Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hordák harca
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
201. hozzászólás - 2013.10.11. 08:42:39 (Válasz Kocos #198 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2013.10.11. 07:11:03
Eszembe juttt egy erv a napi korlat mellett. Igy nem lehet annyira kihasznalni az esszenciakat. Nem tudom, hogy ez szerepel-e Miklos indokai kozott, es ha igen eddig miert nem irta le, mint ahogy arra sem mernek megeskudni, hogy ez akar a jatekosok, akar a jatekvezetes szempontjabol esszeru korlatozas lenne.

Innentől nem a napi korlát melletti, hanem ellenérvről beszélünk.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.73
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3618 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
202. hozzászólás - 2013.10.11. 09:20:11
Látom Ariel megértette, mit szeretnék, konkrét szituációt, példát, ahol ezek az ún. korlátok jelentősen hátráltatnak valakit is. Ariel, a te esetedre én szerintem kényelmesen ráhúzható, amit én írtam. Ha átlagosan 5 másodpercenként indítasz egy csatát, akkor a 65 csata nagyjából 5 percet fog igényelni 30 percből, amit a játékkal töltesz. Ha közben végigkattintgatod a mezőket, nézed, hol érdemes támadni, ez akár 10 percre is kitolódhat. Szóval szerintem neked ebből nem lesz problémád. Kocostól, Offsboytól továbbra is várom a konkrét példát, hogy ez milyen módon korlátozza az ő játékukat. Klarinét úgy látom alapvetően csak trollkodik, mondjuk egy fenyegetődző és sértegető ember még nem fog elüldözni a topikból, szerencsére mindenki más normálisan viszonyul a témához.

Fsanyi: a kufáros LE/TP-ben azért nincs inspiráció, mert ez portyapontba kerül, az eseménypont megszerzésekor az insipráció már érvényesült. A térképkeresés érvényesül, ha legalább 1/3-a a szintednek, akkor nagyobb eséllyel találsz kincset, és csaták végén gyógyulsz.

Sapphyre: pont hogy a "korlátozás" ad értelmet a toplistáknak. Ha az utolsó napokon tudnád lenyomni a csaták nagy többségét, vagy mindenkinek fixen 1050 csatája lenne, akkor a toplistáknak nem sok értelme lenne. Így viszont a toplista, mint minden játékban, aktivitást igényel, és az erőforrások jól tervezett felhasználását.

Egyébként a rendszert lehetne még bonyolítani, finomítani olyan dolgokkal, hogy ha valaki egy nap inaktív, akkor másnap nagyobb lesz a limitje, vagy nagyobb napi limitet adni, viszont a max. elkölthetőt is korlátozni. Viszont én úgy látom, jópár embernek már így is kissé komplikált az esemény, ezt nem nagyon kéne még tovább bonyolítani, ráadásul a programozói kapacitásunk is véges, az hogy minden meglegyen időre borotvaélen táncol. Lesz ilyen esemény máskor is, a gyakorlati tapasztalatok alapján természetesen lehet majd változtatni a következő alkalommal.
Pontszám: 7.65
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
203. hozzászólás - 2013.10.11. 09:37:30
Nagyon hülye ötlet az, hogy elõször az összevont tesztvilágon kellett volna lezavarni ezt az eventet,
a végén a tapasztalatok alapján,megvitatni,és csak utána élesíteni?
Szerintem kibírtunk volna még egy utolsó térképet...
Báró Samedi
Pontszám: 6.69
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3351 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
204. hozzászólás - 2013.10.11. 09:51:10 (Válasz Azazel #203 hozzászólására.)
Én azt hittem pont ilyenekre van a tesztvilág

Mindenesetre kíváncsian várom az eventet, ami szerintem a szervezettség hiánya miatt nem fogja beteljesíteni azt a játékélményt, amit várnak tőle. De változtatni bármikor lehet
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.60
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3618 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
205. hozzászólás - 2013.10.11. 09:56:40
Azon is elgondolkodtunk, hogy megoldjuk, a játék chatban legyenek hordák szerinti channelek. De bárki megteheti, hogy indít egy új karaktert egy másik hordához, megnyitja és visszanézi a chatet, szóval ezzel az erővel egy nyitott fórum topic is lehetne a stratégia megbeszélés. Szóval sajnos, a mi oldalunkról nem tudjuk megoldani a játékosok számára a zártkörű stratégiát, ezt nektek játékosoknak kell.

