küldiken, akkor 100 pp is elmegy egy nap.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.34
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
266. hozzászólás - 2013.10.12. 02:10:34 (Válasz Ariel #265 hozzászólására.)
Írtam már hogy egy lópjkdsflkjhdsglö sem vágja a játékot... Megérthetné végre az hogy az övé a játék, még nem jelenti azt hogy érti is hogyan müködik úgy; ahogy azok játszák akik értenek is hozzá!
Ihletet kapott, oszt meg is akarja valósítani. Úgy látom itt rajtad és Kocoson kívül nem sokan vágják mit is szeretne ránk kényszeríteni...
A hozzászólást Klarinét módosította 2013.10.12. 02:22:00-kor
Pontszám: 3.78
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
267. hozzászólás - 2013.10.12. 03:03:48 (Válasz Ariel #265 hozzászólására.)
Az meg slusszpoén, hogy a 3. csatakörre elfogy az ellenfél Vagy ti hogy csináljátok ezt? Ha nem portyázok mínuszban, akkor az 5 portya. Várnom kell 5 percet kb. Ebből lemegy 3 és vége. Majd 1 óra múlva újra próbálkozhatsz
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.45
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
268. hozzászólás - 2013.10.12. 08:00:04 (Válasz Klarinét #266 hozzászólására.)
Én sejtem, csak nem akarok teljes erőbedobással ráfeküdni erre az eventre (se), mert csak amortizálja a karaktereket...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.28
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
269. hozzászólás - 2013.10.12. 08:08:16 (Válasz Alendaar #268 hozzászólására.)
amortizálja, az.
Pontszám: 8.42
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
270. hozzászólás - 2013.10.12. 09:49:26 (Válasz Maci #269 hozzászólására.)
4 kariból 1 biztosan nyomja, 1 biztosan nem, 2 függőben...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.06
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
271. hozzászólás - 2013.10.12. 10:48:06 (Válasz Alendaar #270 hozzászólására.)
Azt hittem hülyéskedsz.. de ezek szerint nem
Pontszám: 7.63
fórumozóCyrus CronosFérfi
Végzetúr tehetség
176 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
272. hozzászólás - 2013.10.12. 11:37:16
Még egy event amivel vadászatra=tp-re=gyors szintlépésekre akarják a népet kényszeríteni. Az nem volt elég, hogy a feladatoknál a vadászatok kiváltását megszüntették!

Hát ebből (sem) kérek, ütöm tovább akit érek, tojok magasról a csp-re meg az eventre is úgy ahogy van
A hozzászólást Cyrus Cronos módosította 2013.10.12. 11:40:32-kor
NEM ÉRDEKEL MENNYIRE PONTOZOL

alldj.org
Armin van Buuren: A State of Trance
Above and Beyond: Trance around the world

Ferry Corsten: holdin' on
Oceanlab, Claudia Cazuci, Fei-Fei, Sophie Sugar, Katy Rutkowski, Suzy Solar.
Pontszám: 5.18
népszerűLújzi04Férfi
Végzetúr mester
294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
273. hozzászólás - 2013.10.12. 14:09:54
Zafírosok

Aki akar egy kis összefogást. Írjon rám itt, vagy v1 Barrett, V2 lújzi04, v3 bükkönyvári izidor, vagy v5 Hordak Harca karaktereknél.
Pontszám: 8.02
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
274. hozzászólás - 2013.10.12. 16:21:50 (Válasz Miklós #248 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.11. 14:04:25

Arról, hogy a térképben megszerezhető relikviákról lemaradtok. Relikvia kuponokat ebben az eseményben is szerezhetsz, a fent említett 2 relikvia helyett válthatod erre is a horda trófeákat. Ez elég sok mindentől függ, de cirka 3-mat tudsz kiváltani őskő költés nélkül. Ez kevesebb, mintha 0-ról rögtön kapnál egy arany relikviát, viszont itt kapsz mellé medálokat, aranydukátokat és templomkristályokat is. Ha veszel néhány háború csomagot, akkor viszont meglesz az 5-6 kupon is.


Na igy már szebben hangzik. Ezesetben elnyertétek a tetszésemet.
Pontszám: 7.50
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
275. hozzászólás - 2013.10.13. 14:32:31
Mókás lesz, van 3 karakterem, v2-zafír, v3-rubin, és egy átvett kari v1-gyémánt.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 7.62
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
276. hozzászólás - 2013.10.13. 14:41:57 (Válasz Cyrus Cronos #272 hozzászólására.)
Ne foglalkozz semmivel, csak malmozz nyugodtan 1 szinten 3 évig.
Aztán meg mond el mire is jó az.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 8.41
népszerűLittle RichieFérfi
Végzetúr mester
281 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
277. hozzászólás - 2013.10.13. 21:44:24
Engem most az kezdett el egy kicsit aggasztani, hogy a 4. csapat alacsonyabb szintű játékosainak ez az event nagyon nem fogja megérni. Saját példámból kiindulva: 12. szintű a karakterem, ha vadászok 500at eleve lépek 5 szintet, amivel gyengülök, de ez még oké az én döntésem. 25% élyem van rá hogy 4. lesz a hordám, ekkor 500 csatát kell megnyernem +16 tulajdonsághoz +10% éphez meg +1 kaland slothoz. 21 nap alatt eleve több csatát kell megnyernem, mint amennyi pp-t kapok és akkor még ott van az, hogy lehet nem nyerek meg minden csatát. Ha mégis erőn felül teljesítek, akkor pedig jön némi haszontalan nyeremény.

Nagyon sok csalódott játékos lesz ezután az event után, attól tartok.
Dutch - V1
Gerrard Capashen - V5
Pontszám: 6.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
278. hozzászólás - 2013.10.13. 21:49:48
Aki smaragd hordaban szeretne szervezkedni, az keressen meg privatban. Aki nem szeretne szervezkedni, de a szovetsege (smaragd) tagjai fele tudna kommunikalni a strategiat, az is jelentkezzen.
Pontszám: 7.09
közkedveltGamer01Férfi
Végzetúr mester
461 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
279. hozzászólás - 2013.10.14. 11:32:11
Az 50-es napi limit változni fog 65-re?

Egy magasabb napi limit jobban tetszene. 70 vagy még magasabb.
Pontszám: 9.17
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
280. hozzászólás - 2013.10.14. 12:37:19
Felveszünk a nyeremény táblázatba még egy oszlopot, hogy a 3. helyezett tagjai is el tudják érni a gyémánt medált (igaz, ezért már keményen meg kell dolgozni), ha esetleg valakinek 3 különböző hordában van karaktere 3 világon, ne szenvedjen hátrányt.
Pontszám: 8.43
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője