Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hordák harca
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
81. hozzászólás - 2013.10.04. 12:33:42
A megszerezhető relikviák, illetve egyéb apróságokról lehetne valami pontosabbat tudni?
Melyik mit tud és kb mennyit kell érte teljesíteni majd.

Pl V5 re nagyon jó lenne ha tervezhető lenne, mert az inspiráció miatt TP az majdnem 3x-os jön egy vadászatra ellenben kimaxolt vadász szakikkal LE meg kb 1,5-2x-es csak

100 vadászattal 50 es szintig egy karakter már szintet is lép, szóval elég tápos valaminek kell lennie a jutalomnak, hogy megérje csörtetni fel a biztos karakter törlés irányába .

Láthatatlan vadászért itt is csak fél eseménypont fog járni?

És még egy kérdés:
Az eventes portyákkal teljesíthetőek-e a portyás küldik vagy sem?
A hozzászólást Fsanyi82 módosította 2013.10.04. 12:37:22-kor
Pontszám: 6.95
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
82. hozzászólás - 2013.10.04. 13:08:25 (Válasz Fsanyi82 #81 hozzászólására.)
Az inspiráció tudomásom szerint a vadászat LE-re és TP-re ugyanakkora szorzót ad. A LE/TP-d ugyanannyi mint bárhol máshol, csak kevesebb csp-ből éred el ugyanazt (de igaz, hogy nincs VF). A láthatlan vadászatért fél eseménypont jár, igen.

Igen, a portyás küldik ugyanúgy teljesíthetők lesznek, mint pl a xenóknál.

A relikviák pontos leírása, ára legkésőbb az esemény indulásakor látható lesz.
Pontszám: 7.65
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
83. hozzászólás - 2013.10.04. 13:28:19 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.04. 13:08:25
Az inspiráció tudomásom szerint a vadászat LE-re és TP-re ugyanakkora szorzót ad. A LE/TP-d ugyanannyi mint bárhol máshol, csak kevesebb csp-ből éred el ugyanazt (de igaz, hogy nincs VF).

Amennyire én tudom pedig, mivel egységnyi vadászat TP-re jóval kevesebb állatot fogsz el/sajtolsz V5-ön (hiszen annak esélye ott is fix 8%), így a vadászat LE/TP ott a béka popója alatt van. De majd a V5-ösök kijavítanak ha hülyeséget beszélek.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.99
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
84. hozzászólás - 2013.10.04. 13:31:04 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Igen, a portyás küldik ugyanúgy teljesíthetők lesznek, mint pl a xenóknál.


Ez azt jelenti, hogy kábítós küldetést nem lehet pörgetni?
Pontszám: 6.51
népszerűDurLaDurFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
85. hozzászólás - 2013.10.04. 13:32:10
Mivel 6x6=36mező ez osztva a 4 hordával = 9

Azaz minden hordának (rubin, smaragd, gyémánt, zafír) lehet 9 mezője, ami csak megbeszélés kérdése. Innentől kezdve mindenki a saját mezejében támadja a nemjátékos hordát, és így minden horda kap a nap végén 9 pontot. Ennyi.
Pontszám: 5.59
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
86. hozzászólás - 2013.10.04. 13:37:30 (Válasz Offsboy #83 hozzászólására.)
Offsboy, ez nem így van, az inspiráció szorzó jár az állat sajtolásra is.

Shadowrun: igen, emlékeim szerint a kábítós küldi nem ment a xenókon, így itt sem fog.
Pontszám: 7.57
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
87. hozzászólás - 2013.10.04. 13:40:03
akkor nehezebb lesz ismetelhetozni mint kufarokban.. nem tetszik.
Pontszám: 7.57
népszerűLittle RichieFérfi
Végzetúr mester
281 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
88. hozzászólás - 2013.10.04. 13:42:28 (Válasz Offsboy #83 hozzászólására.)
Elvileg van vmi a szorzó a sajtolásra. A gond az inspirátornál inkább a kevés talált kaland (az maradt 5%), a vadászós küldik (15 apró állatot 3 szint óta csinálom és még a felénél se vagyok), illetve az entitás ( ott is maradt a 72 óra). + kevés portya szintenként -> alacsonyabb szintű állat, stb.

