Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
61. hozzászólás - 2011.01.07. 17:11:03
Köszönöm szépen a rengeteg hozzászólást! Nem tudok tételesen minden postra reagálni, de elolvastam mindent, és remélem, a válaszomban mindenki megtalálja a választ a felvetett kérdéseire.

1. Jutalmazás. Tudom, ez az egyik legsarkalatosabb pont. Én is úgy gondoltam, hogy a jutalmak, amiket első blikkre kitaláltam, nem voltak igazán egyforma erősek, ezért is kértem a segítségeteket. Ami fontos: semmiképp sem akarunk permanens tápot adni. A fókuszkristály lehet átcserélhető, de egy bizonyos idő után akkor elfog tűnni (ld. alább). A térkifordítót és az LGY-t okéztátok, a torta (ahogy én is gondoltam) túl gyenge, úgysem választja senki, ezért ezt levesszük a listáról. Az állatfelszerelés is erőltetett és macerás, a legtöbb embernek ez haszontalan, ezért ezt is hanyagoljuk. További ötletek (Birkától):
átmeneti, a következő xenó eseményig (de max fél évig) tartó bónusz AF-re (1, 2, 3 és 4% bónusz)
ugyanilyen átmeneti bónusz az ismételhető küldetésekből kapott LE-re (1, 2, 3 és 4% bónusz)
fertőzés csökkenés (1, 2, 3, 4%)

2. A csatákért kapott jutalom (CSP / PP megtérülés). A CSP-nél meg tudjuk csinálni, hogy tényleg minden bónusz számitson (egyszerüen a vadászat LE-t adjuk meg). Sőt, ugyanúgy van esély, hogy a csatatéren kóborló, elesett végzetúrtól származó állatot befogj, és akkor az állat sajtolás esszencia kérdés is megoldva. A PP-kért ismételhető küldi, lélekszivás stb megtérülése: ez megoldhatatlan. Az egyetlen dolog, amit biztosan tudunk, hogy a portyáért jár, az az EH-s bónusz, ezért adjuk ezt meg, a többi nem kalkulálható. (bár az event idejére berakhatunk olyan átmeneti ism. küldit, hogy győzz X-szer PP-ért, ill. győzz X-szer CSP-ért a xenó királynő ellen, vagy akár a kritikus küldik teljesülhetnének ezen az epiken is). Szerencsére, CSP-ből mindenki tud támadni, PP-ből támadjon az, aki a PP-t úgysem tudja értelmesen elkölteni, vagy úgy érzi, hogy még így is megéri neki. Az hogy ilyenkor is lehessen kalandot találni szintén megoldható.

3. Az esemény korlátozott időtartama, vereség esetén mi történik, epikus regenerációja... Ezen gondolkodtunk kicsit, senki sem örülne, ha letelik a 3 hét, és az egész kudarc. Épp ezért inkább az eseményt határozatlan idejűre kötjük, amikor kész lesz, akkor lesz jutalom (de hogy ne lehessen végtelenségig tápolni az epikusokból, nem fognak regenerálni, csak ha az elején túl gyorsan verik őket). Persze azért fenntartjuk a jogot, hogyha érdeklődés hiányában a királynők hónapok múlva se pusztulnak el, akkor lelőjük az eventet.