Korábbi események tapasztalatai alapján sok embert rettenetesen frusztrál, ha a csapata nem lesz első, és úgy érzi, hogy ez nem az ő hibájából történt. Épp ezért van az, hogy ugyan sokkal több csatával, de még a 2. és 3. is megkaphatja a gyémánt medált. Ez viszont oda vezet, hogy sokan azt mondják, nem érdekes a taktika, majd csatáznak sokat és úgyis meglesz a maxos medál. Ha az első, és csak az első kapna valami kiemelkedő jutalmat, egész biztos, hogy meglenne a szervezés, összefogás, mert megérné foglalkozni vele. Kérdés, hogy ez kompenzálná-e a vesztesek frusztrációját...
Pontszám: 7.65
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
206. hozzászólás - 2013.10.11. 09:58:12 (Válasz Miklós #202 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.11. 09:20:11

Fsanyi: a kufáros LE/TP-ben azért nincs inspiráció, mert ez portyapontba kerül, az eseménypont megszerzésekor az insipráció már érvényesült. A térképkeresés érvényesül, ha legalább 1/3-a a szintednek, akkor nagyobb eséllyel találsz kincset, és csaták végén gyógyulsz.


Ok én is így gondoltam , vagyis ezt írtam, hogy csak vadászatra van inspiráció
Térkép szakit akkor feltolom a megfelelő szintre , köszönöm a választ
Pontszám: 6.87
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
207. hozzászólás - 2013.10.11. 10:00:30
A hordagyûlölet szakinak lesz szerepe?
Báró Samedi
Pontszám: 6.69
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3351 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
208. hozzászólás - 2013.10.11. 10:00:45 (Válasz Miklós #205 hozzászólására.)
De amit Kóccal elkezdtünk kifejteni, a vezetőválasztásos taktika-meghatározás, az megvalósíthatatlan? Vagy nem jó, kevés?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.60
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3618 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
209. hozzászólás - 2013.10.11. 10:01:53
Abban igazatok van, hogy a legoptimálisabb az lett volna, ha az esemény kódolásával belső tesztelésével elkészülünk már 4 héttel korábban, és lehet csinálni az éles indulás előtt egy 2 hetes tesztet. Viszont most, hogy így alakult, az eseménynaptár köt minket, és ez alapvetően jó dolog, hogy nem nagyon lehet csúszkálni. A térképet már sokan nagyon utálják, az hogy most berakjuk megint és majd fél év múlva lesz csak hordák harca, hát... ha én játékos lennék biztos arra szavaznék, menjen inkább a hordák harca most rögtön. Szóval igen, lett volna optimálisabb megoldás, de a jelenlegi helyzetben talán ez a legjobb. Magával a rendszerrel nem lesz gond, reméljük hibák sem lesznek
Pontszám: 7.65
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
210. hozzászólás - 2013.10.11. 10:04:47
Eseménypontot mikortól lehet gyűjtögetni?
Pontszám: 7.81
népszerűButtgereitFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
211. hozzászólás - 2013.10.11. 10:16:44
Nem úgy volt hogy ma 10-töl már lehet eseménypontot gyüjteni?
Pontszám: 6.50
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
212. hozzászólás - 2013.10.11. 10:18:01
Hiánylom az event végleges,hivatalos leírását,a részvétel feltételeivel,
a jutalmak listájával...
Kérdezzem kezelõorvosom,gyógyszerészem?
Báró Samedi
Pontszám: 8.81
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
213. hozzászólás - 2013.10.11. 10:20:06
Ma, 10 órától
Pontszám: 7.63
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
214. hozzászólás - 2013.10.11. 10:21:52
Lehet eseménypontot gyűjteni, kikerült az információ és a jutalmazás is.
Pontszám: 8.18
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
215. hozzászólás - 2013.10.11. 10:25:28 (Válasz Baraty #214 hozzászólására.)
Valóban. Köszönöm.
Báró Samedi
Pontszám: 7.54
kedvelt tagHonda14Férfi
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
216. hozzászólás - 2013.10.11. 10:26:52
Hova került ki?
Megtaláltam a karakterlap mellett!
A hozzászólást Honda14 módosította 2013.10.11. 10:33:34-kor
Pontszám: 10
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
217. hozzászólás - 2013.10.11. 10:28:02 (Válasz Miklós #202 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.11. 09:20:11
Kocostól, Offsboytól továbbra is várom a konkrét példát, hogy ez milyen módon korlátozza az ő játékukat.