Van baj bőven az inspirátorral, de a legnagyobb, hogy nem lehet kikapcsolni. Muszáj vagy használni. Mindenesetre ez már egy kicsit off errefelé.
Dutch - V1
Gerrard Capashen - V5
Pontszám: 7.55
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
89. hozzászólás - 2013.10.04. 13:47:30 (Válasz Miklós #86 hozzászólására.)
De ez most nem egy xenó királynő, amin nevetséges lenne, ha sikerül a kábítás, hanem egy sima portya ellenfél. Teljesen logikátlan, hogy nem megy a kábítás
Pontszám: 8.23
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
90. hozzászólás - 2013.10.04. 13:47:49 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Tehát akkor kritvari és krit ütés az teljesíthető az event alatt , a kábítás a Xenóbol kiindulva nem.
Viszont itt csp-ből nem támadunk , így a xenos 50 csp-s küldi sem lesz ,
a vadászós küldik 100-200 vadászattal teljesíthetőek , így mondjuk nekem ez is kiesik . Legalábbis nem minden nap tudom belőni a két krites küldi közé.Ha meg egyik nap vadászok sokat , akkor időm nem lesz csatázni ,úgy, hogy a küldik is menjenek (Bár a krit varis küldi is csak max kényszerből menne) Ha viszont minden nap nem tolom bele azt a 40-50 pp-t akkor felhalmozódik és bünti mellett tudom elhasználni.

A v5ös LE/TP vadászatra biztosan nem éri el egyik más világ LE/TP-jét még ha a sajtolásokat nem veszem figyelembe akkor sem

V5
55-ös szinten (+4172). +94 TP egy normál állat ennyit ad 5 kvízmedál és helyes kvízválasz mellett 100 spekivel Ir vadászattal.
ez 44, 38 Le/TP
100 vadászatra levetítve se jön sokkal jobb eredmény ki

Sajnos V1-el nem tudom összehasonlítani, mert ott 87 es szinten vagyok és hasznos vadászat af is 30 plusz relikvia ,több medál stb , de ha van valaki 55-ös szinten aki nem VF-es az bemásolhatná mennyi ott az annyi
Pontszám: 6.95
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
91. hozzászólás - 2013.10.04. 13:52:00
A V5-ös inspiráció kikapcsolásának lehetősége érdekes felvetés, lehet róla szó, de eléggé offtopic.

Fontos:
Ez egy világok közötti esemény lesz, vagyis nem lesz külön térképe mindegyik világnak, minden világ hordája ugyanazon a térképen gyűjti a pontokat. A top10 listák viszont világonként külön lesznek. Erre az implementációra azért van szükség, mert néhány külföldi világon kevés aktív játékos van, ezért egy-egy adott nyelven jobb ha összevont az esemény, és nem tudunk külön kódot csinálni a magyar és a külföldi VU-ra.
Pontszám: 6.76
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
92. hozzászólás - 2013.10.04. 13:53:43 (Válasz Miklós #86 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.04. 13:37:30
Offsboy, ez nem így van, az inspiráció szorzó jár az állat sajtolásra is.

Ok, ez esetben befogtam.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.99
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
93. hozzászólás - 2013.10.04. 13:54:24 (Válasz Fsanyi82 #90 hozzászólására.)
Ez baromság.

Van egy lé és TP érték amit kapsz egy vadászatért normál világon. V5-ön mind a 2 számot ugyan azzal a szorzóval szorozza fel, azaz a hányadosuk konstans marad.
A sajtolás ugyan így megkapj a szorzóját, azaz abban se ér hátrány.

3 dolog van amiben veszteség ér:
-Vadászós küldetések teljesíthetősége
-Elfogott állatok száma miatt a szerzett esszenciák mennyisége fajlagosan kevesebb adott TP mennyiségen belül
-Talált kalandok mennyisége adott vadászat alatt (Bár mintha a találási alap esélyen is rajta lenne az inspirációs szorzó...)
Pontszám: 5.88
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
94. hozzászólás - 2013.10.04. 13:57:38
Eddig akkor annyi biztos, hogy max annak éri meg ide elhasználni a pp-ket akinek nemigen van más célpontja
Nekem eddig nem tetszik , a jutalmak "nemismerete" miatt sem.