Egyéb kérdések:
"Az építés növeli-e az építési statisztikát, szerencsét stb."
Érdekes felvetés, szerintem meg tudjuk csinálni, hogy az így elköltött LE növelje a szerencsét, de a szövetségi építésbe nem látom értelmét, hogy számítson, mivel ezt nem a szövetségbe építed. Ettől függetlenül, a karakter össz-építéséhez hozzá lehet adni (bár az építés szakértelem nem növeli!)
"Manakonstr. naponta 1x lehet?"
Igen (és a szöviben akkor már nem manakonstrukciózhatsz!)
"Itt mindenkepp javasolnam azt, hogy a toplistak ne 10, hanem tobb nevet tartalmazzanak, hogy lehessen latni a listan vegen alloknak, hogy mennyire kell hajrazni."
Ez inkább erőforrás kérdés, minél többet generálunk le, annál jobban terheli a szervert (és van egy limit). Azért azt igy is látod, hogy neked mennyi van, és a 10.-nek mennyi van...
"de érdekelne a kategória besorolás, hogy spec egy 21. szintű karakter nem lesz e hátrányban a 30. szintű karakterrel szemben"
A szörnyek erőssége a manókéhoz hasonlóan lesz számolva, tehát a 21. szintű kari ellenfele gyengébb lesz, mint a 30-asé, csak a szörny ÉP-je lesz "közös" kettejük számára.
"A fun kategória, miszerint legtöbb ájult állat, ez a saját állataimra vonatkozik? "
Természetesen!
"de hova is kell építeni??? Úgyanúgy a szövetségem épületébe? Vagy a semmibe, tehát elveszik az LE amit az event-be építek?"
A nagy semmibe épitesz, azaz a taumaturgikus csapdába.
"LESZ-E PLECSNI? Plecsni nélkül nem ér semmit!"
Persze hogy lesz, a top 10-ek kapnak.

FONTOS: Jövő héten szabadságon vagyok, a fórumot igyekszem majd követni azért, de az elsődleges információ-reakció forrásotok Baraty lesz.
Pontszám: 9.17
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
62. hozzászólás - 2011.01.07. 17:14:53 (Válasz Darah #60 hozzászólására.)
Legfeljebb hétfőn...
Egyébként mán megen (majdnem) mindenkinek igaza van egy két szemszögből vizsgálva az eventet. Pro is, kontra is.
Részemről csak annyi, hogy tetszik így is ahogy van. A SAJÁT szemszögemből igyekszem optimálisan letaktikázni az eventet és nem izgat, hogy másnak mennyivel jobban, vagy rosszabbul jött ki, csak mert neki más a karakterfelépítése, taktikája. MINDENKIÉ TÖBBÉ KEVÉSBÉ MÁS. Landragórnál is összehoztam optimálisra, pedig nagyon nem az én taktikámnak, karakteremnek kedveztek az opciók... ;-)
Mód: Hoppá! Közben mégiscsak jött vezérkari reakció! Eeeez igen.
A hozzászólást McMad módosította 2011.01.07. 17:16:17-kor
Pontszám: 6.21
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
63. hozzászólás - 2011.01.07. 17:16:32 (Válasz Miklós #61 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.01.07. 17:11:03
FONTOS: Jövő héten szabadságon vagyok, a fórumot igyekszem majd követni azért, de az elsődleges információ-reakció forrásotok Baraty lesz.

Jó pihit neked. Szegény Baraty, szerintem szerdán felmond
Pontszám: 7.95
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
64. hozzászólás - 2011.01.07. 17:18:47 (Válasz Miklós #61 hozzászólására.)
korrekt de kicsit vicces(számomra) hogy pont a "fun" kategória adja a legtöbb tápot(1%sajt)
Pontszám: 5.07
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
65. hozzászólás - 2011.01.07. 17:42:03 (Válasz Miklós #61 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.01.07. 17:11:03

átmeneti, a következő xenó eseményig (de max fél évig) tartó bónusz AF-re (1, 2, 3 és 4% bónusz)


Mint megrögzött VF-es, nagyon örülnék neki
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.00
népszerűButtgereitFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
66. hozzászólás - 2011.01.07. 17:49:41
Ha valakinek se EH-ja se Vf-je nincs és PP-böl csatázik kap Tp-t?
Pontszám: 4.24
népszerűTybee00Férfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
67. hozzászólás - 2011.01.07. 18:56:57
V5-ön nincs VF így a térkifordító ital nem jön szóba, esetleg valami más helyette? Az pedig tényleg érdekes, hogy ha nincs EH akkor pp-ból csak TP-jön? (nemkéne vagy csak keveset)
Pontszám: 3.67
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
68. hozzászólás - 2011.01.07. 19:04:15 (Válasz Tybee00 #67 hozzászólására.)
Ott van...

fertőzés csökkenés (1, 2, 3, 4%)