Na akkor vegyunk elo a gyuszut, mert kell meg par meritesnyi viz a tengerbe.
Az en jatekomat es mas jatekat igy ugy korlatozza be az altalad felvazolt korlat, hogy a maximalis tap eleresehez naponta pontosan annyit kell portyazni amennyi a napi korlat, mindaddig, amig az event egesze soran a megfelelo mennyisegu PP-t elo lehet allitani. Ha 65 a napi korlat, es NINCS mas korlat, akkor ez 1365 PP, ami szamomra sajnos meg a nagyon konnyen eloallithato kategoria. Ezert ha szeretnem a maximalis tapot elerni, es kopjetek le erte, de szeretnem, akkor ez azt a terhet roja ram, hogy minden egyes nap 65 PP-nyi csatat el kell tolnom. Ez elesen szembe megy azzal, ahogy Ariel is fogalmazta, hogy a jatek eddigi alapvetese tenyleg az volt, hogy par napot ide-oda szabadon tologathatom eroforrasaimat.
Ez az a kotottseg - amire valos indokot, hogy miert szukseges en eddig nem olvastam a "tolladbol" - az amitol meg szeretnek szabadulni.
Tobb megoldast is latok ra, egyik sem sajat kutfejembol szarmazik, hanem elolvastam a jatekostarsak otleteit:
A/ Legyen egy osszcsata limit, ami folott a napi csatak szamatol fuggetlenul jon a dupla esetleg tripla PP buntetes, es ez a limit ugy legyen belove, hogy napokra elosztva kisebb legyen mint a napi limit (pl. 1050 nagylimit, 50/nap, 65 napi limit). Ekkor a napi limit es a nagy limit egy napra eso resze kozotti puffer az, amit szabadon lehet tologatni a napok kozott. A fenti peldaban jo kozelitessel 4 napbol eleg 3 napon aktivnak lenni.
VAGY
B/ A Napi limit haladja meg lenyegesen a szerezheto PP-k szamat. Peldaul ha 100-ra allitanad a napi limitet, ahogy azt tobben javasoltak, akkor mar elerjuk azt a kategoriat, hogy ugysem lehet ennyi PP-t szerezni, tehat a napi atlag elkoltheto PP es a napi korlat kozotti resz kepezi a fentihez hasonlo mozgathato puffert.

Illetve bar en nem igazan tervezek a toplistara hajta az esemeny soran, mivel PP italt nekem ebbe nem eri meg beforgatni, azt eszre kell venni, hogy a toplistara hajtok kapjak ezzel (meg szinte barmilyen korlattal ugyanez lene a helyzet) a legkomolyabb buntit. Ezt is egy koncepcionalis hibanak tartom, hiszen ha valaki szeretne megszerezni az extra jutalmat es toplistara hajt, az miert jo, ha extra buntit kap melle? Szamomra ez igy ellentmondasnak tunik. Ha nem akarjuk, hogy az emberek egy bizonyos merteknel tobb eroforrast oljenek az esemenybe (nem tudom persze miert ne akarnank), akkor nem kene jutalmazni azt, aki ezt megteszi, nem?