Xeno:Ha rossz is a vadászat LE/TP-je legalább van egy ismétlős küldi a csp-s csatákra , tervezhető,-bevállalható Lehet váltogatni akinek az fekszik VF-eH közt (kiv v5)

Kufár: Csp-ket el lehet VF-el tolni előre EH-val lehet tolni a csatákat , mindhárom ismétlős küldivel, nem beszélve arról, hogy a leggyengébb csapatban is elég 400 győzelem egy max relikviához , tervezhető,-bevállalható

Landragór, igaz itt sincs csp-ből küldi, de legalább itt megéri eltolni a csp-ket az event végi jutalom miatt

És volt a térkép event ami unalmas , lapos volt sokak szerint, de ott egy most induló karakter is legalább tudott magának szerezni egy arany relikviát bármelyik csapathoz állt is be a max jutalomhoz nem kellett megszakadni.Mellesleg 30 as szint fölött akár kihívással is teljesíthető volt az event .

A hordámtól előre is elnézést V5-ön én tutira kihagyom ezt az eventet
Pontszám: 7.71
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
95. hozzászólás - 2013.10.04. 14:15:21 (Válasz Birka #93 hozzászólására.)
Nem szállok veled vitába , te otthonosabban mozogsz a képletekben v5-re mint én , nekem érzésre akkor is sokkal silányabbnak tűnik mint máshol a vadászat épp ezért csak a kényszer visz néha rá vadászatra most, hogy letudtam a 100 küldit , nem is izgat a vadászat , majd talán pár év mulva ha játszok még és már nem lesz inspirációm

Egy szintre mindenből kevesebb jut elfogásból is .A kevesebb befogott állat emelt sajtolt összege sem pótolja a több elfogott állatot .
Kalandot nem találok többet , mint normál világon , arra szerintem nincs szorzó, meg ha a lady alvariel listát megnézzük kb 250-300 kalanddal szoktak elsők lenni a karik bármelyik világon

De off vége .
A lényeg ez az event egyenlőre nem tűnik megérősnek , aztán remélem majd kellemeset csalódok
Pontszám: 7.71
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
96. hozzászólás - 2013.10.04. 14:51:09 (Válasz Miklós #80 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.04. 12:19:43
A napi portyák nincsenek korlátozva, csak egy bizonyos mennyiségnél több egyre drágábba kerül,


Szerintem ezt hivjak korlatozasnak. Ez olyan mintha azt mondanad, hogy nem tilos a gyorshajtas, csak sokba kerul.

ez játékokban megszokott modell


Valoban. De egy rossz modell. Es ezek azok a jatekok, amiket a jatekosok otthagynak a kotottsegek miatt. A vegzetur messze folotte all ezeknek a jatekoknak, kar lenne elkezdeni butitani.

Az esemény természeténél fogva nem jó, ha a játékosok az összes csatát egyetlen napon zavarják le.


Te magad irtad le, hogy 1050 csatat lehet a napi 50 csata modszerrel lebonyolitani. 300 PP tarolhato. Hogyan tudnak egyetlen napon letolni a csatakat? Raadasul nem gyozom hangsulyozni, ha lenne is 1-2 ilyen elvetemult, egy csapat (horda vagy mittudomenmi) szempontjabol az altaluk vivott csatak szama elenyeszo, igy ezzel az utolso napon majd jol atforditom az eredmenyt koncepcio teljesen ellehetetlenul. Fantomok ellen harcolsz itt.

Géphez kötöttségről nincs szó, ez és minden ilyen játék is azokat díjazta, akik majdnem minden nap be tudnak lépni.


Ez igaz, csak nem mindegy a dijazas merteke. Termeszetesen, aki naponta 4-szer tud manaregent hasznalni, 7-szer pihenni, az elonyben lesz pl. EP-ben. Ezt par olcso gyogyitallal ki lehet valtani. Ugyanakkor ha a kapott LE felet, majd ketharmadat bukod el, egy ilyen hangsulyozom _szuksegtelen_ korlatozas miatt, az egy masik dimenzio.

Ez még ettől nem lesz kötöttség, beléphetsz reggel, este bármikor.