Ez meg a többi világon nem igazán up to date mar...
Pontszám: 6
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
69. hozzászólás - 2011.01.07. 19:10:17 (Válasz Birka #68 hozzászólására.)
Még szerencse, hogy választható más ha nem tetszik, DE nekem az is nagyon bejön. (V3, 29. szint) ;-)
Pontszám: 6.21
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
70. hozzászólás - 2011.01.07. 22:27:06
Azt nem láttam, vagy csak elsiklottam felette:
HA valaki EH-s, kimaxolt minden EH-t segítő AF képességet, ráadásul szinte csak portya LE növelő tárgyakban portyázik, az ezekért megkapja a többlet LÉ-t vagy ugyan annyit kap, mint aki nem él ezekkel a lehetőségekkel?
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.82
fórumozóEdjskizóFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
71. hozzászólás - 2011.01.08. 00:19:48
közellenségEdjskizóFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintéseÜzenet küldése

* Válasz erre
* Idézet
* Módosítás

Re: Xenó háborúk
43. hozzászólás - 2011.01.06. 22:44:45
Üdvözletem.Azt szeretném meg tudni,hogy a V5-re megint lesz valami különbség a megszerezhető tárgyak listájában a VF hiánya miatt?
M.A.G.A.M
Csak erre nem kaptunk választ.Biztos hülye kérdés
M.A.G.A.M
Pontszám: 1.25
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
72. hozzászólás - 2011.01.08. 00:27:58 (Válasz Edjskizó #71 hozzászólására.)
Vagy csak beállította, hogy ne lássa a közellenség státuszú trollok hozzászólásait.
трамвай-инженер
Pontszám: 2.72
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
73. hozzászólás - 2011.01.08. 00:30:26
Kedves Miklós / Baraty

Először is köszönöm a választ a kérdésemre,de lenne itt még valami

fókuszkristály lehet átcserélhető, de egy bizonyos idő után akkor elfog tűnni


,tehát,ha visszaváltható a fókuszkristály akkor el fog tünni 6 hónap mulva?

Sarkosítan fogom a dolgokat,hogy ne legyen annyira belemagyarázós bocs,ha mégis az lesz. ,ha azt veszem alapul,hogy a lélekszívós kristály alapvetően pók cumó akkor nem tévedek nagyot.

(A pókok általános célja,hogy alacsony szinten először 50 LE/TP-t érjenek el a portyák során aztán 100 LE/TP legyen meg minimum most itt járok.
30. szinten,ha lefele ütök max EH val akkor kijön a 100 LE/TP. A nagy rablásokat most nem nézzük. A lényeg a minimális 100 LE/TP. Ezzel az EVENTES dologgal elvileg tudom tartani a 100 LE/ TP-t ,de nem lesz plusz zsákmány csak ez.
,de mivel ez végre egy újítás így engem és gondolom a többi pókot is lázba hozza és félreteszi a farmolást legalábbis valamennyire és erre fog koncentrálni. Relikviákat ilyen olyan cuccokat,ha így lehet szerezni akkor ki ne örülne neki,hogy végre csinálhat mást is.)

,de csak előtör belőlem a jó pók szellem, mivel egy jó pók 6 hónap alatt 6 szintet lép,mert minden szinten indul a bajnokin és amúgy is lassu a tempója és ha a kristály 6 hónap alatt elévül akkor egyáltalán nem érte meg a cécót.

Akkor már jobb,ha marad nem visszaváltható és ki tudja használni 10-12 szinten át ami majd egy év és aztán lesz jobb gyűrűje vagy lánca.

Azért akartuk visszaválthatóra ahogyan Én is,mert később is használható,de így nem lehet használni normálisan.


..és mint írtam sarkosítottam pókokra,mert ez akkor is egy pók tárgy.

Lehet lájkolni vagy lehúzni,de ehhez tartom magam,hogy pókként nem éri meg a cécót, ha ez lenne a végső verziója.


Üdv: F.
Pontszám: 6.86
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
74. hozzászólás - 2011.01.08. 01:14:02 (Válasz Fecsu123 #73 hozzászólására.)
Üdv!

Röviden: szerintem is egyértelműen jobb a nem visszaváltható 2 darab mint a visszaváltható de eltűnik.