Egyebkent szamomra megdobbento volt amit Arielnek irtal, hogy 65 csata 5 perc, ebbol tenyleg az derul ki, hogy eles kornyezetben nemigen jatszol a jatekkal, hiszen kozben gyogyitani kell, kuldeteseket varialni (3-asaval porgetni) kalandokat megoldani ha felgyulnek. Ez mind reszet kepezi a PP elkoltesenek. Ahogy Ariel irta is napi 20-25 kuldit csinal. Ha agyatlanul megnyomja a gombot 65-szor nagyon nem ugyanazt a hatast fogja elerni.

Sapphyre: pont hogy a "korlátozás" ad értelmet a toplistáknak. Ha az utolsó napokon tudnád lenyomni a csaták nagy többségét, vagy mindenkinek fixen 1050 csatája lenne, akkor a toplistáknak nem sok értelme lenne. Így viszont a toplista, mint minden játékban, aktivitást igényel, és az erőforrások jól tervezett felhasználását.


Na amit itt irsz annak homlokegyenest az ellenkezoje a helyzet. Most minden ertelmes embernek lesz korlatnyi csataja vagy valahol nagyon kozel hozza, es aki toplistara akar hajtani az kap a nyakaba buntetest. IGY nincs ertelme a toplistanak. A toplista a jatekok zomeben nem jar egyutt azzal, hogy buntetest osztanak melle. ez olyan, mintha a bajnoki gyozelemert nem +1 medal jarna, hanem -1 mindenre. Mar a normal jatekban.

Viszont én úgy látom, jópár embernek már így is kissé komplikált az esemény, ezt nem nagyon kéne még tovább bonyolítani,


Egyszerusiteni viszont ugy lehetne, ha a celtalan, ertelmetlen es kontraproduktiv korlatozast egyatalan nem tennetek be. Ha mar beteszitek, akkor azert megoldani ROSSZUL, mert igy egyszeru kicsit olyan, mintha a bak kezemmel vakarom a jobb fulemet ugy, hogy kozben meg az oroom is viszket.

ráadásul a programozói kapacitásunk is véges, az hogy minden meglegyen időre borotvaélen táncol


Ujabb remek erv amellett, hogy a ~ korlatot ne vezessetek be. Szerintem is kar olyasmire programozoi eroforrast fecserelni, ami senkinek sem jo.

Lesz ilyen esemény máskor is, a gyakorlati tapasztalatok alapján természetesen lehet majd változtatni a következő alkalommal.


Well-well-well. Mekkora profeta vagyok.
Pontszám: 6.05
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3618 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
218. hozzászólás - 2013.10.11. 10:28:40
Azazel: ok, hamarosan kipostolom, csak itt még próbáltuk véglegesíteni a dolgokat.

Lanmaffia: ezt a dolgot nekünk elég komplikált lenne programból megoldani, próbáljátok meg ti, játékosként megszervezni, ha lehet!
Pontszám: 7.65
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
219. hozzászólás - 2013.10.11. 10:29:29
Olyan sokat szapultam ezt az esemenyt (valojaban a korlatozast persze), hogy a teljesseg kedveert leirnam, hogy meg az altalam elkepzelheto legbutabb korlatozassal is lenyegesen jobb lesz, mint a terkep.
Pontszám: 6.05
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
220. hozzászólás - 2013.10.11. 10:31:26 (Válasz Miklós #205 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.11. 09:56:40
Azon is elgondolkodtunk, hogy megoldjuk, a játék chatban legyenek hordák szerinti channelek.
A chat olyan kommunikacios forma, ami az egyidejusegre epit. Egy strategia kialakitasa, dontesek meghozasa kifejezetten idoben aszinkron kommunikacios igenyeket kell, hogy kielegitsen, ezert mindenkeppen forum jellegu felulet volna kivanatos.
Pontszám: 6.05
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!