Amig csak belepni kell, addig nem. Ha portyazni kell 50-et, vagy esemeny csatazni vagy barmi akkor meg igen.

aki a múlt hónapban egyszer (majdnem) belépett



De persze minden eseményt próbálunk úgy csinálni, hogy konfigurálható legyen, akár le tudd tolni pár nap alatt is, de sajnos itt az esemény természete miatt nem lehet


Ez annyira nem igaz, hogy Ariel pontosan le is vezette, hogy mikent lehet ugyanezt a korlatozo hatast elerni az altalad szorgalmazott kotottseg nelkul. Meg is ismetlem, hiszen csupan 2 egyszeru korlatrol van szo:
Egyenileg ne menjen senki 1050 fole, csak akkor, ha vallalja, hogy PP-t bukik? 1050 osszcsata folott dupla, 1575 csata folott tripla PP-be kerul eventezni.
Csapat szinten ne lehessen nagyot modositani egy nap alatt? A csapat eredmenyebe minden nap az 50 folotti portyak fele, a 75 folottiek harmada szaimt bele.
Melyik korlatozas nem valosul meg ezzel abbol amit szeretnel?
Pontszám: 6.84
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
97. hozzászólás - 2013.10.04. 15:31:24 (Válasz Miklós #82 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.10.04. 13:08:25
A relikviák pontos leírása, ára legkésőbb az esemény indulásakor látható lesz.


Egy nagyon fontos kerdesemre nem kaptam valaszt. Azt irtad, hogy elerheto lesz a maxos nyeremeny. Ennek fenyeben a toplistara adott tovabbi horda trofea ertelmetlennek tunik. Errol tudnal tovabbi informaciot adni?
Pontszám: 7.30
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
98. hozzászólás - 2013.10.04. 15:42:03 (Válasz Kocos #97 hozzászólására.)
Ha tippelhetek; ezt úgy értette, hogy a maxos jutalom itt az állandó (fél éves?) relikeket jelentette; hogy ezen felül mennyi horda trófeát szerzel, váltasz be templomkristályra, akármire, az már más dolog. Viszont ha lesz időszakos relik, akkor az remélem a következő ilyen eventig fog tartani, nem jár le úgy hamrabb, mint jelenleg mindegyik másik.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.99
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
99. hozzászólás - 2013.10.04. 15:54:14 (Válasz Fsanyi82 #90 hozzászólására.)
Idézet: Fsanyi82 - 2013.10.04. 13:47:49
Tehát akkor kritvari és krit ütés az teljesíthető az event alatt , a kábítás a Xenóbol kiindulva nem.
Viszont itt csp-ből nem támadunk , így a xenos 50 csp-s küldi sem lesz ,
a vadászós küldik 100-200 vadászattal teljesíthetőek , így mondjuk nekem ez is kiesik . Legalábbis nem minden nap tudom belőni a két krites küldi közé.Ha meg egyik nap vadászok sokat , akkor időm nem lesz csatázni ,úgy, hogy a küldik is menjenek (Bár a krit varis küldi is csak max kényszerből menne) Ha viszont minden nap nem tolom bele azt a 40-50 pp-t akkor felhalmozódik és bünti mellett tudom elhasználni.


Én vagyok UFO, hogy szerintem a krit varis küldetés 12-15 csatás teljesítményével nem éri meg?

Jelenleg úgy fog kinézni az eventezés, hogy 1 krit ütés küldi eventben 2 küldi eventen kívül. A 2 másik küldi lehet a 12 szintlépés/kiképzés; 7 csecsebecse; 20-as sajt; 15 kaland (itt az ep miatt nem "veszteség" a 15. kaland levadászása). Hirtelen okafogyottá válik az 50pp-s "korlátozás", mivel napi 10-20 pp-nél többet nem lehet "optimálisan" elhasználni event csatákban.

A xenóknál ott volt a váltó küldetés, ide is jól jönne egy "Nyerj 8-10 alkalommal horda háborús csatát." váltó küldetés, hogy megérje az event...
Pontszám: 6.91
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hordák harca
100. hozzászólás - 2013.10.04. 16:02:51
Ha kettészakadok se értem miért kell a kábítóst letiltani..
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.19
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!