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.45
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
75. hozzászólás - 2011.01.08. 06:57:48 (Válasz Fecsu123 #73 hozzászólására.)
100 LE/TP azért elég kevéske, ilyet V3-n is lehet produkálni...de én is azt mondom, jobb ha 2 db cuccot kapunk, mint fél éves tüneményt, ami végül eltűnik. Igaz nálam nem 1 hónap a szintlépés (a mostani, csak azért volt annyi, mert hordaváltás jön és előtte óhajom volt küldetéseket csinálni.)
Pontszám: 5.53
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
76. hozzászólás - 2011.01.08. 07:18:15 (Válasz Fecsu123 #73 hozzászólására.)
egyértelműen a 2db a fél éves helyett!

Idézet: Miklós - 2011.01.06. 16:29:56

Minden top listában az első 10-et jelöljük, az esemény végeztével őket jutalmazzuk egy apró ajándékkal. Legtöbb győzelem: Xenó harcmedál (+10 kivégzés) Legtöbb építés: végzet medál, Legtöbb ájult állat: sajtoló medál (+1% LE léleksajtolásért)


Kampányolnék a harcmedál 10 kivégzésének a lecserélésére, mert elöszőr is V3-on ez egy felejtős szakértelem, mivel a szerzett LE-t semmilyen mértékben nem növeli, a többi világon is úgy tudom hogy sokkal gyengébb a hatása mint az elején, de nálunk semmi hatása.
A sajtoló medál ugye +LE-t ad, a végzet medál ugye megkönnyíti a szövetségi épületek építését mivel a +építés a szaki max fölé is növel és a vadászatokra se kell annyit várni.

Mit tartanék hasznos jutalomnak a V3-as játékosok részére, ami a másik 2-vel egyenrangú?

- +1 kontinumszükítés (max fölé is)
- +1 kronokompenzáció (max fölé is)
- +1 kretív affinitás (max fölé is)
- mükődik az átokpiramis
- müködnek a portyáknál az állatos LE szívótárgyak
- mükődnek a gyűrűs + portya LE-t adó bónuszok
- mükődnek a láncos + portya LE-t adó bónuszok
- marad a +10 kivégzés de akkor akinek van ilyen medálja annak számítson a szerezhető Le-be a portyáknál a kivégzés úgy mint a normál világokon.

A másik 2 világ játékosai nevében nem beszélhetek, mivel ott nem játszóm, de ha a másik 2 plescsni LE-ből meg nem szerezhető relikvia értékű jutalmat ad, akkor a 3. is legyen ilyen.
10 szakit bárki tud tolni, de a másik 2 jutalmat nem lehet sehogy másképp megszerezni.
A hozzászólást Tseby'dr akula módosította 2011.01.08. 07:19:59-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.99
kedvelt tagAveoFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
77. hozzászólás - 2011.01.08. 07:40:25
Én szívem szerint örülnék, ha aukciós bérletet is lehetne nyerni. Sajnos a Landragóros event-nél nem esett, illetve még elég gyengusz voltam hozzá, így csak egy relikviát tudtam kiverni belőle. De ezzel más is így van. Mindenesetre tetszik ez az új event is, már alig várom.
Pontszám: 5.82
fórumozóGerald SerraultFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
78. hozzászólás - 2011.01.08. 07:44:11
Támogatom Tseby hozzászólását! Vagy legyen a kivégzés hasznos, vagy legyen helyette valami hasznos jutalom!
Pontszám: 6.20
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
79. hozzászólás - 2011.01.08. 08:02:20
Készülök a fun kategóriára

Tegnap 16:20 asztrális elmemarcangoló idomítása befejeződött. Állatok
Tegnap 16:05 asztrális elmemarcangoló idomítása befejeződött. Állatok
Tegnap 15:48 asztrális elmemarcangoló idomítása befejeződött. Állatok
Tegnap 15:33 asztrális elmemarcangoló idomítása befejeződött. Állatok
Tegnap 15:18 áldott okerón idomítása befejeződött. Állatok
Tegnap 15:03 áldott okerón idomítása befejeződött. Állatok

A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.01.08. 08:02:45-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3.51
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
80. hozzászólás - 2011.01.08. 08:13:13 (Válasz Viszok009 #79 hozzászólására.)
ejha jó magas az idomításod
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.49
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője